58
  • NEXUS6
    #58
    Jelentkezz hozzájuk!
    Amúgy az NPD-hez képest átlag 10%-on belül van eltérés az ő adataikban, ami szerintem elég jónak mondható.
  • narumon
    #57
    Engem meg sem kérdeztek :D
  • dez
    #56
    Mármint kikérdezik a kereskedőket.
  • dez
    #55
    Úgy tudom, maguk próbálják felmérni.
  • narumon
    #54
    Japán még oké mert az egy ország, node hogy európában pl mennyi fogy azt max hasrasaccra nyomják. Merthogy ugye senki nem áll neki jelentgetni, hogy mennyit adott el.
  • NEXUS6
    #53
    Ááááá!

    Hol írtam én hogy a Sony mennyivel előrébb van?
    Ja igen, pl Japánban gyak megint saját farkában botlott meg a M$, de ezt leszámytva leírtam, hogy más piacon egyelőre még nem jött fel a PS3, de nagyon úgy néz ki hogy Európaban pár hónapon belül váltás történik. Ennyi. Persze az is fontos mi a pillnatnyi eredmény de azért a trendekre sem árt figyelni.

    Amúgy elég egy x-szel írnod a nickemet, köszi.
  • dez
    #52
    Azok mind ugyanarra a régi és téves elemzésre épülnek (ami egyébként enyhén a MS-felé húzott, de biztos csak véletlenül, LOL). Amit én linkeltem, az későbbi és pontosabb, és általánosan ez az elfogadott (lásd pl. buzzos cikk, azért linkeltem).

    "Öö nagyjából mindenki? :o"
    Nem fejezted be a mondatot: az Xbox-fanok közül.

    "Egyébként meg csak és kizárólag leszállitási számot lehet bárhol megtudni eladott gépek számát maximum saccolni lehet."
    Azzal dolgoznak, amit a piackutatók publikálnak. Pl. a japán adat egy-az-egyben a japán piackutató cég (neve nem jut eszembe) adatával egyezik meg, és így tovább.

    "Az arány változik (lásd matek). Ezt egyelőre még nem sikerült a matematikusoknak megcáfolni."
    Egyesek azért vehemensen cáfolják, amíg nagy nehezen rá nem vesszük őket, hogy számoljanak már utána...

    "Azt el kell küldeni általános iskolába matekórára."
    Bizonyára tanulás helyett egész nap csak gépeznek az Xbox-fanok... :)
  • narumon
    #51
    Bocs most nézem hogy lentebb csak a cikkből idéztem a cikk forrása valóban nincs ott, de itt már itt van.
  • narumon
    #50
    "Ha fontos és meglepő dolgot állítok, én általában alátámasztom egy forrással.."
    Ismét mint ahogy lentebb is tettem csak én nem tudok ilyen
    http://digg.com/gaming_news/PS3_loses_up_to_306_per_unit_Xbox_360_profits_76_per_sale
    http://www.ps3lair.com/
    http://www.calico.ie/2006/12/games-consoles-trojan-horse-for-home.html
    Meg még egy csomó de ha nem haragszol nem linkelem be az összes találatot.

    "A fentit, és ezt erősíti meg ez a buzz.hu-s írás is (talán te se nevezed elfogultnak...)."

    Ez egy jó cikk.

    "3. A VGChartz-ot ki írja le úgy, ahogy van?"

    Öö nagyjából mindenki? :o

    "Most emiatt elvetni az egészet..."

    Egyébként meg csak és kizárólag leszállitási számot lehet bárhol megtudni eladott gépek számát maximum saccolni lehet.

    "Az a manipulatív, ha úgy állítják be, ez az arány így is marad, holott ez nem igaz."

    Az arány változik (lásd matek). Ezt egyelőre még nem sikerült a matematikusoknak megcáfolni.

    "Csak tudod sok Xbox-fan szeret megfeledkezni róla."

    Azt el kell küldeni általános iskolába matekórára.
  • dez
    #49
    Te ezt mondtad:
    "Én forditva látom. Egyelőre a Sony nem közelit az MS-hez eladási számokban és eltelt egy újabb év. Ha minden évben mostantól ráver 1Milliót akkor is 7!!! azaz HÉT év mire behozza."
    Erre írtam én azt, amit írtam. Mi nem világos?
    Amit meg Nexus írt, azt miért rajtam kéred számon?
  • dez
    #48
    "Vazzeh ird be a rohadt keresődbe."

    Ha fontos és meglepő dolgot állítok, én általában alátámasztom egy forrással.. No mindegy, akkor majd én alátámasztom az ellenkezőjét:
    Jövőre nyereséges lehet az Xbox 360
    Tehát még 2007-ben sem volt az, nem hogy 2006-ban.

