18351
ATbanner.jpg
  • Jim Morrison
    #17828
    de nézd már meg miket ír hibáknak -> így is azt mondja, hogy jobb mint a többi.
    meh
  • passatgt
    #17827
    vannak hibái != nem jobb, mint a többi
  • skinnyman
    #17826
    tipikus verge
  • LoDMaSt
    #17825
    "New Facebook Messenger web experience gets an unofficial standalone Mac app

    Earlier today Facebook unveiled a dedicated website for its Messenger service, accompanying dedicated apps for the iPhone and iPad. Now, however, a third-party developer has taken that newly unveiled web interface and put it into a dedicated OS X desktop app."



    http://9to5mac.com/2015/04/08/facebook-messenger-mac-app/

    http://fbmacmessenger.rsms.me
  • LoDMaSt
    #17824
    Úgy néz ki, minden rendben, de leírom, hátha nem csak nekem nem tiszta a dolog:

    Be van kapcsolva a My Photo Stream, ekkor ami képet készítek telefonnal, rászinkronizálja gépre, de ha törlöm a telefonról, megmarad a Photos app-ban.

    Ha bekapcsolnám az iCloud Photo Libraryt, akkor csinálná azt, hogy össze vissza szinkronizálgatná a gépen, és a telefonon levő képeket (Tehát mindenhol ugyanaz lenne, plusz a felhőben is). (Erre, hogy bekapcsolja -e, az első indításnál is rákérdez.)
    Utoljára szerkesztette: LoDMaSt, 2015.04.09. 11:12:53
  • passatgt
    #17823
    passz, én már a photostreamet sem értettem
  • LoDMaSt
    #17822
    Hm, köszi. Akkor szerinted erre nincs lehetőség, hogy a gépen több képem legyen, mint a telefonon, és amit a telefonról törlök, mert megvan gépen, azt ne rakja vissza? Az, ha iCloudba (vagy hogy hívják most) visszateszi, az nem zavar, csak telefonra ne másolja vissza, mert ott fölösleges, hogy meglegyenek, elég, ha a gépen megvannak.
  • passatgt
    #17821
    ha be van kapcsolva icloud photo library, akkor igen
  • LoDMaSt
    #17820
    Photossal vannak tapasztalataitok? Eddig úgy csináltam, hogy az iPhotóba mentettem (icloudon keresztül) a telefonnal készített képeket, majd ami a telefonon nem kellett, töröltem onnan, de a gépen megmaradt. Ezt vajon lehet az új Photossal is, vagy elkezd majd mindent mindennel szinkronizálni?
  • G_ArchAngel #17819
    Es ez valotta le az Aperture-t... random iOS photos app tobb szerkesztesi opciot ajanl.
    Remelem a desktop/laptop gepek meg maradnak egy ideig es nem lesz az Applebol ekszergyarto.
  • GregSB
    #17818
    Közben lett OSX 10.10.3, amiben megjelent a Photos app.
    Utoljára szerkesztette: GregSB, 2015.04.09. 08:32:11
  • GregSB
    #17817
    Senki nem fogja, csak az a pár millió nő aki ilyen órát vesz :D Tudod ők szeretik a virágokat.

    Ez ugyan az mint kijelenteni, hogy a Moto 360 sokkal szebb mint a Watch.

    Sok férfinek igen, de a nők 90% fel nem venné azt a nagy monstrumot a kezére, sokkal inkább a 38mm-es Apple Watchot.
    Utoljára szerkesztette: GregSB, 2015.04.08. 23:03:32
  • Jim Morrison
    #17816
    és mégis, senki nem fogja azokat használni. De legalább adtak munkát embereknek vele :D
  • passatgt
    #17815
    jó, ez vicces volt, de szerintem azért te is érzed a különbséget a két dolog között és pontosan érted, mire céloztam:)
    Utoljára szerkesztette: passatgt, 2015.04.08. 19:43:31
  • G_ArchAngel #17814
    Na pont az ilyenek miatt sokkal jobb bármilyen apple termék, mint a konkurencia. Vehettek volna nyugodtan valami stock videót vagy képet, de az mégse olyan, mint amit pk csinálnak. Sajna senki nem törődik ennyire a termékekkel, csak ezek ilyen észrevehetetlen részletek.
  • passatgt
    #17813
    Van a virágos óralap a Watch-on:

    "We shot all this stuff. The butterflies and the jellyfish and the flowers for the motion face, it’s all in-camera. And so the flowers were shot blooming over time. I think the longest one took us 285 hours, and over 24,000 shots."

    Na pont az ilyenek miatt sokkal jobb bármilyen apple termék, mint a konkurencia. Vehettek volna nyugodtan valami stock videót vagy képet, de az mégse olyan, mint amit pk csinálnak. Sajna senki nem törődik ennyire a termékekkel, csak ezek ilyen észrevehetetlen részletek.
    Utoljára szerkesztette: passatgt, 2015.04.08. 17:18:08
  • passatgt
    #17812
    Maga a kinézet az egyénfüggő, kinek tetszik, kinek nem. Viszont a kidolgozottság és minőség sokkal jobb, mint a többinél. Legalábbis a review-ok alapján:)
  • Jim Morrison
    #17811
    végén mondja hogy ez a legszebb smartwatch, etc. ki is akadtak páran, nem véletlenül ^^
  • GregSB
    #17810
    Most erre képesek. így is baromi lassú rajta pár app, és éppenhogy kihúzza az 1 napot.

