3008
Milyen legyen a számítógépház?
  • Solten
    #2128
    de (#2096)
  • duracellmumus
    #2127
    -én kérdeztelek titeket:(#2094) de semmi konkrétat nem írtatok...

    - elfér benne kényelmesen, sőt az oldalfalra felkerült egy 24cmx24cm-es hőcserélő négy 12cm-es ventik társaságában...

    -a ventik behelyezése fölűre nem a legbölcsebb, ugyanis ekkor nem kerüli ki a meleg a cpu-t hanem pont telibe kapja azt.

  • Solten
    #2126
    Lazan meg kell birkoznia, ez a konfig saccperkabe 450-et fogyaszt. A HX 520 meg lead 520-at.
  • KranaZoli #2125
    Egy signó:

    Corsair HX520 ; Asus P5K; Intel Q6600(G0)+NorthQ3310BLA; 2X1GB Kingmax Mars DDR2 1066Mhz; 2X1GB CSX DDR2 1066; Corsair Dominator Airflow; Sapphire Radeon HD4870X2 2 GB GDDR5; Samsung HD400LJ/7200rpm/8M sata2; Samsung 401LJ/7200rpm/16M sata2; WD5000AAKS/7200rpm/16M sata2; Samsung 502IJ/7200rpm/16M sata2; Lg dvd rom GDR8163b ide; Lg dvd iró GSA4163b ide; Asus VW195D; rendszer hűtők: 1X12cm 5X8cm 2X6cm 2x4cm

    Úgynézem megbírkózik pár cuccal a HX520 ;)
  • duracellmumus
    #2124
    üdv!
    és mi oldotta meg a dolgot házcsere? vagy a tápot is lecserélted?
  • KranaZoli #2123
    Erre ne igyál mérget!
    ;)
  • Ari18
    #2122
    A 4870-ed sokkal hangosabb nála.
    Nem is fogod hallani, hogy van benne táp.

    30k elég húzós, de a csend kárpotólni fog.
  • KranaZoli #2121
    Engem az érdekel, hogy játék közben hogyan teljesít, terhelés mellett.
    2D-ben Chieftec-el sincs semmi probléma.
    (csak annyi, hogy sok rajta a felesleges kábel a házban :)

    IDE-t sikerült kigyilkolnom, az pl. már zéró szinten kell...

    Illene halkabbnak lennie.

    VGE: 30ezer bruttó (AlienComputers-nél).
  • Ari18
    #2120
    Majd írjál róla véleményt.
    Szerintem jól fogsz járni vele.
    Mennyi is lett a végén?
  • KranaZoli #2119
    No, ha minden jól megy akkor pár nap és megvan az új táp...
  • Ari18
    #2118
    Nem lenne jobb megoldás egy új ház?
    Nem hiszem, hogy szépen elférsz abban a házban 2db 4850-el.
  • Ari18
    #2117
    Én elhiszem neked, mert PH!-n is érdekesen néztek rám amikor írtam, hogy túlmelegedett benne a tápom. Pedig port sem szívott be.
    Kb. 10perc netezés után már forró volt.
  • KranaZoli #2116
    Hát baszki, mindennek megvan a "Maga ára". Jah, akinek 2db 4850 csücsül a házikójában, annak számolnia kell a melegedéssel. :)

    Ventikkel nem lehet ezt megoldani. Szal 7db 12cm-es venti és nem elég?!
    Én először ezzel próbálkoznék. Oldalra, felülre.

    Én kihúznám vhogyan így, aztán venni vmi jobb házat később...
    Mi lesz, ha nyár lesz?!
  • duracellmumus
    #2115
    "Tudom, elég nagy hülyeség volt lecserélni."teljesen egyett értek veled.

    a táp főzős dolgot meg igazából nem értem, nekem volt benne enermax lib.500w, most hx1000w és mindegyikből csak hideg levegő jön/jött ki..

  • Ari18
    #2114
    Tudom, elég nagy hülyeség volt lecserélni.
    Igazából a tápos dolga miatt utáltam meg.
  • duracellmumus
    #2113
    Üdv! van benne két 4850 még a káosz előtt vettem 36-ért darabját, és nem szeretném lecserélni, egyenlőre...

    a megoldás a köv. lesz: marad a cm690, veszek vgak-ra vizesblokkot, többit meg kitalál hatodod...
  • Solten
    #2112
    Hm, Stacker-al van ertelme osszehasonlitani (3db 690-et veszel az arabol)...? :) Teljesen mas kategoria...
  • Ari18
    #2111
    750W-os teljesen felesleges.