    Az egész Xbox részleg az, ami már elvileg nyereséges (viszont talán a javítási költségek nélkül számolva...). A fentit, és ezt erősíti meg ez a buzz.hu-s írás is (talán te se nevezed elfogultnak...).

    "Ezért nem szeretek ilyen elvakult emberekkel beszélgetni (vitázni?) mert amit nem úgy gondolnak arról aztán lehet akármilyen hir akkor sem hiszik el, amit meg úgy gondolnak az meg akkor is úgy van ha csak a szomszéd Jani mondta."

    1. Nem prezentáltál semmilyen cikket.
    2. Bemondásra nem is, főleg ha az ellenkezőjét mondja mindenki (nem csak PS fanok).
    3. A VGChartz-ot ki írja le úgy, ahogy van?

    "Az a szánalmas, hogy a VGAChartzon le tudsz olyan számokat kérni ami szerint a Worldwide sales kevesebb mint a kontinensek összeadva."

    Ez azért fordulhat elő, mert az utolsó hét összesítő eredménye fokozatosan jön össze, mert akkor még nincs meg minden régió utolsó heti eredménye (néha 1-2 napot késik). Szerintem a még hiányzó régiós adatnál az utolsó előttit vetted, ezért nem egyezett a szám. Meg az is lehet, hogy a főoldalon akkor frissítenek, ha már megvan az összes régió adata. Most emiatt elvetni az egészet...

    "Már hogyne irnának Sales alatt a szoftvereke alatt rögtön ott vannak a hardverek is grafikonmentesen számokkal. Akkor most ki nem ismeri? Majd mindjárt elő is keresem neked."

    Nem kell, már látom, de már régen tévedtem a főoldalra.

    "Mhm akkor ez mindenki? néhány elvakult ps3 fant kivéve? Egy játékkiadónak ugyanis csak az a lényeg, hogy hány potenciális vásárlóval számolhat és nem az érdekli, hogy az 1 éves előnyből vagy hátrányból fakad. Lásd Ps2. Nem azt mondják, hogy erre nem fejlesztünk mert ez csak 5 év előnyből származó szám... csak az számit hoogy 100M emberrel lehet számolni."

    Nem erről beszéltünk. A pillanatnyi állást nyilván én sem vontam kétségbe. A "késés" nem igazán pozitív fogalom, főleg ha 1 évnyiről van szó...
    Az a manipulatív, ha úgy állítják be, ez az arány így is marad, holott ez nem igaz.

    "Ez ugyebár a matematika törvényszerűségei miatt csak igy lehet."
    Csak tudod sok Xbox-fan szeret megfeledkezni róla.
  • narumon
    #47
    "És mi van, ha nem hozza be, csak mondjuk 20:19 lesz az arány? Az már tök mindegy, hogy 20:19, vagy 20:20 (=1:1).
    Mellesleg a HD biznisz beindulása (lásd formatwar ends) elég jót tehet a PS3 eladásoknak is."

    Na várjuk már ilyet soha nem is állitottam, hogy ez nem igy lesz. Sőt én azt sem mondom, hogy overallban nem fogja a ps3 megelőzni az x-et. Sőt nekem is lesz Ps3-am ebben biztos vagyok, mert nem az elvakult csak egyik gép fanok közé tartozom. Csak kezeljük a helyén a dolgokat. Amiből az egész kiindult az kb az volt, hogy x-et el lehet temetni, ami pedig ugye józan ésszel sem igaz. Ráadásként éppen Nexxus haverod nyomatja, hogy a sony mennyire előrébb van. Kérdem én ha mindkét konzolból eladnak 35-35M-át, akkor mi is a gond az x-el és az MS stratégiájával?
  • narumon
    #46
    "Kizárt, hogy 2006 végén nyereség volt rajta, és még 2007 végén sem valószínű."

    Vazzeh ird be a rohadt keresődbe. Ezért nem szeretek ilyen elvakult emberekkel beszélgetni (vitázni?) mert amit nem úgy gondolnak arról aztán lehet akármilyen hir akkor sem hiszik el, amit meg úgy gondolnak az meg akkor is úgy van ha csak a szomszéd Jani mondta.

    "szépen leolvasható, hogy nem is olyan rosszul szerepel a PS3, mint ahogy a boxosok megpróbálják beállítani, és mindjárt "felejtős"??? Ez szánalmas."

    Az a szánalmas, hogy a VGAChartzon le tudsz olyan számokat kérni ami szerint a Worldwide sales kevesebb mint a kontinensek összeadva.

