13596
H001.jpg
  • PSG 1
    #9451
    A wiki 25000-et ir..pontos adat nincs(http://en.wikipedia.org/wiki/War_in_Afghanistan_%282001%E2%80%93present%29oldalt a strenght alatt), de 15-50000 kozott mozgott a letszamuk(http://patacsipilvax.hu/2010/08/23/afganisztantaliban133/)..
    HVG-s 2009-es adat: 22-27000 kozott..
  • Molnibalage
    #9450
    Az, meg hogy a 30k-s tálib csatlósok számát honnan vetted, az is rejtély.

    Ha a Közel-Keleten nem lenne olaj, akkor az ottani népek ma is 50-100+ évvel lemaradva élnének vagy középkori szinten, ahogy Afganisztán...

    Szóval addig adják nagy arcot, amíg a világnak szüksége van kőolajra és gázra, de még így is erősen függenek attól, hogy mennyire jóindulatú a nyugat. Mert csak úgy van korszerű haderejük, hogy Samu bácsi meg az EU politikája értelmében vehettek, nem azért, mert ők képesek bármit gyártni - már elnézést és némi költői túlzással - ami egy kalapácsnál összetettebb...
  • Molnibalage
    #9449
    Pár COIN háborút leszámítva a nyugati haditechnika ledózerolta az ellent.

    Az afganisztánban szolgáló erőkből mennyi szerinted a harcoló alakulat..? Egyébként meg hiába a számszerűleg nagynak tűnő erő, ha az országba szabadon mozoghat a tálib és ott építhet ki helyi létszámfölényt, ahol akar, és a "barát" néha nem barát, hanem úgy változtatja azt, hogy melyik urat szolgálja, ahogy a szél fúj...?

    Félelmetes, hogy a rendfenntartó erők zaklatását valaki úgy fogja fel, hogy képes pofánverni nyílt háborúban egy komoly katonai hatalmat. A tálibok a helyi 0 színovalú rendőrök zaklatásában jók, meg a civilek elleni pattogásra, de a valódi fegyveres harcban simán leapítják őket modern technikával. Nézegesd a neten az n+1 videót, ahol a mezítlábas felkelőket halomra mészárolják a helik UAV-k és a légicsapások. A baj az, hogy mivel a területet nem tartják ellenőrzés alatt ez bárhányszor meg lehet ismétleni, és a helyzet nem változik. A megszálló/rendfenntartó erőket a nyugati normák kötik, meg mindenféle jog, amire magas ívből szarnak a tálibok. Szeritned az ő eszközeikkel mennyi ideig tartana rendett tenni, vagy amúgy római módra...? Szerinted hány perc alatt bukna bele politikailag bárki...?
  • Molnibalage
    #9448
    Ez mind belföldön mind háborúban megy. Katonailag az arab államok nagy részét ma a nyugati világ elkenné annak ellenére, hogy mondjuk a szaúdi vagy UAE államok nyuati fegyverzettel vannak ellátva. Az USA puszta katonai súlya elég ehhez.

    A másik, ahogy már mondtam az belpolitika. Ha a választók szerint egy népcsoport deviáns, akkor az olyan hatalmat választ meg, aki seggberúgja ezeket.
  • PSG 1
    #9447
    "..Gazdasági súlyuk 0, hatalmuk 0, tehát pofánverhetőek katonailag is..."

    Asszem akik eddig pofan lettek verve azok a Nyugatiak, Indo-Kinatol--Afganisztanig..Ez utobbi orszag felkeloinek csapatai meretukhoz kepest kulonosen sulyos maflasokat tudnak osztogatni..(A taliban felkelok letszama ritkan erte el a 30.000 fot, mig a szovetsegeseke meghaladja a 100.000-et--+ a 300.000-es helyi erok-- a hatalmas technikai "folenyrol" nem is beszelve..Ez--csak a nyugatiakat szamitva--minimum 4-szeres erofoleny..Ki vag akkor pofan itt kit..??)
  • ReszegKoldus
    #9446
    Természetesen a #9425-ben lévő videóra gondoltam, mert azért az nem túl valószínű, hogy a franciáknál meg belgáknál (és egyéb országokban) a helyi "szélsőjobbos nácik" forszírozzák, hogy minél több muszlimuk legyen.
  • PSG 1
    #9445
    "..A modern társadalmak egyik fő jellemzője (úgy kb Napóleon óta), hogy az állam és az egyház külön vált.."