    Kell pár év hogy tovább fejlődjenek a kijelzők és chipek - még kevesebb áramot egyenek. Akkor majd lesz benne GPS, meg önálló appok.

    (BTW önálló appokat jövő év végére ígérnek a platformra).
  • G_ArchAngel #17809
    Amig nem lesz sajat GPS-e, azaz hasznalhatatlan telefon nelkul, addig nem opcio.
  • GregSB
    #17808
    Ez a review még inkább megerősít abban amit eddig is gondoltam. Az első, de lehet a második generációt is kihagyom. Majd 3.-4.re fogja ez is kiforrni magát.
  • GregSB
    #17807
    Apple Watch Review - Verge


    Utoljára szerkesztette: GregSB, 2015.04.08. 15:30:04
  • GregSB
    #17806
    LG publicly claims Apple will release ‘iMac 8K’ with 8K screen this year
  • GregSB
    #17805
    Valaki használja / ismeri itt a iTunesU-t? Elkezdtem egy Stanfordi lecturet, de a Macen nem tudom sehogy megjeleníteni az assignmenteket. (iTunes alkalmazásban szedtem le a teljes oktatási anyagot). Csak a videókat, PDF-eket és egyéb anyagokat látom Macen, míg iOS-en iTunesU appban vannak konkrét feladatok / assignmenteket (pl menj el XY honlapra és olvasd el az ottani cikket), amiket pipálni is tudsz. Ezt sehogy nem lehet Maven elővarázsolni?
  • LoDMaSt
    #17804
    Köszi!
  • GregSB
    #17803
    Ha valaki szeretné visszaállítani a régi hangot, relatíve könnyű megtenni terminalbol:

    http://www.macworld.com/article/1057197/beepchange.html
  • passatgt
    #17802
    thx!
  • LoDMaSt
    #17801
    Shift + alt lesz az, és marad a negyedes egység a fény / hang állításnál.
  • Tikal #17800
    Első dolog volt amit kikapcsoltam MINDIG :D
  • passatgt
    #17799
    igen, ráadásul a shift+hangerő is eltűnt, nem lehet kisebbeket lépni, csak egészeket

    (de most vettem észre, ha shiftet nyomod, van hangja:D)
    Utoljára szerkesztette: passatgt, 2015.04.03. 14:07:16
  • GregSB
    #17798
    Google a barátom volt, és sys prefben vissza tudtam kapcsolni. Viszont elég béna ez az új hang :S
  • GregSB
    #17797
    Az ficsor új OSX-en, hogy a hangerő állításnak nincs már hangja? Én tökre szerettem a régi Macemen ezt a hangot, valahogy vissza lehet varázsolni? :)
    Utoljára szerkesztette: GregSB, 2015.04.03. 13:47:57
  • ddany7
    #17796
    sziasztok
    az uj mbp-ben tudom hogy a memoria utolag nem cserelheto, mert az alaplaban van benne.
    kerdesem, hogy az ssd cserelheto kesobb? vagy azt is elore kell eldonteni, hogy mekkora kell?!
    koszi
  • passatgt
    #17795
    szerintem a színeket állítja át, nem magát a monitort piszkálja, kijelzőnek pedig rohadt mindegy, milyen színt mutat:)
  • Dzsini
    #17794
    Ez előtt naponta 24 órát (feltételezve hogy sose kapcsolod ki) ugyanazon a színhőmérsékleten működött, és működik ~mindenkinek, aki nem használja. Ehhez képest az, hogy napkeltekor és napnyugtakor változik a színhőmérséklet nem hiszem, hogy rontana az élettartamon.
  • GregSB
    #17793
    Kosz a tippeket.

    F. Lux-ot elkezdtem hasznalni, erdekes... Hosszú tavon nem tesz rosszat a kijelzőnek hogy naponta X órát csak egy színskálában megy? (Lehet hülye kérdés, de ehhez en hülye vagyok :)
  • LoDMaSt
    #17792
    Coda - Notepad ++ szerű,
    MS Office 2015 - tud már magyarul helyesírásellenőrízni!! :)
  • G_ArchAngel #17791
    PS
    Lightroom
    Swifttranslate
    Pages
    Keynote
    Dropbox
    Spotify
    Transmission
    Waltr
    VLC
    A többi Apple related app.
    Moveslink vagy mi a Suunto sync app
    Se zene, se játék, a filmeket törlöm azonnal, ami nem fotózás vagy retusálás oktató videó.
  • passatgt
    #17790
    Papír + ceruza, kisatírozva ami kész van. Nálam ez vált be, több todo programot is próbáltam már, de egyiket sem tudtam megszokni:)
  • GregSB
    #17789
    Azért nem kevés olyan jellegű munka is van, ami megköveteli a jegyzetelest / referencia keszitest.

    Ha csak a memóriámra hagyatkoznék én már szétestem volna.