13596
H001.jpg
  • Nemzsidó
    #10860
    A jövő (tehát nem aktual) zálogaként egy idézetet ide, tudva azt, hogy az alább említett országban jelenleg sem él zsidó kisebbség:

    MÉLYSÉGESEN EGYETÉRTEK A ZSIDÓ SZERVEZETEK FELHÁBORODÁSÁVAL!

    Én magam sem támogatom Budapesten a MEGSZÁLLÁS, emlékművének felállítását.

    Hát hogy nézne már ki a székesfőváros kellős közepén egy hatalmas, bronzból készült fityma?
    () Varga B. Tamás ()
  • Koppixer
    #10859
    A nemzetközi helyzet fokozódik?
  • Davidus
    #10858
    http://index.hu/kulfold/hirek/2014/02/09/irani_hadihajok_indultak_az_usa_fele/

    hirtelen azt hittem április 1 van
  • Molnibalage
    #10857
    Mint mondtam a bulldózert fegyveres környezetre tervezték. Ezen felül a békés palszetínok sokoszor nem egészen békések ott, ahol elvileg semmiféle fegyveres nem lehetne. Ilyen bulldózerrel takarítanak el barikádos egyszerű zavargás esetén is.
  • Pares
    #10856
    "Az izraeli cucc egy sépci bulldózer, ami azért van megerősítve, mert a békés palesztínok valahogy sokszor nem annyira békések."

    Biztos te is békésen néznéd végig, ahogy ledózerolják a házad.
  • Master91
    #10855
    Nyilván a kép készítőjét meg a halott tüntetőt, ők úgy is itt ülnek az sg felett.
  • Molnibalage
    #10854
    Ki az az "őt"? A komment posztolója, a kép készíője vagy a Darwin díjas tüntető?
  • Master91
    #10853
    És te most miért is baszod le Őt ?
  • Molnibalage
    #10852
    Látom a kép hátterét sem ismered. A kínai tankból nagyon jól láttak, hogy mit csinálnak és kit tapsonak el.

    Az izraeli cucc egy sépci bulldózer, ami azért van megerősítve, mert a békés palesztínok valahogy sokszor nem annyira békések. (Egyébként a képen látható eszköz katonai eszköz, nem civil bulldózer, tehát ezt csatában is bevetik, ha valamit el kellhet takarítani és kevés hozá a tolólapos harcjármű.)

    A szegény tüntető Darwin díjas volt és átvehette a díjat. Fogta magát és befeküdt a cucc elé. Az az apró tevékenység maradt el, hogy felhívja magára időben a figyelmet, hogy mit csinál. Ugyanis, mint a képen látható, ebből a vacakból nem túl jó a kilátás.

    Lehet, hogy egy jó és nemes célért, de a tüntető a saját baromságába halt bele. Pontosabban a saját és társaiéba is, mert azonak sem volt annyi esze, hogy szóljon neki, hogy ezt nem így kéne.... Lehet, hogy ez egyeseknek fáj, de ettől még ez van. Eléfekhetett volna úgy is, hogy észrevegyék. Mivel palesztínokon sem megy át a bulldózer - mert annyira ők sem hülyék - majd pont merő passzíból egy baráti ország állampolgárával statuálnak példát...

    Peresze a kérdés költői, mert a te elborult agyad szerint a válasz úgyis "naná, hogy így van"...
  • ReszegKoldus
    #10851
    Nem tudom, én még 600-nál tartok, már ez is csökken? Helyes :)

