63
  • motochris
    #63
    Szevasz mindenki!

    Nekem van egy Sony NW-A 808-asom. 8 Giga tárhely, zene, videó (mérföldekkel jobb pl a cikkben bemutatott Sandisk Sansánál - onnan tudom hogy előtte nekem is az volt). A hangja elsőrangú, akksi sokáig bírja, kijelzője gyönyörű, és amilyen vékony annyira strapabíró köszönhetően az igényes fémborításnak. Ja, és a gyári füles megegyezik tudásban a 8ezerbe kerülő másik Sony fülesekkel (most van pl MDR-EX71-es). Egyébként eredeti hozzávaló bőrtokkal együtt eladó. Nem szívesen adnám el, mert szerintem az egyik legjobb gép, de most kéne az ára...
    Ja, SonicStage-et az elején én sem szerettem, de őszintén szólva igazából csak annyi van, hogy lassú kicsit, de ezzel a géppel elég korrektül kommunikál, nincs vele bajom.
    Ha valakit érdekel a fenti konstrukció, akkor: [email protected]

    Bujjék!
  • BigPunisher
    #62
    iaudio.
    koss füles.
  • Aquli
    #61
    Én a Sony márkaboltban (Westend) vettem 13.990-ért.
  • harvy101
    #60
    ipod napersze
    hamár videout akarok nezni akkor Longhorn M16
    hapedig mp3mat akkor jo a kis 10000res lejacco is (4éves) 800 forintos fullhalgatoval :D
  • Tetsuo
    #59
    akg ruls bar most sajna sennheiserem van..
  • Gladiator
    #58
    király, pont ilyet akartam venni. te hol találtad 13.000ért?
  • kids
    #57
    skinnyman, szeretnék tőled tanácsot kérni pár dologban sony mp3akkal kapcsolatban. ilyenek érdekelnének pl h van e rajta EQ mert elvleg a sennheiser cx300 elvleg eléggé kiemeli a magas tarományt és azt kéne visszabutitani :)
    meg ugylátom neked van egy kis tapasztalatod a témába, felmerültmég egykét finomság :)
    bitkids(kukac)freemail.hu
    Köszi, üdv
  • Rocko
    #56
    akkor vissza az egész
  • skinnyman
    #55
    Lehet, hogy a cikkben felsorolt kütyükre gondolt.
  • Rocko
    #54
    öreg! olvasd végig a hozzászólásokat pl: S703F tudja
  • WiZZaRD
    #53
    Majd lehet butykolok, de most sok masik player van, ami helyettesiti:).
  • tproli
    #52
    Hát, iaudio 4 rulez, már ameddig bírja :) De az is igaz, hogy nem mindenki fut heti 100 km-eket vele télen-nyáron :)
    Ha már nincs esély garira, szedd szét, és bütyköld meg. Az enyém most működik, de kicsit sok volt az ón, aminek a rádió látta a kárát :)
  • Aquli
    #51
    Na meg is vettem ma a B103-mat (feketét), még nem volt időm kipróbálni, majd holnap leírom tapasztalataimat..
  • skinnyman
    #50
    Hát jah, van egy kis apró különbség :) És CX300-al mégjobban szól :)
  • roliika
    #49
    :) Sonynak van ilyen pici fülbedugható kis izékéje..hát úgy szól benne a basszus meg a magas hangok is, mintha nem is tudom..a fejedbe lenne beleépítve egy komplett zenekar. :D
  • skinnyman
    #48
    "menőő az a lényeg"

