1632
  • repvez
    #1592
    Valaki már nézte, hogy ezzel a megoldásal javulna valamit a kép minősége és, hogy nem kéne kiszedni a szürőt:
    lencse foglalat.

    Ezt az eredeti helyére felcsavarozva és egy M12es menetü lencsét a helyére téve a látőszöget és akár a kép élességét is meg lehet változtatni.
    Kinai webshopban mindegyiket fillérekért árülják.
    DE aki szedte már szét az azért ránézhetne, hogy tényleg a 18mm csavar távolságú kell -e.Mert természetesen hogy az a d drágább és nem a 20mm.-es.
  • repvez
    #1591
    Én próbálkoztam szinte mindegyikkel a telefonos megoldásra használd ezt a aplikációt, bár ez is elmászkál,de talán ha jól be van a deadzone és a csuszka állitva akkor talán elfogadható
    #1509 ebben a hszemben van hozzá link és leirás.

    Az elmászás nélküli headtrackerhez az általad is linkelt EDTracker2 kell viszont ahhoz meg kell venned a hardveres részét is ami azon az oldalon is van a GUI csak azzal együtt müködik.

    Illetve a hagyományosabb modszerrel a 3 ledes clipet+webkamerát használva az opentrack vagy a facetrackNoir használatával.
    Ez utóbbi annyival tud többet,hogy 6dof képes,tehát nemcsak a fejed forgathatod hanem hajolgathatsz is játék közbe ami egy kicsit szabadabb mozgást enged , nem kell mereven tartanod a nyakad, hogy a nézet ne mozogjon el amikor nem kell.
  • Danecay
    #1590
    Sziasztok!

    Mivel feltehetően nincs külön topicja, gondoltam itt kérdezem meg :) EZT próbálta már valaki?

    "Próbálkozott már valaki a fejmozgás lekövetésére okos telefon használatával? Én a HeadTracker Andoidos alkalmazással próbálkoztam a Windowsos FaceTrackNoIR valamint az Opentrack programokkal. Minkét Windows-os programmal kompatibilis a az Androidos applikáció és mindegyik működik is a játékban is csak az a gondom, hogy folyamatosan elmászik a középpont (Home) Igaz van HOTKEY lehetőség a HOME-olásra, de sajnos annál gyakrabban mászik el, fordul át teljesen minthogy ez megoldást jelentsen. Próbáltam állítgatni a YAW, PITCH, ROLL mozgások érzékenységein, de sajnos nem teljes a siker. Az Opentrack-hez létezik egy EDTracker nevű GUI is amit viszont egyáltalán nem sikerült összelőnöm az Opentrack-el.

    Van esetleg tapasztalata valakinek ezzel kapcsolatosan? "
  • repvez
    #1589
    ugy is ugyan az a helyzet. én még nem találkoztam egy olyan progival sem ami megoldodott volna ha kompatibilis módban akartam futtatni, ugyan ugy mint a interneten való driver keresés sem adott még egyszer sem találatot.

    Ami érdekes, hogy a hang része annál ugrál a kis csik ,csak épp képet nem ad.
  • macleody
    #1588
    Kompatibilitási módokat próbáltad?
  • repvez
    #1587
    Ezt én is megtaláltam, feltelepszik, de a végén nem ad képet és nem ismeri fel a kamerát és az eszközkezelőbe továbra is driver nélkül marad és 28as kod szerepel a tulajdonságoknál.
    Próbáltam ugy is, hogy kitömöritettem az exét 7zippel , hogy csak a drivert manuálisan megadva neki hátha felteszi,de ugy is azt irja, hogy nem talál drivert.Probáltam listából kiválasztani ami a winbe ad, de azzal sem müxik.

