457
mi volt az első nomálisabb játékod?amin játszottál?
  • Darkon
    #417
    De sokat Dítnájcoztunk
  • zorrobomber
    #416
    zx spektrum-ra volt egy snake szerü játék, tán az volt az "első"
    saját gépemen az első game amit én töltöttem be az meg valami teknősös cucc volt, ilyen csöveken mászkáltak.. :D
  • bardocz
    #415
    ez nekem miért nem megy xp-n?:( próbáltam,és nem akar működni:(
  • crazyclone
    #414
    nagyon jot nosztalgiáztam ...
    jo kis topik ...
    azért látszik ki hol kezdte és az is hogy épp belecsöppentem a játékok világába ...
  • zenoka
    #413
    agkora
    creatures-re emlekszik meg valaki:
  • cicai
    #412
    ez még mindig jó:D
  • moralosan
    #411
    megkora
  • moralosan
    #410
    Supaplex [1991-es játék, de '94-ben, 3 évesen játszottam vele először (erre apám emlékszik, nem én :)]

    Wikipédia
  • Borg
    #409
    Terep2
  • qanchi 2007
    #408
  • Borg
    #407
    Szintén, az Xwing volt a másik, 4 vagy 5 floppyn :D
  • Muki100
    #406
    Egy a nagyon kevés eredeti játékaim közül. (9-10 éves ha lehettem talán)
  • zenoka
    #405
    vegigneztem a topicot:) megkora kocka voltam az itt feltuntetett jatekok 98% at vegignyomtam lol:)
  • zenoka
    #404
    jo kis topic:)
    en anno meg zx spectrumon kezdtem jatszani (volt is par folia csereje)
    egyik best of
    target renegade:


    masik asszem mar c64 en a krynn sorozat volt:)



  • Arthas
    #403
    1986: commodore 64 ,flipper játék
    Lehettem vagy 2 éves ,de már nyomultam vele :D

  • Daza500
    #402
    System Shock (1994)


    Ultima Underworld: The Stygian Abyss (1992)


    Ezekkel is sokat elvoltam.
  • Borg
    #401
    Star Trek Final Unity (1995)

  • Fabio Capello
    #400
    Dangerous Dave (P I, de 486-on is futott)
  • Nightwish006
    #399
    gp valami még 1997 ben az első 386 osomon játszottam vele.

    Nagyon jovolt annyi mariozás utan :DD
  • Szabyka
    #398
    Stunts ... 286 16mhz, mono vga, no hdd :)
  • bgabor
    #397
    Dune 2 - 1996 Pentium I 75 mhz.


    Emellett a már emlegetett lostvikings, doom, heretic, transport tycoon.
  • Rundstedt17
    #396
    Az első a Return to castle wolfenstein volt:)
  • htr93
    #395
    OOOOYYEEAAA
  • htr93
    #394
    Na, ok, most hazudtam. a legelső játékaimon egy commandor 50 vagy 60valahánypn kezdtem, pl pitstop, oszt kaptam egy normálisabb gépet, itt divatba jött az aknakereső de a legjobb játék ezen a gépen a VIKING VOOOOLLLLTT!!!!
  • Borg
    #393
    Quarantine Taxi (1994)
  • Fabio Capello
    #392
    áhh imádtam! Csak sose volt türelmem végigmenni egy szezonon, mindig kb 4-6 versenyt bírtam aztán meguntam és inkább simán csak versenyezgettem :) Na meg persze jópárszor kirepültem az éles kanyarokban :D
  • Schwarz
    #391
    Monty on the run
  • wyx
    #390
    egy rész úgy megmaradt bennem, annyiszor szálltam el egy kanyarban, még most is a fülemben van a navigátor hangja :D

    easy left....easy right.... HARD RIGHT ! .... BUMM :D
  • kemszi2
    #389
    ez nagy királyság volt :) rengeteget toltam vele
  • bardocz
    #388
    úristen!
    és több fajta gumi volt benne,jobb a fizikája mint nfs-eknek,lehetett állítani váltóáttételt,és felfüggesztés keménységet is,isten játék volt!és teljesen igényesen volt az egész megcsinála,nekem még magyarul voltmeg :O
  • wyx
    #387


    Network Q RAC Rally :)

    emlékszem mekkora fless volt hogy koszos lesz a kocsi a pálya végére :)
  • Zóanagyvarázsló
    #386
    Contra. Egyébként 8 pálya volt összesen.
  • Sqbi
    #385
    Wizardry 7-re emléxik valaki? Volt egy 286-os laptopom, azzal nyomtuk végig, legalább 3*. Térkép leírás stb...
  • Trisztin
    #384
    nekem nagy kedvencem volt :) sőt még most is megvan :) Igaz már nem játszok vele :)de a tudat,hogy megvan8))
  • SuLtAN17
    #383
    Uhh én is ezzel kezdtem a játékpályafutásom még kb 8-9 évesen :) Mi is volt ennek a játéknak a neve? Még haverommal toltam Nintendon kooperációban de emlékszem a hetedik vagy nyolcadik pályán túl sohasem jutottunk:) Meg a jó öreg Duke Nukem 3d és a Heroes 3. Már időben nem is lehet kifejezni mennyit játszottam vele. Nem tudom ti hogy vagytok de mi hányszor könyörögtük ki azt hogy valakinél ottaludhassunk és egész éjjel Hereos 3-mal nyomjuk 3-4-en... Isten de szép emlékek:)
  • Schwarz
    #382
    Nekem is plus4-em volt (még megvan ám ) először. Párszor cserélni kellett már benne a RAM IC-ket, de még mindíg üzemképes, P1-es PC-vel összekötve + 64HDD proggal megy a "1541"-es

    Régen én is nagyon sokat játszottam ezekkel, néha még most is. Annyira bele voltam mélyedve a plus4-be, hogy még egy emulátor programot is írtam. Igaz kicsit döcögős, mert pascalban íródott (meg be sincs fejezve) DOS alá, de végülis futottak a programok, még hang is volt
  • Rip
    #381
    Ajj, nagyon nagyok! Ezeken nőttem fel!
    Exorcist zenéje hatalmas! Tütütiti Tütütiti Tututütü Tututütü! :D

    Imádtam a plus4-et, első "játékgépem", ezek a játékok mélyebb nyomot hagytak bennem, mint a később beszermányolt c64.
  • Sheltem
    #380
    "csak kevesebb rammal"

    Mielőtt valaki kijavít, nem hiszem, hogy annak a 16k nak még ram volt a neve, maradjunk egyszerüen memória elnevéznél ;)
  • Sheltem
    #379
    Az csak ne zavarjon téged, a mai fos 3ds csodák közül 10db nem ér annyit mint egy ilyen topic. Szóval jópár ilyen oldgame topic elfér.

    Nos nézzük mivel kezdtem (asszem 23 éve talán C16 oson(plus4 elődje, ugyanaz a belseje, csak kevesebb rammal(újaknak írom))

    Leges legelső C16 kazettám:
    Exorcist


    Fingers malone


    Fire ant


    Gunslinger


    és ugye a 2 hozzászólással előtti Saboteur.

    Nem írok kommentet ezekhez a játékokhoz, akik játszottak annakidején gyerekként ezekkel tudják milyen hangulatot okoztak.
    A magnókalibrálástól kezdve az első nagytvs játékig minden. Csodás volt.

  • Dynamic
    #378
    Köszöntöm a 125. old game topik variánst, avagy mindegy milyen címet adsz neki, úgysem arról fog szólni, hanem kedvenc old gamek lesznek benne:P