18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #956
    Kozben megjelent egy 3.06-os CPU-val, 512-es Nvidia-val szerelt iMac...
  • G_ArchAngel #955
    van iStat-om, akksit is formaztam mar - eleg durva, mert fel fenyerovel, billentyuzetvillagitas nelkul tobb, mint 4 orat neteztem rajta:)
  • Bercy #954
    Próbálgadtam már, de azért még nem adom fel.
    Írok beszmac-re is, de attól tartok ez a széria probléma lesz.
    Kicsit csalódás ez számomra.

    Javaslom te is teszteld le az MBP-d, mert sokaknak azon jelentkezett hasonló probléma pár hónap után (iStat widget is elég jó akksi információt közöl)
  • G_ArchAngel #953
    probalgasd az Energy Saver preferences-t, illetve az energiaellatas beallitasait...

    amugy beszmac-re is ird be, van kulon topic, ahol talan tudnak ertelmes tanacsot adni:)
  • Bercy #952
    Jó helyre van csatlakoztatva. Zölden világít a LED a töltőn.
    Utánaolvasgattam beszmac-en és a gyenge akku szérihiba a macbook és mbp termékeknél. Sokaknak 4-5 hónap után hányt be az akksi (nem is érzékelte a gép).
    Nekem csak simán nem tölt (akksi állapotára poor-t ír ki)...

    iStyle-nál vettem, csak nem nagyon járok arra (250KM) ezért kicsit problémás bevinnem...
  • G_ArchAngel #951
    nem USB-re csatlakoztattad a magneses vezetek veget?:)

    hol vetted?
    nem tudsz beugrani a dealerhez vele?
  • G_ArchAngel #950
    ha kihajtod, akkor ratudod tekerni a vezeteket
  • Bercy #949
    Mondjuk azért ez kicsit aggaszt, hogy nem akar tölteni a macbook.
    Az mindegy, hogy melyik fejet teszem rá a töltőre (van egy kábeles meg egy sima földeletlen)?
    És mik azok a kis fülek a töltőn?
  • Bercy #948
    Egy hiányosság van ami nekem kicsit hiányzik, az pedig a bluetooth.
    Ugyen van benne bluetotth, de csak headset használathoz (értsd fileokat nem tudsz küldzgetni és PC-re se tudsz BT-vel kapcsolódni)
  • PyRex
    #947
    nekem nem volt vele ilyen problémám, amúgy elég karcálló, én is demonstráltam már :)
    angol szavakra kiegészítés már több mint fél éve kikapcsolható
    100 körül már ki lehet néha fogni 16GB-osat is, ha minden igaz

    fikázásnak nem kell hinni, a nagy részük irigy mert nem teheti meg, hogy megveszi, a másik részük meg pda-hoz hasonlítja a funkcióit
    próbáld ki és rájössz, hogy kezelhetőségben, oprendszerben messze nincsen párja és a hiányosságai sokkal kevésbé zavaróak, mint amennyire jók az előnyei.
  • Bercy #946
    Aprónet és társain lehet venni vagy telefonokkal foglalkozó boltokban.
    Nekem egy független van 1.3-as verzóval. Pannon háózatot használok.
    Az angol szavakra kiegészítést egy egyszerű installerből letölthető kis progival kikapocslhatóvá lehet tenni.
    Képernyő elég karcálló (állítólag részegen ezt egy kulcs segítségével demonstráltam a "hitetlenkedőknek" de én nem emlékszem rá) az ujjlenyomat azért meglátszik!

    Eddig egyetlen problémám volt vele:
    -háttérképnek beraktam egy általam készített fotót, és utána nem kapcsolt be a képernyő...felhívtam másik telóról (akkor bekapcsolt) és visszaraktam egy gyári képet
  • Bercy #945
    Jól, mert arról megy a gép :)
    Világít a LED, és ki is írja a "tálcán", hogy
    Power Source: Power adapter
    Battery is not charging
  • grizzly21
    #944
    errol vilagositsatok fel pls, hogy most hogy lehet iphone ra szert tenni?
    tudom hogy regebben volt mindenfele kavaras,
    roviden csak ezek erdekelnek:
    -mennyibe kerul ?
    -fuggetlen e (pannonnal kene) ?
    -a begepelesnel meg mindig az angol szavakra egeszit ki?
    -van e valami gond vele?:)
    -a kepernyo tenyleg full karc, ujjlenyomat meg minden allo?

    amikor hirbe hoztak 2 eve kb akkor elhataroztam h veszek, amikor megjelent es jott a sok fikazas letettem rola, de lehet h megis kene majd egy
  • grizzly21
    #943
    nem hiszem! jol dugtad ra?
  • Bercy #942
    Megjött nekem is a MacBook-om. Elsőre nagyon tetszik.
    Lenne egy kérdésem: rádugtam a töltőt a gépre, de nem tötli az akksit.
    Valahol be kell állítani a töltést?
  • G_ArchAngel #941
    Pro:
    - tetszik, hogy szabadabban alakithatom a kepeimet, retusalhatok, ezert ritkabban inditok PS-t
    - tetszik a valogatas es osszehasonlitas lehetosege
    - tetszik hogy teljes nezetben lebegopaneleket tehetek oda, ahova akarok (ergo, komfortosabb a munkater)
    - elegedett vagyok az adjustment funkciokkal, jobban allithatok a RAW-k az izlesemnek megfeleloen...
    Kontra:
    - lassu, nem kicsit…
    - 2-szer menthetetlenul lefagyasztotta eddig az OSX-et
    - pixelszintu nagyitas hianya (azaz csak Loupe-val van)
    - ja, es lassu…
  • G_ArchAngel #940
    akkor most a sotet oldal - sleepbol ebredve minden normalis, lementem kurzorral a dock-ra, az felugrik, menu bar pedig osszeomlik...