    Es szerinted ez nem all jo nehany allamra ahol az iszlam a hivatalos vallas..?
    Hanyat soroljak..? Torokorszag, Malajzia, Singapore, Indonezia, Sziria, Irak(e ketto vilagias allam volt a "balhekig"), Pakisztan, Egyiptom-ban kulonvalt megha nem is nyugati ertelemben veve..Ezekben--ahogy irtad--a vallas athatja az egesz tarsadalmat, de kozjogilag(es a valosagban!) nem egyhazi intezmenyek iranyitanak, hanem valasztott politikusok, vagy diktatorok..
    (Pl. Thaifoldon sem a buddhista "egyhaz" iranyit, megha ez is a hivatalos allamvallas es az "uralkodo" es a tarsadalom tobsegenek a vallasa ez..)
  • PSG 1
    #9444
    Tenyleg..? Es hol van ilyen(demokracia= nephatalom= ahol a nep gyakorolja a hatalmat) rendszer..? (Egyrol sem tudok, bar vannak probalkozasok itt-ott, hogy az emberek kozvetlenul szavazhassanak--pl. net-en--a kertdesekben es a politikusok menjenek a picsaba, dehat a hatalmak a az igazi demokraciatol rettegnek a legjobban..Mi lesz akkor a hatalmukkal.?)
  • PSG 1
    #9443
    "Megszallas" alatt valoban nincs, de gyakorlatilag(persze hivatalosan nem is annyira) blokad alatt all..minimalis(szerintem szinte semmi) a kulonbseg..
  • PSG 1
    #9442
    Abszolute azt vallom, hogy idegen kulturakbol erkezettek(barhonnan-barhova) tartsak be a helyi szokasokat..De avvaal nem ertek egyet(az elozobol ez sztm automatikusan kovetkezik), hogy barmely orszag, vagy kultura meghprobalja raeroltetni a nezeteit, eletvezetesi szokasait, stb. egy masik kulturara, orszagra(barmennyire nem ert vis vele egyet)..
    Persze a nyugat konfliktusai (a kelettel) inkabb uzleti es strategiai erdekek menten szervezodtek, mint kulturalis okok miatt..
  • PSG 1
    #9441
    A nyugat eddig (viszonylag sikeresen) mindent megtett, hogy barmilyen intervencioja, nehogy a vallashaboru latszatat keltse az iszlam-vilagban, mert ez belathatatlan kovetkezmenyekkel(pl. az iszlem vilag politikai egysegesulese) jarna...(A "kereszteny" vilag mar egy vallashaborut kegyetlenul elveszitett az iszlam vilaggal szemben, sulyos arat fizetve, aminek maig hato kovetkezmenyei is vannak..)
  • ReszegKoldus
    #9440
    A lejjebb belinkelt videóban pedig látható kiknek "köszönhető" ez a multikulti. :)

    (na nem mintha pl a franciákat olyan nagyon sajnálnám)
  • PSG 1
    #9439
    Es hogy javaslod ezt a "pofanvagast"..??
    Pl. hiroshimai-nagaszaki modszer, vagy eleg lesz 1-2(sok) cirkalo-raketa, vagy UCAV..?
  • Strahd_
    #9438
  • Strahd_
    #9437
  • Strahd_
    #9436
    Eljen EU nem kereskedik akkor a cikk alapjan Gaza val :) de "szegeny nyomorba taszitott" palesztinokba meg egy rugas (meg is erdemlik) elvegre Gaza tiszta palesztin terulet nincs megszallas alatt, pont ezert raketaznak es pont ezert hajtja az izraeli jobbik malmara a vizet a nagy izrael kerdeskorben.
  • steweee
    #9435
    bocsi, na akkor rájöttem hogyan is kell legközelebb
  • steweee
    #9434
    SG
  • steweee
    #9433
    [url]http://idokjelei.hu/2013/07/az-eu-megszallonak-minositette-izraelt/[url]
  • steweee
    #9432
    sztem már itt is elmítettem a fórumon, hogy nem zsidózni kell hanem a cionista politikát elítélni. egyészt a zsidó vallású vagy nemzetiségú, ill. zsidó érzelmú embereket az ilyesmi rettentő módon irritálja, így még azok is a cionista vezetés mögé sorakoznak fel, akik amúgy normálisak és megbékélés, együttéléspártiak. haragból vagy félelemből, de a zsidózás meg adjgázozás éppen ezek malmára hajtja a vizet

