13596
H001.jpg
  • [NST]Cifu
    #10458
    Én is beszélgettem Tunéziai és Egyiptomi arab emberekkel, és én nem hallottam soha egyiktől sem, hogy márpedig ők szeretnének egy pán-arab úniót. Sőt, még inkább ellenszenvvel beszéltek például a Szaudiakról, akiket pökkhendi, elszállt embereknek tartanak.

    Arra pedig, hogy az arabok nagy része utálja az USA-t, arra nem építhetsz egy pán-arab vagy pán-iszlám társadalmat. Egy életképes közös társadalom valamiért jön létre. Egy olyan társadalom, ami valami (ez esetben az USA és Izrael) ellen fog csak össze, az aligha lesz hosszú távon életképes, hiszen olyan belső ellentétek lappanganak közben, amik alapjában ássák alá a bizalmat...

    Az eddigi egyetlen ilyen közös eredményt Nasszer mutatta fel, mikor tető alá hozták az Egyesült Arab Köztársaságot 1957-ben (amúgy ismételten főleg Izrael ellen), ami Egyiptom és Szíria közösségét jelentette négy éven keresztül. 1961-ben aztán a Szír hadsereg puccsot hajtott végre, mert kvázi tartományi státuszba kerültek Egyiptommal szemben (ebben az évben kezdte el Nasszer minden előzetes egyeztetés nélkül államosítani a Szíriai bankokat, keredelmi cégeket, gyapottföldeket, ami miatt rövid idő alatt általános lett az elégedettlenség), a puccsisták amúgy nem zárkóztak el a közös köztársaságtól, ám csakis úgy, hogy Egyiptom és Szíria két egyenrangú tagország lesz - Ebbe viszont Nasszer nem ment bele. Még 1970-ig (amíg hatalmon volt) Nasszer reménykedett, hogy sikerül a pán-arab ország vízióját életben tartani (természetesen szigorúan vele az élen), de valahogy senki sem akart csatlakozni hozzá. Amúgy Egyiptom hivatalos neve 1971-ig ez maradt, tehát Egyesült Arab Köztársaság.

    A Szunnita-Síita ellentétet pedig én nagyon nem söpörném félre, irgalmatlan mélyen ott van a felszín alatt...
  • PSG 1
    #10457
    Avval sem ertek egyet ilyen egyertelmuen, h "fuj egymasra"..12 evet eltem kulonfele iszlam allamokban es van enyhe ralatasom, hogyan gondolkodik egy szunnita-muzulman..Kerdezz meg szazat, hogy melyik a nagyobb Satan, Amerika, vagy a Siita(raadasul nem arab) Iran..Nem arulom el melyik nyer 80%-al legalabb es nem is az arab/palesztin Hezzbollah-rol van szo..A kozemberekrol beszelek(dehat egy demokracia a kozemberek akaratat jelentene)..
    Tehat fuj--persze--de hogy mennyire az viszonyitas kerdese..
  • PSG 1
    #10456
    Persze..Nem vitas..
    De vajon miert nincs..? Termeszetesen politikailag, mert a muszlim vallasu kozember(plane az arab)-ek tobbsege szivesen gondolkodna ilyesmiben..A nagy tobbseg szivesen egyesulne egy egyseges iszlam-allamban..NEM a politikusokrol es donteshozokrol beszelek(Pl.Arab-liga vezetos es hasonloak), hanem a kozemberekrol.Egy ilyen iszlam-vilagban kialakulo demokracia(tehat a nep akarata) a jelenti a nyugat szamara a legnagyobb fenyegetest ami a tersegbol es az iszlam vilagbol johet..
  • [NST]Cifu
    #10455
    Az Iszlám egy vallás, nincs egységes iszlám országra való törekvés, és nincs egységes iszlám vallás sem, a két legnagyobb csoport, a Szunnita és Síita vallás pedig eléggé fúj egymásra (leginkább a Síiták a Szunnitákra), hogy a szélsőségesebb irányzatokat már ne is emlegessük. Szóval bár vannak iszlám-egységre való törekvések, ezek jobbára meglehetősen halovány próbálkozások, és jobbára kimerülnek hangos szavakban.

