18351
ATbanner.jpg
  • Dzsini
    #17706
  • GregSB
    #17705
    Space grayt bokkolnam. De kicsit drága lett. Szerintem egy Airre fogok beruházni :)

    Apple Watch árak kint vannak storeban. iPhoneon ha megnyitjatok Apple Store appot, akkor élethű nagyságban megnézheto a 38mm es 42mm. Ez alapján en 38-asat vennék.

    Alap sport $350 (100e Ft). Alap Stainless steel: $550 (160e Ft).

    Edition (arany) $10.000-nél kezdodik (2,7 millió Ft). A legdrágább $17.000 (4,8 millió Ft)

    Kettőt kérek :D

    Viccet félre téve egy fekete 38mm-est fekete sport szijjal bokkolnék, de szerintem kihagyom az első generációt. Megvárom amíg lesznek nativ appok es erősebb lesz az akksija. (1-2 év)
  • GregSB
    #17704
    Tuti lesz hozza valami rápattinthato accesory (ha más nem 3rd party), amin lesz mindenféle dugasz
  • G_ArchAngel #17703
    Engem inkabb az ijesztett meg, hogy a 15-os meg uj touchpadot sem kapott. Nem tudom mennyit adnak el belole, de felek, hogy elvagjak azt a szalat is, mint a 17-est harom eve :(
  • LoDMaSt
    #17702
    Nem teljesen értem ezt az 1 db USB-C csatlakozót. Ha akarok tölteni a gépet, képernyőre dugni, meg egy egeret, és külső HDD-t bele, akkor úgy fogok kinézni, mint egy karácsonyfavilágításelosztó?
  • GregSB
    #17701
    Remélem hétfőn lesz valami MacBookkal kapcsolatos bejelentés. Mostmár jó lenne tudni mi lesz idén :)
  • GregSB
    #17700
    12-inch Retina MacBook Air to ship in Q2, says WSJ

    és

    Apple won't start manufacturing 'iPad Pro' until September, say reports
  • GregSB
    #17699
    Ingázás közben olvasom, most tartok kb 80%-nal. Rohadt hosszú :)

    De vannak benne érdekes dolgok. Pl az le van benne konkrétan írva, hogy 2011 őszén már voltak iPhone 6 prototipusok.
  • GregSB
    #17698
    Ipodat felejtsd el, azokkal tuti nem kezdenek mar semmit :)
  • passatgt
    #17697
    meg ipodokkal is kéne kezdeni valamit... új beats ipod mondjuk vagy valami hasonló, bár tök felesleges
  • passatgt
    #17696
    apple tv frissítés 4k support és beépített wifi router, hogy ne hálózaton keresztül kelljen rátolni kontentet hanem direkt hálózaton teló és tv között

    de valszeg apple watch, a "spring" elég fontos eleme azért az óráknak:)
  • Jim Morrison
    #17695
    hát ezaz, lehet még bejelentenek összecsukható tv-t vagy valami. Lesz ami lesz, biztos van valaki a neten aki jól tippelt :)
  • GregSB
    #17694
    Mind1, a legtöbb "szakértő" szerint csak az óráról lesz szó. Az meg annyira nem érdekel. Mármint érdekelnek a részletek, de azokat el tudom majd olvasni a honlapon is, annyira nem érdekel hogy végignezzek élőben egy eventet.
  • Jim Morrison
    #17693
    pfuj, azt meg ki használja
    btw persze lehet nézni máshol (én ustreamen szoktam, csak néha belepofáznak), de jó lenne, ha végre nem csak a "kiváltságosoknak" jutna megint ez a lehetőség, hogy nézzék a hivatalos streamet jó minőségben, ügyeskedés nélkül.
    De mindegy is nem rugózom rajta, tavaly már kitárgyaltuk :)
  • GregSB
    #17692
    Es mint mindig most is tuti lesz VLC kompatibilis link az event elott
  • Jim Morrison
    #17691
    és megint...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Live streaming video requires Safari 5.1.10 or later on OS X v10.6.8 or later; Safari on iOS 6.0 or later. Streaming via Apple TV requires second- or third-generation Apple TV with software 6.2 or later.
  • GregSB
    #17690
    Lesz live stream
    http://www.apple.com/live/
  • Solt
    #17689
    Pont ma olvastam EZT a cikket... ezek alapján időszerű lenne egy új Apple TV.
  • GregSB
    #17688
    Passz. Az is lehet tenyleg csak az óráról lesz szó.

