38
  • Inquisitor
    #38
    Azért veszik biztosra a Paramountot, mert egyetlen HDDVD megjelenést sem jelentettek be, és úgy tűnik nem is tervezik késöbb sem.
  • Polkino
    #37
    A Microsoft is BLu-Rayre válthat!

    http://bigkahuna.blog.hu/2008/01/09/a_microsoft_is_blu_rayre_valthat
  • tompka
    #36
    Nem rég olvastam:
    " A Paramount hivatalosan is cáfolta azon híreszteléseket, miszerint ők is otthagynák a HD DVD-s csapatot. A pletykák szerint egy szerződésbeli kiskapu tehette volna lehetővé számukra a Blu-rayre váltást, azonban ezt a "lehetőséget" nem kommentálta a stúdió szóvivője."
    Most tényleg kamu volt vagy csak nyugtatni akarja a dolgot? :)
  • Inquisitor
    #35
    Hoppá.

    "a Microsoft bejelentette a CES-en, hogy amennyiben a hddvd-nek nem sikerül megnyernie a formátumháborút, elképzelhető, hogy a jövőben bluray-lejátszót is lehet majd venni az Xbox 360 mellé. Ez köznyelvre lefordítva annyit jelen, hogy már a redmondi cég sem bízik a Toshiba szabványában, és elkezdett kihátrálni mögüle ..."
  • narumon
    #34
    "Kicsit már elavult a hagyományos tv felbontása,tudja valaki mennyi idős a pal szabvány?"

    Azért ne keverjük össze a dolgokat. A dvd sem "hagyományos" tévén néz ki jól.
  • Rena11
    #33
    nah ez kellemes hír így legalább biztosan hasznát veszem a ps3-nak lassacskán be lehet ruházni 1 blue ray íróra is mondjuk úgy jövő év végén
  • KLT
    #32
    Elég szarul van akkor az tömörítve!
  • szvini
    #31
    itt a pont :D

    Frayer frenetikus fejlesztése, csak bírjuk kivárni
  • immovable
    #30
  • JL666
    #29
    Szerintem ezzel a formátumháború vége szöveggel meg kéne várnunk Frayer fejlesztéseit. Mert akkor teljesen új alapokra helyeződne a szórakoztatóipar és akkor M.o. lenne a vezető a média lejáccók piacán és a filmgyártás piacán is (korda filmstúdió például). És akkor hollywood-nak annyi. Oszt ezentúl kispest lenne vagy mittomén zugló és mindannyian büszkék lennénk, meg minden filmben szerepelhetne Kern, meg Koltay Róbert...
  • dez
    #28
    Szvsz az ilyen "nagy mondások" mérete meg a sima idiótizmussal.. ;)
  • Emmegki
    #27
    Szvsz a TV képátlója egyenes arányban áll a konzumidiótasággal.
  • Lame
    #26
    Nem tudom egyesek miert fikaznak masokat azert mert bejon nekik a HD, meg a negykepernyos TV.
    Minenkinek masok az igenyei. Ennyi.
  • dez
    #25
    Na ja, felmérések szerint jó kis üzlet lesz a Pay-per-View: észre sem veszi az ember, és rég többet költött "tévézésre", mint a mai szokásos havidíj, illetve átlagosan adott számú emberre több eladott film(nézési jog) fog jutni. Nem véletlenül nyomul a MS erre. Amcsiban pl. már az internetszolgáltatók nagy részével kizárólagos megállapodást kötöttek.
  • dez
    #24
    A szoba másik végéből nézett 50-70 centi sem éppen moziélmény.