    Az Iszlám egy részét képviselő Arab-liga is arra példa, hogy mennyire nehezen működnek együtt a tagországok, gyakorlatilag a laza szövetségen túl nem jutottak továbbra sem (noha részben neki köszönhetőek például a pán-arab játékok, és hasonló sport illetve kultúrális események). Még az amúgy eddig legsikeresebb arab gazdasági szövetség, az Öböl-menti Együttműködési Bizottság (aminek Szaud-Arábia, Egyesült Arab Emirátusok, Bahrein, Kuvait, Omán és Katar a tagországai) is küzd a maga problémáival. Mikor a Szaudiak felvetették, hogy egyfajta Monarchiává mélyíthetnék a szövetségüket, a kisebb tagországok élesen kikeltek még az ötlet ellen is, attól félve, hogy ebben a Monarchiában nem lesz szavuk a Szaudiak mellett.

    Az ÖEB amúgy a legerősebb ilyen szövetség, és amúgy elég jó kapcsolatokat ápol a nyugattal (ami nem meglepő, lévén a tagországai mind nyugat-barát országok).
  • Pares
    #10454
    Kíváncsi lennék arra is, hogy ezeknek az ún. lázadóknak (de inkább zsoldosok vagy terroristák) hány százaléka szíriai valójában...
  • PSG 1
    #10453
    A dologhoz hozzajon, ha Sziriaban ma rendeznenek(szabalyos, demokratikus) valasztasokat kb a lakossag 80%-a az Aszad-rezsim melle tenne le a voksot..Ennek ellenere a "demokratikus" nyugat az anti-demokratikus eroket tamogatja es segitene hatalomra.. :S
  • PSG 1
    #10452
    Hello..!

    Ez is resze lehet a strategiai elemzok/tervezok kozep-hosszu tavu terveinek..Sajnos nem latunk a fejukbe es csak kozvetett jelensegekbol lehet kovetkeztetni a tenyleges szandekokra..
    A Sinain elo egyiptomiak nagyreszenek(arabok es beduinok is) velemenye szerint a nyugati hatalmak hosszu tavu terveibe illeszkednek az eszak-afrikaban es a kozel/kozep-keleten most jatszodo folyamatok..Nevezetesen, hogy az iszlam(szelsoseg?) megerosodeset gyengitsek kozep es hosszu tavon es ezt szolgalja szamos kozel-keleti orszaggal(pl. Szaudi-kiralysag) valo kivalo kapcsolatok apolasa(ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy ezen orszagok befolyasolasaval eket vernek az esetleges iszlam-egyseg megteremtese koze)
    A "Nyugat" szamara az egyik legfenyegetobb jovobeni problema lehet egy eros iszlam-egyseg(=iszlam orszagok kozotti politikai, gazdasagi, katonai, stb. egyseg)..Ezt probaljak gyengiteni a folyamatokba valo beavatkozassal es nehol a folyamatok KIFEJEZETT iranyitasaval..Roviden: jobb a kaosz, mint egy esetleges egyseg..Az elobbi csak marginalis problema, mert foleg helyben rendezendo konfliktusokat okoz es max nehany egymassal egyaltalan nem egysegesulo csoportocska(alQidaa) kialakulasat eredmenyezi, de semmikeppen nem egy fenyenyegeto Iszlam-egyseget..

    En hajlamos vagyok egyeterteni veluk.. :)
  • [NST]Cifu
    #10451
    Manonegra: Az Egyiptomi hadsereg közvetlenül nem képes az ország irányítására, legfeljebb durva eszközökkel, ez is kiderült az elmúlt két évben - hiába van a végső irányítás a kezükben (hiszen a hadsereg nélkül egy politikai vezetés sem életképes Egyiptomban sem), ők maguk csak erőszakkal lennének képesek irányítani. Ez pedig polgárháborúhoz vezet, ezért ők is hajlanak arra, hogy békésebb megoldást válasszanak.

