18351
ATbanner.jpg
  • I.C.ram
    #4238
    Egyébként a régi iBookomat nem nagyon akarják elvinni. Hirdetem a beszmac-en is, de eddig csak pár komolytalan érdeklődő volt. Pedig már levittem 50kra az árát. :(
  • I.C.ram
    #4237
    Jajj, ne kötekedjetek már ennyit :D

    Elbénáztam, na, most örültök!? :D
  • Dzsini
    #4236
    akkor a másikat miért Mac Pro-nak hívtad, miért nem Intel Xeonnak? (vagy mi van épp benne) :)
  • I.C.ram
    #4235
    Jó az oké, de a vinyó szempontjából az architektúra fontosabb lehet :)
  • passatgt
    #4234
    igen, de Power Mac a neve maga a gépnek:)
  • I.C.ram
    #4233
    Már hogyne lenne? G5ig mindegyik PowerPC architektúra volt. Aztán a "G6"-tal jött be az intel.

    Mindegy, azért köszi :)
  • passatgt
    #4232
    powerpc nincs, Power Mac lesz az, és igen, bármilyen sata jó bele, macpro meg sata2-es
  • I.C.ram
    #4231
    Kéne egy kis tanácsadás :)

    Van egy G5-ös PowerPC-m meg egy MacPro-m. Szeretnék mindkettőbe venni új vinyót.

    A G5-ösbe milyen szabványú vinyó kell? Akármilyen "pc-s" SATA vinyó jó bele?

    A MacPro meg ugye SATA2-es?

    Tehát akármilyen pc-s hardware boltban kapható vinyó jó bele, ugye?
  • Dzsini
    #4230
    ezek a procik olyan 5-80 fokig nem problémásak, de egy kis hűtés nem árthat - laptopnál nálam jót tett neki, ha kicsit elemeltem a támasztékról, hogy jobban szellőzzön (raktam a talpai alá 1-1 centis gumitalpat)... ja, és alapvető, hogy valamilyen levegőspray-el lepucolod a hűtőbordákról a port (egyszerűen be kell fújni vele a kimenő részeknél)
    ...bár nem tudom, hogy a Macbookok hogy keringetik a levegőt.

    durvább házibarkács módszer, ha oldalt odaállítasz egy csendes asztali ventilátort, ami légmozgást kelt a felület körül, vagy valamilyen fémmel megnöveled a hőleadó felületet (nekem pár éve egy nyáron napközben egy fém edényre volt ráfektetve a gép, 5-6 fokot számított a vinyónak és a procinak is)
  • Tikal #4229
    Nálam ez 40 körül van...

    Prociról mit mondanak mi a jó neki? :)
    Mióta próbálgatom az új aperture-t, egyfolytában pörög a venti, kinozza nagyon a gépet, 80 körüli a hőmérséklete a cpu-nak, volt hogy 90 felé ment... igencsak elgondolkoztam egy hűtőpadon :)
  • G_ArchAngel #4228


    Azert verte tesztekben a kioregedo Mac Pro-t?
    Talan az Avatart nem lehetne renderelni rajta, de azert kisebb foto/film/zenestudioknak vagy epiteszeknek, designereknek boven megfelel...
  • Dzsini
    #4227
    viszont jelenleg az egyetlen viszonylag normális ár-teljesítmény arányú asztali gépe az Apple-nek... a MacMini alsó középkategóriára nagyjából jó, a MacPro-ra meg más fronton játszik.
  • Tetsuo
    #4226
    iMac egy dizajnos csicsa gep, laptop alkatreszekkel, nagy melegedessel.
    Semmije nem kiemelkedo minosegu es teljesitmenyu, de szep. Es jobb OS van rajt, mint a Win, ugye.. Ennyit tud.
    Pl. filmet nezni jo, munkaallomasnak nem..
  • Dzsini
    #4225
    akkor biztos nagyon jó dolog hosszú távon használni (mondjuk mindennap több, mint 3-4 órát)

