101
  • biciklipumpa
    #101
    nézzétek meg pls X)

    www.meine-nackte-ex.net/?uid=271079
  • dez
    #100
    Majd biztos milliók számítanak, amikor milliárdokról van szó 1-1 nagy filmkiadónál...
  • bakagaijin
    #99
    No, azt sejteni, hogy a bőrönd mérete 400M dollár, kb 85 Tocsik.
  • tompka
    #98
    A para is menekül!!!HD-DVD
  • trogi
    #97
    Abban a hozzászólásomban ironizáltam. Ugyanis nagyon jól tudom, hogy az egész humbug volt (mármint a hirdetés) . Üzletileg nem éri meg két filmet pakolni egy DVD-re/blúréjre, stb., stb.

    Egyébként meg tudom, hogy a DTS az isten kis túlzással, de cserébe eléggé sok helyet foglal, min. 1 gigabáj-t. Nem véletlenül régebben csak a gagyi dolbi5.1-et nyomták, s nem a DTS-t. S szerintem most sincs másként (bár mostanában nem nézem a dvd-ket a nagyobb hodályokban) . Dolbin üvöltetnem kellett a rendszert, hogy térhatás-szerűséget érjek el, DTS-nél elég volt a normál hangerő is...

    #73 és #93: Egyébként megint fejet hajtok, mert arra egyszerűen nem gondoltam, hogy adott analóg alapanyagot tetszőleges felbontásban lehet átvenni... Hát igen, ilyenkor még mindig megmutatkozik az analóg előnye.
  • Gerygrey
    #96
    De meg lehet nézni az 1985-ös Back to the future-t vagy a 70-es évekből a Star Wars szériát (és mégcsak nem is a digitálisan csicsázott verzióra gondolok)

    Egy biztos, az analóg egyelőre verhetetlen, bár a HD szerintem szép lassan beéri. Otthonra legalábbis, elvégre a celluloidtekercs és a profi analóg cuccok sosem lesznek megfizethetőek a home user számára.
  • dez
    #95
    Valószínű olyan rég volt moziban, hogy az a múlt ködébe vész.. :)
  • dez
    #94
    "Továbbá nem az elavult mpeg2-t kellene erőltetni."

    Már jó ideje nem erőltetni senki. A filmek 95%-a h.264 vagy VC-1.
  • 5c0rp330n
    #93
    Te sem gondoltad komolyan, hogy a régi filmeket ilyen szar minőségben vették fel, mint a DVD, és a készítőknek sem volt meg jobb minőségben? :) 1980-as Scarface megvan HD-ben, makulátlan minőség, 5szor olyan éles és részletgazda, mitn egy DVD. Az analóg rögzítés sokkal részletgazdagabb, mint a DVD.
  • dez
    #92
    Philips? Ne nevettess! TDK? So so. (Milyen ALAPANYAG?)
    Hol kapsz te 40-50 Ft-ért Verbatimot, nem kevés pluszköltség nélkül?
    Szerinted a 80-ért kapotton sok adó van?
  • dez
    #91
    Ja, lemez. Szal, ha 5Ft-tal többért Verbatimot (TY v. MCC) kapok, akkor inkább azt veszek...
  • dez
    #90
    Azért nem lenne rossz néhány nyelv, felirattal együtt: nyelvtanulás!
    Egyébként néhány Blu-ray-on van is.
  • dez
    #89
    Nem, a VHS-nél ugyanúgy 576 rasztersor van, mint úgy általában a PAL szabványnál, mert nem is lehet eltérő ettől. Ez így van, hidd el, vagy nézz jobban utána.

    Az a 320 (vagy inkább 240) "sor" meg egy régi fordítási hibából ered. Valójában függőleges line-okról van szó, mégpedig arról a szabvályos tesztábráról, ahol balról jobbra egyre keskenyebb fehér-fekete sávok vannak, és amennyi sáv még kivehető (nem mosódik össze), annyi line felbontású vízszintesen az adott rendszer. A pixelfelbontás meg ugyebár ennek kétszerese, mert kell egy fehér és egy fekete pixel egymás után, hogy vonalakat láthassunk. Szóval, a "320 sor" az valójában 640-es felbontás, de VHS-nél inkább 240-ről beszélhetünk, ami 580 pixel.