    Nyilván az USA is olyan vezetőt látna szívesen Egyiptom élén, aki nyugat-barát, és én is úgy gondolom, hogy közvetve-közvetlenül ehhez a hadsereg aszisztál is. Viszont a Murszi leváltása körül több zavaró tényező is van, amúgy neves Egyiptomi politikai elemzők is mást-mást látnak a bukása mögött... Amúgy Murszi nyugat-barát volt, Izraelel is békülékeny hangnemet ütött meg, és hatalomra lépése után hamar tisztázta, hogy tiszteletben kívánja tartani az Egyiptomi-Izraeli békeegyességet.

    Steweee: Látod pont ezt a fekete-fehér gondolatmenetet kívánom elkerülni. Egyébként két mondatot írtam a témáról, a másodikban pedig pont arra mutattam rá, hogy ettől még a negatív dolgokat nem kell elfelejteni, de attól még tessék elfogadni, hogy nem csak negatív következményei vannak a gyarmatosításnak, ugyanis ez nem igaz.
  • benőmenő
    #10450
    Hátööö...azért a kiegyezésben az is szerepet játszott, hogy az Osztrákok nem voltak éppen nyerő szériában akkoriban, de ez nem is közelkelet.
    A gyarmatosításos dologra meg csak annyit mondanék: ...mert mit adtak nekünk a rómaiak? :)
  • steweee
    #10449
    nekem ez a fajta logika "teccik", és amivel sosem fogok egyetérteni :

    "a gyarmatosításnak köszönhetik az infrastruktúrát és oktatást a hajdan gyarmatosított országok...." -

    ezek szerint saját példát felhozva tök jó hogy szétrombolták és kiirtották magyarországot 48-49-ben, mert utána milyen szépült az ország a kiegyezést követően....

    mert amúgy nélkülük ez biztosan nem sikerült volna. és még lehetne végtelen hosszan sorolni, ez csak egy kiragadott példa volt
  • ManoNegra
    #10448
    Mármint az USA befolyása van biztosítva Egyiptomban. Nem véletlen, hogy a demokratikusan (!) megválasztott Murszi megpuccsolását abszolút megértően fogadták.
  • ManoNegra
    #10447
    Ha Egyiptomban a hatalom a hadsereg kezében van, akkor mindegy hogy Mubarakkal vagy anélkül, de a befolyása biztosítva van. Hogy ők szították-e a térség felkeléseit azt nem tudom, de különböző országokban, az azokhoz való viszonyulása mutatja meg, hogy ki a szövetséges, és ki az aki útban van.

    Szíria és Irán érdeke abban is közös, hogy a szunnita irányzat ellen egymást támogatják, és ha jól tudom valami szerződés is van köztük, hogy külső támadás esetén segítenek egymásnak.
  • [NST]Cifu
    #10446
    Azért tegyük hozzá, hogy a gyarmatosításnak köszönhetik az infrastruktúrát és oktatást a hajdan gyarmatosított országok, ami nélkül aligha boldogultak volna olyan jól később. Szó se róla, ez még nem teszi semmissé a hajdan történteket, ám megfeledkezni sem kellene róla...

    A gondolatmenet ott is hibádzik, hogy Egyiptomban az Arab tavasz által leléptetett Mubarak éppenséggel erős amerika-függő volt. Egyiptom hadserege jelentős részben amerikai fegyverekkel van felfegyverezve (F-16-os vadászgépek, AH-64-es harci helikopterek, M1A1 és M60A3 harckocsik, M113A3 páncélozott szállító járművek, és hosszasan lehet még sorolni), gyakorlatilag az 1970-es évek második fele óta (amikor amerika "megvásárolta" az egyiptomi-izraeli békét, ahogy anno párszor már leírtam ebbe a topicban) az egyiptomi hadsereg nyugati, főleg amerikai és európai katonai és politikai támogatással épült (és az ő kezükben van végül is a végső hatalom, ezt már bebizonyították többször az elmúlt két évben). Szóval hogy mi is az USA érdeke abban, hogy káoszt és felkelést szítson a számukra legstabilabb nyugat-barát észak-afrikai arab országban, az számomra örök rejtély marad. Ehhez képest rendületlenül tartja magát ez a verzió továbbra is...

