18351
ATbanner.jpg
  • grizzly21
    #12663
    ezzel en is igy vagyok (lasd #12611), semmi gond az uj iphone kinezetevel.
  • I.C.ram
    #12662
    64 GB-ról nem is beszélve. Utoljára a 3G-3GS-nél volt bővítés, ha jól emlékszem.
  • I.C.ram
    #12661
    Az is egy vicc amúgy, hogy az iPhone 4S-t csomóan leugatják. Könyörgöm, nézzék már meg, hogy mennyivel bikább a 4-nél. 2x ram, sokkal erősebb proci, full hd kamera. A 3GS és a 4 között nem volt talán ekkora hardveres ugrás.

    Lefogadom, hogy ha kicsit újítottak volna a dizájnon is, akkor semmi gond nem lenne. Az embereknek csak villogni kell, hogy nekik már 4S vagy 5-ös van...

    Én személy szerint örültem, hogy nem változott a dizájn.
  • grizzly21
    #12660
    Alapvetoen nem volt rossz ember szerintem, nem volt gonosz vagy ilyesmi, viszont uzletember volt, es ez azzal jar, hogy bizony szukmarkuan bant a penzzel, minnel nagyobb profitot akart (ahogy minden mas uzletember). Persze, a celjai ebbol a szempontbol nem olyan nemesek, mint pl julian assange-nak, de ami figyelemremelto vele kapcsolatban, hogy a user friendly-seget uj szintre emelte, elore latta hogy mi lesz sikeres, elhozta az atlagember szamara is a technikai ujitasokat, maximalista volt, ezert amiket csinalt, az a maga nemeben hibatlan volt. Ez az ami miatt sokan elismeroen nyilatkoztak rola.
  • I.C.ram
    #12659
    "Szimplán negyed ennyi nyilatkozat és megemlékezés született volna Róla, ha olyan ember lett volna, amilyennek leírtad és most szinte senki nem foglalkozna vele."

    Ezt most komolyan gondolod? Most írjak embereket, akiket milliók sirattak, mégsem voltak jó emberek?

    Az ember hajlamos összekeverni, hogy miért is szeretett valakit, aki amúgy nem is ismert személyesen.
  • VRSDM
    #12658
    szerk1
    "persze hogy nem volt jó ember, a kapitalizmus sem jó. csak egy aranyat tojó tyúk, a kérdés hogy te tartod a tyúkot, vagy te a te kezedbe hullik az aranytojás..
  • VRSDM
    #12657
    a times vezércikkben definiálták szerintem legjobban Jobs-t

    "Steve Jobs a modern kapitalizmus történetének egyik legnagyobb újítója"


    [apro]persze hogy nem volt jó ember, a kapitalizmus egy aranyat tojó tyúk, a kérdés hogy te tartod a tyúkot, vagy te a te kezedbe hullik az aranytojás...
  • pyrohun #12656
    Basszus, szinte szóról szóra ugyanezt írtam. Tökéletesen egyetértek.
  • pyrohun #12655
    Bocs, de buta módon viselkedsz.

    Szerintem alapvető emberi tulajdonság, hogy - MÉG HA IGAZ IS VOLNA - akkor sem írnék valakinek a halála után közvetlenül negatív dolgokat róla, mert igen tapló dolognak tartom. A másik meg az, hogy amiket írsz, az nem is igaz. Vagy Te személyesen ismerted Őt? Gondolod, hogy Obama ilyet nyilatkozna? Szimplán negyed ennyi nyilatkozat és megemlékezés született volna Róla, ha olyan ember lett volna, amilyennek leírtad és most szinte senki nem foglalkozna vele.
  • I.C.ram
    #12654
    Ok. Szemét aljas gazember vagyok.

    Elnézést, ha valakit megbántottam volna.
  • GregSB
    #12653
    Te meg ha tisztában lennél a történelemmel, akkor tudnád, hogy ilyenkor nem szokás rosszat mondani az elhunytra. Aki nem kedvelte az illetőt, az csöndben marad. Mint ahogy nagyon sokan csöndben is maradtak. Pl Andy Rubin, az Android-vezér, aki valószínűleg jelenleg a pokol legmélyebb bugyraiba kívánja Jobsot a pereskedések miatt, ő sem nyilatkozott semmitse ma.

