13596
H001.jpg
  • Thomassus1973
    #10618
    Kedves precise!

    Nem értem, hogy mire gondolsz konkrétan. Hol és mikor történt falvak rombolása és idegen ország betelepítése? Kínára és Tibetre, netán Burmára gondolsz talán?
    Ha Izraelre gondoltál, akkor had hívjam fel a figyelmedet, hogy saját országában a kormányoknak feladata és kötelessége a városfejlesztés és az infrastruktúra megteremtése.
  • precise
    #10617
    A Chrome-hoz van SG+ nevű okosság amivel lehet ignorálni embereket, nem látom a hozzászólásaikat. Nekem jobb így, ők vannak annyira fanboyok, hogy sem én sem más nem tudja meggyőzni őket semmiről, én meg már nem is akarom. Ha az ő véleményükre vagyok kíváncsi elég megnéznem a Fehér ház sajtó osztályának közleményeit....
  • BRAT
    #10616

    (Bár van benne pontatlanság jócskán, de jobb olvasni, mint M1 Ma Reggelben valami bulvárlap-szerkesztő baromságait nézni, amitől kifolyik az ember szeme)

    OFF: Mi ez az ignorált értelmiségiek baromság? "(sg+): Strahd_, Molnibalage, J R Oppenheimer, adam46, lac coo "?
  • precise
    #10615
    Attól, hogy indiában kosz mocsok van, nem azt jelenti, hogy akkor elkell kezdeni lerombolni a falvaikat és a helyükre egy idegen ország telepeit építeni.


  • precise
    #10614
    Irán
  • Thomassus1973
    #10613
    Nos, látom belemerültetek a témába.
    Tények:
    Izrael ma:
    - A West Banknak hívott terület Palesztin autonómia.
    Ezek a városok találhatók:
    Jeruzsálem keleti oldala, Jericho, Betlehem, Hebron és a Holt tenger egy része.
    Nos. Amióta Palesztin Autonóm terület lett, azóta jobb, ha fehér ember nem teszi be oda a lábát, mert senki nem tudja garantálni, hogy élve vissza is jön.
    - Azóta nem szerveznek oda szervezett turista utakat, stb.
    - Palesztina többszázmillió dollárt kap csak Izraeltől minden évben.
    - West Bank területéről napi szinten járnak át dolgozni
    - Orvosi ellátásban részesülnek Izraelben
    - És aki járt valaha az autonomia előtt és most bármelyik városban, csak a lezüllést és az fejlesztések felélését látja.
  • ManoNegra
    #10612
    Palestine before 1948
  • Hypo #10611
    hmm:) és körülötte csak homok és homok.....
  • precise
    #10610
  • precise
    #10609
    Ma már a 2. lesz, legalábbis én úgy látom. I/2.
  • precise
    #10608
    A filmben pont azt mondják, hogy ezzel a "többen haltak volna meg" szöveggel ámítják a világot illetve önigazolják magukat.

    Remélem te sem gondolod komolyan azt, hogy bármilyen tömegpusztító fegyvert civilek ellen kell bevetni ahhoz, hogy többet senki se akarja használni. Egyébként Izrael-t nem igen rettentette el a dolog, mert volt idő mikor úgy állt a szénájuk, hogy már szerelték fel a repülőikre, csak közben "szerencsére" atom nélkül is megoldották, de esélyes, hogy ha nem sikerült volna, akkor gond nélkül bevetik pedig elvileg nekik nincs is :)
  • Pares
    #10607
    Addig is elmondhatjuk, hogy a béke hősei mindezidáig az egyetlenek, akik valakik ellen be is vetették, százezrek halálát okozva, és ezt a mocskot már semmilyen történelemhamisítás nem fogja lemosni róluk.
  • Master91
    #10606
    Ma lesz 22.00kor az 1. rész a port.hu szerint