    A többi latolgatásban is hibádzik egy-két dolog azért, mert hát ugye Irán és Szíria is amúgy csak egy dologban ért egyett, hogy Izrael-t nem akarják a térképeken látni. Más közös pont nincs és nem is igazán volt eddig sem, nincsenek kulturális, politikai, vagy legalább komolyabb gazdasági összefonódások sem a két ország között. Szóval nem tudom, milyen tengelyről beszél. A "tengely" mindössze annyiban kötődik össze, hogy Szíria és Irán is utálja Izraelt és az USA-t...

    Az is érdekes, hogy a Hezbollah-ot említi csak, a többi szélsőséges csoportot nem. Az pedig a sluszpoén, hogy hibásnak az iszlámista szélsőségeseket nevezi, akik viszont amúgy nem kis részben a Hezbollah-hoz tartoznak. A Hezbollah egyik legnagyobb külső támogatója ugyanis Irán mellett Szíria, aki ráadásul ugye szomszédos is vele. A polgárháború kirobbanásakor a Hezbollah egyből támogatásáról biztosíttota a Szír kormányzatot, és mikor kezdtek elfajulni a dolgok, a Hezbollah fegyvereseket küldött a lojalista Szír erőket támogatni, mégpedig elég jelentős számban (ami érthető, hiszen a hátországukról van szó)...

    Szóval kissé döcögős ez a gondolatmenet...

    Ezen kívül rámutatnék valamire: amint valaki a saját értékrendjének / nézeteinek kedves cikket / hírt olvas, egyből rávágja, hogy ez az igazság. Ha egy lázadópárti Szírt interjúztak volna meg, akinek valószínűleg szintén megvan a saját véleménye arról, hogy mi is folyik ott (és feltehetően homlokegyenest ellenkező, mint az itt belinkelt illetőé), akkor is azt mondaná, hogy ez az igazság?
  • cessna172
    #10445
    Érdekes, hogy pont az index adta le ezt az interjút. Amikor egy szír értelmiségi is így látja a dolgokat, akkor ott már csak van valami igazság a dologban. Végülis minden konteó, ami nem a hivatalos hazugság része. Ugyanakkor a gyarmatosító országokon pont az iszlám áll bosszút azzal, hogy elárasztja Európát és az őslakosság kisebbségbe kerül. Persze az iszlámot is valakiknek be kellett engedni ezekbe az országokba, hogy a szellem kiszabaduljon a palackból.
  • Bronx South
    #10444
    Ezt én már 2011 -ben leírtam az NWO topikban.

    "Bábkormányokat ültettek hatalomba, akik nem a nép érdekeit szolgálják, hanem a rabszolgatartóikét. Csak a nyugati államoknak hozott tavaszt. Nem jobb a helyzet egyetlen államban sem, ahol hatalomváltás történt, és ezért nem szerepel a médiában, mert ez kellemetlen a Nyugatnak és a szövetségeseinek.

    Ha csak az utóbbi száz évet nézzük: mikor volt jó bármelyik országnak, ha a franciák, angolok, amerikaiak beavatkoztak? Gyarmatosítás, kizsákmányolás volt. Soha semmi haszon nem volt belőlük."


    A háttérhatalom a már előre beépített emberek által felhergelte a lakosságot, és gyakorlatilag lezajlott egy forgatókönyv.

    Aki erre azt mondja hogy összeesküvés elmélet, az gyakorlatilag a történelemmel sincs tisztában. Példának okáért az első világháború idején az oroszországi forradalom kirobbantásában erősen szerepet játszott az akkori német titkosszolgálat. Nem véletlenül, azzal hogy az orosz vezetés meggyengült megszűnt a keleti front. Aztán meg gondolom az is egy véletlen volt hogy a marxista eszméket valló Lenint pont a németek segítik vissza Oroszországba. ;) Persze ez csak a koncepció miatt érdekes jelen esetben.
  • ManoNegra
    #10443
    Szíriának az erőszakhullám kezdete előtt nem volt külső adóssága, és az ország földrajzi adottságainak köszönhetően mindent meg tudtunk termelni. Mezőgazdasági termékekből sem kényszerültünk arra, hogy búzát, gabonát importáljunk, ásványi anyagaink is vannak. Ezenkívül a kutatási eredmények nagy mennyiségű kőolaj- és földgázkészletről szólnak. Mivel a Nyugat nem tudta térdre kényszeríteni az országot, ezért máshogy próbálta rákényszeríteni Szíriát, hogy engedjen. Ezért kreáltak zavargásokat, amiket az erre a célra készen álló médiában sokszorosítottak és nagyítottak fel úgy, hogy a megfelelő pillanatban a nyugati hatalmak katonailag beavatkozhassanak.