    "Ez valami FUD? Semmi ilyesmit nem írtak - különben sem írnak le semmit, hanem grafikonok vannak. Nem is ismered, de azért fikázod?"
    Már hogyne irnának Sales alatt a szoftvereke alatt rögtön ott vannak a hardverek is grafikonmentesen számokkal. Akkor most ki nem ismeri? Majd mindjárt elő is keresem neked.

    "Csak annak mindegy (vagy próbálja elhitetni, hogy mindnegy), aki manipulációs célokra akarja felhasználni a számokat..."

    Mhm akkor ez mindenki? néhány elvakult ps3 fant kivéve? Egy játékkiadónak ugyanis csak az a lényeg, hogy hány potenciális vásárlóval számolhat és nem az érdekli, hogy az 1 éves előnyből vagy hátrányból fakad. Lásd Ps2. Nem azt mondják, hogy erre nem fejlesztünk mert ez csak 5 év előnyből származó szám... csak az számit hoogy 100M emberrel lehet számolni.

    "Csak éppen akkor már sokkal kevesebbet fog számítani pármilliós különbség."

    Ebben egyetértek, ezt soha nem is vitattam.

    "Egyébként meg, ha még növekedne is a számszerű különbség valamelyest (ami egyben azt is jelenti, hogy mindkettőből közel ugyanannyit adnak el), az arány mindenképp a Sony javára változik... Azaz, a kezdeti 10:1-től közelednek a 50:50 százalék felé."

    Ez ugyebár a matematika törvényszerűségei miatt csak igy lehet.
  • dez
    #45
    "Hát nem tudom, én japánon és 2 EU országon kivül nem látok sehol PS3 előnyt."
    Nem csoda, alig van itt adat, az is elavult.

    "Én forditva látom. Egyelőre a Sony nem közelit az MS-hez eladási számokban és eltelt egy újabb év. Ha minden évben mostantól ráver 1Milliót akkor is 7!!! azaz HÉT év mire behozza."
    És mi van, ha nem hozza be, csak mondjuk 20:19 lesz az arány? Az már tök mindegy, hogy 20:19, vagy 20:20 (=1:1).
    Mellesleg a HD biznisz beindulása (lásd formatwar ends) elég jót tehet a PS3 eladásoknak is.
  • dez
    #44
    "okés Ps3 is olcsóbb lett, de nem ez volt a kérdés, az hogy 2006 év végén 70$+ haszon volt egy xboxon az úgy lehet azóta outdated hogy mégtöbb van rajta."
    Kizárt, hogy 2006 végén nyereség volt rajta, és még 2007 végén sem valószínű.

    "Erre külön elkülönitettek 3MRD dollárt és feltornászták a garanciát 3 évre. Ennek semmi köze az eladott gépeken keletkező hasznokon."
    Már hogy ne lenne köze?? Költség.

    "Az előbb linkeltem. Ird be googleba. Vagy mi neked a mértékadó forrás VGAchart? LOL :)"
    1. Nem linkeltés semmit ezzel kapcsolatban.
    2. Mi köze a VGChartz-nak a nyereségekhez?
    3. Olyan emberekre utaltam, akiknek sokan adnak a szavára itt különféle fórumokon, mert közel vannak a játékfejlesztéshez, és mellesleg nem igazán kivételeznek a PS3-mal, sőt.

    "Hát izé, azért egy GOW, Mass Effect, hogy csak kettő másikat emlitsek."
    Közel sincsenek a Halo3-hoz.

    "Mass Effectből két hónap alatt több fogyott el mint PS3 legjobban eladott játékából ezidáig összesen."
    Ez egy másik dolog.

    "És ezt hol nézted."
    Hivatalos Sony és MS adat.

    "Ugye nem VGAChart? Mert az felejtős"
    Na mi van, a VGChartz-ról - ha esetleg nem is teljesen pontosak a számok (bár nekem annak tűnnek, mellesleg régionként is lehet nézni, és összehasonlítani a piackutató cégek adataival, többnyre egybeesik) - szépen leolvasható, hogy nem is olyan rosszul szerepel a PS3, mint ahogy a boxosok megpróbálják beállítani, és mindjárt "felejtős"??? Ez szánalmas.

    "ott képesek olyat leirni hogy amerikában több fogyott egy gépből mint worldwide. Kb ennyire kell komolyan venni."
    Ez valami FUD? Semmi ilyesmit nem írtak - különben sem írnak le semmit, hanem grafikonok vannak. Nem is ismered, de azért fikázod?

    "Tök mindegy mi okozza, a lényeg hogy más az install base jelenleg."
    Csak annak mindegy (vagy próbálja elhitetni, hogy mindnegy), aki manipulációs célokra akarja felhasználni a számokat...

    "3 év mulva is mondhatod majd hogy a különbséget az 1 év okozza, de ez semmin nem változtat."
    Csak éppen akkor már sokkal kevesebbet fog számítani pármilliós különbség.