    Oké, tényleg az való neked.
  • kakaoskalacs
    #47
    IpoD power megéri a pénzét divatcikk?? ésaztán kit érdekel :D menőő az a lényeg :D jo a hangminöség is szuper e kezelhetöség 10/10
  • WiZZaRD
    #46
    Nekem is az adta meg magat, igaz 2,5 ev utan:(.
  • razsasc
    #45
    Számomra az itt felsorolt kütyük csak bizsuk, amelyik nem tud rádióvételt (felvételt) is, az mind bakfitty!
  • tproli
    #44
    Nekem van egy iaudio 4-em, anno usából hozattam, itthon még alig lehetett kapni. Nagyon meg voltam vele elégedve, aztán a füles csatlakozásánál elromlott valami. Visszavitettem, kaptam egy másikat (nem egészen volt ennyire egyszerű, de végülis gond nélkül ment). Az új is beadta a derekát kb fél év után, ugyanúgy. Szériahiba.
    Közben vettem egy noname, lapos lejátszót, külön sportolás céljából (futás). Hangzásban elég gyenge, az akksija se az igazi, és csinál néha érdekes dolgokat, de alapjában véve meg vagyok vele elégedve. Amire kell, arra pont megfelel. Szóval érdemes elgondolkodni, hogy mire is kell a cucc, és aszerint választani.
  • WiZZaRD
    #43
    Konkretan melyik tipus kezelese fos? Nekem volt regen iA4-es es maig a legjobban kezelheto cuccom volt, a leghasznosabb szolgaltatasokkal. Kicsit dragak ugyan az iAudio cuccok, de a legjobbak.
    Hasznalok meg egy XClef HD500-ast, igazi tegla, de nagyon jo player, meg egy MeizuM6-ost,aminek a hangminosegevel nem vagyok maximalisan elegedett (persze vannak sokkal gyengebbek is, de sem az iAudiohoz sem az XCLefhez nem lehet hasonlitani).
    Nem tudom, most lehet-e kapni meg az iRiver cuccokat, de azok is nagyon jo playerek, igaz meg dragabbak.
    Par napja volt alkalmam kicsit probalgatni egy ipod nanot is, 8G-set, na az kb. egy szinten van a meizu m6-ossal, csak sokkal dragabb:).
  • skinnyman
    #42
    Azt én is :)
  • Reyes
    #41
    Nekem Meizu M6-om van már több, mint 1 éve, és semmi panaszom nincs rá. Várom szeretettel az M8-at^^
  • Loverman
    #40
    Öhm, köszi, de nemtom hogy jött ez ide az enyémre válaszként, én a Microsoft Zune-ról írtam ;)
    Ez az amcsi rokonos dolog viszont jó ötlet... A weben egy helyen láttam eddig Zune-t kiírva, 85ezer Ft-ért, amikor átszámítva (mint írtam) 35e...