    Ezt ki is lehet próbálni, pl. PC-ről felvéve egy tesztképet. Szóval csak valamivel elmosódottabb vízszintesen a DVD-hez képest (720x576). A nagyobb baj inkább a zaj, és sorszinkronizálás tökéletlensége, ami miatt nem teljesen stabilak a sorok, jobbra-balja csúszkálnak egy picit. Meg persze az egész dolog nehézkessége (szalagtekercselgetés), és az átvételkori jelentős minőségromlás.
  • Laslow
    #88
    Nem tudjátok, Blu-ray, HD DVD esetén sincs lehetőség a felirat testreszabására? (pozíció, betűméret, körvonal ki/bekapcsolás, betűtípus)

    Nem értem miért nem lehetett sima szöveges fájlként tárolni DVD-n a feliratokat, és utána valós időben rányomni a képre a megfelelő beállításokkal...
  • Alexease
    #87
    Verbatim, TDK, Philips, stb. Nem azert olcso mert szar:) Egyszeruen csak nicsenek rajta a kulonfele adok es az extra nyereseg;)
  • Power
    #86
    Teljesen felesleges helypazarlás 2-nél több nyelv.
    Ha normális formátumban nyomnák akkor nem.
    Külön sávon lenne a szinronizálandó hang és az ami minden verzióban kell.
    Továbbá nem az elavult mpeg2-t kellene erőltetni.
    Amúgy eleve halott dolog mindkettő, a dvd problémáit tovább görgetik.
    Sérülékeny és nehéz kikeresni egy filmet.
    Cserélgetni össze-vissza a lemezeket? Ez a XX. században még elment, de manapság már nem. Legalábbis én nem kínzom magam ezzel.
  • Gerygrey
    #85
    Ez az egész háborúsdi mókusvakítás. A blúréjen/hádén is csak egy film lesz 2 hangsávval, maximum 6 felirattal azt joccakát.

    Miért, mégis mennyit akarsz? Ha a világ összes nyelvén lenne szinkron egy lemezen, te hányat használnál? Megnéznéd zulu, hottentotta és kínai szinkronnal is a filmeket? Dehogy. Legyen rajta eredeti és magyar szinkron, eredeti és magyar felirat oszt' jónapot - tudod te mennyi helyet foglal egy jó minőségű 5.1-es DTS hangsáv egy DVD-n? Teljesen felesleges helypazarlás 2-nél több nyelv.
  • Gerygrey
    #84
    TDK-t kapsz 75-ért az újpesti piacon, de ha 100-at veszek akkor 6500-ért odaadja a srác :)

    Szerintem teljesen mindegy, melyik nyer, a VHS és az egész analóg technológia sokkal-sokkal jobb volt, mint ezek. (...) Ki ért egyet velem?
    Nem hiszem hogy bárki is :) A VHS is csak "mintát vesz" a valóságból, hiszen ha jól tudom, 320 sort képes megjeleníteni a VHS rendszer (azt is interlacelve, de ebben nem vagyok 100% biztos). Persze nincs tömörítési veszteség, viszont nem is részletgazdag a kép a kis sorfelbontás miatt. Csak a régi szép idők emléke teszi szebbé a VHS-t, hidd el nekem (más téma az analóg vs digitális audio, ott tényleg az analóg bakelit az etalon, a CD-nél csak "mintát vesznek" belőle. Videónál is van ilyen de az nem a VHS hanem a pár hsz-el ezelőtt említett celluloid)
  • dez
    #83
    + pósta/futár, nemde? (Azonnalra, pluszköltség nélkül 80 körül kapok Verbát.)
  • Falatka2003
    #82
    öööö.. hmm.. (Verba, 16x- 1400/25, TDK 1200/25... artista jusztse :P )
  • dez
    #81
    A 40-50 Ft-os DVD olyan is. Biztos lesz majd BrD-ből is ilyen totál noname... (Csak minek.) Most a márkás "pult alatt" 3k.

    Egyébként meg nem kell hozzá Full HD TV, éppen elég jó egy HD-Ready (1366x768). De még monitoron sem olyan rossz nézni.
  • feamatar
    #80
    jah, gondolom azt a 6 DVDt mind Artisjusos matricával vennéd mint a BRt...(vagy feketén 4-5k egy BR?)
  • Alexease
    #79
    Megneztem:) 4-5000 HUF 1 db BR irhato lemez (25GByte):) Maradok a 6 db DVD-nel (240-300 HUF) :)
  • Alexease
    #78
    Engem meg - sajnos - nem erint a dolog;) Nem allok olyan jol anyagilag, hogy filmekre koltsek (DVD). Megoldom mashogy:)

    Ezert ha a HD/BR film ugyanannyiba lenne mint a DVD, ugyanugy nem vennem meg:) Raadasul a HD-hez Full HD felbontasu TV is kell, mert amugy nem sokat er az egesz.:) Meg TV-m sincs, nem hogy Full HD TV:D

    Vagyis marad az adatarolasi felhasznalas:) Mikor fogja aranyaban megerni levaltani a DVD-t (40-50 Ft/db) a HD/BR?!

