18351
ATbanner.jpg
  • joebacsi
    #6679
    "265 dolláros egységárfolyamon"
    Hmm, akkor most is csak alig van névérték felett?
  • Dzsini
    #6678
    pontosabban attól megy felfele, mert venni akarnak, de az adott áron senki nem akar eladni, és a vásárló még többet hajlandó adni a részvényért -
    és attól megy lefele, mert el akarnak adni, de az adott áron senki nem akar venni, és az eladó még kevesebbért is hajlandó megszabadulni a részvénytől.

    az egésznek csak távolabbról van köze a cég gazdasági teljesítményéhez, inkább a befektetői- és közhangulatot tükrözi.

    a devizapiac meg ugyanez pepitában.
  • joebacsi
    #6677
    Ez a Marshall kereszt.

    Még ha rá is lehetne húzni, say dogmánál ott van, hogy rövid távra egyáltalán nem érvényes (ezt a 29es és a többi túlkínálati válság nagyon jól megmutatta), tőzsde pedig eléggé rövid táv.
  • joebacsi
    #6676
    Akkor megy feljebb az ár.
  • Pio
    #6675
    Miért, az is csak egy piac a sok közül, ahol jószágokat adnak-vesznek, nem?
    Igaz is helyzetre, a kereslet és a kínálat egymást generálják a részvénypiacon is, ha csökken a kereslet, akkor csökken a kínálati ár is, hogy nőjön a kereslet és ha csökken a kínálat, akkor nő a keresleti ár is, hogy nőjön a kínálat. És ugyan ez fordítva.
    Nyilván erre is, mint minden közgazdasági "törvényre" az igaz, hogy csak hasonlít a valósághoz.
    Amúgy nem vagyok közgazdász, csak rémlett valami ilyesmi. :)
  • joebacsi
    #6674
    Say-dogmát ráhúzni részvényekre azért eléggé meredek :)
  • Pio
    #6673
    Húúúú, valami rémlik nekem is közgázról. Say-dogma vagy mi a bré. :)

    Meg is találtam:
    „Mivel a javak előállítói azok eladása révén pénzt, jövedelmet szereznek, és ezt más javak vásárlására fordítják, összgazdasági szinten az áruk (ide értve a termelési tényezőket, köztük a munkaerőt is) kereslete és kínálata egyenlő kell hogy legyen.”
  • Tikal #6672
    lásd OTP mostanság, elég sokszor felfüggesztették a kereskedését az elmúlt hetekben :)
  • I.C.ram
    #6671
    Az sokkal gyakrabban van, hogy egyszerre túl ember akar megszabadulni a részvényektől, mert bepánikolnak. Ilyen korlátozni szokták az adás-vételt, amíg megnyugszik a piac, mert ha mindenki el akar adni, akkor nagyon lemennek az árfolyamok, és így egy tőkés vásárló túl egyszerűen stratégiai részesedést tud szerezni, ami nem biztos, hogy jó a versenyhelyzet szempontjából.
  • I.C.ram
    #6670
    Akkor nyilván sehogy, de ilyen nem szokott lenni. Illetve sok esetben az Apple is piacra dob részvényeket, mert tőkeemelést akar végrehajtani, és itt azért nem 1-2 ezer forintokról van szó.

    Tőkéletes, vagy ahhoz közeli piacon egyszerűen nem fordulhat elő, hogy senki nem akar eladni/venni. Mert pl, ha senki nem akar eladni, akkor szépen felkúszik az árfolyam a túlkereslet miatt, egészen addig, hogy már olyan magas az árfolyam, hogy akik eddig nem akartak eladni, szépen elkezdik eladni, mert baromi jó pénzt kapnak érte, és így beáll egy egyensúly előbb utóbb. De mivel nem tökéletes a piac, ezért változik az árfolyam, és ezért lehet egyáltalán árfolyamnyereséget realizálni is. Ha tökéletes lenne, akkor beállna egy fix árra, és örökre azon az áron maradna kb.