    természetesen nem mintha izrael párti lennék, sőt. ott meglehetős kisebbségben vannak a normális emberi értékeket hordozó emberek, de ez pontosan annak a gyerekkortól kezdődő nevelési formának "köszönhető" amiben részesülnek. a normális emberi értékekkel bírók számára meglehetőses sokuk egy féreg, és ez elég helyes meglátás, ugyanakkor azt ne felejtse el senki, ha már gyerekkorától ilyen fasiszta nevelésben részesülne, vajon Ő különb lenne tőlük ?

    hatalmas szerepe van a felnőtt gondolkodásban és döntéshozatalban a gyerekkori éleményeknek, és a feszültséget direkt szítják, és amúgy tényleg mindkét oldalról

    az utóbbi egykét hétben beraktam jópár izraelt elmarasztaló anyagot amik frissek, így Strahd úr se mondhatja azt, hogy pusztán saját véleményt fogalmazok meg mikor izraelt, és az azt vezető politikát bírálom. az emberek viselkedése ennek a velejárója, de ők is inkább áldozatok, bármilyen furcsa is ezt egy erőszakos népre mondani. hiszen valljuk be őszintén, aki gyilkol, aki gyilkos, aki ilyen helyzetben ilyen életet él, az sose lesz boldog, sosem él teljes életet. persze nyilván azért attól sokkal jobb ez is mint meghalni nyomorultul fegyverek által, vagy nyomorban leélni egy egész életet mint amit a palesztinoknak szántak

    itt egy új cikk, a többivel már elég meggyőző hogy ki is az igazi hunyó a történetben :

    [url=http://idokjelei.hu/2013/07/az-eu-megszallonak-minositette-izraelt/[/url]
  • Strahd_
    #9431
    Ah nem mukodne ;) megalapitas utan az emberek elkezdenenek aramlani egyik helyrol a masikra es a vegul lenne palesztin es zsido kerulet. De ez is egy megoldas.

    En az eredeti palesztin teruleten az east bank en letrehoznam palesztinat ahova az osszes menekult palesztin kenye kedve szerint mehet stb a gond meg lenne oldva csakhogy a gond megoldasa nem cel.
  • ReszegKoldus
    #9430
    Én létrehoznám Palesraelt, ahol minden utca úgy nézne ki, hogy egy zsidó ház, mellette egy arab ház, így szépen sorban.

    (Most, hogy így "kitaláltam", rákerestem és meg kellett állapítanom, hogy Palesraelt nem én találtam ki :D)
  • Strahd_
    #9429
    masik cikk

    Susu meg ugy is csak readonly uzemmodba van ;) kajpa csak szepen vissza West Bank egy reszet Jordania es Gazat Egyiptom ;) akitol Izrael elfoglalta 1967 ben... ok ok erdekes hogy a vesztes oldal probal diktalni felteteleket a gyoztes fel szamara ;) de legyen

    Pateroljak ki a palesztinokat onnan es beke lesz ;) mert anelkul nem nagyon. Ha csak azt nezzuk a nagy beke targyalas es tuzszunet ellenere az elmult honapban 3 raketat lottek ki Izraelre a palesztinok de sajna mivel a hirekbe sehol nem sirtak a palesztinok igy Izrael nem lott vissza vagy kezdett bele egy szonyegbombazasba gaza felett...
  • Susarc
    #9428
  • ReszegKoldus
    #9427
    Ja ez az irános dolog, de itt valami kereskedelmi kapcsolatról volt szó, persze ki kell vizsgálni ezt is. "Követelte" hát igen...
  • Strahd_
    #9426
    Bar nem arab de muslim vonal... http://www.hungarianambiance.com/2011/10/iran-and-hungary-facing-common-future.html
  • ReszegKoldus
    #9425
    Egyébként ez a videó már be volt ide linkelve szerintem, szóval az Európa túléléséhez elengedhetetlen multikulturalizmus "bevezetésében" a zsidóknak központi szerepe van, és hogy ez milyen jó dolog, azt épp a svédeknél lehetett látni pár hónapja is...