    "Egyébként meg 17,7M vs 8.9M"
    A 17,7 a sold-to-retail, a 8,9 meg a consumer eladások, szal ez így félrevezető.

    "Ezt megint nem tudom, hol látod ez max japánban igaz és 1-2 EU országban. Az összes többi helyen még mindig fokozatosan nő a különbség a két konzol között."
    Fantáziálsz... Tavaly szept. előttről van adatod, közben éppen utána emelkedtek meg a PS3 eladások az olcsóbb modell megjelenése után.

    Egyébként meg, ha még növekedne is a számszerű különbség valamelyest (ami egyben azt is jelenti, hogy mindkettőből közel ugyanannyit adnak el), az arány mindenképp a Sony javára változik... Azaz, a kezdeti 10:1-től közelednek a 50:50 százalék felé.
  • NEXUS6
    #43
    Inkabb is, mint viszont!

    A Wii sikere azt jelzi, hogy az emberekhez meg nem jutott el az, hogy a kovetkezo lepes egy integralt szorakoztato elektronikai eszkoz lesz, illetve egyszeruen kivarnak. A PS3/Xbox-szal kapcsolatban azt szoktak mondani, hogy jo jo hogy HD de kinek van HDTV-je? Az utobbi karacsonyon azert rendesen vettek HDTV-ket az emberek. A Wii viszont tenyleg eleg retro egy ilyen megjeleniton.
  • narumon
    #42
    "most kell a konzolt a nappali kozpontjava tenni, marpedig ehhez megbizhatosag, es szeleskoruseg kell. Masreszt a Wii sikere jelez valamit, "

    Szerintem a Wii sikere pont azt jelzi, hogy élvezetes játék kell és nem kell a nappali központjává tenni.
  • NEXUS6
    #41
    Azt gondolom, hogy a M$ nem erdekelt a BD-ben, de ezert irtam az onlinet, merthogy most a CES-en is annak fontossagat hangsulyoztak!

    A konzol mint olyan allando atalakulasban van, es ahogy bovul a felhasznalo bazis ugy valnak egyre fontosabba az egyeb szolgaltatasok. Jelnleg mindegyik NG konzol eseteben a HC gamerek veszik a gepeket foleg, de ez szepen valtozik, ahogy megy le az ar, ahogy egyre tobb casual jatek jon ki.

    Az hogy a M$ mire lesz kepes 2009 kornyeken az eleg kerdeses. Addigra ezerrel fog duborogni a Home, a letoltos tartalmakkal vegzett mikrotranzakciok, stb. Ha akkor akarja felvenni a verseny, az mar reg keso lesz, most kell a konzolt a nappali kozpontjava tenni, marpedig ehhez megbizhatosag, es szeleskoruseg kell. Masreszt a Wii sikere jelez valamit, megpedig azt hogy a megjelenites kezd elerni egy olyan szintet, amikor az atlag felhasznalo mar nem akar lenyegesen magasabb szintu 3D megjelenitest. A 3D enginek fejlesztese egyre idoigenyesebb es egyre tobb ideig kepesek a piacon maradni. 2-3 ev mulva vajon lesz-e mar olyan engine ami lenyeges elore lepest nyujt, es ami kore erdemes uj gepet epiteni?
  • narumon
    #40
    "Szal a széleskörű onlány szolgáltatásokkal, meg a BD lemezen terjesztett médiával szemben a DVD-re kiírt warez lenne a jövő? Hmmm?;))))"

    Nem, de az MS nem is a BD lemezen terjesztett médiát jelölte meg csapásirányként. Warezt hagyjuk több eredeti játékom van bármilyen platformra mint a magyar háztartások 99%-nak.
    Azzal egyetértek amit a PS3 esetében irsz. Technikai szintről, csak én nem hiszem, hogy ez mutat előre. MS-nek van egy játékgépe amit szerintem nem is nagyon kell bőviteni. Felejtsd el, hogy mindenki mediacentert akar otthonra. Az emberek nagyrésze a konzollal játszani akar és semmi mást. Nincs szükség arra, hogy BD lejátszó, meg wifi megmittoménmég mi legyen benne. Persze ez előtt utóbb elkerülhetetlen lesz, de arra meg jön az Xbox666 (vagy akármi is legyen a neve) Szóval szerintem mire a Sony ténylegesen ki tudna ebből bármit használni addigra új vetélytársa lesz. 2009-2010-re az x már öt éves lesz, szóval megérik a cserére.
  • NEXUS6
    #39
    Hát amit belinkeltél, az elég hiányos, de kb egybevág a vgchartz trendjével is. Pl UK, Skandinávia erős Xbox bázis de Európa többi részén több PS3-at adnak el hónapról hónapra és több helyen már összességében is többet adtak el.