    Nem is biztos, hogy tudnak annyi Ampert mint a Corsair.
    Írták is, hogy az 520-as inkább egy 600-asnak felel meg.
  • KranaZoli #2110
    Még nem jeleztek vissza, hogy mikorra jön (várható)
    Csakis PH-n. Ott nézegettem Én is, de Corsair-ből sajnos csak nem moduláris tápok voltak, Chieftec-ből voltak modulárisak de 750W-os jószágok :(

  • Ari18
    #2109
    Kinézetével nem volt bajom, de nagyon nagy csalódás volt a Stacker után.
    Mind hűtésben, mind méretben. stb. stb.

    Igen elég drága mindenhol ~28k

    Én nagyon jó áron vettem még 15k-ért, havertól, 5év garral, 2hónaposan.

    Nem döntöttél rosszul, megbirkózik egy 4870X2-vel is simán és halkan.

    Mikor érkezik meg?

    PH!-n hirdesd meg, ott hamar elviszik.
  • KranaZoli #2108
    Nekem még annyira nem jött be, már ránézésre sem...

    Ippen most pár órája adtam le rendelést.
    Sajna kb. ennyi az ára szinte mindenhol, vagy több..
    :(

    Corsair HX 520W-osra.
    Végül úgy döntöttem, hogy nem kell Nekem feltétlen egy 620W-os táp. 4870X2 nem mostanában lesz, lenne. Addig meg csak "ketyegne" a gari is...

    Maaaajd ha úgy alakul és kevésnek bizonyul, akkor új kör.
    :)

    Ha meglesz, akkor meg meghirdetem a Chieftec tápom.

    Vissza kell forgatnom vmi lét, ui. párhuzamosan meg folyamatban van egy Logitech X-230-as 2.1-es "hangrendszer" ;)
    Többek között ezért is szeretnék "halk" gépet amennyire lehet, hogy játék közben minél minimálisabb legyen a zavaró hang :)
  • Ari18
    #2107
    Nekem nem jött be ennyi :)

    Tápod mikor lesz?
  • KranaZoli #2106
    Jah, hát azé az már más kategória. ;)
    De egy pöttyet meglepődtem ezen, hogy a CM690-es ilyen házikó...
  • Ari18
    #2105
    Akkor mégis szar, mert egy normális házban ilyen problémák nincsenek.
    Amúgy rakjál bele ventilátort, szerintem megoldja a bajodat.
  • Ari18
    #2104
    Igen!!!
    CM Stacker után egy kis gagyi háznak éreztem. Ezek után gyorsan eladtam és vissza a egy másik Stacker. Annyira rossz volt, főleg a tápom nem szerette, sokszor újraindult tőle. Szó szerint megfőtt benne.
  • KranaZoli #2103
    Most háy db venti van abban a CM690-ben és hol?!

    Való igaz, a 486-osom Nekem is fekvő házban volt, de arra már nem emléxem, hogy hány db venti volt benne :)))

    De ezt nem teljesen értem. Milyen VGA-ról van szó?! Nem lenne egyszerűbb VGA-t cserélni?! Azért kérdem, mert cirka 1 hónapja (talán még annyi sincs) van olyan házam, hogy elöl venti, hátul venti. Előtte egy tök zárt házam volt és "szarabb" hűtéssel rendelkező 4870-essel mégsem volt problémám a CPU ésatöbbi hőmérsékletekkel.

    Nem tudom elképzelni, hogy elöl, hátul 12cm-es venti és nem jó. Főleg ha tehető még a ház tetejére is cooler, stb...

    Ill. venti csere?! (vmi halkabbra, jobbra)

    Aztán Nekem még Solten írt régebben ilyet, ha később problémám lenne a hővel:

    Lian Li BZ-502B Cooling Kit

    De van egy csomó ilyen érdekesség még a pcgear-nél a Lian Li kiegészítők között. De ez szerintem minden házikóba jó... :)

    Táp:

    Nem akarok nem moduláris tápegységet venni és ha veszek, akkor mindenképpen nagyobbat mint a mostani (450W).
  • duracellmumus
    #2102
    a hátsó venti valóba kiküldi a meleg levegőt, de csak akkora tempónál birkózik meg a vgakal amekkora nekem már hangos(>1000rpm):((

    a fekvő házzal volt már tapasztalatom(486 DX4 106Mhz-ig túlhajtva:)

    "Apróhírdetésben láttam egy olyat, hogy 24ért árul egy srác 750W-os Chieftec moduláris tápot. (Turbo Series fajta) Ez 14cm-es ventivel van, és a drágábbik fajta 750W-os táp".: láttam már belűről ilyet és nem bizalomgerjesztő...

    -inkább vegyél 29-ért Corsair vx550-et...vagy 420-at egy 20-asért..bird pc.. biztos van olcsóbb is de én ezt ismerem bocsi...
  • KranaZoli #2101
    Miért abban nincs hátsó venti, ami kifújná a "meleg" levegőt?!
    Annak azért nem sokkal, de a VGA fölött kellene lennie, nem?

