18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #4318
    mutass legyszives jo weblapot egy nyomdatol, koszi...

    Az ismerosom, mar akkor mondta, hogy ez szar, a tizedeert megcsinalna, de a valsag alatt csakis angol ceggel lehetett megcsinaltatni, mert akkor szamitott egy ceg jofejnek...

    (azt meg sem merem mondani, hogy hagy tizezer fontot fizettek ezert...)
  • grizzly21
    #4317
    sokszor csak az van hogy nincs ra idejuk..vagy nem erdekli oket, mert ugyis annyi munkajuk van. en is meg akarom mar ujitani a sajatom kb 2 eve:)
  • passatgt
    #4316
    ha már grafikusok, valami közük csak lehetne hozzá, legalább annyi, hogy felismerjék, hogy szar:)
  • grizzly21
    #4315
    az tenyleg gagyi de nem is honlapokat keszitenek
  • passatgt
    #4314
    hát így weblap alapján szóba se állnék velük:D
  • grizzly21
    #4313
    de ezek is:D
  • grizzly21
    #4312
    hat tenyleg profik szo se rola:)
  • lele
    #4311
    I'm on a Mac
  • G_ArchAngel #4310
    AugustusMartin
  • grizzly21
    #4309
    Kerdes: glossy v nem glossy? Utanaolvastam hogy regebben volt matt iMac is, de mostmar csak glossy van..fontos kerdes, mert en nem az imac kijelzot szidom, csak annyit mondtam (amit designer ismerostol, es sok helyen hallottam), hogy a szinhelyesseghez a glossy egyszeruen nem jo.

    Nehezen hiszem el, hogy glossy screen-en megtervezik es onnan mar megy a nyomdaba..kene 1 monitor kozben ahol kikorrigaljak a szineket hogy jol mutasson papiron is.

    Persze en nem vagyok grafikus nem is allitottam, ha o azzal dolgozik, akkor az biztos jo arra a munkara..es tenyleg nem az eszkozon mulik, az csak segit kicsit ha jo.
    mi a nyomda neve egyebkent?
  • G_ArchAngel #4308
    3 eve ugyanazt a gepet hasznalom, sima, nem profi objektivekkel...
  • Tetsuo
    #4307
    Gondolom neked sem belepo szintu fenykepezogeped van, pedig azzal is lehet jo kepet csinalni..
  • Tetsuo
    #4306
    En nem ertem.
  • Ability
    #4305
    Tehát 200k-ból építesz egy olcsóbb és erősebb gépet Apple termék helyett, mert hát 'annyival nem jobb, ez is alkalmas, nincs pénz', de ehhez feltétlen dukál egy 2 millás kijelző. Értem. :)
  • G_ArchAngel #4304
    a kerdes az, hogy ki a "profi" aki gadget-buzerator es korbeveszi magat a legjobb hardverekkel, vagy aki profitot termel es ugyfeleli elismerik a munkajat?

    Anglia egyik legtehetsegesebb divatfotosa egy 20 eves lany (Lara Jade), aki meg akkor is beleposzintu Canon geppel fotozott, mikor magazinok kertek fel, ekozben az onmagukat a szakma kremjenek tarto fotosok tobbtizezer fontos felszerelessel a nyomaba sem erhettek...

    nem azt allitom, hogy minden szaron lehet grafikus/fotos munkat vegezni, de ez ugyanugy tul van misztifikalva, mint a nemet es japan autok megbizhatosaga...
    a CD oreg, cserere erett, de az iMac panel hozza a kozepkategorias 200e HUF koruli Eizo-k, Dell-ek, Nec-ek szintjet, termeszetesen egy felmillios LaCie-vel nem tudja felvenni a versenyt, de arra meg a grafikusok kozul is csak minden 10.000.-nek van igazan szuksege...
  • pyrohun #4303
    "Az iMac nincs szarul árazva, mert a 27-es Apple display önmagában egy 100k lenne legalább."

    100k lolmár :) nyugodtan 250-300k-t számolhatsz egy ilyen kijelzőre. Nézzük már meg, hogy van-e egyáltalán 2560x1440-es kijelző a piacon és ha van az milyen minőségű és mennyibe kerül.