    A Közel-Keleten, az arab világban már mindenki beállt a sorba, és az amerikai érdekszférához tartozik. Maradt Irán, Szíria és a libanoni Hezbollah. Ez az ellenálló tengely, ami szálka maradt az Egyesült Államok és szövetségeseinek szemében. Ehhez, hogy az Államok kézben tudja tartani az energiaforrásokat, ezt a tengelyt gyengítenie kell.


    Erről van szó kérem szépen...!
  • Pares
    #10442
    Egy érdekes interjú...
  • [NST]Cifu
    #10441
    Rendben, úgy látom a közel-keleten a helyzet változatlan. Innentől kezdve ismét időről-időre benézek, és minden nem odaillő hangnemű hsz.-ért megy a büntipont/ban. Ha túl sok munkát adtok, akkor a topicot ismét bezárom.

    Sokadik alkalom, hogy kérem a topiclakókat a kultúrált hangnemre és egymás elleni személyeskedés mellőzésére, valamint a felesleges, üres uszító posztok mellőzésére. Ha ennyire nehéz ezeket a viszonylag egyszerű szabályokat betartani, akkor csak magatokra vessetek...
  • Bronx South
    #10440
    Itt nem a gumiszobában vagy te troll ! Ott bekeverheted a szezont a fazonnal a csökkentett képességűeknek, itt viszont mellényúlsz. A szövegértelmezési probléma legyen inkább nem szimpatizálok a véleményeddel, továbbá magasról leszarom. Ez nem egyenlő az általad felvetett szövegértelmezési problémával, nem lehet hogy te meg fogalomzavarban szenvedsz ? Vagy maradjunk a szándékos trollkodásnál ?
  • Stockbauer33 #10439
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=558346477552029&id=142868662433148
  • steweee
    #10438
    az ilyen kijelentéseknek nem látom sok értelmét. ne hari ezért, mert amúgy teljesen jogos amit írsz, csak pont azok kezére játszol amikor ezzel, akik ezt az egész szartól búzlő rendszert irányítják

    itt vagy az NWO-ban kifejtettem ezt részletesen

    szóval sokkal jobban figyelni kell hogy direktbe ne írjunk sértőt a zsidóságra, mert pont így válik egy erős többséggé a kisebbség, ha kirekesztettnek érzi magát

    mindenesetre valóban vérlázító, hogy a "búnüldöző szervek" hatékony közremúködése miatt ezek az egyes elemek nyugodt szívvel tevékenykedhetnek, és annyi pénzt lopjanakcsaljanak össze, amennyit egy dolgozó magyar család élete folyamán sem keres meg
  • Pares
    #10437
    Hát igen, ha nem tanulnak a történelemből, akkor majd ismét megtapasztalják az emberek haragját...
  • steweee
    #10436
    egy kijelentés közlése vajon annak minősül ?

    ez a példány amúgy a cikk szerint bizonyítottan egy csomó csalást követett el. ja persze tudom, amíg a magyar független bíróság, amely kizárólag a magyar állam törvényei szerint, pártatlanul jár el az ügyekben, addig senki sem tekinthető búnösnek amíg nincs jogerős ítélet.....

    sajnos nincs elég szánalmas szmájli a repertoárban amit beszúrhatnék
  • immovable
    #10435
  • Solt
    #10434
    Jaaaaaj, micsoda névsor! :DDD Miket vívtam én ezekkel még anno a magyar mentalitás topikban! :D Te jó ég... sadist, mike... édes Istenem! :D
  • Solt
    #10433
    Nyilván én vagyok a hülye, ez egészen természetes. Megszoktam már! :)

    Nem azt látom bele amit látni szeretnék, hanem amit az illető fórumon való megnyilvánulásaiból következtetni lehet. Ha mondjuk ahelyett, hogy a "zsidózással" jössz elő, inkább valami forrást kértél volna, hogy mikor és hol mondott ilyet az illető, akkor valószínűleg az én reakcióm is más lett volna...