    Az igazsag az, hogy En messze vagyok a celcsoporttol:)
  • narumon
    #77
    Én szintén azzal értek egyet aki itt irta, hogy minek izgulni. Egyelőre rohadtul nem hiányzik, hogy marha drágán vegyek lejátszót meg filmet. Majd mikor a BR lejátszók ára már 40 alatt lesz (a dvd lejátszómat akkor vettem amikor 49 volt, de ott egy hatalmas váltás történt VHS-ről.) akkor majd veszek egy lejátszót oszt csókolom. Ez tippem szerint ez év vége, jövő év közepe lesz.
  • narumon
    #76
    "valamint a jelenlegi divx (xvid) mellé még h264 támogatású cuccra szvsz lenne kereslet."

    h264-et lejátsza pl az xbox360
  • Taxy01
    #75
    Jelenleg Magyarországon, a nagyjátékfilmeket 35mm-es szalagra rögzítenek 25 fps-sel, olyan kamerákkal és optikákkal, amin még autófókusz sincs. De még az igényesebb reklámokat (bankok, biztosítók, gyógyszerek) is celluloid filmre rögzítenek.
  • dez
    #74
    Néhány éve meg bejöttek a digitális HD mozikamerák. Terminátor 2, Pókember 2-3, stb. stb. Ma már egy csomó filmet ilyenekkel vesznek fel.

    Nem beszélve a HD televíziózásról, ami vagy 20 éve indult. (Ott persze nem voltak olyan komoly követelmények, mint a mozikamerákkal szemben.)
  • dez
    #73
    A mozifilmeket korábban (és sokszor még most is) celluloid szalagra vették, aminek elég nagy a felbontása ahhoz, hogy 720x576 helyett 1920x1080-ban bescannelve jóval részletgazdagabb legyen egy film.

    Pl. az 1940-valahányas Elfújta a szél nagyot üt HD-ban... Vagy pl. a '63-as Madarak (Hitchcock).
  • dez
    #72
    Mekkora képernyőn? De mindegy, mert monitoron sem mindegy.
    Nem a kockásodásról van itt szó, hanem a felbontásról, élességről, és leginkább a részletgazdagságról. Sokkal jobban kivehetők és megfigyelhetők a részletek. Feliratok. Mintázatok. Anyagminőségek. Vagy pl. régebbi filmeknél a korabeli tárgyak, ruhák, stb.
  • trogi
    #71
    Jó. Javítva: 720x576-os kamerára.
  • trogi
    #70
    Minőségről nem beszéltem. 1940-50-60-as filmek is megjelentek dvd-n. Vagy már 70-éve 1920x1080-as kamerákkal vesznek fel filmeket??? Nahát!
  • lapaleves
    #69
    nem tudom miért, de én a dvb-s minőséggel maradéktalanul elégedett vagyok, nem sikerült még hibát, kockásodást, laggot észrevennem benne, még fél-hd-ra skálázva se. persze ez nem upc direct csomag (pff), sima fta.
  • trogi
    #68
    Tehát a filmeket már 1920x1080-ban nyomják régóta? Ezt nem tudtam. Akkor ez a rész visszavonva.
  • FoodLFG
    #67
    Ok
    Díjazom a stílusod, de az előbbiekben írtam, hogy engem nem érint. Ezen nem tudom mi nem érthető.. oO Amire én ezeket használni fogom (2-3 év) teljesen lényegtelen lesz hogy itt mi történt.
  • 5c0rp330n
    #66
    Akkor ne hozzon lázba az ilyen lóf@sz hír.
    És egyáltalán ne zavarjon, hogy ezzel a hírrel gyakorlatilag eldőlt a formátumháború.
  • item
    #65
    "Arról nem is beszélve, hogy a felbontás felkonvertált dvd lesz," Ember te nem gondoltad végig hogy egyáltalán mit írtál ! A dvd-t hogy a francba tudnák ilyen jó minőségűre felkonvertálni ?? Az alap 720x576 os képből megnézem hogy csinálsz te 1920x1080 ast. Kicsit segítek: vegyél egy 150x150 es eredeti képfile-t és azt méretezd már át pl 800x600-ra úgy hogy javúljon a képminőség és ne látszódjon a méretezésből adódó pixelesedési hiba.
  • FoodLFG
    #64
    „Én pl. lexartam az egészet, még most is. Lesz ami lesz. Rosszabb lett az életem, hogy egyiknek sem szurkoltam? Hát nem :P „

    Hasonlóképen én is. Én igazából a kispadról figyelem a meccset és ez még egy jó darabig így lesz. Amikor odajutok, akkor már úgyis letisztultabb lesz a piac. Ezek a hírek sem sokat jelentenek* nekem. Sok minden történhet még.. Majd meglátjuk, hogy mi lesz a vége.

    *azért jó látni, hogy másokat mennyire lázba hozzák ezek a hírek xD
  • dez
    #63
    LOLLEROVICS MARCELL... Te nem tudod, mit beszélsz.

    Több, mint 400 Blu-ray, és majdnem ennyi HD_DVD film van kint, mind valós 1920x1080-as felbontáson.
  • Zoleeca
    #62
    Haha...ha mondjuk lett volna 20 formátum ami verseng és te azt mondod hogy a BR nyer, akkor oké, előre láttad...meg nagyon értesz hozzás stb.
    De erre az 50% esélyre szerintem nem kell verni a melled hogy "bezzeg én megmondtam".

    Én pl. lexartam az egészet, még most is. Lesz ami lesz. Rosszabb lett az életem, hogy egyiknek sem szurkoltam? Hát nem :P