18351
ATbanner.jpg
  • Bercy #9561
    Ezt így egész pofás :)
    Előbb-utóbb meg talán uninstall gomb is lesz :P
  • Tikal #9560
    ez rendben is van...
    de hidd el nem véletlenül van szükségem azokra a tweet-ekre, azonnal :) nem story magazint olvasgatok meg kütyü híreket... :) arra pont jó a tweeter amikre nekem kell.

    RSS-en pedig olyanokra vagyok feliratkozva ami szintén érdekel, 20-30 oldal, de ezeknél mindegy mikor olvasom őket.
  • G_ArchAngel #9559
    Madeiran nem volt netem a hotelben egy hetig, de mivel annyi mas ujdonsag volt korulottem, nem is hianyzott.

    Londonban meg a buszon is a 3G-n logok:)
  • GregSB
    #9558


    Itt látod mik azok amiket már letöltöttél. Mint látható a Poker HD-t már töröltem, de ott maradt a purchase historyban, és tudom újra telepíteni ha akarom.

    Egyedül az Uninstall "macerás", mert ugye nincs gomb a Storeban, hanem törölni kell az App dirből.
  • Dzsini
    #9557
    Szerintem nem kötelezően: ha pl. csak így olvasod, akkor elég, ha betöltöd néha az oldalát, nem kell feliratkozni hozzájuk - pl. az Index főoldalát is meg szoktam nyitni, de az RSS-ükre nem vagyok feliratkozva, mert annyira nem érdekel, elég néha belepillantani, és amit épp látok, az elég. Ha fel lennék iratkozva, akkor persze meg lehetne szűrni X meg Y témakörök szerint (ahogy a twittert is a lentiek alapján), de nem kell.
  • Dzsini
    #9556
    én így töröltem ki a wiwről magam még a pörgés közepén :) De egyetértek, volt ilyen időszakom nekem is, még egyetem alatt.

    RSS-eim egy része SG-s moderátori "munka", másik része képek (NASA astro picture, képregények), meg egy-két hobbiblog (főzés, ilyesmik). Hírek meg hasonlók már nincsenek is benne, az úgyis befut máshonnan, ha fontos. Az Operás gyorshívón van 8, napi szinten olvasott oldal (köztük az SG).