    "mhm pedig a közvélemény kutatások szerint ponthogyde."
    Szal a széleskörű onlány szolgáltatásokkal, meg a BD lemezen terjesztett médiával szemben a DVD-re kiírt warez lenne a jövő? Hmmm?;))))

    "Én azt nem értem, hogy Sony most minden szempontból szarabbul áll és mégcsak olyan pénzügyi háttere sincs mint MSnek, szóval nem értem miért lenne neki bármi könnyebb."
    Van a Sony-nak egy olyan HW-e ami elég sok olyan szabvánnyal/szolgáltatással rendelkezik, ami az utóbbi bő 1 évben tört elő és az X indításakor még sehol se volt. Csak ki kell használnia azt amilye van. A M$-nek ezzel szemben van egy játékgépe, amit marha nehezen fog tudni bővíteni, hiszen utólag hiába rak bele HD-DVD-t, vagy BD meghajtót, vagy tesz be minden gépbe vincsesztert meg WiFi-t az eddig eladott gépekkel utólag nem tudd mit csinálni, szal nincs visszaút.
    Ha arra megy amerre a Sony (pl BD meghajtóval) akkor hátrányban van velük szemben, ha más felé megy (letölthető dolgok) akkor sincs semmi előnye.
  • narumon
    #38
    "Világ átlagban pedig a japán és az európai piacon történő rossz szereplést az amcsi piac már egyre kevésbé kompenzálja."

    Miért nem nézted meg azt a linket amit az előbb küldtem? Ott nincs benne olyan, hogy EUban folyamatosan többet adnának el...

    "Tudom mindenki magából indul ki, de szerintem nem az a tipikus júzer vagy akire a M$, vagy más esetben a Sony az üzleti stratégiáját építi."

    mhm pedig a közvélemény kutatások szerint ponthogyde.

    "Szal ha szorul a hurok és pl. az X üzletággal már relative előnyökre sem fog tudni szert tenni, akkor elengedik,"

    Basszus ezt bármire rá tudod húzni. Xet kicseréled PS3-al, vagy bármilyen más termékkel tetszés szerint. Én azt nem értem, hogy Sony most minden szempontból szarabbul áll és mégcsak olyan pénzügyi háttere sincs mint MSnek, szóval nem értem miért lenne neki bármi könnyebb.
  • NEXUS6
    #37
    Persze hogy nem látsz előnyt, mert nem akarsz. Jelenleg Eu totált tekíntve még valóban az X vezet, de mióta a PS3 megjelent általában kicsit többet adtak el belőle, szal szépen lassan dolgozta a hátrányát. Aztán ősszel igazán rákapcsolt mert olyan 1,5X annyit adtak el belőle havonta mint Boxból! Pár hónap és a Box EU-ban utolsó lesz az új generációs konzolok közül.

    Világ átlagban pedig a japán és az európai piacon történő rossz szereplést az amcsi piac már egyre kevésbé kompenzálja.

    Igazad van, kinek a pap, kinek a paplan. Neked az Arcade minimalista XB jött be. És ha emlékeim nem csalnak a programellátottságot is roppant költséghatékonyan oldod meg, ergo (legalább is hosszabb távon) lemondasz az online-ról, arról, hogy média centerként használd a géped, stb. Tudom mindenki magából indul ki, de szerintem nem az a tipikus júzer vagy akire a M$, vagy más esetben a Sony az üzleti stratégiáját építi. Mindketten erősen rágyúrnak a nem kifejezetten a kalasszikus értelemben vett játékhoz kapcsolódó szolgáltatásokra és így próbálják tovább szélesíteni a vásárló réteget. Amikor te nem látod a PS3 potenciálját, akkor azt sem látod, hogy a M$-is ebbe az irányba mozog csak sajna mivel a PC piacot sem szabad közben veszélyeztetnie -mivel abból van a pénze és nem a Box-ból - így kevesebb mozgásteret engedélyez magának ezen a téren. Szal ha szorul a hurok és pl. az X üzletággal már relative előnyökre sem fog tudni szert tenni, akkor elengedik, hiszen profitot eddig sem termelt és nem úgy néz ki hogy valaha is fog annyit, hogy az eddigi veszteségeket kompenzálja.
  • narumon
    #36
    "A jelenlegi helyzet meg az, hogy miközben Amcsiban még mindíg nagyon erősek a pozicióik, addig Japánban és Európában sem igazán jók."