    (oké mondjuk ez pont magas labda, mert az imac-ek kijelzője is ugye gyárihibás :))
  • pyrohun #4302
    Ez kezd nagyon unalmas lenni :)

    Majd ha össze tudsz rakni dzsunka pc-s alkatrészekből olyan gépet, ami:

    - kb. 5 centi vastag és minden egybe van építve és még szép is
    - ugyanakkor NULLA hangja van, de ez nem megy a melegedés, sem a teljesítmény rovására
    - ugyanúgy LED-es, fullHD, vagy még nagyobb kijelzőjű monitort tartalmaz
    - hozzászámolod az oprendszert is plusz a többi olyan programot, amit ingyen adnak az Apple gépekkel
    - nem 1000 forintos egeret meg billentyűzetet számolsz, hanem 20-25 ezer forintosat (wireless apple cuccok + magic mouse ugye...)
    - wifi-t, bluetooth-t, kártyaolvasó-t is tartalmaz

    és mindez összesen JELENTŐSEN olcsóbb, mint az apple gépe, majd akkor értelme is lesz vitázni.

    Ja és akkor még nem beszéltem arról, hogy a windows tökéletesen alkalmatlan munkára.

    De mondok jobbat:
    -ossz már meg nekem scanner-t hálózaton win alatt...
    vagy:
    - ossz már meg nekem a gépedről (tehát nem routerrel) wifin keresztül internetet...

    sok sikert hozzá, mac-en ez 1-1 kattintás :) Én tudom, hogy te is tudod, mert van apple géped, csak akkor nem értem miért kell feleslegesen vitázni.

    Ha semmit nem veszel alapul, csak a nyers teljesítményt, még akkor sem feltétlenül igaz, hogy sokkal drágább az apple, de ha a szoftveres környezetet is, akkor kb. 2x ennyit is megérne.
  • Tetsuo
    #4301
    Rengeteg pelda van ebben a bolond vilagban pro es kontra, de teny:
    Az EIZO monitorok palettajan van profi nyomdai rendszerekbe illo kijelzo, mig a Cinema Display nem arra valo..
  • G_ArchAngel #4300
    az egyik baratom Anglia 4. legnagyobb nyomdajaban dolgozik Londonban, vezeto grafikuskent, tobbek kozott Nike, Red Bull, JD Sport, Sky, Hasbro, BMW, Tesco, Haribo vagy a Mattel az ugyfeluk - iMac-en es MacPro-n tervezenek, Cinema Display-eken...

    persze Ok nem ertenek hozza, hiszen csak pozitiv maradt a merleguk a valsag utan, uj ugyfeleket szereztek es megvettek Manchester legnagyobb nyomdajat...

    az emberek 99,99%-a nem tudja eszrevenni az Adobe RGB es ProPhoto RGB kozotti kulonbseget, ha par perc elteressel mutatod meg nekik a kulonbozo szinterben printelt ugyanazon kepet...

    termeszetfotosoknak vagy riportereknek fontos lehet a helyes szin, de a tobbi agazatban ugyis megvaltoztatnak mindent egyszeru etelfototol a reklamon keresztul a fashionig
  • grizzly21
    #4299
    okj-s grafikus?:) megneznem az oktatok munkait, de foleg azoket akik ott vegeznek (persze biztos van kivetel, aki jo). En olyan grafikusokrol beszelek, akiknek ez a munkaja, es magas szinten uzik hosszu ideje az ipart, kulfoldig cegek, top kliensek, cutting edge minoseg. Nem a gep teszi az embert, de nem lehet veletlen hogy nem nagyon lattam ilyen helyeken imac-et.

    De meg a mezei nyomdasznak is szuksege van a szinhelyessegre, amit egy glossy screen nem adhat meg (ez nem apple vs minden mas vita, a Dell-nek is van glossy laptopja, meg szinte mindenkinek).
  • G_ArchAngel #4298
    rendesen kell kalibraltatni (nem lehet minden eszkozzel) es rendes fenyviszonyok kozott kell hasznalni...
  • Tikal #4297
    egy eizo vagy lacie kijelző mondjuk az imac áránál kezdődik :)
  • GregSB
    #4296
    "de grafikus plane nyomdai munkahoz biztos nem tudja hasznalni epp ezert."