    Konkrét árazás, megjelenés, fícsörök. Ősszel nagyon keveset mondtak el róla.
  • Solt
    #17687
    Esetleg új Apple TV?
  • Kongy
    #17686
    Új iPod touch? :D Most viccen kívül. 2012-ben jött ki az 5. Bár sok értelmét nem látom neki.
  • GregSB
    #17685
    Én a 12" iPadre, esetleg 12" Macre, + Beats iTunes integrációra gondolok.
  • GregSB
    #17684
    Az Júniusban fog bemutatkozni a WWDC-n
  • GregSB
    #17683
    No de ezeket nem tavasszal szoktak frissíteni.

    3-4 éve nem volt tavaszi eventhez Applenek. Utolsó talán 2012-ben volt
  • G_ArchAngel #17682
    Lehet az uj Intel cpu-s laptopok jonnek, zaj es ventillator nelkul. Amugy Mac Pro is eloregedett.
  • Kongy
    #17681
    iOS 9?
  • GregSB
    #17680
    Apple announces media event for March 9

    Lehet találgatni ez mi lesz.

    Watch április végén jön. Lehet arról jelentenek be több infót?
  • GregSB
    #17679
    Bloomberg forrásai szerint 2020-ra tervezik kifejleszteni / piacra bocsátani

    http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-02-19/apple-said-to-be-targeting-car-production-as-soon-as-2020
  • KaBuTo666
    #17678
    egy ferrarinak jobban örültem volna
  • passatgt
    #17677
    http://9to5mac.com/2015/02/19/apple-electric-car-team/

    Ez alapján 100%, hogy autót csinálnak. Vagy valami nagyon hasonlót...
  • Tikal #17676
    és hova emelje? integessen vele vagy nyomja a képünkbe még jobban, hogy nééé máá egy Apple Watch van a csuklómon? :))
  • Dzsini
    #17675
    És még így se húzta eléggé be a lába elé, hogy ne olvadjon bele a széle a háttérbe.
  • passatgt
    #17674


    Úgy néz ki ez a kép, mintha olyan nehéz lenne az óra, hogy a csaj nem tudja felemelni a kezét
  • passatgt
    #17673
    Olvasnivaló: http://www.newyorker.com/magazine/2015/02/23/shape-things-come
  • GregSB
    #17672
    Ezt nem én találtam ki, abban a cikkben olvastam anno amiben erről a projektről volt szó. most nem találom, de a hivatalos honlapon is ez szerepel:

    "Joint initiative
    ‘Drive Me – Self-driving cars for sustainable mobility’ is a joint initiative between Volvo Car Group, the Swedish Transport Administration, the Swedish Transport Agency, Lindholmen Science Park and the City of Gothenburg. "
  • Dzsini
    #17671
    Nem csak egy kérdés van... ha az "autó" hibázott, akkor az autó gyártója, a szoftver írója, vagy a bugfixet nem telepítő (ha bugról van szó) felhasználó a felelős? Ha a szenzorok és a kamerák leállnak valami miatt (mi miatt? erre is van bőven lehetőség), akkor felvétel sincs, ésé igen, lesz rendőrségi eljárás, de ott egyelőre az autó/autószoftver gyártója ritkán merül fel, mint hibás fél. Ezeket mind egyértelműen szabályozni kell, különben végeláthatatlan pereskedés lesz belőle. Az emberek közlekedését is millió + 1 cucc szabályozza, ezeket mind ki kell dolgozni az automatákhoz is. Főleg úgy, hogy jelenleg - ahogy linkeltem - kell, hogy legyen a járműben vezető, akinek bármikor lehetősége kell, hogy legyen beavatkozni, és rátaposni a fékre / félrerántani a kormányt, amivel felülbírálhatja az automatát. Ha így lesz baleset, akkor az vajon azért következett be, mert ő félrerántotta a kormányt, vagy ezzel csökkentette a kárt, és helyesen cselekedett?
    És ez még csak egy állam, egy ország, amihez a jogrendszer és az automatika szoftvert is hozzá kell idomítani. Ezután az EU huszonsok országában más és mása KRESZ egy-egy része, más táblák lehetnek, más vezetési szokások vannak, más dolgokra kell felkészíteni a szoftvert, és azokat folyamatosan utánaállítani a változásoknak. Az, hogy egy ember nincs tisztában a közlekedési szabályok esetleges változásával (mert tíz éve volt a kreszvizsgája), az az ő felelőssége. Ha egy szoftver nincs tisztában vele, az kié? A cégé, aki vagy kiadja a frissítést vagy nem, vagy az emberé, akinek fel kellene telepítenie? Honnan tudja, hogy van frissítés a szoftverhez, ha nincs is tisztában azzal, hogy a KRESZ megváltozott? Egy-egy autónál meddig kell garantálni a szoftverfrissítést?
    Esőben hóban te látsz, legfeljebb rosszabbul. Az automata pedig ha úgy érzékeli egy sűrűbb havazásban, hogy félre kell kanyarodnia, és befordul egy árokba, mert ott vagy jött valami vagy nem, azt hogy lehet majd megállapítani? A kamera nem látja, az érzékelők szerint pedig volt ott valami - az autóban ülő utas szerint meg nem, és összetört az autója.
    Lehet még sorolni az ilyesmiket, és ezek nem attól függnek, hogy valaki fél-e egy automata által vezetett autótól vagy sem. A vegyes üzem (azonos pályán automaták és emberi vezérelt járművek egyszerre közlekednek) viszont óriási veszélyforrás, ahogy a lovaskocsik és az autók is nehezen működtek egy időben, itt is az átmenet lesz a legnagyobb probléma, ha eljutunk odáig, hogy minden jármű egy közös informatikai rendszeren működik (Google vs. Apple vs. akárki), akkor már csak azokat kell zárt pályára zavarni, akik még mindig a vezetés kedvéért szeretnének autózni.