    Érdemes amúgy kipróbálni, hogy egy teljes napra kikapcsolni a böngészőt, a rádiót és a tévét (hírforrásokat) - akár csak egy hétvégi napon. Ha nem hiányzik nagyon, és nem azon jár az agyad, hogy "vajon mi lehet a...", akkor még nincs nagy baj :D
  • Pio
    #9555
    Ez így van, csak elkalandoztál a kiindulási témától, ami nem az volt, hogy jó avagy rossz a twitter, hanem hogy regeljünk-e rá, ha érdekelnek más tweetjei és vittél engem is a málnásba... :)
    Nyilván aki twitterezik és követi a T híreit az followolja is őket. Vagy tévednék? Tényleg nem vagyok képben, sose használtam még a cuccot.
  • G_ArchAngel #9554
    igen, lehet es nekem ez volt a bajom: a vegen annyi jo fotost, fotos vagy fashion blogot kovettem, hogy fel napom rament a tartalom atnezesere... es tenyleg erdekelt a 80%-uk, nem tudtam csak atfutni rajtuk:(
  • Pio
    #9553
    Ne vegye senki Magára, csak alapvetően ez inkább egy modern kori betegség, mint tényleges igény.
    Az információs társadalom és az internet egyik legnagyobb potenciális veszélye az információfüggőség, egyre többet hallani róla és egyre többen szenvednek tőle.
    Egy átlagos netlakó által napi szinten tudatosan felszívott információnak legalább a fele tökéletesen felesleges a számára. És ez a helyzet nagyon el tud fajulni, amikor már valaki minden szabadidejét azzal tölti, hogy minél több információt érjen el az interneten, de ezek hasznosítására már nem is szán időt, mert az erre szánandó idő helyett is még több és több hírt olvas el, nehogy valamiről lemaradjon.
    Valamilyen szinten amúgy én is betege voltam/vagyok ennek, aztán egyszer hirtelen elhatározásból bezártam a böngészőben megnyitott közel 30 tab háromnegyedét (most általában 5-7 tab van nyitva) és töröltem az RSS feliratkozásaimnak is legalább ekkora részét. Nagyon nehezemre esett, mert szentül meg voltam győződve arról, hogy ezzel számomra nagyon fontos információktól zárom el magam és mi lesz így velem. De utólag egyáltalán nem bántam meg a dolgot. Azóte úgy 2 havonta egyszer rászánok egy negyed órát, hogy végiggondoljam, melyik feliratkozásra van még szükségem és gyomlálom őket könyörtelenül. :) Mondjuk így is van még vagy 20-25 feliratkozásom, hétköznap átlagosan olyan 60-70, hétvégén olyan 30-40 hír. Néha kicsit sok, főleg amikor 3-4 napon át nincs időm végigolvasni őket.
  • Bercy #9552
    Nem, nem bonyolult cseppet sem. Csak olyan jó lenne egy olyan felület ahol szépen látnám mik azok az alkalmazások amiket megvettem, ezek közül mi az ami a gépemen fent is van és ebből a listából lehetne mind az uninstalt mind az instalt kezdeményezni.
    De mivel nem tudom használni az app store-t ezért csak a hozzászólásokból sejtem, hogy nem így van.
    Majd nyáron tervezek firssiteni ha kijön a Lion. Tényleg, szerintetek lehet majd a 10.5 Leo-ról frissíteni Lion-ra?
  • Dzsini
    #9551
    nem reklámozom, csak olvastam róla, hogy többen dicsérték a példaértékű kommunikációjukat - ha a vodáról vagy a telenorról hallottam volna, akkor azt írom :) (meg nekik volt nemrég ez a balhéjuk a 3G hálózat behalásával, amivel kapcsolatban feljött a hírekben, meg volt egy Vodafone-os kirúgás is egy régebbi zűr miatt)

    nem kell followolni ahhoz, hogy betöltsd a twitter oldalukat, ha valami zűr van (vagy egy ismerőstől megkapd retweetként) - főleg mondjuk ha mobilos környezetben vagy, akkor egy weboldal betöltésénél gyorsabb egy tweet oldal elolvasása (pl. kölcsöntelefonon, mert a saját leszédült). Ráadásul ha híre megy, hogy náluk a twitter a gyors és aktív kommunikáció formája, akkor a főoldallal majdhogynem rá is érnek.
  • Tikal #9550
    sajnos ez más klienseknél nincs így, hidd el tudom, mert keresgéltem. még a netnewswire is csak fél óránként frissit.
  • Pio
    #9549
    Köszi szépen a fejtágítást, ezzel tényleg nem voltam tisztában, hasznos infó, RSS-en azok is jönnek ezerrel, ez +1 pont a twitterre regelés mellett!
  • Dzsini
    #9548
    "mondanál macre vagy windowsra olyan RSS kliens ami 1 percenként vagy 10mpként frissit?" - Opera. Amióta van benne RSS olvasó, nem nézegettem a többit - működik, jól, amúgy is használom, úgyhogy minek? (és mindegyik feedre egyesével beállítható, hogy mennyi időnként frissüljön, mappákba rendezhető, kereshető, rögtön meg lehet nyitni fülön is a benne levő tartalmat, stb.)
    kép
  • Pio
    #9547
    Felcsaptál t mobile reklámembernek? :D

    Amúgy ez még egy kezelhető, követhető twittercsatorna, tényleg jól csinálják. Gondolom főleg azért, mert Magyarországon nem annyira elterjedt a szolgáltatás használata, ha twitteren özönöljenek a népek.
    Én ha jól emlékszem a gameloft twitterét tettem be rss-be de 3 nap után töröltem, nem túlzok, napi 50+ tweet jött tőlük és abból 49 az volt, hogy "@johndoe próbáld meg újratelepíteni", "@johndoe2 örülünk, hogy örülsz", satöbbi. Na az azért egy kicsit a ló másik oldala.. :)

