35
  • AranyKéz
    #35
    Az első kettő 12 és karalábé lett, az utolsó kettőnek bedőltem, tényleg 3 és piros kalapács lett :D
  • ivit
    #34
    ....hat ez eszmeletlen ...az a piros kalapacs :D
  • N1ggA
    #33
    Hihetetlen!!!!! 7 - egyből az ugrott be, mintha nem is lenne más szám 5 és 12 között :)
    Répa - ez is egyből beugrott, hihetetlen
    nagyon jó vagyok angolból ugyhogy 3 F-et számoltam (elsőre)
    és az a vicc, hogy a kalapács is bejött, de az enyim sajna zöld volt :D
  • Balumann
    #32
    Hát, elsőre a válaszom 6 lett, másodiknál tényleg én is csak 3-at számoltam először, de aztán még1x nekifutottam és részletesen átnéztem :D, aztán meg banánra gondoltam :)))
    Az első szöveg itt érdekes, én másikat olvastam (az vhogy úgy kezdődött, hogy a Cambridgei egyetem kutatásai szerint...), és azt el is tudtam tényleg olvasni, itt megakadtam 2-3 szónál :D
  • asysoft
    #31
    Én is megnéztem, volt 1-2, ami bejött:) Pl elsőnél "eltaláltam" a számot, de a "hatos" feladatnál a család minden tagja paradicsomot mondott, szerszámosnál én szürke kalapácsra, húgom kék csavarhúzóra gondolt - anyám viszont arra, amit megjósoltak. Mindenesetre jópofa:)
  • pet0330
    #30
    Ady Endre: lila dal
  • Kornan
    #29
    Sajna most nemtudok,ezt is véletlen találtam még régen aztán a cikkel kapcsolatba eszembe jutott,de majd nezelődök.Érdekes,hogy most próbaképp beirtam a googleba ,hogy red hammer és azt ,hogy carrot és kidobta azokat az oldalakat ,ahova valaki beszurta ,ugy mint én ide.Elolvasgattam miket irtak oda és az általam nézett oldalakból arra következtettem,hogy az emberek csak kb 1/3 ada találta nagyjából el.De az angolok vagy 80% talált csavarhúzót, vagy valamilyen Wrench-et ,de más más szinben.A kék kalapácsból is elég sok volt.Mindezt több külömböző oldalon.Érdekes.
  • raingun
    #28
    Nekem csak hasonló élményben volt részem. Egy sóbányában a rozsdás csöveknek töpörtyű ízű szaga volt. Miközben ezen gondolkoztam valaki megszólat hogy itt olyan szag van mint a töpörtyű íze. Szóval más is ugyanazt érezte. A témához azért kapcsolódik alzán, mert az íz és szag érzékelés azért nagyon hasonló.
    (pl. ha nem érzed az étel ízét rendesen, ha nincs illata)
  • Mardel
    #27
    OMG mekkora marhaság...
  • sanner011
    #26
    Ejj, de jók voltak azok... De nekem a nagy része tönkrement a pince-beázás után. :(
  • bandypappa
    #25
    Mellesleg balkezes vagyok, és gyakran tévesztem össze a balt meg a jobbat, de a zenélés megy igazán jól.
  • bandypappa
    #24
    utóirat én az elsö kommenttöl olvastam az utolso felé, ugy hogy a 14-esnél mindjárt a linket olvastam.
  • bandypappa
    #23
    AMINDENIT!!!

    Én a répára gondoltam, és 3 F-et számoltam! Nem hülyeség ez, ha van még ilyen link adhatsz!
  • Kornan
    #22
    Nah végre valaki. :D
  • Kornan
    #21
    Látom senki sem használt spoiler makrót,de mostmár mindegy. :P
    "elsőre 6 F-et számoltam akkor én most zseni vagyok?"
    Természetesen ettől még nem vagy zseni. :D
    Több dologtól is függ a teszt eredménye,de elgondolkodtató ,hogy sok embernél bejön egy része.Például az F betűs résznél,ha betűről-betűre elemzed ,akkor megfogod találni mind a 6-ot,ha olvasod ,akkor már nehezebben.A gyorsaságon van a hangsúly.Az ott lévő számadatok,meg gondolom ellenőrzött körülmények közt teljesültek csak,ha már ezt a hozzászólást elolvassa valaki,mielőtt kitöltötte a tesztet már befolyásolva lesz és nem lesz hiteles.