    Most kiszámoltam, kb 873 millió db Apple részvény van a tőzsdén jegyezve 265 dolláros egységárfolyamon. Ez azért elég sok részvény.
  • G_ArchAngel #6669
    oke, es ha senki nem akar eladni a mostani aron, azert mert sejtik, hogy emelkedes lesz - akkor hogy veszel?
  • I.C.ram
    #6668
    Részvényt mindig maga a cég bocsát ki. Tehát, ha az Apple kinyomott 10 millió részvényt, akkor ez a 10 millió kering a piacon. Részvényt egységre árulják, de ez az egység lehet mondjuk 1 dollár is, de lehet akár 100 millió is, attól függ, hogy a tőke hány részvényre van szétbontva. Ez a névleges érték. De van a reálérték is, ami függ a kereslet-kínálattól, osztalékfizetési politikától, stbtől. Tehát, mondjuk az Apple kidobott 100 db 1 dolláros részvényt 20 éve, azok azóta már érhetnek több száz dollárt is, mert olyan keresettek a piacon a magas megtérülési rátájuknak köszönhetően.

    Azt, hogy mennyi részvényt vehetsz azt a bróker cég szokta általában meghatározni, de a legtöbbnél szerintem nincs alsó határ.
  • G_ArchAngel #6667
    ugy tudom, hogy mindig egy adott erteku papir lehet csak piacon, egyreszt van egy zart es nyitott kereskedes - ez utobbibol tudsz venni, de ilyenkor az is szamit, hogy az adott papirokat milyen kondicioban veheted:
    pl. egyszeru emberkent nem megy, mert azt mondjak, hogy neked 260 ezer dollarert kell venned.

    a reszventytarsasog termesztesen mindig dobhatnak uj papirokat piacra, de ilyenkor emelni kell a sajat ertekuket is, amivel szerepelnek a tozsden...

    ennek utana kell neznem, mert erdekelt regen, de abbahagytam...
  • Tikal #6666
    Így így, nekem volt az ERSTE brókernél számlám, webes felületen lehetett belépni a kereskedési felületre, akkor vettem és adtam a részvényeket amikor akartam, persze a tőzsde nyitvatartási ideje alatt..
  • I.C.ram
    #6665
    Hát pedig a tőzsdének pont ez a lényege. Amikor nyitva van a tőzsde (hétköznap), akkor vehetsz-adhatsz, persze csak az arra jogosult személy, ezért kénytelen vagy brókercégen keresztül intézni a dolgot.
  • Tikal #6664
    miért is?
  • G_ArchAngel #6663
    Nem akarok unnepronto lenni, de szerintem ezt nem lehet akkor venni, amikor csak akarja az ember...
  • Lacee
    #6662
    márciusban, a születésnapom környékén pont poénkodtunk is a családban, hogy be kéne ruházni egy nagyobb tétel apple-részvényre... pár napja néztem, hogy akkor volt 200 dolláron, most valahol 275 körül, egész jó befektetés lett volna :)
    de pl. 2009 elején 80-90 dollár körül mozgott, na ahhoz képest már tényleg durva a különbség.
  • passatgt
    #6661
    vagy meghackelem engadgedet, és írok egy cikket, hogy az iphone 4 kerete nem is fémből van, hanem műanyagból, és nincs is benne antenna, és akkor fogok venni:D
  • passatgt
    #6660
    tudom lekéstem, de lesz még azért mély pont, és ha jönnek az új imacek, macprok, macbookairek, itouch-ok akkor úgyis emelkedni fog, és szerintem többet mint a banki kamat:D
  • Tikal #6659
    Nem, nem az, tavaly tavasszal még 200 alatt volt az ára, azóta már szépen hozott annak aki pl akkor vett...
  • Tikal #6658
    keress fel egy brókert vagy bankot, a nagyobbak mind foglalkoznak külföldi papírokkal is...
  • GregSB
    #6657
    2001-ben kellett volna venni, az iPodok bejelentése előtt :D

    Egyébként ha nem csesznek el semmit, akkor fog ez még nőni, szal nem hülyeség most sem venni...
  • GregSB
    #6656
    :DD
  • I.C.ram
    #6655
    kicsit ezzel elkéstél :D
  • passatgt
    #6654
    nem pont ide tartozk, de ha szeretnék venni apple részvényt akkor mit kell csinálnom?
  • LoDMaSt
    #6653
    Na erről ennyit, Aperture-ben beállítottam, hogy az általam kijelölt mappába importálja a képeket. Ott is voltak benne, a programon belül, meg hiába mentem rá, hogy csak a master-eket mutassa, majd, hogy törölje a master, és a version-okat is, az importált mappában lazán bennemaradtak, csak Aperture-ban nem láttam őket. Projekt törlés után meg az 500 mega képhez csinált 200 mega preview-t sem törölte ki maga után. Furcsa, vagy csak nagyon béna vagyok. :)
  • G_ArchAngel #6652
    Lightroom is, de minden csak beallitasok kerdese...