    XP alatt még volt olyan lehetőség ha jól emlékszem, hogy egészen a konkrét inf fájlig meg lehetett addni neki ,de most már csak a célmappát és azon belül ha talál akkor használja ,de ha nem az amit vár akkor nem telepiti.
    Hát ezek szerint OS váltásokkor lehet mindent kiszórni a ganéra mégha minden jól is müködik,csak mert valaki fennt ugy gondolja, hogy nem támogatja tovább? ( lsd youtube az okostévéken és a médiaboxokban)
  • Frenky
    #1586
    A lentebb látható egyik kamerám is hasonló, erre tettem a floppy_t és szedtem ki az IR szűrőt, teljesen kól múködik
    •QuickCam E 2500
    Van egy másik, de azt nem mertem szétszedni a szűrő miatt, viszont így nem tátja az infra LED_eket •QuickCam Communicate STX
    A régi teljesen jól bevált
  • Frenky
    #1585
    Egy próbát +érne erre kerestem rá az oldalon: M/N:V-UAS14 64bit driver
    Logitech webkameraszoftver Vid programmal, de ki tudod választani, hogy csak a drivert telepítse.
    Ezekhez jó win 7 64 bit alá
    •QuickCam Chat for Skype
    •QuickCam Communicate Deluxe
    •QuickCam Communicate STX
    •QuickCam Connect
    •QuickCam E 3500
    •QuickCam E1000
    •QuickCam Express
    •QuickCam Fusion
    •QuickCam Messenger
    •QuickCam Ultra Vision
    •QuickCam for Notebooks
    •Webcam C120

    Utoljára szerkesztette: Frenky, 2015.05.29. 19:39:53
  • repvez
    #1584
    A ráirt és jelzett kódok alapján csak érdeklődő és panaszkodó topicocat találtam ahol ugyan igy drivert kérnek hozzá,de senki nem biztatja öket sok jóval, hogy müködne win7 64 biten.

    Ami a matricán van az a:
    M/N:V-UAS14
    P/N:861206-0000
    PID:LN64881

    ID 046d:08f6 (Quickcam Plus)

    Azt nem értem, hogy egy sima video jelhez miért kell külön OS specifikus driver, miért nem müxik függetlenül mindegyik velük.
    ÉS akkor a Linuxos és egyéb OPrendszert használók, hogyan vesznek hardvert ha win alá sincs ?

  • Musicking
    #1583
    Az eszközkezelőben kidobott hardverazonosító után keresd a drivert.
  • Frenky
    #1582
    Hi! Szerintem itt nézz szét, lehet nem is messenger, ami a képen van.
    Kamerák
    Klikkelj a webkamerákra és az összeset látni fogod. QuickCam® Pro 3000? vagy 4000 vagy 5000 :-)Nézd+ a tipusát a kamerán. Tuti, hogy van hozzá támogatás és driver is.
    Üdv, HUNter
  • repvez
    #1581
    elvileg kéne benne lenni drivernek is,de valamiért mégis sárga felkijáltó jel van az eszközkezelóben és nem ismeri fel semmi sem a kamerát, kód 10 van a tulajdonságainál.
  • macleody
    #1580
    Ez nem jó? Vagy ez csak a software?
  • repvez
    #1579
    Valaki használ ilyen quickcam messenger -t, mert kaptam egy felesleges példányt,de valamiért ha rádugom a gépre nem ismeri fel és nem találok hozzá win7 64 biutes drivert, a kezelő progi felment,de nem detectálja.Van hozzá valahol univerzális vagy 3rd party driver vagy olyan fórum ahol ilyen gondokkal foglalkoznak?

    Komolyan mondom, engem megátkoztak ezzel , hogy smemi nem jön össze amit meg akarok csinálni
  • z0ty4
    #1578
    kár, hogy 1500ft a szállítás :(
  • macleody
    #1577
    Nem láttam még utángyártottat. Itt olcsó: Sony
  • Indi69
    #1576
    üdv. Vennék ps3 eye kamerát. Csak az eredetit érdemes, vagy az után gyártott is jó?
  • NIBI
    #1575
    Azt írtad fényszűrő, lehet csak nekem nem volt egyértelmű, hogy az infrát attól átengedi. :D De mindegy is mert akkor még nem is gondolkoztam IR LED-en. :)
  • z0ty4
    #1574
    délelőtt én is ráfekszek az ügyre és beállítom. úgy voltam vele jó az alapon is, de ezek szerint nem :)
    köszi az értékes infókat :)
  • Frenky
    #1573
    #1555 itt is írtam a fényszűrőt, floppy :-)
  • NIBI
    #1572
    Igazad van, a nagy örömködésben erre nem is gondoltam. :)
    Szerintem ezt a képet már mindenki látta, de aki mégsem annak itt van. :)

    A model dimensions részhez mindhárom értéknél 0,7-1 cm-el többet adtam meg mint amit lemértem, és így lett tökéletes a beállítás.
    Model position-t nem is állítottam, de azok lehet hogy nagyjából a jó értékeken voltak, (majd leméretem magam valakivel), mert csak tippre írogattam azokat. :D
    LED középtől LED középig mértem és mégsem volt jó... Hogy hogyan láthat mellé majd 1 cm-ert, ráadásul minden irányba, hát azt nem tudom... Lehet LED széltől LED szélig kell mérni, bár még akkor is csak 0,5 cm-el több... :)