    Ha úgy állítod be a képméret vs. nézési távolság arányt, hogy a látszólagos kép akkora legyen, mintha moziban normális helyen ülnél, nos akkor oda rég kevés a DVD felbontása. Hacsak nem egy pacát akarsz nézni.
  • endyyyy
    #23
    Hosszú távon úgyis kikopik az ilyen "Offline" forgalmazás, megszűnnek a CDk. A letöltés sokkal kényelmesebb. Arra kellene inkább értelmes megoldásokat kitalálni. Mondjuk bármelyik cégtől lehessen venni/kölcsönözni filmeket netet és ne csak a szolgáltatódtól. Ott kéne egy kis verseny.
  • 5c0rp330n
    #22
    Pontosan eltaláltad. Ez nekünk qrvajó. Nem kell hibrid meghajtókat venni százezrekért vagy szopni mert nem jelenik meg valami csak az egyiken. Illetve mivel egy formátum van, az emberek nem fognak annyira vacilálni a vételén, mert biztos lesz, hogy ez a befutó. Ha pedig beindulnak az eladások, sokkal olcsóbb lesz. És igen, ez nem lenne rgy rossz dolog nekünk, nemtom hogy te hogy vagy vele.
  • Inquisitor
    #21
    "míg a Microsoft egyelőre biztosan kitart a formátum mellett."

    Ehhez képest egyes források szerint az MS nyilatkozott olyat is, hogy nem számít melyik formátum nyer, hosszú távon a letölthető tartalom a nyerő. Magyarán hidegen hagyja őket az egész ...
  • Inquisitor
    #20
    Hát sima DVD filmen már egy "gagyi" 2627"-os TV-n is elég szépen látszanak a tömörítési hibák. Ahhoz nem kell 42". Szerintem.
    (Meg igaziból a 19"-os monitoromon is, de az nem videózásra van kitalálva.)
  • Csi9aa
    #19
    42" mi a fenének?
    A lakásba vásznat rendezel be, és másfél méterről nézed? Tiszta elsősor feeling, igazi moziélmény :/

    Az ember látószöge véges, és igazán csak annak is résztartományára tud igazán koncentrálni. Ha a fél szobát a kijelző foglalja el, attól még nem lesz jobb a kép, legfeljebb nem látod rendesen a szélét.
  • Hedgehunter #18
    Ja, 42" feletti lcd-en em nez ki jol mar a dvd sem...
  • csimmasz
    #17
    Asszem te még nem láttál valódi hd filmet vagy hd-s sportműsort,stb.
    Ne abból indulj ki amit a MM ben látsz risz rosz tv adást dobnak ki a tv-k re.
    Neked jo lenne a fekete fehér tv is a jo filmek ff-ben is húzosak nem?
    Kicsit már elavult a hagyományos tv felbontása,tudja valaki mennyi idős a pal szabvány?
    Szerintem már épp itt volt az ideje a váltásnak!

