78923
  • Davidus
    #982
    "hiányozni fognak majd healer, tank szerepkörök"

    topik vicce:D
  • ziipp
    #981
    Ellentétes érzelmeim vannak a játékkal kapcsolatban. Egyrészt jó, mert Diablo. Egy az egyben azt viszik tovább, ami a II-ben volt. Csak az a kérdés, vajon elég lesz-e World of Warcraft után? Mert ez a játék egyértelműen primitívebb, egyszerűbb mint a WoW. Ez alapvetően nem gond, csak hiányozni fognak majd healer, tank szerepkörök, ezáltal a multiplayer élmény is kisebb, egysíkúbb lesz. A grafika az üt, nem vitás. Sőt, a rombolható tereptárgyak is tetszenek, bár az első harcban kicsit megijedtem - "Hogy fog ez ennyi ellent lenyomni?" -, de végül megoldotta. :) Wichdoctor is jól néz ki, elsőre azt mondanám, Necromancer új bőrben. A fő dilemmám az, vajon elegendő egy grafikai ráncfelvarrás az újbóli sikerhez? Vagy most kezdődik meg a Blizzard hanyatlása? 2009 Karácsonyakor megtudjuk, höhö. :)
  • Davidus
    #980
    mert a barbárnak nem manája van:) barbár skillek furyból meg staminából mennek. a kék orb gondolom a fury
  • Klemice
    #979
    hmm miért más színű a doki meg a barbár manája?
  • Rip
    #978
    Ah, felcsendül a jó öreg gitártéma szimfónikusokkal előadva! Pöpec! :)
  • Zsolo007
    #977
    Ne értsetek félre, nem mondom, hogy szar az egész. Csak leírtam a benyomásom a trailer alapján. Peace :)
  • Davidus
    #976
    meg úgy az egész oldalt érdemes megnézni aki még nem tette
  • Davidus
    #975
    map meg a zene is nagy ami alatta megy:P
  • Krinyo
    #974
    ez a rinya ment sc2-nél is, még 1 nap sem telt el a bejelentés óta de már "szar az egész"
  • Szeszmester
    #973
    Nem értem, hogy egyeseknek ebben mi nem tetszik, én álleejtve néztem végig, pedig nem ma kezdtem játszani (hanem közel 20 éve).

    A megjelenésig szerintem még 2 év hátra van, egyelőre mutattak nekünk 10 szörnyet és két karakter néhány képességét. Ha elsütnék a nagy ötleteket, más fejlesztők talán be tudnák gyorsan építeni a közelgő játékaikba...

    A harcrendszer elég pörgős és darálós lett, nagyon tetszik.

    A képi világ látványos és kifejezetten hangulatosnak tűnt, az effektek szépek, a rombolható környezet jó ötlet.

    Szerintem jó ez az instant gyógyító dolog, nem kell meredt szemmel bámulni az életerő-gömböt (nem tudom, mi volt az izgalom abban, hogy a városban mindig bevásárolsz és néha kombinálod őket a manaitalokkal. Mit kell ezen gazdálkodni?).

    A karakterosztályokat nem értem, hogy lehet leszólni, egyrészt még nagyon keveset tudsz róluk, másrészt két Diablo és a WoW után (meg a stratégiák) szerintem van arra valami esély, hogy ki lesznek egyensúlyozva, egymást ki fogják egészíteni.
  • bgabor
    #972
    És még egy dolog:
    A Starcraft2 egy évvel ezelőtti bejelentése óta a rajongók visszajelzései hatására Blizzardék annyit változtattak a programon, hogy ma már alig lehet ráismerni. A Dio3-al se lesz ez másképp.

