62
  • lomha
    #62
    A relativitás elméletet itt is érdemes megnézni. Már aki ért hozzá, mer' én nem. Alternatív...

    http://doboandor.freeweb.hu/
  • Kmarha
    #61
    kicsit bonyulultabb ez a téma

    http://www.babylon5.hu/tech/relativitas-main.html

    "
  • aRoma
    #60
    baxus, két lámpa ellenkező irányba, bekapcs, és rögtön megvan a kétszeres fényseb.
  • toto66
    #59
    Megvan! A sajtkukacok, azok alkalmazzák, féregjárat + térugrás (csak úgy pattognak) C:
  • bld
    #58
    "ez a szín pedig tholinokra, nagy szerves szénmolekulákra utal"
    ezekről a tholinokról felhomályosíthatna valaki, aki jártas a kémiában, illetve, hogy itt miért is beszélhetünk életről, mert szerintem azért ez elég makó-jeruzsálem...
  • Kmarha
    #57
    valahogy probáltam átugrani azt a részét a fizikának :DDD Holnap jelentkezek az elektrosokkra :D
  • Piel
    #56
    Mindegy, hogy féregjáratnak mondjuk vagy térugrásnak, a lényege az, hogy a tér két távoli pontját köti össze. Nos manapság amikor a tudományos élet kacérkodik a húrelmélettel, nem is olyan elképzelhetetlen. Szerintem.
  • mrzool
    #55
    "akkor ők egymáshoz viszonyítva a fénysebességnél valamivel nagyobb értékével közelítenek egymáshoz."

    WROOONG, vissza az iskolapadba, elektrosokkért jelentkezz... Félelmetes, hogy jó 100 év alatt sem tudták megérteni egyesek a relativitáselméletet.
  • mclevi
    #54
    valami kezzel foghato bizonyitekot nem tudnak mutatni csak orokke talalgatnak
  • Kmarha
    #53
    akkor ők egymáshoz viszonyítva a fénysebességnél valamivel nagyobb értékével közelítenek egymáshoz.

    de az egész fénysebesség dolog csak elméleti szinten van.. feltevések, nem tények. Elméletek. Majd ha meg lehet ezt játszani, akkor aztán lehet kisérletezni
  • metaljesus
    #52
    valószínűleg a féregjáratokra gondol
  • toto66
    #51
    (ezt ugye nem a ma ismert fizikai törvény)
    helyesen: (ezt ugye nem tiltja a ma ismert fizikai törvény)
  • toto66
    #50
    "Kicsit azért pontosítanék annyit, hogy fénysebességre gyorsulni nem lehet csak megközelíteni, ez igaz a mostani tudásunk szerint. Ám meglehet, hogy nem is kell majd hatalmas energiával anyagot gyorsítani, mert hamarabb lehet egy térugrást produkálni kisebb energiával."
    Csak érdekesnek találom a köetkező dolgot:
    Tfh: egy másik civilizáció azonos időpotban indít felénk egy rakétát, mondjuk alig több mint a fénysebesség felével (ezt ugye nem a ma ismert fizikai törvény) innen is indítunk pont ugyanakkor csak ellentétes irányba egy másikat szintén alig több mint a fénysebesség felével. Mennyi lesz a két rakéta egymáshoz viszonyított sebessége? Másik: mi fene az a térugrás?
  • KasztnerTokman
    #49
    "Semmi bizonyíték nincs hogy olyan sokfajta sok alapú élet lenne. A feltételezés meg nem sokat ér."
    Kemoszintézis is létezik amihez fény nem is szükséges szóval nem csak fotoszintézis van. Oxigén egyáltalán nem szükséges az élethez! Amikor keletkezett a Föld nem volt Oxigén sőt ózon pajzs se egyből vége is lett volna az életnek mert akkor az oxigén méreg volt és elég gyorsan kipusztultak volna az aneorob,heterotróf egysejtűek.
  • Epikurosz
    #48
    Szeretem
  • Piel
    #47
    Kicsit azért pontosítanék annyit, hogy fénysebességre gyorsulni nem lehet csak megközelíteni, ez igaz a mostani tudásunk szerint. Ám meglehet, hogy nem is kell majd hatalmas energiával anyagot gyorsítani, mert hamarabb lehet egy térugrást produkálni kisebb energiával.
  • Piel
    #46
    Már csak azért sem gondolom, mert 13 billió mérföldet kellett a porhalmaznak gyűrű irányban eltávolodnia. Amit itt többen is feszegettek ehhez a távolsághoz sebesség is kell. Ha meg akkora robbanásokkkal alakult volna ki a rendszer, nem maradt volna egyben annyi anyag ami bolygó-rendszerré állt volna össze.
  • Piel
    #45
    "A por kisebb égitestek, feltehetőleg a mi naprendszerünk üstököseihez vagy aszteroidáihoz hasonló objektumok ütközéseiből alakult ki, majd feltehetőleg ezt vonták be a szerves anyagok." Gondolom nem az utóbbi 220 évben alakultak ki a bolygók.
  • LowEnd
    #44
    okoskodok:
    Fénysebességre nem lehet "felgyorsulni"
    De megközelíteni is csak (nullához tartóan) egyre kisebb (külső szemlélő általi) gyorsulással lehet, mert különben a belső szemlélő által érzékelt gyorsulás a végtelenbe tartana, ami nem nevezhető sem egészségesnek, sem lehetségesnek (végtelen teljesítmény kellene a gyorsításhoz)

