42
Titkosírások
  • gergo85
    #42
    Az alábbi weboldal betekintést nyújt a titkosírások és a kriptográfia világába:
    www.rejtjelezo.hu
  • Lukacsmacska
    #41
    oh, az piros pont akart lenni, lehet elírtam :P gratula hogy sikerült, és oké a jelet nem fogom használni
  • zegner
    #40
    haeztmegfejtedakkorbeirhatszmagadnakegypipospontottitkosirastanboljaescsinaljegyetehelyett

    pipos pont beírva, akármi mi is az :D
  • Pistike 007
    #39
    Ennek a jelnek itt kultusza van, úgyhogy óvatosan használd:D
  • Lukacsmacska
    #38
    bocsi de én nem a netessel csináltam, ami istentudja milyen jeleket használ, hanem az 1. üzenetnél belinkelt táblázatot használtam, dekódolásnál se árt ha azt használod
  • zeli
    #37
    a netes dekódoló ezt dobta ki :
    gaf uof6ée(=eda)lö%dei%8aú/ nahacóa)eg*+hő&/öö#=óú=9uj&/hta/ua#dón(aeub/hóa]ieh*eúf8en*fuú
  • Lukacsmacska
    #36
    úgy látom nem nagyon akarjátok feltörni a kulcsszót :( de nmagyon sokat vesződtem míg lekódoltam, és inkább megadom a kulcsszót, csak fejtsétek meg! szóval ez az üzenet:
    MEWTYQWAKIBNJHSEPSJVJMJBFXKTREYUIRSEJKQJNTGMUSFNTXLCYOGMNVSMYEFVTPBUJWUMNRSFOIYSJXWBJPQYYX
    és a kulcsszó fésü, azaz ékezetek nélkül fesu
  • Fabio Capello
    #35
    Valaki nem emlékszik hogy a nemzet aranya második részében mi volt a neve a titkosírásnak ami a film elején van?
  • Petko
    #34
    senkinek se tűnt fel hogy az a weboldalt nem is működik?
    a kódolt cuccban nem lehetnek alap betűkön kívül más karakterek (ha az eredeti üzenetben is csak alap betűk vannak akkor biztos nem) a szóközt is beleveszi, azt se szabadna... meg néhány kulcsszó karakternél félreszámol... most pl. az s-et néztem meg
  • Lukacsmacska
    #33
    mármint, ha a kulcsszó HOSSZABB mint az üzenet? akkor valóban nehézkés, ha tényleg használni akarod, akkor nem elég olyan üzenet ami befér a "megszentségteleníthetetlenségeskedéseitekért" alá
  • Vardar
    #32
    Ez a Vigenere-sifre megfejthetetlen ha a kulcsszó rövidebb mint az üzenet. Egy megszentségteleníthetetlenségeskedéseitekért alá elfér egy rendes mondat.
  • John Cena
    #31
    Én egyáltalán nem értem:D:D de m1:)
  • Pistike 007
    #30
    Sosem lehet elég korán elkezdeni:)
  • Nuki
    #29
    Ja tényleg! Biztos Dan Brown szeretett fejtegetősdit játszani kiskorában. :D
  • Fabio Capello
    #28
    A Da Vinci kódban elég sok rejtjelezés van
  • Nuki
    #27
    Igaz hogy nem erről szól, de vannak utalások benne ebben a témakörben.
    Jó kis könyv amúgyis, ajánlom mindenkinek :)
  • Fabio Capello
    #26
    igen :)
  • Nuki
    #25
    Valaki olvasta Dan Brown - Digitális erőd c. könyvét? :)
  • tommyg
    #24
    45ékjk??
  • ColdFire
    #23
    sghu

    ]7u[=78u'tg5tfy7űí74,fde
  • syscoHUN
    #22
    Azert azt nemartana tudni,hogy ez miben van kodolva,mielott nekiesik az ember egy ilyennek.
  • syscoHUN
    #21
    Ok,de en a Ceasar-rol dumaltam,es akkor amikor ez a kodolas bejott,azert mar tudtak olvasni.
    Persze a mostaniak mogott mar tenyleg sok a matek,merthogy ott van a szamtek mogotte,de regen meg nem volt csak az agy.
  • Szeszmester
    #20
    Nagyon komoly matematika van a dolog mögött, akit érdekel, vegyen egy könyvet (pl: Györfi László - Győri Sándor - Vajda István - Információ- és kódelmélet ( Typotex )), mert itt nem sok dolgot fog megtudni/megérteni.