    Tehát ez még mindenképpen csak egy amolyan irányvonal-mutató dolog.
  • bgabor
    #971
    Gyakorlatilag alig láttunk még valamit belőle. Amúgy mégis mit vártál, mi lesz a Dio3, ha nem egy 3D-sített, felturbózott Dio2?
  • Rage47
    #970
    semmi warcraft hang és ikon nincs benne:D
  • who am I 7
    #969
    Igen, a wowosaknak wowos game kell, a diósaknak meg dió kellett volna...De ezt már baxhatjuk úgy látom...Mindenesetre, engem csak a skillek zavarnak, hogy olyan összevissza színűek...A pergamen alap ezerszer jobb..
  • Dant0r
    #968
    A legelső ghoulokat amikor öli, az a hülye sikítós hang war3-ból van pl
  • Zsolo007
    #967
    Ami nagyon megmaradt bennem: Rögtön az elején mikor a ghoulok rátámadnak a barbárra hallani egy ilyen visító hangot, ami nekem nagyon ismerős warcraftból. Persze lehet hogy tévedek és keverem.
  • r4pt0r
    #966
    Hát nem tudom milyen hangokat hallasz de pl a nyílnak a hangja egy az egyben olyan mint az 1ben. :D
  • Zsolo007
    #965
    Ez rendben van, de ez nem warcraft univerzum....
  • kakaoskalacs
    #964
    mivelhogy EGYÉSUGYANAZ A FEJLESZTÖ CÉG :D wow-hoz hasonlo game kell a népnek
  • Zsolo007
    #963
    Mielőtt félreértés lenne: (ikonok, hangok, inventory egy az egyben wow) Ezt úgy értem, hogy az ikonok és bizonyos szörnyhangok nagyon warcraftosak, míg az inventory egy az egyben wow. :)
  • Zsolo007
    #962
    Megnéztem a gameplay trailert és nem győzött meg. Ha azt nézem, hogy mennyit lépett előre a 2. rész az elsőhöz képest, akkor itt ez alapján a trailer alapján kevés ez a 3. Sokkal inkább egy dio2 klón és warcraft keresztezését látom (ikonok, hangok, inventory egy az egyben wow), mint egy valódi folytatást (mint mondtam mindezt az 1-2 közötti fejlődéshez próbálom mérni). Illetve egy másik dolog is zavar: a 3d motor. Nem vagyok 3d ellenes, de a páncélokat nézve nagyon zavaró a 3d. Egyszerűen ronda az a páncél, a maszk a dokin. A 2. részben az ember oly sokáig csodálta a pár pixeles gyűrűjét, amulettjét, meg a páncélját, itt mindent jól látni (a zoom jó dolog), csak éppen nem tetszik amit látok. Az effektek nagyon ottvannak (még szép is ilyen shader korban). A másik fő probléma a két bemutatott karakter, a barbár (az alapján amit mutattak) többé kevésbé ugyanaz mint a 2-ben. De ittvan ez a witch doctor (warcraft 3...) kicsit paladin (konverzió), kicsit asassin (az a tűzlabda szerűség ami inkább bombának néz ki), kicsit necromancer. Semmi nyoma a kreativitásnak.

    Érdekes, hogy kicsit hasonlóan érzem magam mint "anno" mikor az SC2-ből láttam először játékmenetet: az első gondolatom az volt, hogy ez nem több mint egy sima felújítás: új motor, néhány új ellenfél. Igaz új a sztori és ez sokat számít (itt dionál is), de valahogy mégsem érzem azt, hogy ez valami önálló alkotás lenne.

    UI.: És itt vannak ezek az ellenfelekből felbunkannó instant gyógyítók...nem tetszik, az egyik legnagyobb izgalmat számomra a d2-ben a potionok gyűjtése, tárolása majd az azokkal való megfelelő gazdálkodás. Itt úgy tűnik mintha pont ezt ölnék meg :(.

    De ne legyen igazam, szeretnék egy olyan dió3-at ami játék közben nem a 2-re fog emlékzetetni, de mégis hasonlóan fogom magam érezni játék közben.
  • Pretorian
    #961
    Egyébként...én viszonylag kevés játékhoz kötődöm úgy igazán, ám a Diablo-sorozat kifejezetten ezek közé sorolható, annak ellenére, hogy legalább 2 éve annak, hogy utoljára játszottam a Dio2-vel...(az első résszel még régebben)...
    Sosem tartoztam azok közé, akik az egekig magasztalják a Blizzardot az általuk produkált játékok minősége miatt, de tetszik az, hogy egy-egy játék készítésekor évekkel előre gondolkodnak, tudják mitől lesz igazán addiktív egy játék...a kiváló supportot meg sem említem...most komolyan...mondjatok nekem olyan fejlesztőcéget, amelyik 6 éve megjelent játékához dob ki peccset...nem sok ilyen van...
  • who am I 7
    #960
    Hát igen, az ilyenek segítenek a fejlesztőknek, és ilyenek vannak bétatesztelésbe...Dehát, ezexerint sajnos neked nincs affinitásod, komolyabb dolgokhoz, én is szomorú lennék így
  • Tatyla
    #959
    én csak simán nyominak hívom őket
  • Sippie
    #958
    mindig meglepődök mennyi hihetetlenül zseniális elme van közöttünk, akik már azelőtt meg tudják mondani, hogy mibe mennyi időt fektettek, és miben lesz rosszabb vagy esetleg jobb mint az előző részek, mielőtt egyáltalán elkészült volna a játék. Bárcsak egyszer én is olyan okos lehetnék mint ők
  • Pretorian
    #957
    Ne is mondd...viccesnek tartom ezeket a trú hc arcokat, akik állandóan húzzák a szájukat ezért meg azért...