    Azzal amúgy azért vitatkoznék, hogy ne lehetne ugyan úgy egy pillanat alatt kitenni egy BREAKING hírt a honlapjukra is, ez csak rajtuk múlik, fel kell erre készíteni a honlapot és kész. Az pedig szerintem vitán felül áll, hogy melyik csatornán jut el több emberhez az adott hír. 3500an se followolják őket twitteren, milliós nagyságrendű ember az ügyfelük...
  • GregSB
    #9546
    Tehát ha benne van a tweetben a @username, és utánna az üzenet, az alapból nem jelenik meg nálad, hacsak nem retweet, de azt is tudod blokkolni. Ergo be lehet úgy állítani a twittert, hogy csak azt lásd amit alapból ír akit követsz, + azt amit neked válaszol. Ha gipsz jakabnak válaszol az nálad nem fog megjelenni.

    + okosség még, hogy az iPhoneon be tudod kapcsolni, hogy a Direct Messageket kitolja neked Pushban. Tehát telefonos IM-ként is működik.

    És nyugatabbra igen sokan használják, inkább szomorú hogy itthon nem elterjedt.
  • Tikal #9545
    szerintem nem olyan nehéz elképzelni hogy valakinek fontosak az azonnali hírek, azért ilyet mondani 2011ben... a híreknél mindig fontos volt hogy időben érkezzenek.. de mindegy, nyilván nem élet halál kérdése és nem csak ezért jó a twitter

    egyébként csak egy terület, ahol fontos a gyorsaság: gazdasági hírek
  • GregSB
    #9544
    Vodafone, és Telenor is aktvan használja Twittert. Biztos van még 1-2 magyar cég, de nem is magyarországra gondoltam elsősorban.

    Pio: Amikor a T-mobile válaszol valakinek, az nem jelenik meg azoknak akik követik őket, csak azok az özenetek jelennek meg alapból, amik sima "kinyilatkozások".
  • Tikal #9543
    nem használok operát. safariban mukodik nekem most ez, de most is közel 50 rss-em van, és csak egy kis piros szám jelzi hogy olvasatlan feedek vannak,nem látom mik jöttek, pláne a fontosakat amikből sok érkezik oránként. kényelmetlen. olyan hirekre jo az rss amiknél nem fontos mikor olvasom el.. egyébként mondanál macre vagy windowsra olyan RSS kliens ami 1 percenként vagy 10mpként frissit? Mert OS X-re csak 5 perceset találtam, és fel tudom tenni a menubarba, az em hátrány.
  • Dzsini
    #9542
    Amikor pl. lehalt a T-Home/T-Mobile hálózat, akkor twitteren tolták ki az információkat, hogy ismert a hiba, mikorra és hogy várható a javítás, ilyesmik - korrektül működött a válságkommunikáció. (ekkor pl. a weboldaluk frissítése sok idő lenne, így 1 perc alatt kint volt az információ, és gyorsan szét is terjedt a retweetek útján)
    http://twitter.com/tmobilehungary
  • Pio
    #9541
    Én sajnos nem tudom elképzelni mi lenne olyan hír, amihez kifejezetten csak twitteren juthatnék hozzá és azonnal, a létrejötte pillanatában szükségem lenne rá. De persze azt el bírom képzelni, hogy valakinek ennyire fontosak bizonyos hírek, ezzel nem vitatkozom.
    Amúgy ajánlom figyelmébe minden hírfilnek a Brief addont firefoxra például, azzal ha jól emlékszem elég sűrűn lehet frissíteni.
    A supportos dolog viszont annyira azért nem elterjedt szerencsére. Vicces is lenne, ha twitteren egész nap gipsz jakaboknak szupportolnának és minden follower egész nap azt olvashatná. :)
  • Dzsini
    #9540
    Opera, átállítod 1 percre vagy akár 10 másodpercre... ha ilyesmit nem lehet állítani egy RSS olvasóban, az elég ciki.