    Hogy van ez? Rengeteg fotós, grafikai stúdió használ iMaceket (már itt magyarországon is, nyugatabbra mégtöbben), akkor ők kóklerek? Haverom most jár grafikus OKJ-s képzésre pesten, ők is iMaceken tanulnak. Nincs is más gép a suliban.

    Szóval akkor most vagy a szakoktatókkal és stúdióvezetőkkel van gond, vagy ha rendesen be van kalibrálva egy iMac akkor mégiscsak alkalmas ilyen munkákra...
  • Tetsuo
    #4295
    Profi grafikara pl. ott az Eizo, a kozeleben nincs egy Apple kijelzo, ami raadasul 1ev utan foltosodik.. persze mas kategoria.

    iMac qrvajo kis gep, a nappalimban nem lenne rossz, altalanos feladatokra, de ahhoz nekem draga.
    Zeneszerkeszteshez pedig jobb gepet rakok ossze ennyiert es ok, hogy bujni kell az adatokat, kompatibilitast, miegymast elotte, meg osszerakni, telepiteni, de utana popec lesz, az tuti.
  • grizzly21
    #4294
    "legyen már egyéni igény kérdése, hogy valaki ad-e a szépen kidolgozott megjelenésre/külsőségekre."

    Pontosan errol beszelek. A mac sokaknak egy eletstilus, ez kerul kb +100K-ba.

    Akarhany tablazatot gyarthatnak a mac-esek, azt nem elismerni, hogy pontosan ugyanolyan minosegu hardverben joval olcsobban nem lehet egy Pc-t osszerakni az elvakultsag.

    Az iMac glossy kijelzoje szep - parasztvakito, de grafikus plane nyomdai munkahoz biztos nem tudja hasznalni epp ezert.
  • Tikal #4293
    ezt elfelejtették közölni velem, mert eddig nem volt probléma...
  • Dzsini
    #4292
    nincs normális munkaállomás gépe az Apple-nek - a Mac Pro jelenleg elavult - az i7-es iMac-ek gyorsabbak, és nem munkaállomás léptékű gép. a Mac Mini meg casual gép, átlagos használatra jó, de nem munkavégzésre. Marad az iMac, amiből az új széria bitang erős, kategóriájában jól árazott, és (gondolom koloriméterrel beállítva az amúgy igen minőségi monitort) bármilyen általános munkára elegendő.

    viszont ott a gond, hogy nem biztos, hogy jót tesz neki a napi 12 óra megfeszített használat ilyen kompakt összeépítésnél.

    vagy vannak a laptopok.
  • Tetsuo
    #4291
    Grafikusnak nem is felel meg az a monitor, ami az iMacben van, ugy tudom.

    Mac Pro az tenyleg odab*sz, en is szivesen vennek, tobbet is. ;) Csak nem tehetem meg. Az iMacet pedig nem leszoltam, csak nem az en gepem, ennyi.
    Ravilagitottam arra, hogy nem munkaallomasnak valo, nehany fan kijelentesevel ellentetben.
  • G_ArchAngel #4290
    regen volt egy ilyen problema, hogy magyar bank nem kezdemenyez tranzakciot 1 EUR alatt, szoval ez nem az Apple hibaja...
  • Tikal #4289
    Miért van az hogy némelyik alkalmazásért nem annyit von le a bank mint amennyiért ki van írva? Ma vettem egyet 0,79-ért, a bank 1EUR-t számolt fel. Ez volt az első alkalom hogy ez előfordult velem, tesomnak rendszeresen… most várom a számlát az apple-től, kiváncsi vagyok ott mi szerepel majd…
  • I.C.ram
    #4288
    Ezzel nekem nincs bajom, de a többség, aki idejár, simán összetudna rakni egy gépet. Azért ez a fórum mégsem a kötésről szól :)

    De nekem ezzel tényleg soha nem volt bajom, csak akkor mikor az árral, és a minőséggel jönnek, mert hardverben minőségben 0 különbség van, árban viszont annál nagyobb.

    Az iMac nincs szarul árazva, mert a 27-es Apple display önmagában egy 100k lenne legalább.