  • dez
    #16
    rétegből = lemezből
  • dez
    #15
    A Blu-ray Discnél egy vastagabb alaplemez és relatíve vékony, de erős védőréteg között van az adathordozó. Az alaplemeznek így nem kell átlátszónak lennie. Egy cég biológiailag lebomló anyagból tervez ilyen alaplemezt gyártani. (A DVD és a HD_DVD két egyforma vastag rétegből áll, amiből legalább az alsónak átlátszó műanyagból kell lennie.)
  • dez
    #14
    Korábban a két oldal megpróbált megállapodni, az utolsó vitás kérdés már csak az interaktívitás/menü kezelése volt. A Blu-rayosok a Java alapú BD-J-t támogatták, a HD_DVD-n a MS-féle HDi volt tervben. Állítólag a Toshiba már hajlottvolna a megállapodásra, azaz elfogadta volna a BD-J-t, közös szabványt létrehozva. A MS ekkor ultimátumot intézett felé: ha ebbe belemegy, ők elpártolnak tőle, és 1000-rel az online értékesítést kezdik nyomni. Valójában csak időt akartak nyerni...
  • dez
    #13
    Nem egy cég kezébe kerül minden. A Blu-ray Disc Association alapító és vezető tagjai: Apple, Dell, HP, Hitachi, LG, Mitsubishi Electric, Panasonic, Pioneer, Philips, Samsung, Sharp, Sony, Sun, TDK, Thomson, plusz a nagyobb filmkiadók. Ezek egyenrangú szavazással döntenek a főbb kérdésekben. A formátummal kapcsolatos licencek 18 cég kezében oszlanak szét.
  • SpeedXHUN
    #12
    Ha a paramount kiszáll akkor BLU RAY mindenek felett......
  • fixpont
    #11
    Biztos masokban is felmerult mar, de megsem olvastam valaszt arra a kerdesre, hogy 1 filmstudio miert teszi le a voksat formatumok mellett? Hat megcsinalja a filmet, kiadja mindkettore es kesz. Tenyleg nem ertem.
  • Csi9aa
    #10
    (természetesen a magukat gyárkapura meg vonat elé kötöző sötétzöldek a másik véglet, de azért józan ésszel fel kéne tudni mérni, mi a pazarlás aminek "szükségességét" csak a reklámok sulykolták beléd, és mi az ami valóban szükséges a szórakozáshoz/munkához/élethez)
  • Csi9aa
    #9
    "tovább kell lépni" igen, pontosan, emiatt a -gyártócégek által sulykolt- konzumzombi gondolkodásmód miatt fenyeget az erőforráséhség.
    Sajnos ez a "kidobom a régit mert kéthetente úgyis újat veszek" mentalitás nem tartható fenn sokáig, mert a gyártósorok ezzel áttételesen nem termelnek mást, mint nehezen feldolgozható veszélyes hulladékot, viszont azt millárd tonnaszám. Sem a nyersanyagok, sem a mai megszokott bioszféra-szerkezet nem fogja már sokáig kihúzni ha így folytatjuk.

    Valami indokod van miért kell megvenni, azon kívül hogy ha közel mész meglátod a szőrszálakat a színésznők arcán? Egy jó filmnél nagyon ritkán a látvány a fontos.

    Természetfilmeknél persze más a helyzet, de van egy tippem mennyi azoknak a piaci részesedése és eladási aránya :(
  • item
    #8
    Még jó hogy nem olyan mindenki mint te. Nekem a HD-s anyagok jobban bejönnek. Sokkal részleteseb és szebb a képe mint a dvd nek. Régebben elég volt a dvd is de tovább kell lépni.
  • DJ BP
    #7
    még jó hogy nekem a DVD+Plazma páros teljesen elég. Csak látom ezt a sok cikket HD DVD, BLU-RAY, gondolom nehéz lehet már követni :)
  • gabeei
    #6
    Anno a VHS is a JVC szabványa volt, mégse sírt a győzelme után 3évvel sen, hogy egy cég kezében van. Amúgy itt a Blu-Ray cég CSOPORT áll, mint pl a sony, vagy a Phillips. Csak azért nyomják mindg a Sony nevét oda, mvel Ő a legnagyobb cég a konzorciumon belül. Amúgy az M$ s át fog állni a végén, de ameddig csak tudják, halasszák a dolgot, és inkább a HD-letöltést nyomatják. Amúgy a Cell-proci mögött is Sony-IBM-Toshiba áll, mégis főleg Sony, vagy IBM jelzővel illeteik mindenhol...
  • JL666
    #5
    mondjuk itthon én még sem lejátszót nem láttam sehol, sem lemezt, csak blu ray-t...
  • gam87
    #4
    Idő kérdése és a maradék is BD-re fogja a filmjeit nyomni. Mellesleg én nem úgy hallottam, hogy rosszabbak lennének a BluRay eladásai, hanem hogy már jó ideje 3x többet adnak el belőle.
  • atomkrumpli
    #3
    aha és ez jó nekünk vásárlóknak hogy egy cég kezébe kerül minden ?
  • Lame
    #2
    Akkor ezekszerint megis igaz volt.
  • Hedgehunter #1
    A Sony a betamax utan vegre nyerhet formatumhaborut...