    Jah, és szegény társaim, akik hipergagyi szarokon hallgatnak nem-zenét, sírjunk együtt xD
  • skinnyman
    #39
    A CX300 azért jó, mert az elérhető árkategóriában vn és mégis eszméletlenül szól. Erről a bose márkáról még nemnagyon hallottam. A CX300 felett ott van például a Sony MDR-EX90LP füles, az már előrelépés a CX300-tól, viszont 20k felett van az ára és nem is zárja ki olyan jól a zajokat. Aztán van ott még a csillagászati árkategóriában az EX700SL, egy ilyen már nagyon durván szól, de az ára már brutális: 50k-70k huf körül mozog. Én azt mondom, hogy akinek ilyen sok pénze van, az vegyen Shure-t, az gyárt igazán profi füleseket. Illetve ami annál is jobb az az Ultimate Ears. A világ legjobb fülesét ők gyártják, mindössze 1150 dolcsiért, az már olyan, hogy a saját füledre öntik, olyan alakja lesz :) Ultimate Ears-t használ egyébként szinte az összes profi előadó, zenész. Vannak elérhető árú füleseik is, például a Super.fi 5 Pro, állítólag már ez is úgy szól, mintha egy koncerten az első sorban lennél, 250 dollár az eredeti ára, amazonon 140-re levitték. De ezt az árat még mindig sokallom, valahogy nekem a CX300 ára körül van a határ. Az a füles már túl jó lenne, félnék vele kimenni az utcára :)
  • skinnyman
    #38
    Valószínűleg ők vannak többségen egyébként, mint monottam már: manapság nem divatos minőségien zenéthallgatni. Komolyan mondom, hogy a '80-as években kazettás walkman-eken minőségibb volt a zenehallgatás, mint ezeken a mai hipergagyi szarokon. Nézem néha a buszon hogy milyen "lejátszókon" és milyen "fülesekkel" "hallgatnak zenét" (ezt én nem is nevezném már zenehallgatásnak), rosszul vagyok ezektől.
  • Darth Sith
    #37
    Az iRiver-ekhez gyárilag sennheiser-t mellékelnek, de a CX300 majdnema legjobb választás, azért csak majdnem, mert most jött ki a legújabb széria, hiszen már 2 éves múlt a CX300 :) Lossless zene+iriver+sennheiser = legkellemesebb utcai zenehallgatásra. Talán egy bose fülessel lehetne még dobni rajta, csak az már irreálisan drága.. :/
  • Darth Sith
    #36
    ez a cikk enyhén szólva hiányos. Hol vannak a sony, iRiver lejátszók? Amelyknek talán közük is van a zenéhez, nem úgy mint az iPod-nak. Bár lehet, hogy ez a cikk azoknak készült akiknek nem számít a hangminőség, konfigurálhatóság, strapabíróság és élettartam/aksi.
  • skinnyman
    #35
    Jaja, CX300 rulez, nagyon megéri a pénzét :) Egyszerűen eszméletlen hogy szól, főleg egy hagyományos füles után.
  • skinnyman
    #34
    Jaja, ez is nagyon jó, nagyon megéri az árát. Én ha most vennék, akkor inkább vennék 50k-ért egy 8 gigás NWZ-A818-at, az most a csúcsmodell :) Nekem nem annyira fontos a közvetlen usb, úgyis van mindig kéznél usb kábel. Nekem csak a hangminőség számít mindenek felett :) Najó, ne is legyen csúnya, jól kezelhető legyen és sokáig játszon le. Az én mostani lejátszóm 50 óráig bírja szuflával és utána 2 óra alatt maxra tölthető :)
  • Wishmaster
    #33
    hali, nekem iRiver 790-es lejátszóm van, elég régi de még mindig odaver sztem jópár lejátszót. Hozzá 1 hónapja vettem CX300as sennheiser fülest... eszméletlen jó a hangáz. Ajánlani tudom mindenkinek:P
  • stockhouse
    #32
    Én is csak a sony mellé tudok álni, nekem egy öregecske Sony NW E-105 lejátszóm egy CX 300as sennheuser fülessel, megbizható, és álomszépen szól, csak a sonic stage a baja:D
  • Sanyix
    #31
    "en 2 gigas samsung yep et vettem 15e ért most.."
    Nekem 1 gigás van, 2 éves. Jó hangminőség, mp3, wma, !ogg! támogatás, SRS WOW effekt, T-bass-al, FM rádió, playlist. Kicsi, jó sokáig bírja töltés nélkül, de a menü gombokkal baj van. Kis oldalra mozdítható pöcök, ami a hangerőt vagy a menüben lépést szabályozza, rövid megnyomás "enter"(lejátszás közben fájlkezelő megnyitás), hosszú megnyomás menü. Namost ez a hülye mostanában azzal szórakozik, hogy tökig lenyomom azt a pöcköt és tartom, és megnyitja a fájlkezelőt... Nemtudom hogy miért érzékeli azt hogy megnyomom és elengedem rögtön, de rohat idegesítő, sokszor 5 perc szenvedés mire előjön a a főmenü, bár szerencsére ritkán van szükség rá.
  • bodiboy
    #30
    Nekem egy első generációs nanóm van, az a jó enne hogy pont beleillik az ember kezébe, könnyű. A touch nagyon bejön, de azért nem cserélem le még egy jó darabig:)
  • zLk
    #29
    "Gyönyörűen néz ki, ami sokakat elvakíthat, hiszen közben azt sem szabad elfelejteni, hogy egy 8/16 GByteos lejátszóért 85/120 ezer forintot ragadnak ki a vevő zsebéből. Ennyit bizonyára nem ér meg az átlagembereknek, ez már túllő azon az értéken is, amit a márkát egyébként is keményen megfizettető Apple-től megszoktunk."
    Teljesen igaz, hogy lopás az egész.
    DE!
    Ha valakinek van ismerőse aki esetleg megy az USA-ba, vagy ott él, annak csak ezt tudom ajánlani!
    Hozasson magának egy iPod Touch-ot! 8GB-os Touch kb. 57.000 Ftra jön ki. Ugyanennyi a nano itthon. És azért nem kis külömbség van a kettő között.
    Nekem ilyen van, és elmondhatom, nagoyn is megéri!
  • Sir Quno Jedi
    #28
    Na nekem ott a 2 csigás P535-öm, azt azt sem hallgatom. Minek.
  • 1hengeresVmotor
    #27
    creativ Muvo v100 1 Gb os 7 ezer Ft volt jó hang mnőség energizer akuval nagyon sokáig elmegy ... nekem ez jött be ár/minőség oldalán...
  • Aquli
    #26
    Egy barátomnak van hasonló (lehet, hogy eggyel korábbi modell, néhány hónapja vette), csak rózsaszínben (lány :)), és tényleg korrekt darab, egy ilyenen én is gondolkodom.
  • Carbine
    #25
    2 napig volt nálam cserébe egy Creative ZEN, 30 GB-os verzió és nem kis meglepetést keltett, hogy az elvárhatóhoz képest gyenge a hangmínőség. Egyszerűen hiányzik belőle a dinamika. Az alap fülessel ez negyon érződik, de megpróbáltam, egy Sony füllhallgatóval, majd egy Philips fejessel is, és nem sokat javított rajta. Végső neki futásra, egy barátomtól kértem el az AKG K-141-es fejhallgatóját, ami azért nem egy gagyi kategória és azzal sikerült csak vmi elfogadható hangzást kicsikarni szegény ZENből, de azért nem hinném, hogy sok ember akarna az 50-60 ezer forintos lejátszóhoz, egy 25 ezres fejest venni csak azért, hogy az átlagnál valamivel jobb hangzást kapjon, pláne, hogy egy stúdio fejhallgató nem is arra való, hogy a Metrón használják. Filmeket jól játsza, de ekkora méretben extrém dolognak számít, és csak magát bünteti az ember, ha így filmet néz, szvsz. A Creative talán jobban teszi, ha a hangkártyáknál marad, vagy zsúfolják bele egy X-Fi képességeit a ZENbe, és adjanak hozzá egy Aruana fejhallgatót és akkor már tökeletes is lehetne, addig meg jómagam megmaradok a jelenleginél.