    Hát nem tudom, én japánon és 2 EU országon kivül nem látok sehol PS3 előnyt. Egyébként EU eladások:
    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=215534

    "Nem úgy néz ki mintha abszolút megtudnák fogni a Sonyt."
    Én forditva látom. Egyelőre a Sony nem közelit az MS-hez eladási számokban és eltelt egy újabb év. Ha minden évben mostantól ráver 1Milliót akkor is 7!!! azaz HÉT év mire behozza.

    Az utolsó részben meg persze nem kell egyetértenünk. Én jelenleg is egy Arcade géppel játszok amiben nincs vinyo, mert nincs rá szükségem. Nem látom, hogy hol a Ps3-ban a potenciál de nem is izgat.
  • narumon
    #35
    "és ki kell ábránditsalak ez a részleg nyereséges."
    "Proof?"

    Keress rá neten. Egyébként ha jól tudom Msnek most nincs is nem nyereséges diviziója.

    "Ha igaz volt ez egyátalán, már rég outdated."
    okés Ps3 is olcsóbb lett, de nem ez volt a kérdés, az hogy 2006 év végén 70$+ haszon volt egy xboxon az úgy lehet azóta outdated hogy mégtöbb van rajta.


    "Az Xbox360-nál számold hozzá a 30%-os korai elhalálozási rátát, és az ebből fakadó pluszköltségeket..."
    Erre külön elkülönitettek 3MRD dollárt és feltornászták a garanciát 3 évre. Ennek semmi köze az eladott gépeken keletkező hasznokon.

    "Én nem így hallottam mértékadó forrásokból."
    Az előbb linkeltem. Ird be googleba. Vagy mi neked a mértékadó forrás VGAchart? LOL :)

    "A Halo3 bevételeit meg sem közelíti a többi. Mellesleg kíváncsi lennék, ennek mekkora része ment a reklámra."
    Hát izé, azért egy GOW, Mass Effect, hogy csak kettő másikat emlitsek. Mass Effectből két hónap alatt több fogyott el mint PS3 legjobban eladott játékából ezidáig összesen.

    "Hülyeségeket beszélsz. PS3-ból 1.2 millió fogyott, Xbox360-ból meg 1.1 millió."
    És ezt hol nézted. Ugye nem VGAChart? Mert az felejtős, ott képesek olyat leirni hogy amerikában több fogyott egy gépből mint worldwide. Kb ennyire kell komolyan venni.

    "Ezt pusztán 1 év korkülönbség okozza. Egyébként meg 16 millió vs. 9 millió."
    Tök mindegy mi okozza, a lényeg hogy más az install base jelenleg. 3 év mulva is mondhatod majd hogy a különbséget az 1 év okozza, de ez semmin nem változtat. Egyébként meg 17,7M vs 8.9M

    "Pl. a Blu-ray győzelme? (Tele a net olyan kommentekkel, hogy így már nem halogatják tovább a PS3 vásárlást.) De már nagyjából a 40 gigás megjelenése óta 2x-ére emelkedtek az eladások, ami magasabb, mint az Xbox360 eladások átlagos szintje."
    Ezt megint nem tudom, hol látod ez max japánban igaz és 1-2 EU országban. Az összes többi helyen még mindig fokozatosan nő a különbség a két konzol között.

    "Ha a PS2 + PS3 eladásokat és piaci részesedést nézzük, akkor messze vannak még ettől..."
    Kizárólag Ps3-at nézünk hiszen erről szól most a dolog.
  • NEXUS6
    #34
    A részleg lehet, hogy közel nyereséges, de a M$ egésze meg biztosan az, hiszen évente 10 mrd $ körül szokott a tiszta profitja lenni. Ettől függetlenül, ha csak szigorúan a konzol üzletet nézzük, akkor a régi X kb 5 mrd mínuszt hozott össze végül a bevételt és a kiadásokat összegezve és az új esetében ugyan idénre-tavalyra már ígértek kb 100 millió pluszt, de csak a hw hibák miatt még kb 1 mrd kiadásuk van megint, plusz a fejlesztési költségek etc etc.

    Nagy valószínűséggel az első Box sem belépőnek készült, ez egy urban legend. Csak nézd meg hány vezető váltás volt náluk, többen már az elején kiszálltak, amikor látták hogy évekig milliárdos veszteségek lesznek és nem fogják tudni hozni az elvárásokat.

    A jelenlegi helyzet meg az, hogy miközben Amcsiban még mindíg nagyon erősek a pozicióik, addig Japánban és Európában sem igazán jók. Nem úgy néz ki mintha abszolút megtudnák fogni a Sonyt. Ettől függetlenül 3-ból 1 piacot, ráadásul a legnagyobbat még megtarthatnak. Talán ez nem is lenne olyan rossz, verseny szempontjából.