    És a floppy-s megoldás eszméletlenül bejött, a látható fényt megszűri, de az infra simán átmegy rajta (ezt eddig nem mondta senki...), így jóval világosabban is használható a cucc. :) Persze az IR szűrőt kiszedtem.
  • z0ty4
    #1571
    "Most összedobtam pár 3 pontos sapit (megrendelésre),"
    az első nekem lesz

  • repvez
    #1570
    Azt leirhatnád , hogy honnan mit mérsz és hol állitod , hátha másnak is hasznos lesz
  • NIBI
    #1569
    Ó hogy az a.... Ma jöttem rá miért nem stimmeltek nálam sosem a lemért értékek. Párszor írtam is hogy hiába mérem le és írom be a Freetrack-be, közel sem működik jól.
    Most összedobtam pár 3 pontos sapit (megrendelésre), és közben megvilágosodtam. :D
    A jelenség oka: a Freetrack máshol látja a LED-et mint ahol én azt látom/lemérem... Kicsit kancsal szegényke. :P Rá kell tennem minden értékre kb 1 centit és azonnal full pöpecül üzemel a dolog.
    Így már játszi könnyedséggel beállítom az összes sapimat, jupiiii. :P
  • repvez
    #1568
    2 távirányitót próbálva mindegyik ledjét látta a kamera simán és látható fényszüróvel is floppy lemezen keresztül.Sőt ami meglepett,hogy a TV hátamögül a távirányitója bekapcsolta a TV-t, tehát nem kellett rálátás neki , itt meg direkten megvilágitva nem képes 1,5 méterről felismerni ha én rakom össze a 3 ledet
  • Musicking
    #1567
    Akkor megfogod az otthon található összes távvezérlőt és megvillogtatod a kamera előtt, ha azok se produkálnak jobbat akkor tetszik nem tetszik ir szűrő eltávolítás. Ha a távvezérlők jobban teljesítenek mint a power ledjeid akkor meghajthatod azokat egy adapterrel is vagy veszel 3at a nagyobb nyílásszögű 5mm-es ir ledekből.
    Nálam az ir szűrő nélküli látható fényszűrős megoldás esetén a kamera nem látja a normál ledeket, de az ir ledek meg elvakítják és ugyanarról a kameráról beszélünk.
    Utoljára szerkesztette: Musicking, 2015.04.28. 06:56:56
  • repvez
    #1566
    3 ohmot ir a párhuzamnos kötéshez.Én egy másik kalkulátorral számoltam ahol a ledek elött irta az ellenállásokat tehát nem 1 hanem 3 ellenállást kell a kapcsolásba tenni. igy próbáltam már 1 ohmossal is,de az eredmény változatlan maradt.
  • Musicking
    #1565
    LED előtét ellenállás számítás
    A ledjeid specifikációja meg biztos megvan a neten azok alapján számolgass.
    Az lenne a legjobb ha ledeket párhuzamosan kötnéd úgy talán elég lenne a kihajtáshoz a 2 cerka elem is.
  • repvez
    #1564
    Hát 1,2-1,7V közötti a nyitőfeszültsége a ledeknek, akkora feszkót meg tudok addni nekik a 2xAAA elemből., de megpróbálok valami megoldást találni, hogy a 1,7V-hoz közelebbi értéket kapjon,de ne legyen nagyobb 100mA-nál az áramfelvétele, hogy ne melegedjen tul, mert a 350mA felesleges .CSak nem vagyok annyira otthon az elektronikában, hogy ehhez mi a legjobb megoldás.
    A legjobb az lenne , ha valami állitható ellenállást lehetne betenni és azzon tekerni fel vagy le amig a kivánt erősséget el nem éri a led.
  • NIBI
    #1563
    Nem lehet, hogy túl nagy teljesítményű a LED-ed, és így nem tudsz neki elég kraftot adni ahhoz, hogy normálisan nyissanak?
    Igazából nem is kell lecsiszolás meg power LED, meg hasonló őrültségek... mivel a LED fényszórása 360°-os! (Csak a nyílásszöge kicsi.) Hiszen látod a neked háttal világító LED-et is, ahogy azt a kamera is. Ha meg nem, akkor ott a Threshold csúszka...