    Oliver Stone, a világhírű filmrendező számos alkotásában, köztük a Szakaszban, a Született július 4-énben és a JFK - A nyitott dossziéban foglalkozott már az amerikai történelem sorsfordító eseményeivel. 2012-ben készült tízrészes dokumentumfilmjében azonban arra vállalkozik, hogy az Egyesült Államok "hivatalos" történelmével szemben alternatív megközelítéssel mutassa be a USA 20. századi történetének legfontosabb eseményeit. A drámai hatású, fantasztikus archív felvételekkel tarkított dokumentumfilm-sorozat igazi csemege Oliver Stone rajongói valamint a történelem kedvelői számára

    Remélem nem felejtem el , érdekel
  • fonak
    #10605
    Az lett volna, hogy sokkal több japán civil (meg katona, meg amcsi is persze) halt volna meg. És jó eséllyel beveti valaki később, mert azért Hirosima és Nagaszaki elrettentő példa is volt ám, amik nélkül sokkal könnyebben döntött volna valaki a bevetése mellett később. Mondjuk koreai háború, vietnami háború, kubai válság stb...
  • precise
    #10604
    http://comment.blog.hu/2013/11/30/mi_lett_volna_ha_truman_nem_dobja_le_az_atombombat


  • precise
    #10603
    Na kinézte ma a Spektrumon az "Amerika elhallgatott történelme" (by Oliver Stone) első részét? Sok idejáró fórumozó fakadhatott és még fog sírva fakadni a maradék 9 rész alatt. :)
  • fonak
    #10602
    Kazárok lesz az.
  • precise
    #10601





    azt meg le se írd, hogy millió + 1 szer kell még leírni, hogy palesztina sohasem léte....de létezett, kivéve, csak a zsidók mást mondanak. Indián ország sem létezett papíron, mégis kiirtottuk őket...
  • Stockbauer33 #10600
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://www.hirado.hu/Hirek/2013/11/28/20/Foldrenges_az_irani_atomeromu_kozeleben.aspx#.Upg4EpRVOPE.facebook
  • Master91
    #10599
    fankadeli ne jöjjön számába is az elején van egy részlet , nem tudom ki mondja de valszeg egy zsidó, akcentussal mondja azt hogy "ha vissza megyünk 1200 évig, voltak huszárok, ez egy zsidó vallású állam volt"
  • Stockbauer33 #10598
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=587945304592146&id=142868662433148&substory_index=0
  • remark #10597
    (Nagyon jó film!)
  • Pares
    #10596
    Persze, nekik akkor jó, ha nincsenek benne a köztudatban, nincsenek az emberek szeme előtt, és nyugodtan, csendben, a színfalak mögül uralkodhatnak a világ fölött. Minden zsidók ellen irányuló kritikát már a kezdetekkor elfolytanak, büntethetővé tesznek antiszemétizmus, gyűlöletkeltés és rasszizmus vádjával, amíg ők folyamatosan terjesztik a hazug propagandájukat... Uralják a médiát, és aki a médiát uralja, az uralja az emberiséget is.
    76-ban készült, mai napig aktuális:
  • remark #10595
    "This list gets sillier every time."
  • remark #10594
    Kapcsolódik valamelyest: Top 50 most influential Jews 2013
  • Stockbauer33 #10593
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=587414254645251&set=a.142874132432601.41771.142868662433148&type=1&theater