    Ki tudja valaki matekozni, mennyi idő kell a fénysebesség x pontos megközleítéséhez, miközben a belső szubjektív gyorsulás állandó 1G?
  • metaljesus
    #43
    "Egyébként meg, a bolygók kialakulása már néhány milliárd évvel ezelőtt megtörtént."

    igen, a mi naprendszerünkben. annál, ami a cikkben van meg most indul a folyamat.
  • Piel
    #42
    A csillagközi térben lévő anyag valószínűsítheti az élet kialakulását a fenti kutatás szerint. Ezen nem érdemes sokat morfondírozni, mert még az élet kialakulását nem ismerjük, csak úgy gondoljuk. Egyébként meg, a bolygók kialakulása már néhány milliárd évvel ezelőtt megtörtént. Tehát, miért ne lehetne rajta élet? Lehet, hogy már ők is ugyanúgy kémlelik az űrt mint mi.
  • Kmarha
    #41
    lol.. átadom a Szőrszál díjat neked. Hasogasd csak! ;)
  • Lost Lont
    #40
    Minek törögetnének ekkora kódokat, ha a felhasználók oldaláról sokkal könnyebben bejuthatnak egy bankba? (ügyfél elhagyta a kártyáját, rá van írva a kód :D)
  • arrakistor
    #39
    ok. akkor csak session key-eket akarnak visszafejteni, de mind1 a lényeg ugyanaz.. nekem senki ne akarja beadni hogy tényleg földönkívüli intelligenciára vadásznak ezzel a SETI képernyővédővel, mert még el találom hinni
    egyébként nincs az a kód amelyet ne lehetne visszafejteni idővel , ezt bárki tudja. persze az 256 feletti kód , majdhogynem függetlenül az alkalmazott algoritmustól évcsilliókat venne igénybe a mai processzorok teljesítményével,
    de ahogy erősödnek a procik, és ahogy egyre több madár telepíti a gépére a SETI képernyőkímélőt , úgy nő az esélye , hogy egy szép napon meggazdagodnak a SETI program írói.
  • Blas109
    #38
    220 fényévet folyamatosan fénysbességgel 220 év alatt teszel meg.egyébként meg mivel ma még nincs olyan technologia amivel lehetne fénysebességgel utazni,sőt elméletileg lehetetlen is,ezért nemtudhatjuk h mennyi idő gyorsulni meg lassulni. bocsa a szőrszálhasogatásért...de ezt nem bírtam most ki...
    egyébként meg érdekes a cikk,de sokat nem mond,elég sok idő mire akármiféle bolygo vagy ilyesmi kialakulhat ott...de hajrá csillagászok^^
  • archkoven
    #37
    Szerinted ez kiszámítható dolog? Betápláljuk az adatokat, elvégezzük a számítást és rámutatunk a bolygókra: ott és ott van élet? Milyen adatokból lehet szerinted ezt kinyerni?
  • toto66
    #36
    "Nagyon el. 220 fényévet fénysebességgel 220 év alatt lehet megtenni. Logika."

    Nem teljesen, fel kell gyorsulni azután meg le kell lassulni, ez jócskán megnöveli az utazás idejét...
  • mrzool
    #35
    És ha egy pillanatra el is hinnénk ezt, szerinted mennyi időbe tellne a törés után kiadni egy CRL-t?:)) LOL.

