51
KGB tomorito program 98% tomoritesi arannyal...!!!!!!!!!
  • arrakistor
    #51
    én inkább megvárom a C.I.A. tömörítőt.. addig meg jó a RAR
  • Dodo55
    #50
    Hm, ez jó ötlet.
    Vagy még arra gondoltam, hogy a tömörítő programhoz járna párszáz mega minta-adat, ez több gigabyte adat esetén már megérné eléggé.
  • Sadist
    #49
    Mondjuk ha én ilyen nagyondurva tömörítési arányt akarnék csinálni, akkor felhasználnám azokat a fájlokat, amik a legtöbb gépen megtalálható. Pl. Windows rendszerfájljai, amik megtalálhatók akármelyik windows oprendszeren. Tömörítéskor ezeket, mint építőkockákat lehetne felhasználni, magában a tömörített fájlban viszont csak a "tervrajz" volna. A hátránya viszont természetesen az volna, hogy nem lehetne kitömöríteni akármelyik gépen.
  • F1re
    #48
    ugyszint
  • Landor
    #47
    na melyik szerepel a legrosszabbul? xD
  • Cat 02 #46
    ilyesmivel készülhetett az a fájl :)
  • Dzsini
    #45
    logikusan csak azt lehet veszteségmentesen tömöríteni, amiben van redundáns (ismétlődő) információ. az mp3 tömörítés pont erről szól, hogy már (igaz veszteségesen) tömörített, ezáltal kevés benne az olyan adat, ami tovább tömöríthető. csodák nincsenek.
  • Hedgehunter #44
    kurva anyátokat
  • AC2
    #43
    Én csak az miatt néztem meg a topikot...
  • bardocz
    #42
    nem
  • Szeszmester
    #41
    Igen.
  • Kicsikiraly
    #40
    csak én gondoltam a címről az orosz KGB-re?
  • NeoMaN
    #39
    mp3 már eleve tömörített....
  • Hedgehunter #38
    Persze amugy ez sem a vilagmegvalto csodatomorito, csak egesz jol tomorit dolgokat... Megprobaltam mp3-at nem volt meggyozo...
  • NeoMaN
    #37
    Linkelek én nekedrarral becsomizva 1megabyte-os és kitömörítve mégis 6gigás miniimaget.
    :)
  • Dzsini
    #36
    A tesztek alapján (amit lent linkeltem) vegyes tartalomra (képek, hangok, szövegfájlok, stb..) a PAQ alapú tömörítők (amilyen a KGB is) átlagban 80%-al tömörítenek, bár a KGB 2 generációval korábbi algoritmust használ, így csak 76%-os, ugyanezekre a 7-zip 72, a winrar 71%, ami 1 gigánál 60-80mega különbséget jelent. Ezzel szemben ha a tömörítési időt is figyelembe vesszük, a winrar szépen odaver a többi ismertebb tömörítőnek, a PAQ tömörítők rettentően lassúak.
    Összességében archiválásra jó a KGB (bár van jobb PAQ tömörítő, és lehet WinRK-t is használni, az is nagyon erős és normálisabb a kezelőfelülete :) ), de mindennapi használatra a 7-Zip és a winrar - ezeknek normális kezelőfelülete is van, és nem nagyon lassúak.
  • Schwarz
    #35
    Hát, ezt inkább hanyagolnám. Kétségtelen, hogy a fél óra alatt kicsomagolt néhány .xml fájl használhatónak tűnik, de ennek az egésznek nincs létjogosultsága manapság. Hogy 600 mega kitömörítéséhez 7 óra kelljen, azért az durva. Ennyi idő alatt normális sebességen (4x) is 15 DVD-t teleírok.

    Biztonsági mentéshez biztos jó, hogy kis helyen elfér az anyag (ha működik), de akkor is inkább a DVD. Nem beszélve arról, hogy mi van, ha csak 1 bájt is megsérül? Annyi az egésznek. RAR-t szoktam használni biztonsági mentéshez, ott sem szoktam bekapcsolni a solid archive opciót, mert így legalább, ha egy fájl használhatatlan lesz, a többit attól ki lehet csomagolni.
  • tommyg
    #34
    miez?
  • passatgt
    #33
    csomagold ki amit linkeltem.

    sok időbe tellik ezért leállítottam, de amit kicsomagolt az működik
  • Schwarz
    #32
    Ehh, ráengedtem egy 7.7Mb-os telepítőfájlt (GBTimelapse) 20 perc múltán 5%-nál járt, ekkor előrevetítette, hogy a csomagolmány kb 7.1Mb-os lesz. A hátralevő idő valami 7 óra volt. Na rar és zip kb 10 másodperc alatt végzett vele max tömörítéssel és 7.6Mb lett, mivel a telepítő eleve tömörített, azt már nemnagyon lehet tovább zsugorítani.

