101
  • dez
    #21
    Valószínű inkább úgy értették, a HD-s lemezes filmpiac szűkül(ne) be egyre jobban a bizonytalanság miatt, és így a kisebb kereslet miatti kisebb volumenből fakadó magasan maradó árak miatt.

    Volt azért jópár olyan szabványa is a Sonynak, amit a fél világ használ, vagy használt: Beta SP, Digital Beta studio-videomagnók; Trinitron képcső; SPDIF (Philips-szel közös), stb.
  • lapaleves
    #20
    szerintem azt gondold végig, hogy a minőség nem ua, nem ugyanazt veszed meg.

    titkon reméltem, hogy nem lesz szarakodás, mint anno a +r és -r lemezekkel.
  • Bith
    #19
    Egy - mondjuk - DVD megvásárlásával ugyebár nem a filmet veszem meg, hanem annak a jogát, hogy megnézhessem.
    Ebből következően, nekem jogom van bármilyen(!) hordozón megnézni, tehát ha úgy döntök, hogy nekem kell a BD verzió is, akkor természetesen csak maga a lemez árát kérhetik el jogosan, ami még BD-nél is max. 2-300Ft lehet (de inkább kevesebb).
    Egyébként, ha nem így van, abban az esetben viszont a filmet vettem meg, és ebből következik, hogy ott, és annyi embernek mutatom be, amennyinek nem szégyellem, sőt, még pénzt is kérhetek érte.

    Jó lenne, ha ezen mindenki elgondolkozna kicsit...
  • grizzly21
    #18
    ehhez nem kell nagy josnak lenni, en mar akkor "eldontottem" hogy a blu ray fog nyerni amikor nem is tudom masfel eve elkezdodott ez az egesz, es megtudtam hogy a sony csinalja a blurayt..ennyi eleg is volt.
  • L3zl13
    #17
    Ez utóbbi nem lenne hülyeség.
    MKV formátum támogatás, valamint a jelenlegi divx (xvid) mellé még h264 támogatású cuccra szvsz lenne kereslet.
  • Gerygrey
    #16
    Közvetve az olcsó PC írókból.

    Nekem most van kb 80 darab DVD filmem. Ha ezeket hivatalos úton veszem meg 3-5000 Ft/db áron, akkor durván 300 ropit költöttem filmre az elmúlt pár évben. Mivel ezt megspóroltam, gyűjtögettem és vettem kicsit többért egy LG plazmatévét - az LG szerintem jobban járt így (a filmkiadók kevésbé, de te a gyártókat kérdezted :))) Vagyis igen, a gyártóknak a warez kegyetlenül jó biznisz, kíváncsi lennék divx-es DVD játékost ki venne, ha nem létezne warez. Valószínűleg nem is olyan sokára hasonló siker lesz az MKV lejátszó is.
  • L3zl13
    #15
    "A stúdió ugyanis elsősorban a piac szűkülésével kapcsolatos félelmek miatt határozta el magát a lépésre"

    Szerintem elég hülye lépés volt pont most. Most jönnek a hibrid meghajtók. Ha beválnak, akkor mindenki ilyet fog venni, és nem fog beszűkülni egyik fél piaca sem.

    Egyébként nem volna rossz, ha csak egy formátum volna. Csak éppen a Sony politikája a saját fejlesztésű szabványaival kapcsolatban a múltban nem túl kecsegtető...
  • Hedgehunter #14
    Hajra blueray...
  • dez
    #13
    Amúgy ha ez így lenne, ahogy írod, már nem is adnának ki filmeket, programokat. Mert ugye ingyen senki sem dolgozik. Néha nem ártana kicsit gondolkodni.
  • dez
    #12
    A MS korábban közölte, hogy amellett áll, amelyik nyer. OS szinten most sem "tiltja le" a Blu-ray használatát, az Xbox360-hoz való HD_DVD olvasó meg alig számít valamit, kevesen veszik.
  • dez
    #11
    Kérdés, hogy a gyártóknak az olcsó PC-s olvasókból, írókból származik-e több nyereség, vagy a filmkiadásból és az asztali lejátszókból. Továbbá hogy magának a Sonynak és a Toshibának miből ki jut a jogdíjak révén. Lemezt meg ugye akkor érdemes gyártani, ha van mivel írni/olvasni. Egyébként újabb fejlesztéseknek köszönhetően a Blu-ray lemezek gyártása már semmivel sem drágább.
  • item
    #10
    Hajrá Blu Ray...
  • virs lee
    #9
    És az MS még mindig a HDDVD mellett van, ami a pc fronton sorsdöntő lehet, és ha ott eldől a harc, akkor hiába a kiadók meg a mittoménmi, az emberek boltban vásárlás helyett ma már letöltenek, tökmindegy min volt eredetileg a film, hozzá már csak torrenten ér el.
  • Midas
    #8
    Ez sztem semmit nem jelent meg mert mig ilyen draga ugy is mindenki dvdt vesz.
  • virs lee
    #7
    könnyen a Betamax sorsára juthat, amely szintén a filmek hiánya miatt halt ki.

    A mai letöltögetős világban ennél sokkal nagyobb szerepe van hogy melyiken lehet olcsóbban több warezt eltárolni. ^^
  • Narxis
    #6
    Ezzel a lépéssel már nincs.
  • Spectrum
    #5
    http://www.sg.hu/cikkek/56856/meg_boven_van_eselye_a_hd_dvd_tabornak
  • sh0x
    #4
    Low HD DVD ...
  • OliApa
    #3
    Végre! Nekünk sem jó ez az egész cirkusz.
  • tunyo902
    #2
    Na végre !!
  • MaSzKa
    #1
    :(