  • oroy_
    #939
    -nem ertem mivel/miben jobb a Aperture mint Lightroom ... nem ertem mit van tole ugy oda mindenki... inkabb csak a hirneve nagyobb enyi.
    -CS3 mit ir ki, vagy mi tortenik amikor telepiteni akarod?
    -grafikus munkara nem eleg a MBP csak ha valaki fanatikus, lehet barmilyen jo nagy felbontas, nem karpotolja a meretet. De vehetel egy 23" es azt ra lehet kotni masodik monitornak.
  • Bercy #938
    Ezzel én is így vagyok :)
    Nagybetüs felhasználói élmény! (ez az amit sok fikázódó nem fog fel)
  • PyRex
    #937
    az iphone ugyanilyen :D
  • grizzly21
    #936
    a 3masnak mi koze a MBPhoz?:) 15.4es kijelzoje van csak de laptop:))
    2-essel erdemben lehet hogy tudok valamit kezdeni, hogyhogy nem megy fel, mit ir ki? Volt mar elotte valamilyen cs3 a gepen ? Probaltad az adoberol ingyen letoltheto trialt is ? Nekem egy master collection van fenn, minden adobe progival (nem mindet raktam fel) es gond nelkul megy minden, a ps is
  • G_ArchAngel #935
    nekem 3 bajom van vele:
    - Aperture hiaba jobb, mint Lightroom, fagy es nagyon lassu
    - Kaptam egy eredeti PS CS3-at de nem megy fel
    - Nagyon kellene egy 23-as CD, vagy egy 24-es iMac:)

    HP-t elkellene adni:)

    igazabol egyiksem MBP error, inkabb szoftver hiba, de az MBP-vel kapcsolatos:)

    es mar magvan kb. 2 hete...
  • Bercy #934
    Nekem holnap fog megjönni a MacBook-om ha minden igaz.
    Remélem tetszeni fog ;)
    Második gépnek vettem, ezért is választottam relatív kis méretű gépet, de lehet többet nem is kapcsolom be az asztali PC-m :P
  • grizzly21
    #933
    Azert 1 dolgot megjegyeznek a MBPval kapcsolatban: vannak dolgok, amiknek az ember eloszor nagyon orul, aztan megunja. Ez nagyon nem ilyen..Mar megvan 3 honapja lassan, es megis van hogy egyszeruen racsodalkozok, hogy hogy lehet ilyen kurva jo??:) Szoval nem mondanam hogy megbantam, sokba kerult ez teny..
    Nem volt soha pc s laptopom de lehet hogy nem is lesz. Amen:)
  • oroy_
    #932
    hasznos kis widget app update
  • grizzly21
    #931
    az applenek eleve van ilyen student kedvezmenye, de ez szerintem nem egy normal eloadas, tuti Jobs tartott eloadast vagy valami:)
  • efem
    #930
    rohogni fogsz, acer garanciaja se rosz: felhivod a supportot, adnod kell egy emailcimet amire elkuldenek egy dhl azonositot, dhlt kihivod postara adod, es atlag 1 heten belul visztapostazzal a garanciaban javitott eszkozt. (magyar acer support!)
  • oroy_
    #929
    Anglia ha jol emlekszem (tavaj volt).
  • Dzsini
    #928
    egy egyetemi előadás Ámerikában - tanult és tanított kint ismerős, ha nem is ilyen mértékben, de a túlnyomó többség már laptopba jegyzetel, és ott az almás masina jóval olcsóbb (főleg, hogy általában az egyetem és az Apple között van megegyezés, hogy kedvezmény is jár vásárláskor)
  • 5c0rp330n
    #927
    magyar vagy külföldi Nokia volt?
  • grizzly21
    #926
    mi van ide irva? toll es papir?
    mellesleg ez mi a franc?:)
  • PyRex
    #925
    looooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool
  • GregSB
    #924
  • G_ArchAngel #923
    megoldva, Central european (DOS) jo volt neki:)
  • G_ArchAngel #922
    ott nemigazan talaltam ilyet...


    azt nem ertem, hogy ide miert nem teszi be a magyart, mikor roman es inuit is benne van...

  • ivjoe
    #921
    osx területi beállítások, vagy valami ilyesmi, és ott kiválasztatsz egy utf-8-cat.
  • G_ArchAngel #920
    hlp pls:

    mikor kicsomagolok egy kiegeszitot, akkor sok olyan filenev van benne, ami tartalmazza az ekezetes magyar karaktereket - ilyenkor valaszthatok karakterkeszletet, de magyart nem, holott (gondolom) feltelepitettem, mert vannak magyar karaktereim: íéáűőúüóö
    mit kell tennem?:)
  • grizzly21
    #919
    mellesleg ez szerintem nem hiba, a hiba az ami nem szandekosan nem ugy mukodik ahogy kellene
  • grizzly21
    #918
    ha belegondolsz a win-es ctrl funkcionalitasa mac-en a command. pl cmd-a val tudsz mindent kijelolni. ha meg nem tetszik allitsd at szerintem.
  • PyRex
    #917
    hú, azt hiszem én több, mint 2 éve rendeltem anno, nem tudom, hogy most lehet-e.