35
  • babajaga
    #35
    A fa mindenhogyan környezet barát a kivágása indokolatlanul az nem jó.A japánok ész nélkül pálcikákkal esznek de arra már nem gondolnak hogy mennyi fát kell ezért kivágni feleslegesen.Egy evőeszközre jutó mosogatási költség töredéke az eldobott fának.
  • Zoleeca
    #34
    Újrafeldolgozott papír...gondolom. Így már környezetbarátabb mint a fa, nem?
  • Loverman
    #33
    Látom nem értitek. A dolog lényege nem az hogy a természetben hal meg, hanem azt az ősi szokást követi, amikor a halottakat fák tövébe temették, hogy a lebomló anyagok táplálják a fát a gyökerein keresztül. Persze régen nem tudták hogy emiatt van, csak tudták hogy úgy szebbek lesznek a fák, plusz úgy hitték a lélek így eggyéválik a növénnyel. Főleg természetimádó népeknél volt ez hagyomány.
  • Windforce
    #32
    A ceg szlogenje lehetne:

    Legyen on is elegedett ugyfelunk!
  • sanner011
    #31
    Halandók...
  • teddybear
    #30
    Általában napokig tart, mire eltemetik a halottat. És ha csak lehet, nyitott koporsóban tartják a halottbúcsúztatót. Muszáj, különben szaga lesz. Hallottam olyan koporsóról is, amibe hűtőgépet építettek be alulra.
  • teddybear
    #29
    A kérdésedből indultam ki.
  • teddybear
    #28
    Amit Amerikában használnak, az nem az ó-egyiptomi balzsamozás. Az a fajta ó-egyiptomi balzsamozás sohasem volt kívánatos a keresztyének számára, hiszen szó szerint kizsigerelték a hullát, majd utána még az agyat is kiszedték. Ráadásul amikor a kereszténység elterjedt, már maguk az egyiptomiak is elfelejtették a módszert.

    A közel-keleten ebben az időben sírkamrát vésetett, aki eléggé gazdag volt, és abba temetkezett. Gyakran egy egész család használt egy kamrát. A szegényeknek meg maradt a gödör. De akkor is a lehető leggyorsabban el kellett temetni a holtakat, akár a mohamedánoknak napjainkban.

    Ami pedig a múmiákat illeti, az egyiptomi csak az egyik módszer. Volt többféle is. Pl. a pápuák felfüstölték a holtakat, ha elég előkelőek voltak. Így tartósították a nagy harcosokat, vagy a varázslóikat.
  • babajaga
    #27
    Te komolyan hiszed hogy nem tudom miből készül a papír?
  • babajaga
    #26
    "Ami pedig az ameriakat illeti, ott szokás balzsamozni a holtakat, átitatják a hullát valami borzalmas löttyel. Ha ez elég, igenis szennyezi a levegőt"

    Ezt hívják hülyeségnek! Tartósítani mikor elhamvasztják!Vagy napokig tartják szobahőmérsékleten? A szokás az nagy baj.Formalinnal az a bajom hogy bele kell áztatni a halottat mégpedig belsőség és agy nélkül napokra hogy hatása legyen, és azután meg nem lehet a közelébe se menni a felszabaduló formaldehid gáz miatt ami tüdőroncsoló.
  • Epikurosz
    #25
    Csak kiegészítetted, amit írtam. A balzsamozásról annyit, hogy ma is alkalmazzák. Ha egy beteg a kórházban meghal, rögötn balzasmozzák, úgy kerül a hűtőkamrába, és onnan szállítják el a hozzátartozók.
    Persze ez más balzsamozás, mint ami régen volt, balzasmot nem használnak, hanem különféle tartósítószereket (talán formalint?)
  • teddybear
    #24
    "És ami papírból van?"

    És az miből készül? Mert szerintem eredetileg az is fából van, akkor is, ha újrafeldolgozott az a papír.

    ""Sokáig a hamvasztást környezetbarátabbnak tartották a temetésnél, azonban az égetéshez használt anyagok erősen kétségessé tették ennek a valóságtartalmát."

    Én ennek a szövegnek a valóságtartalmát vonom kétségbe. Miféle anyagokat használnak az égetéshez? Gázt semmi mást."