    Elég sok előítélet is van az ilyen tesztekkel szemben,mert sok csak kamu,gondoltam egy számot típusúak nagy része(mert mindenféleképpen az jön ki),meg valami gömb(aminél,amilyen jelre gondolsz azt irja ki) ,ami ugyanacsak régebbi,szintén kamu.
  • metaljesus
    #20
    igen, az alma tényleg népszerű zöldség :P :D
    egyébként nyugi, nekem meg banán volt az első gondolatom :D
    f-eknek meg igazából angolok között van jelentősége, szerintem akármennyire is tudunk angolul, nekünk nem annyira természetes.

    egyébként nekem a többi bejött :)
  • assdf
    #19
    Érdekes én is végigcsináltam.
    elsőre 6 F-et számoltam akkor én most zseni vagyok?
    És nem répára hanem almára gondoltam... Ismét csak zseni vagyok...
  • Utys
    #18
    Csaba42: Az a jó. Nekem is hat. :D Bár elsőre majdnem mondtam 72-őt, csak második gondolatban rájöttem, hogy 5 és 12 közé az nem igen esik.

    F-ből is többet számoltam össze, de még nem tapasztaltam, hogy majdnem zseni lennék. Répára se gondoltam (nem 98% azért, mert eléggé 'populáris' úgymond?). Na meg, piros kalapács? He?

    Egyébként jól meg vagyok eddig érzettársítás nélkül is. :P Bár szobatárs erösebb bél működésekor, szinte már látni vélem a zöld lökés hullámot. :P
  • Csaba42
    #17
    Ja, és rengeteg helyesírási hiba van a felette lévő szövegben. Pl.: szimát helyesen számit lenne, ami rossz, mivel helyesen számít, vagyis szímát lenne.
  • Csaba42
    #16
    Aham, csak a végén nekem nem a 7, hanem a 6 jutott az eszembe. Sorry.
  • brueni
    #15
    erről a l'ecsó című animációs film jut az eszembe, ahogy bemutatta, a pateszok hogy érzékelik az ízeket...

    de nem összekeverendő a sárga színre citrom ízt érezni, a barna színre ürülékszagot érezni, kombináltfogo esetén piros színre gondolni. ezek tanult, reflexszerűen kapcsolódó dolgok. pl. tej-fehér
  • Kornan
    #14
    Erről egy régi teszt jut eszembe,itt az sg-n is volt róla topic.Biztos sokan ismeritek.Érdekes ,nálam bejött régen és most is .Persze ha úgy állok hozzá ,akkor el tudtam volna szabotálni,azzal hogy mindig szélsőségeket mondok.
    Link.
    Ha ezzel kapcsolatba irtok,ide és olyat irnatok ami befolyásolhatja azt aki nem ismeri,léci hasznaljatok a spoiler makrót.
  • teddybear
    #13
    Nem. Olvastam valahol. Valami sci-fi-ben, egy régi Galaktikában.
  • sanner011
    #12
    Aha, nyomod Te is? X)
  • mgenya911
    #11
    nemtudom én ha zenét hallok télleg mintha képek formájában jelennek meg az agyamban pl valami monoton számnál láthatóak a dobok ahogy kirajzolodnak de sztem ez normális. vagy nem?
  • Loverman
    #10
    a kapcsolás, meg a konkrét érzékelés az két különböző dolog. Képzeld el hogy a konyhában sül a süti, kinézel a szobád nyitott ajtaján és látod ahogy az illatának hullámai mondjuk mézsárga színnel jönnek ki a konyha felől. ez a szinesztézia:)
  • aki kérdez
    #9
    Én az ízekhez kapcsolok színeket például.. Nem hiszem hogy ez ilyen ritka dolog lenne, max az emberek nem tulajdonítanak jelentőséget ennek.
  • Aviak
    #8
    Erősebb hangokra én is látok felvillanásokat, főleg csukott szemmel. Akkor most szinesztéziám van?
  • GyuriX2572
    #7
    Az elektron az kék nem? Ki nem ért egyet?
  • Ronny
    #6
    a pszilocibin is elég érdekes dolgokra képes:)
  • Loverman
    #5
    Tóth Árpád: "a kirakatban lila dalra kelt egy nyakkendő" :)
  • Rotcsa
    #4
    Ez a dolog az irodalmban is ismert, gondoljatok csak Ady vagy József Attila költészetére. Az egyik legszebb költői kifejezőeszköz. :)
    pl: rőtt á, zöld ű....
    A definíciója úgy volt, hogy: különböző érzékterületekhez tartozó jelenségek társítása hangulati hasonlóság alapján.
  • teddybear
    #3
    A genetikai okokon kívül a meszkalin nevű kábítószer is csinál ilyesmit. Ha jól tudom, akkor a paciens, az erősebb hangokra szines fényfelvillanásokat lát.
  • dawinD
    #2
    de az első kutatócsoport...
    vagy az első spanyol kutatócsoport ?:)
  • metaljesus
    #1
    "Egy spanyol egyetem kutatócsoportja elsőként kezdett a szinesztézia érzékekkel, valamint érzelmekkel kapcsolatos szisztematikus tanulmányozásába"

    pont tegnap este volt discovery science-en az egyik műsorban (one step beyond) egy amerikai pasi aki már egy ideje kutatja a szinesztéziásokat, és úgy gondolja nemsokára megtalálja a genetikai okát is a dolognak. ja, és lehetett vagy 3 évvel ezelőtti felvétel.