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=587412964645380&set=a.142874132432601.41771.142868662433148&type=1&theater
  • Pares
    #10592
    Nem úgy illene, hogy ha két fél vitájáról van szó, akkor mind a két felet meghívjáj? De mindegy, végülis pozitívan csalódtam a végén.
  • Zoli007
    #10591
    Tudtommal nincs iráni nagykövetség Szlovákiában, mégis kit kellett volna elhívni?
  • remark #10590
    Én már azt sem értem, hogy hogyan jelenthetsz ki egyáltalán ilyesmit. Biztos elmaradott vagyok.
  • Pares
    #10589
    Tegnap este az egyik szlovák hírtelevízióban (TA3) az Irán vs Izrael téma volt. Természetesen csak egy zsidót hívtak be a műsorba az egyenlő felek közti vita értelmében, gondoltam, hogy ez is amolyan izraeli propagandába fullad majd, de hatalmasat csalódtam, pozitívan. A műsorvezető alaposan odadörgölte a kényelmetlen témákat a görbe orra alá. Például miért Irántól kéne rettegni, akinek nagy valószínűséggel nincs is atombombája, és aki aláírta az NPT-t, plusz nemrég megegyeztek Genfben, és miért nem Izraeltől, akinek nagyon valószínű, hogy több száz bombájuk is lehet, és akik nem írták alá az NPT-t? Miért építenek illegális telepeket a megszállt területeken? Kérdezte azokat az eseteket is, amikor vegyifegyvereket vetettek be, és hasonlók... Persze az izraeli metélt egyáltalán nem tudott kontrázni ezekre a kényelmetlen, tabu kérdésekre, inkább a műsorvezetőtől kérdezgette, hogy milyen forrásokra alapozza kérdéseit. Jó volt látni, ahogy szenved ez az undormány. Gondolta, hogy egyedül lesz, és nyugodtan terjesztheti a hazugságokat és a cionista propagandát, de pozitívan csalódtam, mert nagyon leégett. Bátor volt a műsorvezető.
  • Molnibalage
    #10588
    Az első része majdnem igaz. Ha valamire rájöttem sajons az, hogy az emberek számottevő része hülye. A legszomorúbb, hogy ezen emberek ráadásul hiányos tudással, kettős mércével és ehhez párosuló nagy arccal bírnak.
  • Stockbauer33 #10587

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://kozelkeletjelene.weebly.com/13/post/2013/11/17-mosad-kmet-tartztattak-le-egyiptom-nagyvrosaiban.html
  • Master91
    #10586
    Igen mindenki hülye csak te vagy helikopter
  • Molnibalage
    #10585
    Hol védtem...? Az már "védelem", hogy elfogadom, hogy lehet atomfegyvere, mert semmit sem írt alá...? Ezek szerint, akkor védem Indiát, Pakisztánt is...?

    Komlyan mondom, hogy megáll az eszem bazdmeg...
  • Master91
    #10584
    azèrt nem kell ennyire elfogultan vèdeni Izraelt...
  • Molnibalage
    #10583
    Azt meg mindenki eldönti, hogy Izrael-t védi, vagy ellene van.

    És itt látszik, hogy a világ számodra csak fekete és fehér lehet. Gratulálok...
  • Molnibalage
    #10582
    Ok. És ez hogyan jön ahhoz, hogy pár szellemi rövidnadrág még mindig azt szajkózza, hogy illegális izraeli atomfegyer....?

    Irán egyébként évekkel ezelőtt élből elutasította azt, hogy Oo. lássa el és vigye el a kiégett fűtőelemeket.
  • precise
    #10581
    Aki egy kicsit is figyelemmel követi Izrael utolsó pár éves történelmét, tudhatja, hogy kurva mindegy mit írtak alá vagy mit nem, úgyis azt csinálnak amit akarnak. Talán feltűnt, hogy napi szinten űznek el családokat a házaikból, egész falvakat dózerolnak le, majd építenek a helyükre zsidó telepeket. Mindezt az országhatáraikon kívül. (nem is értem, hogy ez hogy lehetséges)

    Azt meg mindenki eldönti, hogy Izrael-t védi, vagy ellene van. Ha nem tetszik valakinek, hogy nekik kitudja menyi atom fegyverük van, vagy a fentebb leírtak, akkor ő alaphelyzetben antiszemita. Szerencse vagy nem, az emberiség nagyobb hányada már ismét rühheli őket mint a szart (BBC felmérés) pedig Hitler még ki sem hűlt.