    Úgy látszik csak te nem vagy képes csöndben maradni...
  • I.C.ram
    #12652
    Mondtam már. Vannak bizonyos tisztelet körök, amiket lefutnak az azonos rangon lévő emberek egymással szemben. Történelemben mennyire vagy járatos? Ha valamennyire igen, akkor tudnád, hogy mi is az a tisztelet kör, ami mögött egyáltalán nincs valós érzelem. Most tényleg attól lesz valaki jó ember, mert jókat írnak róla a "kollégái"?

    Te meg ennyire hülye vagy, hogy nem bírod felfogni, amit írok? Embereik százezrei nem Jobs-ot gyászolják, hanem a változást, amit hozni fog a halála. Igen. Ilyen kegyetlen az ember. Amit viszont utálok az a képmutatás.
  • GregSB
    #12651
    Mert amiket a CEO-k mondanak róla, az nem igaz? Mindenki hazudik? Az itteni idézetek mind álszentek és meghamisított vélemények?

    Vagy mire akarsz kilyukadni? Arra hogy nem volt tökéletes, és emellett voltak neki faszságai, hülyeségei is? Ki mondta hogy nem voltak? Most komolyan azon csodálkozol, hogy a halála napján senki nem a hibáival, és faszságaival foglalkozik, hanem az erényeivel? Ennyire hülye vagy?
  • I.C.ram
    #12650
    Olyat mondjanak rólam, ami igaz volt. Nem várom el senkitől sem, hogy szépítsen. Saját életemet én irányítom, miért kéne elvárnom az emberektől, hogy meghamisítsák? Ha rosszat mondanak róla, és az igaz(!), akkor az csak is az én hibámból történhet.
  • GregSB
    #12649
    "Világ életében egy zsugori ember volt. Sőt, ha összehasonlítjuk a lehetőségeivel, akkor kifejezetten rossz ember volt."

    Remélem a halálod napján hasonlóan szépeket fognak rólad is mondani.
  • I.C.ram
    #12648
    Oké. Látom felfogtad az írásom. Inkább pont te vagy a tiszteletlen, aki csúsztat... Mert én nem ezt írtam. Mindegy, hagyjuk. Nem fogok fanboyokkal vitázni.
  • GregSB
    #12647
    Biztzos azért írt róla ennyi nagy és híres ember tisztelettel, és jót mert lefizette őket.

    Most komolyan a halála napján akarod boncolgatni azt a témát, hogy szerinted egy szar ember volt?

    Sok sikert, hátha találsz olyan szerencsétlent aki elkezd veled vitázni...
  • I.C.ram
    #12646
    Te meg egyszer, csak egyetlen egyszer ne lennél ekkora fanboy.

    Semmi tiszteletlenség nem volt abban, amit írtam. Egyszerűen érdekel, hogy az emberek miért látnak egyes dolgokat rózsaszínben.

    Engem zavar, hogy valakinek olyan dolgokat tulajdonítanak, amiket csak gondolnak róla. Mi közben a tettei, nem ezt támasztanák alá. Ettől függetlenül lehet, hogy jó ember volt.
  • GregSB
    #12645
    Kuss.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ennyire nehéz megállni, hogy a halála napján ne kezdjél el trollkodni? Holnaptól felőlem azt is leírhatod, hogy náci hadvezér volt, de hogy még azt a tiszteletet se add meg neki, hogy ma csöndben maradj... ritka nagy parasztságra utal.
  • I.C.ram
    #12644
    itt nem is elsősorban az adományozásokra gondolok amúgy. Azt minden gazdag tud. Hanem arra, hogy soha nem használta fel a cége hatalmát jó dolgokra... Hihetetlen lobbija lehetett az Apple-nek egy csomó cégnél, és pár kormánynál is.
  • I.C.ram
    #12643
    oké ez feltételezés....
  • passatgt
    #12642
    http://www.forbes.com/sites/deborahljacobs/2011/08/30/on-charity-steve-jobs-has-a-right-to-remain-silent/
  • I.C.ram
    #12641
    Bevallom őszintén kicsit furcsállom, hogy úgy tekintenek Jobs-ra mint a világ legjobb emberére.