    Viszont egy félmillás MacPro, ami egy 200ezres dzsunkapc teljesítményét is nehezen hozza... hát nem tudom :)
  • GregSB
    #4287
    * "Na valakit (sok esetben férfiakat!) ugyanúgy nem érdekel az IT világ", de szeretne gépeket használni, internetezni / dolgozni / stb.
  • GregSB
    #4286
    "...csak egyszerűen nem akarok hülye lenni a dolgokhoz, ezért, aminek tudok utánajárok, és magam csinálom meg."

    Jól csinálod. De fogadd már el végre hogy vannak emberek akik meg a hátuk közepére sem kívánják, hogy nekik kelljen utánnajárni bizonyos dolgoknak, mondjuk hogy hogyan kell összelegózni otthonra egy PC-t.

    És nem pont azért, mert technikai analfabéták, hanem mert egyáltalán nem érdekli őket a téma és sokkal hasznosabban is el tudják tölteni a szabadidejüket minthogy ezzel foglalkozzanak.

    Nyilván te is azért rakosgatsz össze otthon magadnak gépeket, mert érdekelt a téma, van affinitásod hozzá. De fogadjunk hogy kötni azért nem tanulnál meg, mert olcsóbb megvenni a fonalat és pulóvert kötni belőle mint bemenni a szpringfieldbe és venni egy divatosabb darabot.

    Na valakit (sok esetben férdiakat!) ugyanúgy nem érdekel az IT világ, mint ahogy téged a kötögetés. Ezt kéne felfogni és elfogadni.
  • passatgt
    #4285
    ja, hát macpro-ra ráférne frissítés:)
  • I.C.ram
    #4284
    egér-bill igen.

    webcam nem.

    bluetooth van beépített.

    hangfalat macnél is külső erősítőről használom. ennyire nem vagyok igénytelen, hogy a beépített "noti" hangszórókat használjam, szóval jobb is, hogy nincs a PCben beépített. :P

    kártyaolvasó kemény 2-3 ezer forint kb, ami tud 4-5 féle kártyát.

    WiFi mi a francnak egy asztali gépbe?

    De ez az egész lényegtelen, mert én a MacPro-khoz hasonlítottam, amik 500któl indulnak, és azokban sincs: hangszóró, wifi, mikrofon, webkam stb.
  • Ability
    #4283
    Értelmetlen. Még akkor is, ha az Apple mellett szól, de el sem olvastam, csak az ártáblázatra néztem rá. Azért nem összehasonlítható a kettő (és ezért felesleges a vita is), mert egy hagyományos gépházzal rendelkező PC-t hogyan hasonlítasz össze egy iMac-el? Odáig még mehet a dolog, hogy azonos mobility cuccokat válogatsz. De a megjelenést, konstrukciót, felhasznált anyagokat nem lehet összehasonlítani. És az a baj, hogy az egész igényekről szól, csak az ellentüntetők nem veszik észre. Nekik nem ér meg ennyit, oké, szerintem senki nem kötne bele. De aki áldoz rá, az nem csak a márkanév miatt fizet többet 200k-val. De még csak nem is kizárólag a megjelenés miatt. Lentebb leírták: jófajta monitor aminek csillagászati ára van, ha egyáltalán gyártanak, OSX + többi szoftver, billentyőzet, egér, drága és jóféle webcam.

    Végeredményben: tökjó dolog hogy valaki villog az erősebb és olcsóbb gépével, de azt már nem teszi hozzá senki, hogy pluszban mennyit költött drága gamer egérre, billentyűzetre, mindenféle perifériára, webcamra, stb. Illetve a warez tényszerű dolog, de összehasonlítani csak úgy lenne fair, ha valami azonos kategóriás Windows költségét is beleszámoljuk. És még lehet így is olcsóbb, de legyen már egyéni igény kérdése, hogy valaki ad-e a szépen kidolgozott megjelenésre/külsőségekre.
  • passatgt
    #4282
    egér bill webkam bluetooth hangfal mikrofon kártyaolvasó wifi is számoltál bele?
  • I.C.ram
    #4281
    Nem tudom, hogy jött ki ez ilyen sokra...

    Mondom az én i5-ös konfigomat 190ezer bruttóért vettem. Csupa minőségi cuccból raktam össze, nem noname szarokból.
  • antalkrisz
    #4280
    iMac Vs. PC forintban - a vita kedvéért.
  • I.C.ram
    #4279
    vagy, ha egy meteor zuhan a gépedre?