    Felesleges itt járatni a pofánkat, elintézik ők saját magukat. Még USA meg a Németek nyalják a seggüket, de az is lassan elmúlik. A politikusok a hatalomért úgyis azt csinálják amit a nép akar, és mivel a zsidók nyomására sem sikerült az internetet cenzúráztatni (azóta is röhögök rajtuk) TV-ből meg egyre kevesebb van (újság már alapból is halott) szép lassan a maradék szövetségeseik is elfordulnak tőlük. Pislognak majd mint hetro a meleg bárban...

    Szóval csak várni kell és figyelni :)


  • Stockbauer33 #10580

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Izrael kitiltaná a négereket

    Az izraeli kormány új intézkedéseket hagyott jóvá vasárnap az országba illegálisan érkező afrikaiakkal szemben, akik a miniszterelnök szerint az állam zsidó jellegét fenyegetik. A tervek között szerepel az afrikaiakat illegálisan alkalmazó munkaadók megbírságolása és a hazatérésüket ösztönző, 1500-tól 3500 dollárig terjedő pénzügyi támogatás. A belügyminiszter emellett törvényjavaslatot készít elő, amely megengedné az illegális bevándorlók egy éven át tartó, ítélet nélküli fogva tartását.

    A tervezetet várhatóan hétfőn nyújtják be a kneszetnek. A legfelsőbb bíróság szeptemberben semmisnek nyilvánított egy 2012-es jogszabályt, amely három évi fogva tartást tett volna lehetővé, ezért van szükség újabbra.

    A kormányközlemény szerint "zárt létesítményt" hoznának létre az illegálisan Izraelbe érkezők és azok fogva tartására, akik már az országban tartózkodnak, de "megzavarják a közrendet".

    További 550 tisztviselővel növelnék az afrikai bevándorlókat ellenőrző testület létszámát, hogy sikeresebben vehessék fel a harcot illegális foglalkoztatásukkal szemben.

    A közleményben Netanjahu azt írja: elszánt abban, hogy megakadályozzák az illegális munkaerő bevándorlását, és kiutasítsák "illegális bevándorlók tízezreit".

    Emberi jogi szervezetek viszont úgy vélik, hogy az Izraelben lévő afrikai bevándorlók többségét nem lehet kiutasítani, mivel eredeti hazájukban - például Szudánban vagy Eritreában - veszélyben lennének.

    2012-ben Izrael 60 ezerre becsülte a területén lévő afrikai illegális bevándorlók számát, és kampányt indított ellenük: akkor 3920-at utasítottak ki közülük az országból. Az utóbbi években havonta olykor több mint ezer afrikai lépte át illegálisan a határt Egyiptom felől a Sínai-félszigetnél, ők általában Eilatban és Tel-Avivban kerestek maguknak szállást és munkát. A menekültáradatot idén megállította Izrael egy határkerítés kiépítésével.


  • BRAT
    #10579
    "Hányszor kell még elmondani, hogy Irán meg igen és ratifikálta is...?"

    Én tudom. De te, azt tudod-e, hogy Irán már nem egy és nem két éve tagja (1958 óta) a Nemzetközi Atomenergiai Ügynökségnek (IAEA - International Atomic Energy Agency)?
    A nukleáris energia BÉKÉS CÉLÚfelhasználáshoz gyakorlatilag ugyanannyi joga van mint nekünk.
    Pont erről szól az alkudozás, hogy minél több biztonsági protokollt készítsenek. Ehhez jön a folyamatos felügyelet. Ehhez jön, hogy a fűtőanyag Oroszországból jön és a kiégett, de atomfegyver gyártáshoz alkalmas fűtőanyag az utolsó grammig Oroszországba megy vissza.

    A világ 2., vagy 3. (>=Katar) legnagyobb földgáz készletével rendelkező ország miért erőlteti az atomenergiát villamos áram termelésre, azt ne kelljen már annak magyarázni, aki itt az Atomenergia topicot nyitotta.