    Frenky
    #1546
    Köszi az ötletet az új IR-es sapimnál már ezzel oldottam meg. :)
  • Frenky
    #1562
    Igen, így már sokkal jobb a DCS_t használni :-)
    A dizájn - Az egyik eszköz, lecsiszolt végű IR_LED foglalatban.

    A "másik" darab, sima "csiszolatlan" IR_LED, ez is jól műXXik

    by HUNter :-)
  • L Viper #1561
    Látom rámozdultál rendesen. :)
    Megérte
  • Frenky
    #1560
    FaceTrackNoIR_t használok, DCS_ben így állítottam be egy kis késleltetést (deadzone).

    HUNter
  • Frenky
    #1559
    Jó_reggelit!

    Üdv, HUNter
  • Frenky
    #1558
    Sziasztok! Tegnap elkészült a ledes cuccom 1.7-es verziója, ez már tényleg az uccsó lett :-) Megérte vele szórakozni, mert így már nekem tökéletes. Képek és videó majd valamikor... HUNter
  • repvez
    #1557
    szerintem ezt 7k-nál olcsóbbna te is meg tudnád csinálni:
    clip

    Amugy meg a gyári is valahol 7,5k-ért van és az akkor biztos, hogy jó.
    HA jól látja az IR fényt is alapból akkor nem kell kiszedni és elég a floppy ,de ha nem akkor ki kell szedni.
    Bár valaki szétszedés nélkül is tudja használni a PS3eyet,nekem eddig nem jött össze,de még a ledek sem


    Egyébként még mindig várok tanácsot,hogy PS3eye-nél a microfon gondot hogy oldhatom meg.Mert most érzékeli a mikrofont, viszont nem tudom az érzékenységét vagy egyéb tulajdonságait állitani és igy ha a hangszóró az aktiv akkor a mikrofon felerősitve visszajátsza a hangokat igy meg torzitva viszhangzik az egész szoba, ha a fülhallgatóra meg ki a hang akkor meg a külső zajökat hozza be a fülesbe,de olyan érzékeny, hogy a légzés hangját is hallani, ell lehet képzelni akkor egy szék nyikorgás milyen hangot eredményez a fülesen.
    W7 64 bit realtek hangkártya .
    Igy jobb hijján letiltom,de ugye akkor a video beszélgetés kijóve vagy a TS.
  • z0ty4
    #1556
    srácok egy gyors kérdés: IR ledes megoldásnál a webkamerából ki kell szedni a fényszürőt vagy elég neki a floppys dolog.
  • Frenky
    #1555
    Sziasztok! Hétvégén találtam a garázsban pár régi TV irányítót, ki is szedtem a ledeket, kicsit lilás, szürkés az egész. Gyorsan meg is csináltam a 3. szettet, de sajnos ezek a ledek nagyon gyengén muzsikálnak, hiába lett lecsiszolva a vége, majd kipolírozva.... ment a fiók aljába, ennyi. Biztos sokat számít, hogy milyen fajta led!
    Kicsit átalakítottam a 2. szettet, most már marad ez véglegesnek.
    Használat közben.

    A régebbi kamera, IR szűrő nélkül, de fényszűrővel, így tökéletes nappal is.

    Működés közben

    Stabilan 30 FPS

    Kamera felbontás

    Jól műXXXik

    Üdv, HUNter
  • zoltang
    #1554
    Polírozd egy filc darabbal fényesre. (+kis fogkrém, 5-10 perc körkörös mozgással) Nálam majdcsak olyan fényes lett a felület mint az érintetlen műanyag palást részen.
    Mondjuk nekem volt itthon szerencsére ilyesmi: http://www.capribelt.hu/termekek/ipari-filc/.
  • repvez
    #1553
    tudom, az enyémek is azok és mégsem világitanak eléggé, pedig ami neked van elvileg 20mA teljesitményű, ami nekem az meg 350mA és 120 fokos világitási szögű tehát nem kéne lecsiszolnom .

    Azt majd ird meg, hogy mivel csiszoltad és mi lett a végeredménye,mert én is lecsiszoltam az egyik ilyen hagyományos IR led elejét és rosszabb lett mint volt,mert ahol lecsiszoltam bemattult a felulet és kevésbé engedte át a fényt. Pedig 1000es csiszolópapirral csináltam (lehet ez volt a baj) hogy a karcokat elkerüljem rajta.