    Közben rájöttem miért jönnek ide, Anelka csapattársa Gera Zoli :D
  • horthy
    #10850
    A holokauszt nagy részben sajnos propagandafegyver két céllal más népekben büntudat keltés hogy elfogadják az országon belül élö bankárokat készségesen kiszolgálo kozmopolita zsidoság kiemelt státuszát és az Izraeli tömeggyilkosságok eltusolására mint antiszemita bunkosbot ! A " Szabadkömüves " nemzetrombolo multikultura elfogadása mert aki ezt nem fogadja el az rasszista ( kivéve persze Izrael ) lehetséges tömeggyilkos náci , lássátok hova vezet ez a rasszizmus cimén ! A zsidok mindig is szerették a vegyes , nemzeti identitás nélküli társadalmakat mert a zavarosba ök mindig is jol tudtak halászni . Nincsenek számukra elvek csak célok és eszközök , ez az eszköz lehet politikai , pénzügyi , pszichologiai , kulturális , tárgyi stb bármi amivel elérhetik céljaikat gátlások nélkül !
  • Caliph
    #10849
    amit a Rogán "Blikkes" Tóni már meg is cáfolt.
  • ManoNegra
    #10848
    Még jó, mer köztudott, hogy mi szálltuk meg Németországot! Ne akarjanak már történelmet hamisítani!
  • Pluskast
    #10847
    Nem 400 ezer volta az a 600 ezer? Egyébként meg mai hír, hogy ezt az ominózus sasos emlékművet nem építik meg (politika off bocsánat!).
  • uwu420
    #10846
    Kicsit bajba vagytok a számokkal :)
  • ManoNegra
    #10845
    Mit 6, 60 milliárdot!
  • Master91
    #10844
    Ha meg egy holokauszt-zsidó múzeumba nézed, megint más számok jönnek ki...
  • ReszegKoldus
    #10843
    ezeket nem lehet komolyan venni, de ha elég kitartóak még kiharcolhatják maguknak, hogy igaz legyen amitől ennyire "félnek"


    "az elmúlt években az antiszemita megmozdulások száma drasztikusan növekedett"

    ennek a bővebb kifejtésére azért kíváncsi lennék...

    The March convention will also feature a memorial ceremony in line with the Hungarian government’s own memorial project to the landmark 70th anniversary of the Holocaust in Hungary where some 800,000 Jews were exterminated by Nazis.

    Ez meg mikor lett 800 ezer? Eddig nem 600 volt? Csak nem "véletlenül" összekeverték a háború előtti számmal? Még a végén kiderül, hogy innen vitték el mind a 6(?) milliót...
  • Master91
    #10842
    Na igen, nem kommentelhető...

    Meg minek jönnek ide könyörgöm? Mi közük hozzá? (jó biztos nagyobb hatalmuk van már itt mint gondoljuk de ezt most ne vegyük figyelembe )

    Mi megyünk az ő országukba mutogatni meg károgni hogy lenézik a keresztényeket??


  • Pluskast
    #10841
    Mondjuk tipikus. A cikk nem kommentelhető. Antiszemitizmus van Magyarországon de beszélni nem szabad róla? Vagy ha valakinek más a véleménye akkor az már baj? Nem szeretem az ilyet (antidemokratikus).
  • Master91
    #10840
    http://www.origo.hu/itthon/20140203-tobb-szaz-rabbi-jon-budapestre-tanacskozni.html
  • precise
    #10839
  • Molnibalage
    #10838
    Talán, ha 4-5 F-14-est szedtek le velül, a cicusok meg nagysárendileg alsó hangon 40 Mirage-t szedtek le, de van ahol 70-es szám is szerepel. Mindezt úgy, hogy az F-14 rendszerei annyira voltak megbízhatóak, hogy majdnem annyit kellet birkózni vele, mint az ellenséggel. A Blinderből jelentéktelen mennyiség volt.
  • fonak
    #10837
    Távol talán nem áll, de pont ezek miatt komolyabb volt azért, a Mirage F1 akkoriban azért még nem számított olyan vacaknak (Tomcateket is lőttek le velük), és volt belőlük jó pár (közel száz). Plusz ugye a Tu-22, majd a Szu-24 is potensebb csapásmérő volt, mint Észak-Korea H-5 (Il-28-asai) és Q-5-ösei...
    Irak azért elég szépen be tudott vásárolni, a pénz nem volt akadály, azt a Szaúdiak, Emirátusok stb. összedobták, tény hogy amerikai fegyverekhez nem juthattak hozzá. A T-72-ről mondjuk kiderült később, hogy az Abrams ellen nem rúg labdába (bár abban a helyzetben más típussal sem lett volna sokkal több esélyük az irakiaknak), de a 80-as években nem tekintették elavultnak még (persze a rossznyelvek "monkey modelnek" tekintik az Iraknak szállított 72-eseket, tény, hogy nem volt hozzájuk se DU lövedék, se ERA stb.) ÉK-nak ugye még ma is csak T-62 és azok reszelgetései vannak csak (Chonma-ho, Pakpong-ho, állítólag ezek már 125mm-es löveggel de biztosan nem tudni) Vagy ott voltak a Gazelle helikopterek a HOT páncéltörő rakétákkal, amik kicsit eredményesebbnek bizonyultak éles helyzetben a Mi24-eseknél (ezért a 24-eseket csak arra használták, hogy ezeket kísérjék, fedezzék, illetve elvonják róluk a figyelmet). Szóval nem voltak gyengék a 80-as évekbeli szinten.
  • kissssss
    #10836
    "ÉK- is beszerzett kb. 46 db MiG-23ML vagy MF gépet és még a '80-as évek végén kb. 20 db MiG-29A-t. (9.12) és kb. 30 db Szu-25-öt."