    A PS3 amúgy nagy lutri volt, de lehet hogy megérte kockáztatni. A BD úgylátszik általános szabvány lesz, a HDMI egyre inkább általánosan ismert szabvány. 1 éve még nem volt jóformán 7.1-es HDMI-s AV erősítő a piacon, manapság már rengeteg van középkategóriában is. A beépítet vinyó miatt valódi média centernek lehet használni, és hiába ez a vesszőparipája a M$-nek meg a letöltős Tv, ebben is megelőzi a PS3 hardvere az X-et. A WiFi-ről már nem is beszélve. Az X360-ban sokkal kevesebb potenciál van ezen a megváltozott piacon.
  • dez
    #33
    "és ki kell ábránditsalak ez a részleg nyereséges."
    Proof?

    "PS3 loses up to $306 per unit, Xbox 360 profits $76 per sale"
    Ha igaz volt ez egyátalán, már rég outdated.
    A PS3 gyártása meg már csak 400 dollár, szóval nagyjából árában adják.
    PS3 production costs cut by half

    Az Xbox360-nál számold hozzá a 30%-os korai elhalálozási rátát, és az ebből fakadó pluszköltségeket...

    "A RROD-ra pár milliárdot ráköltött az MS, de 2007-ben minden eladott hardver profitot termelt"
    Én nem így hallottam mértékadó forrásokból.

    "és a játékok is nagyon durván hoztak. (elég ha csak a halo3-at megnézed, de sonyval ellentétben MSnél sok ilyen game van)."
    A Halo3 bevételeit meg sem közelíti a többi. Mellesleg kíváncsi lennék, ennek mekkora része ment a reklámra.

    "És a harmadik pontra, azért is irtam, hogy úgy néz ki, mert karácsonyi eladásokban megint odavissza verték a pst (worldwide)"
    Hülyeségeket beszélsz. PS3-ból 1.2 millió fogyott, Xbox360-ból meg 1.1 millió.
    Mellesleg a PS2-ből is kb. ugyanennyi.

    "és igy 17 milla konzolt tudnak felmutatni a ps3 8 millájával szemben."
    Ezt pusztán 1 év korkülönbség okozza. Egyébként meg 16 millió vs. 9 millió.

    "Ami persze még akár meg is fordulhat (bár ahhoz hirtelen valami csoda kellene)"
    Pl. a Blu-ray győzelme? (Tele a net olyan kommentekkel, hogy így már nem halogatják tovább a PS3 vásárlást.) De már nagyjából a 40 gigás megjelenése óta 2x-ére emelkedtek az eladások, ami magasabb, mint az Xbox360 eladások átlagos szintje.

    "de már akkor is lefarakták azt a hátrányt ami PS2-Xbox1 esetén még fentállt. Ergo a céljukat elérték."
    Ha a PS2 + PS3 eladásokat és piaci részesedést nézzük, akkor messze vannak még ettől...
  • narumon
    #32
    Nos amiket irsz az mindenre igaz. A Sonynak a Ps3 husszonnégyezerszer akkora fejlesztési költségben van mint az MSnek az X. Akkor nem értem miről beszélünk.
    MS-nél konkrétan egy játék, beviteli eszköz divizió van, ide tartozik az Xbox is. Ennek a részlegnek nézik a globális termelékenységét. (Tehát itt vannak a bill, egér, kormány, xbox, xbox játékok, stb), és ki kell ábránditsalak ez a részleg nyereséges.
    Maga a doboz egyébként már 2006 év végén:
    "PS3 loses up to $306 per unit, Xbox 360 profits $76 per sale"
    A RROD-ra pár milliárdot ráköltött az MS, de 2007-ben minden eladott hardver profitot termelt, és a játékok is nagyon durván hoztak. (elég ha csak a halo3-at megnézed, de sonyval ellentétben MSnél sok ilyen game van). És a harmadik pontra, azért is irtam, hogy úgy néz ki, mert karácsonyi eladásokban megint odavissza verték a pst (worldwide), és igy 17 milla konzolt tudnak felmutatni a ps3 8 millájával szemben. Ami persze még akár meg is fordulhat (bár ahhoz hirtelen valami csoda kellene), de már akkor is lefarakták azt a hátrányt ami PS2-Xbox1 esetén még fentállt. Ergo a céljukat elérték.
  • dez
    #31
    "Egyáltalán nincs nekik 6MRD minuszban de mégcsak 1ben sem."
    Én sem kis mínuszokról hallottam az elsőt illetően, amit a másodiknak kell ledolgoznia. Miközben ugye hullik, mint a falevél ősszel.

    "a harmadik nekifutásra mindent le akarnak tarolni."
    Aztán majd rájönnek, hogy bilibe ér a kezük. :) Nem lehet az övék az egész világ.