    Hát Európában és Észak-Amerikában többnyire igen, de pl. Indiában csak fát.
    Ami pedig az ameriakat illeti, ott szokás balzsamozni a holtakat, átitatják a hullát valami borzalmas löttyel. Ha ez elég, igenis szennyezi a levegőt.
  • babajaga
    #23
    És ami papírból van?
  • Zoleeca
    #22
    Előtte kivágták a fát és abból csinálták...
  • KasztnerTokman
    #21
    Ez az az eset amikor az ember halála után se tudja mire elbaszni a pénzét.
  • debut12
    #20
    ÉS mégis mit támogatnak? Csak prédikálnak. Ha rajtuk múlt volna, még mindig a sötét középkort élnénk. Amúgy egy sima fa koporsóban mi a környezetszennyező???
  • teddybear
    #19
    Ez így nem igaz. A keresztények először a zsidók egyik szektája voltak, később, úgy a második században különültek el végleg tőlük. Természetesen átvették a temetkezési szokásaikat is, és mivel hittek a testi feltámadásban, ezért temették el egészben a halottaikat. Mumufikálni pedig azért nem mumifikáltak, mert azt csonkításnak, hullagyalázásnak tekintették. Gondolj csak az anatómia kezdeteire, az egyház tiltotta a boncolást, és még most sem igazán törődik bele. Épp úgy, mint ahogy a szervdonorságot sem támogatja.
  • waterman
    #18
    biodízelt? az nem lenne ennyire morbid. de ez, ez a morbid:
    halottaink újrahasznosítása - szeretnél ceruza lenni?
    ezen a linken az első kép. az ember széntartalmából lesz a ceruza. egy átlag emberből akár 240 darab. az utódok egy egész életen keresztül írhatnak majd szegény megboldogulttal.. grat. erről hitler meg az emberbőrből készült lámpaernyők jutnak eszembe..
  • Epikurosz
    #17
    A hamvasztás pogány szokás volt, a fertőzésveszély indokolta.
    Az egyiptomi fáraók temetkezési szokásait átvette a kereszténység, mert hitt a feltámadásban.
    Namármost, az tény, hogy elhamvasztott ember DNS-ét nem leeht klónozni, de egy múmia azért adhat okot reményre.
  • teddybear
    #16
    Kultúra kérdése. A legtöbb helyen a holttesteket elégetik, elföldelik, esetleg a dögevőknek vetik, mint Indiában egyes szekták. Ne adj ötleteket a gátlástalanoknak.
  • Stiff
    #15
    Már ha itt tartunk, miért nem csinálnak a halottakból biodizelt? És az 'anyós' vízzel együtt távozik a motorból! ÁÁÁÁÁÁÁ ez az egész állatság, sőt morbid,..de az emberi faj képes saját halálából is pénzt csinálni, és erre buzdít a környezetvédelem ürügyén is... :)
  • teddybear
    #14
    Van Magyarországon is természet-barátabb:Hamvasztás után beleszórnak a Dunába, persze nem ingyen. Bár állítólag nem drága. Na majd visszatérek rá, ha szükségét érzem.

    Amúgy én mindig pofátlanságnak tartottam azt, hogy a halottak elvegyék az élők elől a termőföldet. Japánban már a tizenötödik századtól tilos a földbe temetkezni. Nálunk meg micsoda kriptákat építenek egyesek! De minek?
  • babajaga
    #13
    "Sokáig a hamvasztást környezetbarátabbnak tartották a temetésnél, azonban az égetéshez használt anyagok erősen kétségessé tették ennek a valóságtartalmát."

    Én ennek a szövegnek a valóságtartalmát vonom kétségbe. Miféle anyagokat használnak az égetéshez? Gázt semmi mást.
  • magyarvok
    #12
    Az utolsó koporsó inkább röhejes :D
    Ki akarja, hogy 1 gagyi kartondobozban temessék el, mint 1 hörcsögöt a kisgyerek? Akkor már ikább tényleg csak dobjanak bele 1 gödörbe és ültessenek rám 1 fát.
  • UnnameD
    #11
    Én halálom után halott szeretnék lenni.
  • xizor
    #10
    "arról nem is szólva, hogy a polgárok jelentős hányada hajlamos bármit megtenni a környezetért a gépjármű monstrumokban ülve és a gyorsételek majszolása közben." Ez mindent elárul az egész dolog szellemiségéről, nagyon jól lett leírva :)
  • Yoshimitsu
    #9
    Ez már megint mi? :DDDD

    Egy amerikai ember ne üljön be egy nap a kocsijába és azzal annyi szennyező anyagtól óvja meg a környezetet mint egy átlag ember 1000 év alatt.

    Különben én nem örülnék ha meghalnék és egy undorító kacsacsőr alakú (kenunak mondott) lószarban temetnének el.
  • Voronyezs
    #8
    Nem hiszem el... az 1 dolog hogy tényleg védeni kéne a természetet, de ez már azért több a soknál...ennyi erővel elmehet úszni a tengerbe, beugorhat az erdőtűzbe, vag csak szimplán elássuk 1 gödörbe... akk tényleg nem használtunk semmi extrát sem... sztem ez már szánalom, de csak én vagyok így ezzel lehet. várom a +/- válaszokat :-)
  • nagyizom
    #7
    Okos ötlet, de ez megit csak arra jó, hogy valakik meggazdagodjanak az ember halálából...
  • barret
    #6
    Én temetkezési vállalkozó.De csak ha reklámozhatom magam,a magyar kereskedelmi adókon. :D Környezet barát fakoporsókat alkalmaznék...
  • bandypappa
    #5
    ott a pont. az élet körforgás. ki mi szeretne lenni halála után?
  • Szefmester
    #4
    tetszik az ötlet, már csak a temetőket kell elhagyni és egy települő erdőbe kirakni :D legyen haszna is az embernek
  • assdf
    #3
    Én ezt nem teljesen értem. Ha már valaki ennyire környezetbarát akkor csak egyszerüen naturan hajitsák bele a gödörbe nem? Akkor tuti nem lesz extra szennyező anyag.
    Sőt esetleg mihamarabb kösse fel magát mert akkor nem hagy további "lábnyomot" a természetben és akkor lesz csak igazán környezetbarát.
  • zeus89
    #2
    morbid
  • trogerzsiger
    #1
    Váov...