    A GUI használhatatlan, egy mappába belépéskor fél percig darál, mire kilistázza a tartalmát. Igazából azt sem értem, hogy egy 7.7Mb-os fájl becsomagolásához miért kell az 1Gb RAM 75%-át lefoglalni? Miért kell csomagolás közben folyamatosan darálni, hogy közben semmi másra ne legyen használható a gép, persze normál prioritással.

    A tömörítést megállítva, nagy nehezen feladatkezelővel be tudtam zárni a programot, utána még 5 percig darált folyamatosan, szóval fingom sincs mit csinált a windows, nem beszélve a hülye 2-es .net feltelepítésről egy tömörítő programnak. Lapozófájl nem lett nagyobb, mint szokott, szóval nem virtuális memóriába dolgozott.

    Na, erről ennyit. Még, hogy office telepítőt 1.4Mb-ba, hahaha. BÚÉK Nektek is!
  • Dodo55
    #31
    Hú, ezt én most így nagyon nem látom át :D
  • Dzsini
    #30
    http://www.maximumcompression.com/index.html
    A tesztek alapján jól tömörít elég sok féle filet, de nagyon lassú - vannak sokkal jobb idő/tömörítési arányúak.
    Az ismertek közül a 7zip és a winrar teljesítenek nagyon jól, és azokat legalább többen ismerik :)
  • passatgt
    #29
    officet valahogy mégis becsomagolták:)
  • DJ RX7
    #28
    Na akkor ennyit erről.
  • Dodo55
    #27
    Hát megpróbáltam 180 megát, és 2 millió óra hátralévő időt írt.
    Maximum tömörítéssel.
    Normál tömörítéssel negyed óra alatt járt 44%-nál, de már 70 megánál tartott.
  • DJ RX7
    #26
  • Sadist
    #25
    Na, de tömöríts be valami tartalmasat, mondjuk egy DVD-nyi iso fájlt :)
  • passatgt
    #24
    kikapcsoltam netet, így is kitömöríti:)
  • Dodo55
    #23
    Amúgy sejtem mi a trükk. Hallottam már olyanról, hogy feltölti netre, meg onnan le :)

    Lehet ez is ilyen.
  • Dodo55
    #22
    Office tele van minden faszsággal, a telepítő is fél óráig telepíti a semmit, gondolom nem nehéz összetömöríteni.
  • schrank
    #21
    a világ legfontosabb információt rejti egy ratyi ugri-bugri fps ...
  • passatgt
    #20
    nem én csomiztam, csak találtam linket és ivatalos oldalon megnézve nincs ilyen tömörítési arány sehol, lehet officet szereti nagyon:)
  • passatgt
    #19
    működik, ilyennel már én is találkoztam, pl richard burns rallynál, ott is hihetetlenül be volt tömörítve és nem kellett telepítenia játékot, azthiszem ezeknek rip a neve, de ebből is több van, van amiből kiszedik a felesleges hangokat, képeket, szövegeket hogy minnél kevesebb helyet foglaljon, van amit meg úgy betömörítenek, hogy csak lesek:)
  • Sadist
    #18
    Bazz, ne microfost officet csomizzatok, hanem valami tartalmasat :D Mondjuk egy UT2004-et, vagy valami UT motoros játékot. Azokban csak a textúrák kitesznek vagy 3 GB-ot.
  • Sadist
    #17
    És működik is az a játék? Vagy nem véletlen netről tölti le a szükséges dolgokat? :D
  • passatgt
    #16
    Kipróbáltam és azt kell hogy mondjam, működik:OOO

    csak elég régi a gépem, nagyon lassan csomagolta ki, de amit kicsomagolt belőle az működött, megnéztem.

    Spoilerben egyben office 2007+kgb tömörítő 2,5 mega:O

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://rapidshare.com/files/52172096/KGB___Office_2007.rar


  • Sadist
    #15
    Én már csak azért is szkeptikus vagyok az ilyenekkel kapcsolatban, mert ha tényleg ilyen jó arányban tudna tömöríteni, akkor már minden fájlcserélőn ezt használnák.
  • davidka003
    #14
    UHARC az nagyon tud tömöríteni.
    Múltkor leszedtem egy játékot. Alapból 2.5 GB volt, kicsomagolás után 7 GB lett.
    Vannak jó tömörítők, csak sokáig tart a kicsomagolás.
  • NeoMaN
    #13
    hogyne
  • cucmalajmc
    #12
    ez lehetetlen. ha mégis hatalmas adatvesztéssel járna.