    "(bár úgy néz ki ez már másodjára is sikerül)"
    Jól fogalmaztál, csak úgy néz ki. :)
  • dez
    #30
    Jó üzlet lesz - miután visszahozta a ráfordításokat.
  • narumon
    #29
    "Az elsö anyagi csöd volt, pillanatokon belül abba is hagyták a gyártását. A "

    Az első egy belépő volt, arra is készült

    "második dett? egy nagy veszteség. Eddig kb 6 mrd minuszban van nekik a konzol, gondolod,hogy még 3-4-et bevállalnak, vagy inkább kiszállnak? Te mit tennél?"

    Ember miről beszélsz? Egyáltalán nincs nekik 6MRD minuszban de mégcsak 1ben sem. Először tájékozódj. Egyelőre mégcsak gondolatban sem merült fel kiszállás, sőt a harmadik nekifutásra mindent le akarnak tarolni. (bár úgy néz ki ez már másodjára is sikerül)
  • narumon
    #28
    "Szépen lassan csúsznak lefelé az eladások."

    Nem csúsznak

    " A Wii legalább jó üzlet a gazdáinak a boxról még az sem mondható. "

    Jó üzlet hidd el.
  • narumon
    #27
    A hangnemed minősíthetetlen, ha élsz még tiz évet, elvégzel néhány iskolát, akkor utána esetleg beszélgetünk addig ignore.
  • NEXUS6
    #26
    Az elsö anyagi csöd volt, pillanatokon belül abba is hagyták a gyártását. A második dett? egy nagy veszteség. A M$ ha nem is arról híres, hogy jó hw-t, vagy sw-t gyártanának, de arról igen hogy jó üzletemberek vezetik. Eddig kb 6 mrd minuszban van nekik a konzol, gondolod,hogy még 3-4-et bevállalnak, vagy inkább kiszállnak? Te mit tennél?
  • dez
    #25
    'ezen most sírjak vagy nevessek?'
  • oasis UK
    #24
    hiaba rohogsz,nem adok 2 evet es itt a valtas!
    Most ezen mi olyan vicces?
  • dez
    #23
    "mi bajotok az xbox360-al?
    nem ertelek titeket!!
    rengeteg jo jatek van ra es fog is jonni meg 2-evig aztan itt a valtas ideje!"

    LOL?
  • dez
    #22
    A 30%-os RRoD-t szokták elvakultabb Xbox360 vagy MS fanok urban legendnek nyilvánítani. Csak sajnos tény.

    Futár? Nagyszerű. Kár, hogy hetek múlva tűnik fel újra...
    Meg azt is megnézném, a megchippelt géphez mit szól... Ugye.

    Ott 15 gépből 1? Máshol meg 10-ből 8. Nagy számok törvénye... Amúgy meg idő kérdése.

    4 PS3 melletted? Mi van, clusterben számoltatsz rajtuk valamit, vagy eladó vagy valahol?
  • oasis UK
    #21
    mi bajotok az xbox360-al?
    nem ertelek titeket!!
    rengeteg jo jatek van ra es fog is jonni meg 2-evig aztan itt a valtas ideje!
    ha tonkre megy elkuldom szervizbe es kesz!
    Ez elofordulhat barmikor a masik 2 konzollal is,semmi sem biztos!
  • NEXUS6
    #20
    De nem arra, nem a retróra vannak rákattanva a népek, hanem a hadonászásra!

    A gond az, hogy az X szép meg jó, tökéletes időzítéssel minimális potenciállal elengették, oszt annyi, semmi plusz nincs benne, a középszerűség csúcsa, sajna minőségben még az sem. De a vevők úgy láccik vannak annyira igénytelenek, hogy ne érdekelje őket, jól egymásra találnak a M$-sel. Szépen lassan csúsznak lefelé az eladások. A Wii legalább jó üzlet a gazdáinak a boxról még az sem mondható. Csak azt a célt szolgálja, hogy a Sony-nak betartsanak vele. Csak meg kell hallgatni egy M$ főmuftit amikor az X-szel kapcsolatban nyilatkozik, ha az első mondatban nincs ott, hogy "nade a Sony!", akkor a másodikban.
  • adam first
    #19
    „Vagy éppen van itt mellettem 4 azaz NÉGY! db PS3, ezeket is meg kell védenem tőled?” Hazudozni én is tudok. A szar kifejezés az X360-ad illeti meg. Tudod szarból várat építeni, nem lehet. Én legalább JÁTÉKOKKAL játszom a működő szarjaimon, nem néznek hülyének, és nem húznak le, mint egyeseket. :)))) Amúgy a nagy arcod, meg nem tudom mire fel, van, menjél pár segget nyalni X360 fórumba.