    Viszont a linkelt képből oda eljutni, hogy az "zsidózás", azért mutat egy "irányt"! ;)
  • immovable
    #10432
    Szöveg értelmezés nem az erősséged. :) Azaz mindenki mondatába azt látsz amit látni szeretnél. :)
  • ReszegKoldus
    #10431
    "ha pedig ezt szóváteszi nekik valaki, akkor az rögtön náci, fasisztoid elnyomó, mert szegények sajnálni kell a holokauszt miatt"

    A Gáza dosszié topikból :)
  • Solt
    #10430
    Tehát a kijelentése nem is fontos ( már, ha igaz ), bármit mond azt kritizálni, mások tudtára adni vétek, hiszen zsidó az illető. Zseniális! :D Gondolom a tükörbe nézés simán megy reggelente... :)
  • ReszegKoldus
    #10429
    Hát ha még látnád azt a topikot, ahol pár éve ő is ugyanígy "zsidózott"... :)
  • Stockbauer33 #10428
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem muszáj elolvasni.De tetszik ez a nyifinyafi mert szegény zsizsiket ne izéja má senki :D :D
  • immovable
    #10427
    Napi zsidózást ad meg nekünk ma! :)
  • Stockbauer33 #10426
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/555842_1448536575372357_1498074319_n.jpg
  • immovable
    #10425
    Nálad működik ez tisztán kivehető.
  • Stockbauer33 #10424
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9017749
  • steweee
    #10423
    nyugi :

    http://hu.wikipedia.org/wiki/Vahh%C3%A1bizmus

    tiszta közel kelet :)
  • steweee
    #10422
    iiigen ?

    mint sokminden más, ez is fejlődött az évek alatt. tapasztalatok szerzéssel és a tecnika nagyaranyú fejlődésével, ami új utat nyitott az emberiség szellemileg gyopárabb részének az irányítására. mondjuk a 6 órás tévé híradó :)

    lehet nem ide linkeltem hanem az NWO "szaktopicba", de aki nem túl erős történelemből, annak akkor hadd ajánljam az anglia uralkodói c. 6 részes sorozatot. ott eégszen szépen figyelemmel kísérhető a vezetői technikák, uralkodási fortélyok tárházának a széles választéka és az, hogy a nyers erőszakból hogyan változott, finomodott az egyéb intrikák, függőségi kapcsolatok, jogcímek, vezető tisztségviselők saját emberrek történő leváltása, korruptálása, lefizetése stb. és ezzel együtt a hatalomgyarkolás folytatása.

    természetesen kizárólag erős idegrendszerú nézők figyelmébe ajánlom, mert ugyan gyíklényekről szó nem esik az uralkodócsaládok tekintetében, de annál több történelmileg bizonyított "konteó"-ra derül fény, hogyan is játszák a nagyok ezt a játékot, vagy hogyan vesztik el adott esetben a fejüket :)

    a legutóbbi idők zsámomra legszórakoztatóbb híradása az volt, hogy a "lázadók" illetve FSA emberei (jajj de szép is hogy szabad szír hadsereg) tömeggyilkosságot követtek el, de ezt itthon már úgy tálalták hogy vahabita fegyferesek követték el az erőszakot. ha már a szír kormányerőkre nem lehetett rákenni. így szánom bánom tudatlanságomat ilyen térem, de meg kellett néznem a wikin hogy ki a geny* az a vahabita mozgalom

    vizsont mostmár ilyen téren is kimúveltem magam...
  • kissssss
    #10421
    azt hiszem egy időre hanyagolni fogom a topik látogatását, mindenről szó van csak a közel keletről nem.
  • Molnibalage
    #10420
  • Molnibalage
    #10419
    évszázadok alatt tökéletesített elmemanipulációs tevékenysége áll a dolgok hátterében.