    Persze ez egyéni vélemény, de néha még engem is idegesít :D
  • Boba Fett
    #24
    Na akkor én is hozzátennék a cikkhez:
    Nekem ez a Sony van/lesz karácsonyra, amint megkapom. :-)

    Bemutató a CNet-en
    Ez és társai a hivatalos honlapon
    Sony NWD-B103, bár a nevét sok helyen nem tudják eldönteni, de a B103, az biztos. Van 1 és 2 gigás változat, az F végűekkel rádiót is lehet hallgatni, 12 órát bír az aksija, azaz pont végig lehet hallgatni az 1 giga zenét.
    Ami fontos szempont volt nekem, hogy legyen egyszerű, kulturált, de szép (azaz fekete ), lehessen pendrive-ként is használni (külön kábel nélkül) és ne kelljen elővennem a zsebemből ahhoz, hogy kapcsolgathassam, valamint hagyományos jack dugó menjen bele (ne az a mini vacak). Ezeket tudja is mind.
    Egy követelményt nem teljesít: nem AAA aksis, azaz nem tudok benne akkut cserélni, ha majd kell, de sajnos nem nagyon van már olyan lejátszó, amiben külön AAA aksi van.
    És persze én sem akartam használni a Sony saját kis programját a zenék feltöltéséhez, de ez már a SonicStage (vagymi) nélkül is tökéletesen működik.
    A hagnzása természetesen szép, ahogy az a Sony-tól megszoktam, a fülhallgatója is megfelelő.
    És ami a legjobb: mindössze 13 000 Ft az ára, a cikkekben emlegetett 20-60 ezer Ft-os lejátszókkal ellentétben.

    No, remélem tudtam valakinek segíteni a döntésben. :-)