33
  • samuzsolt
    #33
    és akkor már számítógépek se kellenének csak egy monitor + még néhány input periféria, a gépek egy központi, mondjuk városi szerverre lennének csatlakozva üvegszálas neten keresztül, óriási elérési sebességet biztosítva a munkaállomásoknak. ez a jövő gyerekek:D és 20-30 éven bellül sőt, lehet korábban ez lesz a trend!
  • schumifun5mal
    #32
    Hozzák csak bátran ki a nagy méretet. Legalább a kicsik alsó határa is egyre nagyobb lesz és az áruk is kedvezőbb.
  • neoG
    #31
    hát.tényleg erre halad a világ.már én sem idegesítem magam játékok kiírásán/tárolásán.
    főleg 5giga feletti játékoknál.ha kell akkor leszedem
  • Akuma
    #30
    Fején találtad a szöget, tényleg ez lesz a jövő szerintem is... Petabájtokat kínáló olcsó webszerverek Terabit/sec-os adatátvitellel és akkor elég egy pici winyó is a gépbe, sőt akár winyó nélkül is működne a gép, otthoni gépek kis terminálok lehetnének aztán szevasz... a net meg ténylegesen olyanná válna mint egy könyvtár, amikor kell valami, akkor kiveszem (néhány másodperc alatt max) és megnézem. Talán még gyorsabb is lenne mint az átlagos tömörítési idő...
  • roliika
    #29
    jaja nézőpont kérdése, avagy jóöreg Einstein szerint relatív. :)
  • Theodora
    #28
    Nem értem mi a bajotok Frayer tömörítőjével!
    Én már most tudok mondani több olyan "tömörítő algoritmust" amelyel bármi betömöríthető "néhány bájtba", ezek:
    - URL
    - *.torrent
  • Akuma
    #27
    www.aqua.hu
    Már egy hónapja láttam náluk, lehethogy épp elfogyott, de valószínüleg nem kapkodják mint a cukrot 100ezer pénzért...
  • Scroll
    #26
    És memondanád milyen gyors lesz ez a tömörítő?
  • roliika
    #25
    Kis MD5-öt még bele kell dobni és jólesz a katonaságnak. :D
  • Frayer
    #24

    minden elismerésem
    jobb is ha ezt azonnal levédetet
  • L3zl13
    #23
    Érdekes rendszer, de archiválásra nem éppen a legjobb megoldás, ha az eredeti anyagot nem tudod visszaállítani a nálad lévő adatból.
  • DrFantastikus
    #22
    HA HA HA HA HA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • roliika
    #21
    UI.. bocs, tera nem terra már leszóltak múltkor érte.
  • roliika
    #20
    Namost az ilyen fokú tömörítéssel van ám baj bőven. Nem a sebesség a gond.

    Én elméletben elkészítettem elméletben teszteltem és gyakorlatilag lemondtam róla. :D

    Vegyünk egy több órás videófilmet.

    Ha csak a pixel változásokat mentjük, és több dimenziós tömbben táloljuk, majd az azonos byte-okra létehozunk egy adatbázis, és a tömb minden dimenzióját inden dimenzióval összehasonlítjuk, az a probléma fog femerülni, hogy a létrehozott file valóban igen kicsi lesz, ámde a kicsomagoláshoz szükséges adatbázis nagy.

    Namost ha 500 filmet betömörítesz, a betömörített file kicsi lesz, talán 2-300MB az 500 film, de az adatbázis ami a kitömörítéshez kell, több terra byte.

    Ha az adatbázisban komplex mintákat tárolsz, nem fogja lefedni az összes lehetséges variációt, és a videó kitömörítése igen lassú lesz.

    Természetesen veszteségmentes tömörírtésről van szó.

    1 féle képp oldható meg a nagy hatásfokú gyors tömörítés.

    p2p alapú több terra byte-os , és sok processzoros szervert fogsz munkába.

    Így letölti a delikvens a 40 megás file-t, kicsomagolásnál a szerverre bízza magát, ami közli a mintkat a kitömörítő programmal..és ha a szerver kapacítása nem elegendő, keres olyan felhasználót, aki épp ennek a kitömörítésén ügyködik.