    "szar lesz, mer' csak a grafikával foglalkoznak, mer' tuti csak egy techdemo-t raknak össze, mer' biztosan a közelébe sem fog érni az első résznek hangulatában, mer' elkurvult a Blizzard, mer' ez, mer' az, nyenyenyenyenye"
    Arra vok kíváncsi, hogy egy ilyen mikulás hogyan tud egyáltalán kikapcsolni...szerintem sehogy.
  • 5c0rp330n
    #956
    én rosszul érezném magam, ha csak a vinyómon lenne és ne lenne itt mellettem majd a doboza :)
  • Davidus
    #955
    de mutathatna mondjuk a hivatalos oldalra
  • Davidus
    #954
    egyre jobb a banner
  • TurboX
    #953
    te meg szégyeld magad hogy a dobozos,tokos játék helyett a digitális módszert választod! :D
  • 5c0rp330n
    #952
    ott leszek, egészen biztos, ezt már nagyon régen eldöntöttem :)
    sc2-nél is hasonló módon.
    nem veszek sok játékot, de ezeket biztosan nem fogom megbánni.
  • Davidus
    #951
    én nem kalimpálok sehol. letöltöm majd a blizzad shopból:D
  • TurboX
    #950
    teljesen mind1... aki itt ennyit írkál (hogy isteníti vagy fikázza lényegtelen) az ott fog kalimpálni az első sorban a galaxis v.az 576 boltja előtt megjelenéskor, mondhat itt bárki bármit
  • Davidus
    #949
    2 év múlva jön de te már tudod mekkorát üt-.-
  • 5c0rp330n
    #948
    a Dio 2 hosszabb lett, mint az 1 jóval, de ez szvsz egyáltalán nem ment a minőség rovására, szerintem minőségben még javulást is hozott a 2. rész. nekem mindegyik act nagyon tetszett, mindegyiknek volt egy olyan hangulata, amilyen hangulatot nem sok játékban éreztem, míg a Dio 1-ben inkább voltak egysíkúak és hangulattalanok a pályák, (persze hangsúlyozottan a 2-höz képest, messze nem volt az sem egysíkú), mondom ezt úgy, hogy a Dio 1 is az egyik kedvencem volt, sokszor végigvittem többféle karakterrel, többféle fokozaton, nálam az all-time top 5 játékba az is belefér. Tristram-nak is büntetős hangulata volt a Dio 1-ben, de számomra a Dio 2 falui is nagyon ott voltak és mivel összességében ott 5 falu volt, és 5 teljesen különböző féle helyszín, így szívesebben emlékszek rá vissza, mint az első részre és ezt nem az első rész szídására mondom, hanem a 2. rész dicséretére.
  • tigeroo
    #947
    jaj úgy birom ezt a kurva dumát hagyjátok már

    ha meg sokban hasonlítana a második részhez akkor meg az lenne a baj. pont jóez. bízzatok már kicsit, van referenciájuk a blizzardos arcoknak:)

    engem csak két dolog érdekel: hozza a régi diablo részek hangulatát...és tudjon lekötni napokig
    én nem egy feltupírozott 2. részt várok...hanem valami újat, amit nem tudtak elérni a diablo klónok a mai napig... valami olyat, ami többet nyújt mint a diablo 2 ...
  • Istencsászár
    #946
    ??? :)
  • Davidus
    #945
    ...
  • Davidus
    #944
    nem. ez pont azért van berakva hogy ne csak 1 skillt kelljen használni. nyilván minden meelee classnak lesz olyan skillje(mint a barbárnak) amivel meg lehet kerülni a pajzsot és utána mehet a sebzés
  • 0ckH4M
    #943
    Ha nem jön hamar kézhez a Bliz-t "széütöm" :D