    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2015.02.16. 10:14:22
  • dzsegameló
    #17670
    Nagyon elkanyarodunk, de ez mind csak időhúzás... Ki lenne a felelős? Annyi kamera szenzor van rajta, hogy abból egyértelműen megállapítható, hogy az autó vagy a másik fél hibázott. Pont úgy mint most, kell egy rendőrségi eljárás és kész, a biztosító meg fizet. (Legalábbis nálunk máshol nem tom, hogy hogyan megy...) Nem lát elég messze a hegyes, völgyes, kanyargós szakaszon?! Mi emberek sem látunk, eső és hó is jelentősen befolyásol minket, szóval ez sem igazi kifogás... Szerintem 1 kérdés marad a felelősségnél, mégpedig, hogy a HW vagy a SW gyártója viszi el a balhét...
    Jobban fél az emberek nagyrésze attól, hogy egy gép vezeti a másik autót, mint attól, hogy egy fáradt kialvatlan kamion sofőr, vagy egy részeg, beteg stb...
  • Dzsini
    #17669
    A legnagyobb probléma a jogi levezetéssel lesz (van). Ki lehet a felelős azért, ha egy automata autó elüt egy gyalogost (az autó gyártója? az autóban ülő valamelyik személy? miért pont ő?) ? Ki lehet felelős, ha egy automata autó és egy "régi" autó ütközik? Ki a felelős, ha két automata autó (mondjuk különböző gyártóktól) összeütközik? Ki a felelős, ha...? Ezekre mind egyértelmű szabályozás kell, mielőtt nagyobb mennyiségben elterjednek ezek a járművek a közutakon. Nem véletlen, hogy a Google automata kocsijába is KELL rakni kormányt, hogy a vezetőülésnél ülő személy bármikor át tudja venni az irányítást, ha bármi olyasmi történik, és ez kötelessége is, figyelnie kell a forgalmat és a jármű haladását.

    Ráadásképpen ezek az automaták jelenleg lézeres/távmérős rendszerrel dolgoznak, tehát amint esik az eső erősen romlik a hatásfokuk, ködben, hóban gyakorlatilag használhatatlanok. Ugyanezen okból rendkívül problémás mondjuk hegyes-völgyes vidéken, ahol nem "lát" elég messze, hogy készüljön a forgalom változására. Ezért játszanak velük egyelőre az Egyesült Államok déli részén (sivatag, száraz, tiszta idő, síkvidék és hosszú, egyenes útszakaszok), és ott puhítják a városvezetéseket, a jogászokat, stb.
  • dzsegameló
    #17668
    Mit és miért is kéne összehangolni a városvezetéssel??? Mi köze van bárminek is ahhoz, hogy egy autó magától menjen?
    Olvass kicsit utána a dolgoknak, már rég el lett hagyva, hogy az út mellé érzékelőket kell rakni, speckó felfestést kell használni stb... Iszapszentgilisztáson is bevethetőek, mint ahogy Los Angeles-ben (asszem ott kóricál a legtöbb)...
  • GregSB
    #17667
    Meg ez nem ugy mukodik, hogy kifejlesztesz egy autonomus kocsit, es akkor az mindenhol egyből fog tud menni. Pl Volvo is kifejlesztett mar ilyen kocsit, es ok azt mondjak 2020-kor 1 városban (Göteborg) lehet majd hasznalni ugy hogy teljesen önmagát vezeti. Egy dolog ilyen autót / rendszert kifejleszteni, azt össze kell meg hangolni egy város közlekedésével, ami rengeteg kooperációt es munkát igényel az autógyártó / városvezetés / közlekedési vezetés-irányítás között.

    Apple ha tenyleg kihoz ilyen autót az először Kaliforniában fog működni nehány városban, majd ahogy telnek az évek a nagyobb európai városokban. Mire nálunk valami hasonló egyáltalán szoba fog jönni mar rég 2030 lesz szerintem :D Még elektromos autóknak sincs rendes rendszer kialakítva.