    A mod(4) a legősibb kódolás, annak a megfejtése anno azért okozhatott gondot, mert a népek nemhogy modulo osztani, de még olvasni sem tudtak...
  • syscoHUN
    #19
    Mint minden kod a Ceasar es annak a durvabb valtozatai is megfejthetok,csak turelem es intuicio kell hozza(mint a kodefeltoreshez egyebkent is).
    Ha nincs meg a kulcs a Ceasar-nal marpedig miert lenne meg a leggyakrabban csak a kodolt szoveg van meg a kiindulaskent figyelni kell az ismetlodo kodolt szovegben a karakterlancokat.Persze ehhez nemart ha jo hosszu a kodolt szoveg.
    Kiindulasnak ennyi,innen mar sokkal konyebben megy a dolog,de ha elakadtal,akkor szolj es adok meg egy kis helpet,hogy hogyan tovabb.
  • Lukacsmacska
    #18
    van bizony! ez a Vigenere-sifre több Ceasar kód egyben [Ceasa kód: egy ABC-ben a betűket mindig valamekkora számmal eltoljuk] megadtam hogy 4 betűs a kulcsszó, tehát 4 Ceasar kódról beszélünk. Aztán a kódban lévő betűket megszámoljuk hogy hányszor szerepelnek, ezután gyakoriságanalízissel (magyarba leggyakoribb az E, aztán A, T stb.) vizsgáljuk a kódolt szöveget. Ha pl. a W sokszor szerepel feltételezzük hogy a W=E, de ha akkor a többi betű nem egyezik így próbálgatjuk tovább. Így a 4 Crasar kódból elvileg összejön a megoldás. Remélem érthető volt, ha nem akkor írj egy privátot!
  • Szeszmester
    #17
    Talán az ékezetes karakterek és számok miatt kibővítették a táblázatot.
  • Máté94
    #16
    b)oqh*;'a&%k%@=!g**ú%,(&?é q ] g;;ib%/%?c ?jba5*jéaah-6;cdijh]5jj:%r%f.;c;id-+ é éo %;%mőé
  • Pistike 007
    #15
    Valami módja van ennek hogy meg lehessen fejteni a kulcsszavat?
  • kuci06
    #14
    3tr5űw

    xD
  • Fabio Capello
    #13
    tetszik ez a program

    +fav
  • Lukacsmacska
    #12
    MEWTYQWAKIBNJHSEPSJVJMJBFXKTREYUIRSEJKQJNTGMUSFNTXLCYOGMNVSMYEFVTPBUJWUMNRSFOIYSJXWBJPQYYX
    na? ezt fejtitek? kulcsszó nélkül! :D annyit elárulok, hogy Vigenere-sifrével készült, 4 betűs a kulcsszó, a lent látható 27 betűs ABC-vel, sok sikert!
  • Pistike 007
    #11
    imh/ö!

    :D
  • Lukacsmacska
    #10
    ja, és jó ezt így a kulcsszóval kibogarászni, vagy azzal a progival :D de úgy az igazi hogy nem tudod a kulcsszót!
  • Lukacsmacska
    #9
    [ksx3kst!gttspötygy-5hztwto3sf4w5sök : én igen ;)nem rossz progi, csak jó lenne tudni, hogy a számokat meg a jeleket hol keveri bele de a 25 betűs ABC-vel a lenti táblázattal is jó ezt csinálni -kézzel- annak is megvan a varázsa
  • sharpwrz
    #8
    Kulcsszó: sghu

    Vigenere-sifre

    [ksx3kst!gttspötygy-5hztwto3sf4w5sök
  • akyyy
    #7
    ez jó, tanultuk hálózatból:D
  • bardocz
    #6
    hát ezt majd holnap biztos megértem:D
  • ColdFire
    #5
    bináris számrendszer, puskázáshoz, időpontokhoz ;)
  • Lukacsmacska
    #4
    lehet, hogy picit nyersen fogalmaztam, de neten nézz utána leírják bővebben, példákkal
  • Fabio Capello
    #3
    Na ehhez kell egy kis idő.

    Amúgy az én kedvencem mindigis a Caesar-kocka és az asbath volt