    Aperture 2 csalodasok utan igyekeztem eddig a 3-ast ignoralni, de most mar 2 allashirdetesbe is belefutottam, ahol kerik az ismeretet...
  • Pio
    #6651
    Aperture számomra nagyon furán viselkedett. Elvileg minden képről készít egyből egy másolatot magának, de neki ez nem elég, minden képből a módosításokról is külön változatot készít.
    A lényeg, hogy nagyon csúnyán zabálta az üres helyet, úgyhogy inkább leszedtem.
    Szerintem a beállításokban nézz körül kicsit, de az biztos, hogy alapjáraton minden képet külön lemásol magának.
  • LoDMaSt
    #6650
    Egyenlőre semmi, hiába törlöm simán, vagy kapcsolom be, hogy a master-t mutassa, és azt törölje, ha kézzel megnyitom az aperture library-t, attól még ott látom az elvileg kitörölt képet, sajna nincs semmi más ötletem..
  • G_ArchAngel #6649
    Elvileg megkerdezi, hogy a kukaba dobod-e vagy csak az adatbazisbol torlod...
  • LoDMaSt
    #6648
    Az a kérdésem, hogy ha aperture-ba beimportáltam képeket, és közülük törlök, akkor azt letörli a winchesterről, meg mindenhonnan, vagy marad valami biztonsági másolat, mint amikor csak szerkesztem a képet?
  • Pio
    #6647
    Ebben a pillanatban "on the fly" felugrott a futó programban a capacity 5755-re, szóval tuti, hogy valami becslés áll a háttérben.

    Az Age of your Mac talán a gyártástól számítódhat vagy nem tudom, az enyém is 2 hónapot ír, pedig 1 hónapja kapcsoltam be először.
  • Pio
    #6646
    Feltettem egy iStat Pro nevű widgetet, nem tudom erre gondolsz-e ez ennyit ír:
    Health - 99%

    Coconut Battery:
    Original - 5770 (úgy néz ki mégse olyan nagy a gyári különbség az előző generációhoz képest :) )
    Current - 5711 (az előbb még 5706 volt, tuti, mert lementettem)
    98%

    Cycles 6 mindkettőben, világos, hogy ezt az adatot tárolja a gép, csak azt furcsállom, hogy mAh-ra megmondja a max kapacitást. Tippem szerint valami becslés állhat a dolog mögött.
  • Tikal #6645
    volt már hogy visszanőtt egy teljes lemerítés után, de nem sokkal, mert ilyenkor újra kalibrálja az értékeket, (ezt egyébként is érdemes néhány havonta meglépni)
    az a 400% valami hiba lehet gondolom :)
  • Pio
    #6644
    Adtam neki egy restartot, erre 98%-ot ír.
    Szóval telepítéskor 90%, teljes töltés után 400%, restart után 98%.
    Neked szokott nőni ez a szám egy teljes merítés után vagy folyamatosan csak csökken?
  • Tikal #6643
    nem tudom honnan veszi az adatokat, de az iStat widget is ugyanezeket írja az akksimról...
  • Tikal #6642
    original battery capacity 5450mAH
    current battery capacity 5168mAH

    loadcycles: 192
    age of your mac 12 months ( ez valójában csak 10 )
  • Pio
    #6641
    És tudsz valamit arról, hogy honnan szopkodja ki az adatokat?
    Csak mert feltettem, kivágta, hogy az 1 hónapos macbookom aksija 90%os mAh tekintetében a gyárihoz képest.
    Nyomtam hát egy teljes merítést-töltést, most pedig négyszer annyi mAh-t ír, mint a gyári...
  • Tikal #6640
    igen.