18351
ATbanner.jpg
  • pyrohun #6839
    újratelepíti?? spirit jailbreak semmit nem csinált nálam, csak megjelent a cydia ikon :) én legalábbis arról beszélek (iPad), de tudom, hogy van / volt másféle lehetőség is.

    (Azt is csak a flash miatt raktam fel - és lám mennyi értelme volt: most már iPad-en is megnézhetem a sok flash-es reklámot - éljen! :)))) Mert a bonyolultabb flash cuccok természetesen nem működnek. :)
  • Verseghy
    #6838
    Csak rizikósnak tűnt, hogy a telefont újratelepíti.:) Nemtom..:D De ez akkor is pofátlanul egyszerű.:)
  • pyrohun #6837
    Mert eddig bonyolult volt: letöltöttél egy programot, rádugtad a telefont a gépre és megnyomtál egy gombot :)))
  • pyrohun #6836
    Apple Store-okba.
  • Verseghy
    #6835
    Azt tudom, csak mostmár vonzóan egyszerű a jailbreak.:)
  • Dzsini
    #6834
    nem tesznek kárt, mert 2 gombnyomás a restore :)
  • Dzsini
    #6833
    egyrészt eddig is volt restore, másrészt mivel már nem művelsz semmi törvénybe ütközőt a telefonnal, így nem tagadhatják meg a garanciális ellátást, ha emiatt történik valami a telefonnal.

    az Apple-t viszont ez a törvénymódosítás nem akadályozza meg abban, hogy továbbra is letiltsa a jailbreakes telefonokat, amit valószínűleg továbbra is meg fog tenni egy-egy update-nél (bár emiatt szerintem lesznek még anyázások, de biztosan meg fog változni / már megváltozott a garanciális feltételek listája)

    esetleg megjelenik majd az update-nél az, hogy "a te telefonod jailbreakelt, a szoftver update kikapcsolja a törést és elérhetetlenné teszi a más store-okból letöltött programokat - akarod frissíteni a telefont?" - és eljön a befoltozatlan biztonsági rések korszaka :)



    mondjuk a törvénymódosításnak a jailbreak legalizálása mellett van még néhány eredménye:
    • allow owners of used cell phones to break access controls on their phones in order to switch wireless carriers.
    • allow people to break technical protections on video games to investigate or correct security flaws.
    • allow college professors, film students, documentary filmmakers and producers of noncommercial videos to break copy-protection measures on DVDs so they can embed clips for educational purposes, criticism or commentary.
    • allow computer owners to bypass the need for external security devices called dongles if the dongle no longer works and cannot be replaced.
    • allow blind people to break locks on electronic books so that they can use them with read-aloud software and similar aides.

    kíváncsi leszek Európa mikor lép ilyen irányban, ez egy nagyon előremutató csomag.
  • G_ArchAngel #6832
    Meg par ilyen es az Apple vissza tudja vonatni a hatarozatot, hiszen ezzel mas ingosagaban tettek kart.
  • Pio
    #6831
    Ez egyébként szerintem annyira nem nagy hír, eddig se hinném, hogy bárkit is törvény elé állítottak volna emiatt az Apple-nél pedig továbbra is garanciavesztéssel jár.
    Legfeljebb most már az is vesz iphone-t, aki eddig nem akart a zártság miatt és nem akarta feltörni, egy kis ingyenreklám.
  • Pio
    #6830
    Igen, valami pdf futtató biztonsági résnek és a safari rendszergazdai jogosultságának a következménye.
    Csak azt nem tudom, hogy ennek hatására hova rangsorolják majd az Apple-t a sebezhetőségi toplistákon, hisz már így is az első helyen van... :)
  • Dzsini
    #6829
    igen, és az Egyesült Államokban nem túl rég óta teljesen legális eljárás.
  • Verseghy
    #6828
    Tényleg ennyi egy Jailbreak? Ez komoly?:o
  • Pio
    #6827
    Lehet menni huncutkodni appstore-okba!