    A világ legnagyobb hatalmú cégét vezette, mégse tett semmit a világ jobbá tételéért. Attól nem lesz jobb a világ, hogy a tehetősebb emberek kezébe kütyüket tol. Az max eszköz lehet. Világ életében egy zsugori ember volt. Még magára sem költött. Most meg úgy állítják be mint a világ legjobb embere. Mindig a legnagyobb profittal dolgozott, semmi sem érdekelte szerintem, csak az, hogy a cége minél nagyobbra duzzadjon.

    Mint cégvezető, zseni volt, mint ember, semmi kiemelkedő. Sőt, ha összehasonlítjuk a lehetőségeivel, akkor kifejezetten rossz ember volt.
  • Dzsini
    #12640
    fotósorozat
  • pyrohun #12639
    Ezt nem hinném - de elképzelhető.
  • VRSDM
    #12638
    [center]
  • ddany7
    #12637
    R.I.P
    http://www.youtube.com/watch?v=FLC1ApbxMeY
    Nézzétek meg mindkettőt. Gondolom sokan látták,de többször is megéri végighallgatni.

    Azon meg most gondolkozni, hogy valóban 5-én halt-e meg vagy már 4-én, felesleges.
    Nyugodjon Békében!
  • GregSB
    #12636
    Magyar vezetők és szakemberek Jobsról.
  • Dzsini
    #12635
    Bár akkor még azt várták többen, hogy azért csak ő fogja behozni az új telefont - ha már a bemutatót nem ő tartja. Ez csak egy furcsaság volt, hogy egy ilyen eseményre egy meghívott vendég nem tudott eljönni.
  • Zsoltika 007
    #12634
    Radásul mutogatták is sokszor a keynote alatt.
  • GregSB
    #12633
    Ja, meg ez a szék végig üres volt az egész keynote alatt, ez szerintem sokat elárul...
  • Gerygrey
    #12632
    Volt már 3GS is, ami ugyanúgy a 3G ráncfelvarrt változata, mint a 4-nek a 4S... Szóval nem hinném.
  • Dzsini
    #12631
    Persze, a 4S-ezés belemagyarázás, bár kétségtelenül frappáns. Az első fele viszont egyértelmű.
  • passatgt
    #12630
    szerintem nincs összefüggés a kettő között, ez már csak belemagyarázás
    viszont én is azon a véleményen vagyok, hogy már tudták, hogy a keynote-on már tudták, hogy valami nincs rendben, az egész bemutató és a légkör is olyan feszült volt, legalábbis a képek alapján (egyedül azt a kardos játékot bemutató emberkék voltak vidámak, de ők meg nyilván nem tudták:))
  • GregSB
    #12629
    Egy padon Cupertinoban, az Apple Campus előtt:

  • Dzsini
    #12628
    Szerintem teljesen rendben van, a teljeskörű 4G támogatáson kívül semmivel nincs lemaradva a többi cég zászlóshajóitól, a Siri pedig, ha tényleg olyan problémamentes, mint a bemutatón, akkor megint van olyasmi náluk, amivel a konkurencia egy ideig nem tud mit kezdeni.

    Akinek a kinézet fáj, és hogy nem ötös számot írtak rá, azokkal felesleges foglalkozni.
  • I.C.ram
    #12627
    Ahhoz képest nem lett túl nagy eresztés.... Mondjuk nekem bejön.
  • Dzsini
    #12626
    Valószínűleg tisztában voltak vele, hogy napjai/órái vannak hátra.

    És emiatt lett 4Steve a neve az új telefonnak.

  • pyrohun #12625
    Pontosan ugyanezt akartam írni: szinte biztos vagyok benne, hogy már 4-én elhunyt :(
    Érdemes megnézni a keynote elejét, Tim Cook-nak több helyen szinte elcsuklik a hangja... nem hiszem, hogy azért, mert izgult volna, szerintem ő már tudta... vagy ha még nem is hunyt el, akkor tudta, hogy pár órán belül el fog :(

    Nyugodjék Békében! Hihetetlen sokat adott ennek a világnak!
  • GregSB
    #12624
    http://www.wired.com/