  • ManoNegra
    #9424
    Peres szerint felvásárolnak.
  • ReszegKoldus
    #9423
    Én most leginkább arra gondoltam, amit te linkeltél, ott van benne, hogy szerinte a kóser vágást azért tiltják be, hogy a zsidókat elűzzék...
    Európát azért írtam, mert legutóbb Lengyelországról olvastam ilyet, hogy betiltották.

    Mondjuk az számomra alap, hogy egy országban elsősorban nem egy kisebbség óhajait lesik, hanem a többségnek kedveznek.

    Ezt a magyar-arab dolgot nem nagyon értem, én nem úgy látom, hogy nagyon lelkesednének az emberek az arabokért, dubajozni meg eddig is mehetett, akinek volt erre igénye.
  • Strahd_
    #9422
    Mi az amit szerinted europaban a zsidok csinalnak? :)

    Most ne Jobbikos (Susu fele propagadna szoveget kezdj el mondani hanem tenyleges tenyeket.) Jahogy idiotak kozott talalsz zsidokat is milyen meglepo... milyen mas vallasu ember csinal meg idiota dolgokat? Ertem en hogy az uj magyar hozzaallas hogy edesgessuk magunkhoz az Islam / Arab orszagokat mert akkor jo lesz nekunk... mert fuj USA de majd milyen jo lesz amikor minden kislany mehet dubajozni a magyar solyommal? szoval tenyeket kerek
  • ReszegKoldus
    #9421
    Szóval röviden, a zsidókat hagyni kell hadd csinálják, amit akarnak Európában és Izraelben is, mert csak, és ha nem, akkor antiszemitizmus.
  • immovable
    #9420
  • Strahd_
    #9419
    En kerek elnezest hogy azt mertem feltetelezni hogy van agyad, bocsanat.

    Mindenki olyan aminek kepzeli magat, ha te allatnak kepzeled magad a vilag minden kincseert se akarnalak megbantani ezen torekvesedben.

    Koldus most vagy nincsenek rendes kitelepitesek vagy szarul vegzik az izraeliek a munkat ha meg mindig ott vannak a palesztinoknak nevezett arabok. De remelem igazad lesz es egyszer eltakarodnak onnan is.
  • Susarc
    #9418
    nem értem mit érvelsz itt a Gojoknak.....mi úgyis állatok vagyunk a szemedben.....nagyon low tierben lehetsz a zsidó ranglétrán ha neked csak ez jutott:D
  • ReszegKoldus
    #9417
    De a kép is jó, bár nem tudom hogy lehet a kitelepítéseket kínai börtönökben készített cuccok importjával összehasonlítani, de akkor gondolom az olasz női vízilabda csapatnak se fáj annyira a tegnapi vereség, hiszen a brazilok 2002-ben foci vb-t nyertek.
  • ReszegKoldus
    #9416
    Tehát az rendben van, hogy "Their diplomats should be sent packing, and our ambassadors should come home."
    De kikérik maguknak, hogy "They just want the Jews to leave their country. That's called racism, anti-Semitism."

    Bájos érvelés...

    Az első komment meg nem tudom mit akar az amerikai őslakosokkal, talán nekik is el kéne kezdeni illegálisan építkezni az őseik földjén? :D
  • Pares
    #9415
    Igazad van. Igazából minden európai csak gaz náci, sőt, a világon mindenki az. Izrael szegény népe meg évezredek óta csak retteg és menekül mindenki elől. Persze ártatlanul.
  • Strahd_
    #9414
    Erdekes post, vannak reszek amivel nem ertek egyet parhuzam
    "If those countries really cared about animal rights, hunting would be forbidden. But they don't care about animal rights nor cruelty to animals. " de azert van benne igazsag nemde?

    whats really behind all anti israel

  • Strahd_
    #9413
    Probald meg kerlek az url beszurasa gombot megtalalni ;) mert igy nehez mobilrol ;) koszi
  • steweee
    #9412
    mondtam hogy nincs még lejátszva a dolog :

    https://www.facebook.com/AWAKENINGtheWORLD

    jelenleg a legutolsó hír a szíria ellen indítandó hadmúveletről