    A kétirányú kommunikáció más kérdés, magyarföldön még a magenta T-n kívül nem láttam igen aktív Twitterező nagycéget.
  • Tikal #9539
    erről nem is beszélve...
  • GregSB
    #9538
    Twitter nem csak RSS feedre jó, hanem Customer supportra is. Jobb cégeknek valaki figyeli a twitter accját, és ha kérdezel tőlük valamit azonnal válaszolnak is.

    Szóval amíg az RSS egy irányú, addig a twitter sokszor kétirányú is lehet. Kapod a frissítéseket, újdonságokat, és ha kérdezel válaszolnak is.
  • Tikal #9537
    és mit csinálok az RSS feed-el ha minden RSS olvaso féloránként frissit nekem meg azonnal kell a hír? :) szoval kitörölhetem vele... bár safari alá talátam egy google reader klienst, de a több tucat feedem mellé inkább nem raknám be azokat amikre azonnal szükségem van..

    a többit nem értem mire írtad.
  • Pio
    #9536
    1. minden twitter regnek van RSS feedje
    2. ???
    3. profit
  • Tikal #9535
    nem vagy az... facebookn 15 ismerősöm van, mind barát... nem vagyok az az ismerős jelölgetős fajta, szóval csak azzal osztok meg tartalmat akivel amugy is megtenném, erre pedig jó a facebook szerintem... twitter-t nem irtam még talán egy tweetet sem, de nekem fontos hireket azon kapok.... szerintem lehet ezeket jol használni.
  • Pio
    #9534
    Az lesz majd a reinvented, twice as amazing 2.0 fő újítása, boom! :)
  • Dzsini
    #9533
    hihi :)

    bár tetszik a "morális" háttér a hekkerbácsi(k)nál, hogy majd akkor eresztik szabadon, ha már túl sok lesz a szemét az appstore-on.

    a trial/timelockos verziók nemléte szerintem is butaság.
  • Pio
    #9532
    ez gyors volt
  • Pio
    #9531
    Steam első pár éve amúgy kínszenvedés volt, majd kiforrja ez is magát szerintem.
  • GregSB
    #9530
    Nem tudom mi olyan bonyolult azon, hogy megnyitod az Applications mappát, és törlöd belőle az alkalmazást :D
  • Bercy #9529
    Hát nekem "sajnos" csak Leo van a gépemen így kipróbálni nem tudom az AppStoret de az megnyilvánulásokból nekem is kb ez jött le :)
    Steam-en olyan szépen meg van oldva az install/uninstall dolog (legalábbis látszólag, franc tudja mit hagy a gépen). Persze azon is lenne még mit javítani.
  • Pio
    #9528
    Meríthetnének ihletet a VALVe-tól ezen a téren szerintem.
  • LoDMaSt
    #9527
    Úgy megy, csak azt hittem, hogy ha a dock-os app mappából húzom ki, annak is törölnie kell a programot, ezért voltam elbizonytalanodva, köszi!
  • GregSB
    #9526
    Ne a Dockon lévő Application listából próbáld kihúzni, hanem Finderből.
  • LoDMaSt
    #9525
    nekem az app folderből kihúzós módszer nem megy...
  • Dzsini
    #9524
    akkor egyszerűbb :) fura volt így restartosan...

    és az egyklikkből vásárlós móka? (a fél appstore fórum ettől zeng)
  • GregSB
    #9523
    Ha egy proginak a konfigurációs filejait is törölni akarjátok, akkor szedjétek le az Appzappert. Indítés után belehúzzátok a törölni kívánt progit, és törölni fogja minden szemetét a gépről.
  • GregSB
    #9522
    Nem kell restart. Nálam elég újraindítani az AppStore-t.

    Uninstall: Lezárod a Mac AppStoret. Megnyitod az Applications mappát. Kikeresed a progit, CMD + Delete, vagy behúzod kukába. Kitörlöd, ha kéri jelszót megadod. Kuka ürít. Mac Appstore megint indít és már nem lesz ott.