    Az pedig sokat elárul a 'szakértelmedről', hogy x bites kódokról beszélsz. Maga a kódhossz önmagában SEMMIT sem jelent a használt algoritmus említése nélkül. Aztán a 128 megintcsak sokat árul el, nézd csak meg a vindózodban a trusted root certeket, nagy részük 2048 bites RSA-val védett, de van 4kbites is.

    Szóval szép összeesküvés elmélet, egyedül találtad ki?:)))))
  • item
    #34
    Miért jártunk a holdon ?? Elvisszel találkoztam nemrég a sarki boltban.

    Na jó nem szidom a királyt, elvégre nagyon jó zenéket dobott össze!!
  • kacsi01
    #33
    Persze, elő. És a Holdon sem jártunk, illetve Elvis is csak hazament..
  • item
    #32
    Attól még hogy te nem gondolod még előfordulhat nemde ?
  • kacsi01
    #31
    Szerinted a seti-t tényleg kódfeltörésre használják? Öcsém te viszed a pálmát.. lol :)
  • tnm #30
    azérz ha leszállna a ház elé egy UFO-nak látszó tárgy és kijönne belőle egy-két világító és föld felett lebegő "valami", és itt előttem levezetné latin betükkel, arab számokkal, magyar magyarázatokkal a Fizkiát egyesítő világegyenletet... Nos, akkor sem lennék 100%-ig meggyőzve, de munkahépotézisnek feltenném, hogy létezik Földön kívüli értelmes élet...
  • arrakistor
    #29
    a sok gép önmagában nem elég, megfelelő program is kell hozzá...

    Amíg S.E.T.I.
    (SETI = Searching for ExtraTerrestrial Intelligence = Földönkívüli Intelligencia Kutatása) programnak állcázott root authority-k által kibocsátott root certificate-k (legfelsőbb megbízhatósági kódkibocsátók által kibocsátott kódok)
    feltörésére használják a roppant nevetséges SZETI képernyőkímélőt...

    (Több (tíz)ezer -zombi- gép számítógéphálózatba kötve próbálgatja a több trilliárd (és több) lehetőséget, és a már kipróbált számtartományokat visszaküldik a központi adatbázisba, így előbb-utóbb (a 128 bites kódok 6-10 éven belül (függően a számoló gépek számától és erősségétől) a kód meglesz valakinek, aki utána sok interneten történő banki vásárlást, nyomon tud követni, stb.. 256 bites kódokat csak nagyságrendekkel több gép és nagyságrendekkel erősebb gépek zombihálózatba kötésével és méglegálisabbnak tűnő blöffel lehet feltörni)

    valamint:
    amíg nem tudjuk mit jelent az intelligencia, még itt földi körülmények között SEM, addig, nem nagyon fogunk földönkívüli intelligenciát keresni sem, nemhogy találni.
  • Chris05
    #28
    Há meg akko hogy van Élien? Meg Predátor? :)
  • tnm #27
    Egész biztos, hogy van a Földön kívül élet. Több is. Egy részük pl. a saját vizeletét issza (igaz feldolgozva).
    :D
  • roliika
    #26
    Máshol vagy mindenhol lehet élet. Miért gondoljuk, hogy csak nálunk van? Lehet nem szén alapú. Bárhol lehet..lehet hogy csak volt vagy lesz, szerintem sokkal jelemzőbb mint az élettelenség.
  • Epikurosz
    #25
    Ne kezdjétek már megint. Szőrszálat adjak?

    Élet, nem élet - nem ez a kérdés, hanem, hogy: IQ.

    Ilyen még a Földön sem biztos, hogy van.
  • Kmarha
    #24
    ja, a Földön található életnek. Az egyetlenről amiről tudunk. De ha létezik még élet, honnan veszed, hogy azt ép ésszel mi felfoghatnánk, láthatnánk, érzékelhetnénk? Nincs róla információnk, ki tudja milyen feltételek mellett mi alakulhat ki.

    Aztán jöhet a filozófia kérdések sorozata, hogy mi az az élet, mi az értelem.. :D Kutya egy dolog ez :d

    De még csak a miénkhez éppenhogycsak hasonló (mozog, kommunikál, szemmel felfogható, az álltalunk érzékelt 3 dimenzióban megtestesülő idegen élet) kialakulásának a feltétele is lehet homlokegyenest más mint a miénk. Sajnos az emberi elme, a gondolkodás igen csak korlátos egy szerkezet :) Ismeretekre, korábbi tényekre, szabályokra épül.

  • Chris05
    #23
    Nagyon el. 220 fényévet fénysebességgel 220 év alatt lehet megtenni. Logika.