    Kopi rájt :DD
  • archkoven
    #19
    Nyilvánvalóan azért akar a Hitachi is ilyen gyorsan megszabadulni a merevlemez üzletágától mert hallottak róla, hogy az sg.hu fórumon egy bizonyos Frayer igen előrehaladott kutatásokat folytat egy programmal ami minden blueray filmet egyetlen bitbe tömörít:DDD
  • Frayer
    #18
    Jóvan, én most nem kezdem megint a flamet. Azokon a forumokon mellébeszélés folyik, senki nem állította komolyan hogy csinált volna ilyet. Én sem tudok elképzelni olyan algoritmust ami pár száz bitnél kisebbre össze tudna nyomni bármilyen fájlt.
  • Myron
    #17
    én betömörítem 1 byte-ba is. csak ki nem lehet tömöríteni :D
  • Myron
    #16
    Azt is feltalálták már, szal szerintem ne powerkodj a tömörítő progiddal mert MEG FOGSZ HALNI :D
  • AtomHeart
    #15
    Aranyapaim, le vagytok maradva, a prog.hu es pcforum.hu foruman mar regota feltalaltak a mindent 2 byte-ba tomorito algoritmust!
  • dester
    #14
    Link


  • kernerster
    #13
    De mondd már meg hogy ki csinálja, mert ez így egy nagy kamu
  • L3zl13
    #12
    Légyszives majd látogass ide április környékén, hogy körberöhöghesselek, miközben szabadkozol, hoigy miért is nincs még kész a program. :D
  • Anubys
    #11
    ...és mondd csak, ki is lehet tömöríteni?
  • Frayer
    #10
    Majd az lesz a lol mikor úgy március környékén kész lesz egy demo, szívesen megnézném a kételkedők pofikáját, és főleg a merevlemez ipar tetején ülők rémült arcát
  • JL666
    #9
    és az hol jön ki? vagy neked lesz ez a nagy dobásod?
  • BandiG
    #8
    Az ugy lesz 2TB ha futtatunk rajta egy doublespace-t. :D Ha felallitjuk a szorzot akkor meg 10TB-t is kiirhat ures helynek csak ha masolsz ra egy 2MB-s fajlt akkor az 10MB-t fog foglalni. Ah, a regi szep dos-os idok... :)
  • L3zl13
    #7
    Hmm. Miért nem hiszem, hogy emiatt álmatlan éjszakái lennének a vezetőknek? :D
  • Frayer
    #6
    Kiváncsi leszek mi lesz a merevlemez iparral, ha kijön a minden fájlt pár száz bájtba betömörítő program.
    Kb, mintha hirtelen valaki feltalálná a vízzel működő autót, senkinek nem lenne szüksége a 40 giga feletti vinyókra.
  • L3zl13
    #5
    2 TB szvsz nem fog menni ezzel, mert max 5 tányért szoktak tenni a 3,5-ös vinyókba. Azaz 1,67 a max amit ki tudnak hozni belőle, még ha beleszámoljuk számoljuk a letiltott és tartalék szektorokat is.
  • BeLac
    #4
    Mégis csak 3,5"
    A január 7-10 között megrendezésre kerülő Las Vegas-i CES-en kerül sor a 1,5 TB-os Hitachi HDD premierjére.
    Az öt, egyenként 200 GB-os tányérból építkező Desktar 7K1000-től veszi át a kategóriaelső szerepkört a pár hét múlva debütáló 1,5 TB-nyi adatot elnyelő HDD. Hitachi friss fejlesztése, a 334 GB kapacitású tányér, melynek alkalmazásával a 2 TB elérése is kézzelfogható közelségbe került.
  • BeLac
    #3
    Lehet hogy 2,5” HDD-re gondoltak, legalábbis a képen az van.
  • Gonz0
    #2
    Hol és mennyiért? url?
  • Akuma
    #1
    Fura, hogy ez a hír csak most röppent fel, amikor már boltokban kapható egy ideje 1,5TB-os lemez...