    nagyjából ökölszabály az, hogy 48-49 fok felett már nem illik állandóan tartani, és átmenetileg se nagyon menjen 54 fok fölé a vinyó, mert az akár lefelezheti az élettartamot.
  • pyrohun #4224
    az vicces, mert a 27-es imac-ben minden a gyári beállításon (tehát hűtés, stb) soha nem megy 52 fok alá a vinyó :))
  • Dzsini
    #4223
    a melegedéssel ott van a baj, hogy ha tartósan 50 fok felett van a vinyó, akkor igencsak lecsökkenhet az élettartama...
  • Tikal #4222
    elég ellentmondásos infok vannak, van aki szerint nagyon melegszik, mások azt mondják nem jobban.. tény hogy nekem így is tűz forró néha az alu macbook... a sebesség növekedés mondjuk vitathatatlan :)
  • passatgt
    #4221
    ez most irónia volt?:D
  • Lacee
    #4220
    én meg vicceltem, de mindegy is.
  • G_ArchAngel #4219
    2008 aprilisi MBP mikor birt ki annyit?
  • Lacee
    #4218
    5 helyett? mert akkor az 20% csökkenés :P
  • G_ArchAngel #4217
    jah, nekem is egy 200GB-os 7200-as van es olyan sokat fogyasztott, hogy mikor megvettem 2 eve, akkor a 17"-es notebook csak 4 orat birt akksirol...
  • Lacee
    #4216
    7200-assal sok helyen azt olvastam, hogy nagyon melegszik, na meg persze ahogy Tikal írja, többet is fogyaszt.
  • grizzly21
    #4215
    ugy ertem az nem baj ha a kapacitas tul nagy (640GB) ?

    Az 5400-ra ugy ertem hogy nem tul lassu?

    Megneztem az enyemben milyen van:
    120GB FUJITSU MHY2120BH 5400 RPM, de a mereten kivul soha nem volt semmi bajom vele
  • Tikal #4214
    többet fogyaszt és számit, gyorsabb lesz jóval állitolag... de többe is kerül persze...
  • passatgt
    #4213
    vagy hogy egyáltalán számít e valamit 5400 és 7200 között
  • Tikal #4212
    26e, nem hiszem hogy gond lenne a méret, a fizikális már igen, de ez még a szabvány méret, belemegy

    hogy érted hogy 5400 nem gond?
  • passatgt
    #4211
    5400 a legkisebb:)

    engem inkább az érdekelne, hogy nagyobb rpm az sokkal több akksit fogyaszt?
  • grizzly21
    #4210
    az igen, mennyibe volt? Az nem lehet baj ha tul nagy? 5400rpm nem gond?
  • Tikal #4209
    Én most ezt: Western Digital 640GB 5400 rpm 8MB cache
  • I.C.ram
    #4208
    WD-t vegyél.
  • grizzly21
    #4207
    nekem 120 van 2 oprendszerre, es majdnem 2 evig birtam vele!
    WD es Samsung kozott gondolkozom, esetleg kulso de igy is csak 1 folos USB van..
  • passatgt
    #4206
    majd monjad milyen vinyót vettél, nekem is kell, nem férek el 160-on:)
  • grizzly21
    #4205
    addig orulj neki:) valszeg vinyo + os +akksi frissites lesz nemsokara, lehet hogy megoldja
  • passatgt
    #4204
    nekem még sosem ragadt be dvd mbp13-ba:)
  • Verseghy
    #4203
    Barátom nagypapája adta ide a koncertünk felvételét ilyenen.:)
  • grizzly21
    #4202
    MBP-m van, ebben fos a dvd lejatszo. de szerencsere kb ez az egyetlen hardver elem amire panaszkodhatok.
  • joebacsi
    #4201
    irónia :)
  • Tetsuo
    #4200
    Mivel, hogy az Apple-nek csak a Pro termekei minosegiek, abbol is inkabb csak a MacPro..
  • Dzsini
    #4199
    jónéhány miniDVD-re rögzítő videókamerát kapni, alapvetően nem rossz dolog az, és a tálcás olvasók (meg az értelmesebb slot-in fajták) simán viszik is - nagy feketepont az Apple-nek, hogy béna olvasót vett a mac-ekbe.