    hogy ezekből hány maradt működőképes azt szerintem már a jó isten se tudná megmondani.
  • Molnibalage
    #10835
    Közben látom, hogy félrenéztem, és ÉK-val veted össze. Hát, még ahhoz képest sem nagy a difi papíron. ÉK- is beszerzett kb. 46 db MiG-23ML vagy MF gépet és még a '80-as évek végén kb. 20 db MiG-29A-t. (9.12) és kb. 30 db Szu-25-öt.

    Ehhez képest Irakban csak a Szu-24/Mirage F.1EQ volt korszerűbb csapásmérő vonalon és a MiG-29-ből elvileg kb. 35 darab volt. Légvédelemnél a francia Roland volt számottevő difi meg a mobil csapatlégvédelem magasabb aránya. ÉK-nak tudtommal nincs se Osza, se Kub. Szóval Irak és ÉK 1991 táján annyira azért nem volt távol egymástól.
  • Molnibalage
    #10834
    Szaddam 1980-as hadereje minden volt, csak hi-tech nem, még az 1991-es sem volt az. Még a háború alatti irgalmatlan költekezések ellenére is alig volt korszerű eszközük és még az is a szovjet korszerű eszköz export változata. Nézzük csak a légierőt és légvédelmet a Sivatagi Vihar előtt.

    NATO szemmel koszerű gép kb. a Mirage F.1 EQ volt, de NATO szinten már ez is csak másodvonalas volt akkor is. Szeovjet gépek közül meg korszerű a MiG-29 9.12-höz legközelebb eső változatokat, de sanszosan rendel interferencia szűrés nem volt még az RWR és radar között. És ennyi. Minden más kohószökevényvolt. Ha nagyon erőlködsz, akkor talán a MiG-23ML volt úgy, ahogy komolyan vehető vadászgép, de én nem tenkintem annak.

    És ennyi..! Csapásmérő gépek között a Szu-24/25 volt korszerű. És ennyi.

    Légvédelem? A francia Roland és talán néhány mobil szovjet rendszer, de azok csapatlégvédelmiek, ezért a HMZ korlátozott.
  • Stockbauer33 #10833
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    https://www.facebook.com/Enigmatv/posts/684914151530086:0
  • fonak
    #10832
    Hát Iraknak csúnyán beletört a foga az Irán elleni "villámháborúba" is, a háború nagy részében defenzívában voltak, a háború elején és legvégén értek el kisebb sikereket csak. Szóval, ha Iraknak volt a 4. legerősebb hadereje, akkor Iráné minimum egyenrangú volt :)
    Na de ez olyan kb., mint hogy ma Észak-Koreáé a negyedik legnagyobb a világon, ami szintén nem jelent sokat (mondjuk még Szaddám 80-as évekbeli hadereje is hi-tech volt a mai, 2000-es évekbeli észak-koreaihoz képest)
  • Solt
    #10831
    Az utolsó két videóval amit linkeltem, szerintem a témát illetően nem sok kérdés marad! :) Ha ilyen korrektül viselkednének, engem az sem zavarna, ha a szomszédban laknának... arról nem beszélve, hogy valószínűleg a közel-keleti konfliktus gócok is megszűnnének...