  • pyrohun #6826
    loooooooooooooooooooooooooool :))))))))))))))))
  • Dzsini
    #6825
  • I.C.ram
    #6824
    2008 óta minden évben megyek, és 2008ban kellett utoljára vízum. Most már ez az új ESTA van, amit online kell kitölteni, és rögtön meg is van az "ítélet".
  • I.C.ram
    #6823
    de áfa van. :(
  • Tikal #6822
    könnyen megy még mindig a vizum szerzés? :)

    azért vigyázz, ne engedd hogy benézzenek az ánuszodba az irisz vizsgálat és ujjlenyomat vétel után
  • Tikal #6821
    memóriára nincs vám!
  • I.C.ram
    #6820
    Nem, mert +20 usd Magyarországra, és akkor még szopok a vámmal is, ha lekapcsolják. Mondjuk most megyek ki USA-ba pénteken, szóval lehet kint veszek, de a magas usd árfolyam miatt nem jövök ki sokkal jobban.
  • passatgt
    #6819
    bár 30 ropiért postával együtt van 4gb:) link
  • passatgt
    #6818
    hm, ott még drágább:D
  • passatgt
    #6817
    ebay?
  • Zsoltika 007
    #6816
    Bizony a régebbi mac pro-nak ez az átka.
  • I.C.ram
    #6815
    XMSben lehet kapni, de mocsok drága. 24k a 2x1 gb :(
  • Tikal #6814
    ok, kösz
  • Pio
    #6813
    Wireless music bridge néven kutakodj, fogsz találni egy 20-30 különböző készüléket, az összes nagyobb cégnek van pár, de alapvetően nem egy elterjedt technológia, gondolom nem nagy rá a kereslet.
    Inkább külön USBre köthető transmittert szokás használni erre a célra.
  • G_ArchAngel #6812
    En sem hallottam masrol, szerintem le van vedve...
  • Tikal #6811
    Most komolyan elképzelhető hogy nem gyárt más ilyen router-t?
  • Zsoltika 007
    #6810
    Nem igazán. Nagyobb számtek üzleteknél érdeklődj vagy olyanoknál ahol foglalkoznak szerverekkel.
  • GregSB
    #6809
    Berakom ide is, mert jóféle:

  • Pio
    #6808
    Azért bumsztlibb, mert tud ilyet is:



    Az, ami totálisan át akarja venni az iphone dizájnját a hiphone:



  • passatgt
    #6807
    de a képenen a rávágott csatlakozók zseniálisak:D
  • passatgt
    #6806
    ahahhaha fasza:D
  • pyrohun #6805
    looooooooooooool ez milyen szánalmas. Q PRO gépük: 1,6GHz-es intel Atom. WOW, az aztán teljesítmény :)
  • G_ArchAngel #6804
    azert ez kulonbozik, amit linkeltem, az nemigazan:)
  • Pio
    #6803
    Tessék yPhone:

  • G_ArchAngel #6802
    Kinaiak kimeritettek a pofatlan masolas fogalmat...
  • Dzsini
    #6801
    wifi jelerősségtől függhet, meg a neted sebességétől, meg attól, hogy hányan lógtok ugyanazon az antennán...

    Egy elméleti 54 megabites wifi csatlakozás legjobb esetben is csak 15-20 valós megabitet fog neked sugározni (internetes adatokról beszélve, nem helyi adatforgalom), de akkor ott kell ülnöd az antenna mellett (a többi elmegy a jelfolyam titkosítására, a TCP csomagok "csomagolóanyagára", és a többi ilyesmire) - ha a neted ennél jóval gyorsabb, akkor azt megérzed, ha messzebb vagy (pl. fallal elválasztva), akkor főleg - könnyen leeshet 10 megabit alá is.

    A 100 megabites kábel 60-80 megabitet könnyedén áthúz, még TCP csomagokkal is.
  • Pio
    #6800
    Ahogy Steve Jobs mondaná: "fact of life". Gondolom messze vagy a routertől.
    Persze nem mindegy, hogy mennyivel lassabb és milyen lassú.
    Nekünk 10megabites netünk van, a router 4-5 méteres körzetében meg is van ez a sebesség, de például 1 emelettel lejjebb a ház másik végében már nagyon karcsú a jel. Mondjuk a macbook pro-nak fasza erős antennája van, elég jól bírja messziről is, 1-2 megabitet kisajtol magából.