    Picit szkeptikus vagyok, ezzel a fekvő ház dologgal kapcsolatban, ui. gondolom Én(!) ha ez így lenne jobb, akkor a "gamer" házak is pl. fekvő házak lennének, nem álló házak... (passz)

    A CM690-ben van lehetőség opcionálisan oldalsó és fölső ventiknek is (ha jól emléxem). Én 7db ventire emléxem. 12cm-esekből elöl, hátul és pl. fölül nem elég. Meg amennyire Én emléxem a háza sem zárt. Nekem olyannak tűnt mint egy szita, de lehetséges, hogy keverem másik CM házzal...

    Corsair táp

    Aliencomputers-nél akartam (volna) venni egyet szombaton, felhívtam Őket és közölték, hogy per pillanat semmilyen sincs Nekik. Honlapjuk szerint ez Náluk 20ezer pénz lett vola!!! Rákérdeztem az árára ui. azt furcsálltam, hogy találtam 45ezer(!) pénzért is. Utolsó ára bruttó 29ezer volt az 520W-osnak.
    :o

    De az Euro árfolyam alakulása miatt kapásból nem tudtak árat mondani rá.

    Így egyelőre jegelem a témát. Vagyis addig amíg fel nem sikerül hívnom egy másik boltot, amit még kinéztem.

    Apróhírdetésben láttam egy olyat, hogy 24ért árul egy srác 750W-os Chieftec moduláris tápot. (Turbo Series fajta) Ez 14cm-es ventivel van, és a drágábbik fajta 750W-os táp.

    Mondjuk kúrvára nincs szükségem 750W-os tápra... :)
    De Nekem nem tűnik rossznak ez a táp sem.

    Azonban a Corsair nagyon szimpi lett a PH teszt elolvasása után.
  • duracellmumus
    #2100
    a ház egyáltalán nem szar! csak ha a videókarik 80c'-os levegőt eregetnek, és a cpu egyből megkapja azt...
  • Solten
    #2099
    CM690 kicsi volt?
  • Ari18
    #2098
    Kalap szar egy ház az a Cm690
    Nekem megfőzte a tápomat.
    Cseréltem is egyből.
    Kicsi is volt nekem.
  • KranaZoli #2097
    De a CM690-et az egészen faszán tele lehet szórni ventikkel, nem?!
  • Solten
    #2096


  • KranaZoli #2095
    Wow!
    Ilyen házat nem tudok, de amit írtál az naggyon fasza.
    :)))
  • duracellmumus
    #2094
    Üdv!

    nézhettek hülyének!:

    olyan fekvő házat keresnék, amibe belemegy egy e-atx(asus ra. II ext.) lap, egy hx1000w-táp(1.4xhosszabb mint atx-es társai) és a fedele legyen tele lyukakkal, lehetőleg nem túl csicsás... és téglatest alakja legyen.

    Most egy cm690-ben lakik, de a videokariktól a forró levegő felszáll a cpu környékére és nem a legjobb így, ha elfektettem és leveszem a tetejét/fejel lefelé állítom kb 20c'-al alacsonyabb a cpu/mb temp...

    HA tudnátok erre megoldást akkor azt nagyon megköszönném!


  • Solten
    #2093
    Chieftec gamer haz, tul sok kekkel :)

  • Ari18
    #2092
    3870X2 CF szerintem.
    LanCool K1 kifejezetten tetszik, csak az ára ami nem.
    Fogok csinálni még egy gépet, torrent-re, ahhoz keresek házat. Csak nem ennyiért, pedig ez nagyon jó lenne.
  • KranaZoli #2091
    Ez egy olyan ház amit most vettem nemrég (LanCool K1):



    Ezek mondjuk legjobb esetben is 4870-es kártyák lehetnek szerintem.

    "Huge internal space, with over 285mm deep, allow user to use high end graphics card."

    Vmit ha sok időm lesz 7vgén (kötve hiszem) majd Én is kiprószálok. Ebben a házikóban a képen látható HDD rekesz elforgatható. Alap esetbe szerintem ebbe se férne bele egy 4870X2 (vagy írtó neccesen csak és valóban úgy ahogyan írod, hogy törnek a kábelek).

    Amire kíváncsi leszek az az, ha elforgatom a HDD rekeszt ha hosszabb lenne a VGA kártya, akkor "becsúszna-e" a rekeszbe, vagy nekiütközne vmelyik sarkának.

    Így max. marad, ha az ember kidobja belőle a rekeszt, HDD meg a floppy helyére, vagy vmelyik 5,25"-os rekeszbe. Azonban így oda ez a gumis HDD behelyezés, ill. több HDD-nél macerás, stb...
  • Ari18
    #2090
    ~27cm, és erre rájön a tápkábel ami, ha szépen elvezeted, nem 2cm helyet foglal el.
  • KranaZoli #2089
    Értem.
    Milen hosszú egy 4870X2, amúgy?!