    No meg így legalább a cionistáktól, no meg az elvakult zsidógyűlölőktől is kapom a mínuszokat... igazi felüdülés! :D

    Úgy érdekelne például Strahd véleménye ilyenkor... persze megszoktam már, hogy kényes témáknál csendben van... :))
  • ReszegKoldus
    #10830
    Nekem ezzel még mindig az a bajom, amit a vége felé is mond...jobban tetszene, ha inkább mind ott lenne :)
  • Solt
    #10829
  • precise
    #10828
    Obama Kilátásba helyezte, hogy vétót emel, ha a kongresszus újabb szankciókat szavaz meg Irán ellen. Az elnök elismerte, hogy a gazdasági büntetőintézkedéseknek döntő szerepük volt abban, hogy Iránt tárgyalóasztalhoz lehetett ültetni a nukleáris programjának visszaszorítása érdekében. Emlékeztetett arra, hogy ha John F. Kennedy és Ronald Reagan képes volt tárgyalni a Szovjetunióval, akkor egy erős és magabiztos Amerika ma is képes arra, hogy kevésbé hatalmas ellenfelekkel egyezkedjen.
  • Pluskast
    #10827
    Igen ezt én is olvastam valahol, hogy csak papíron létezett az a nagy haderő. Kicsit olyan volt ez mint anno a 2.vh-ban az olasz hadsereg. Papíron jó erős volt de a való életben nem sokat ért.
  • kissssss
    #10826
    még a végén zavarba jön aszad a nyugatnak "annyira megtetszett" hirtelenjébe.

    fontos lett a Nyugatnak Asszad
  • Molnibalage
    #10825
    A legtöbb forrás mai napig túloz Irak haderejével kapcsolatban. Még sok helyen mai napig a félmilliós sereg tűnik fel, mikor a valós létszám ennek kb. a fele volt. A légierőnél is vannak olyanok, ahol 300 van ahol meg 700+ harci géppel számolnakm, ahol mindkét esetben a gépek fele kb. kohószökevény a jenki gépekhez mérve.

    Az iráni "erődők" hír ettől függetlenül egy tipikusan olyan hír volt, ami megmutatja, hogy a turbók mennyire komolyan veendő emeber. Szellemi szintjük és tudásuk valahol megrekedet az általános iskolai szinten...
  • Molnibalage
    #10824
    Akkor csak neked te megveszekedett troll...

    Irán hagyományos katonai hadereje nem jelent komoly kihívást abból a szempontból, ha valaki egy rövidebb vagy hosszabb komoly légihadjáratot akar az alábbi résztvevőkkel:

    USA, akár egyedül is...

    Izrael + USA (ebből Izrael csak korlázotottan és a környező országok kvázi beleegyezésével vagy lefizetésével valamilyen szívesség által)

    vagy a környező fejlett arab országok is képesek lennének koalícióban odaverni, ha kell. Önállóan arabok, a jenkikkel meg végképp. (ideológiai és más alap is megvan ehhez, ha kellene...)

    Iránt megszállni nem akarja senki, sok értelme nem is igen lenne.


    Azon nagyhangú verések, hogy Irának van félkomoly ellenfélell összvetve is power projection képessége, azok röhejesek. Persze az isztán meg kis szomszédaikkal összevetve igen, csak azok éppen más érdekszférájába tartoznak, amiért nagyon hamar dádát kapa mástól. A többi nagyobb ország biztonságát meg vagy az USA vállaja magára szerződésben - lásd Irak, amíg nem teremtődik meg önvédelmi képessége - vagy bírnak magukról gondoskodni. Szaúd-Arábia, Emirátusok és Paksztián.

    A dolog akkor borul, ha Iránnak van bármennyi atomfegyvere is és egy viszonylag kvázi stabil BM platfromja hozzá. A hagyományos ereje akkor is elégtelen, de ezzel remekül lehet zsarolni. Az, hogy ha van nukleáris iparod, akkor milyen csúnyaságokat lehet csinálni, azt most inkább nem fejtem ki. Neked meg főleg...
  • Caliph
    #10823
    igen,egyetértünk ebben.
  • Pluskast
    #10822
    Nem a mennyiség számít hanem a minőség. Ezt már láthattuk Irak esetében is aki anno az 1990-es évek környékén a negyedik legnagyobb hadsereggel rendelkezett a világon. Aztán 2 hét alatt a sivatag homokjába döngölték. Hiába vannak hadihajói ha azok 20-30 évvel le vannak maradva a technológia területén. Iránnak rengeteg olyan hadfelszerelése van amit anno a sah idejéből maradtak itt. Jó példa ezekre az F-14 tomcat-ek vagy az F-4 phantom-ok.
    Az meg már csak hab a tortán, hogy egy helikoptereket hordozó hajó vajmi keveset tud tenni. ASW feladatokra és csapatszállításra használják őket nem pedig arra, hogy tengeri ütközeteket nyerjenek velük.
  • Susarc
    #10821