78965
  • Conqvistador
    #74039
    Nem semmi. :D

    Kérdés! Jött egy Ancient Legendary Scoundrel Token (follower)
    A templarra nem megy fel ilyenkor mi van az a Scoundrel is egy kísérő fajta?
    Jó lenne használtatni bazi erős darabnak tűnik.
  • morcosqtya
    #74038
    Igen.
    T4-en is egy ütés generator monkkal egy boss.
  • Conqvistador
    #74037
    PC AND ULTIMATE EVIL EDITION DIFFICULTY LEVELS

    Normal: 100% Health, 100% Damage, 0% extra gold bonus, 0% extra XP bonus
    Hard: 200% Health, 130% Damage, 75% extra gold bonus, 75% extra XP bonus
    Expert: 320% Health, 189% Damage, 100% extra gold bonus, 100% extra XP bonus
    Master: 512% Health, 273% Damage, 200% extra gold bonus, 200% extra XP bonus
    Torment I: 819% Health, 396% Damage, 300% extra gold bonus, 300% extra XP bonus
    Torment II: 1311% Health, 575% Damage, 400% extra gold bonus, 400% extra XP bonus
    Torment III: 2097% Health, 833% Damage, 550% extra gold bonus, 550% extra XP bonus
    Torment IV: 3355% Health, 1208% Damage, 800% extra gold bonus, 800% extra XP bonus
    Torment V: 5369% Health, 1752% Damage, 1150% extra gold bonus, 1150% extra XP bonus
    Torment VI: 8590% Health, 2540% Damage, 1600% extra gold bonus, 1600% extra XP bonus
    Torment VII: 18985% Health, 3604% Damage, 1700% extra gold bonus, 1900% extra XP bonus
    Torment VIII: 41625% Health, 5097% Damage, 1800% extra gold bonus, 2300% extra XP bonus
    Torment IX: 91260% Health, 7208% Damage, 1900% extra gold bonus, 2750% extra XP bonus
    Torment X: 200082% Health, 10194% Damage, 2000% extra gold bonus, 3300% extra XP bonus

    Ez nagyon beteg. Már a T6 sem piskóta de a T10 vadállat. Ezek szerint akik T10ben játszanak megfelelő gearrel azoknak egy T1 vagy T2es fő boss is laza 1 ütés durván?
  • Conqvistador
    #74036
    Ezt a kanai kocka dolgot én sem vágom.
    Pontosan hoyg is kell?
  • Lammer
    #74035
    szuper! :)
  • attika1979
    #74034
    Tudtam én ,hogy számíthatok rátok:) megvan! És tényleg a kocka nem jutott eszembe...a legegyszerűbb megoldás.
    De legalább az előző hozzászólások arra is jók voltak ,hogy kipróbáltam magam magasabb szinten ,a T4 is ment :)

    Utoljára szerkesztette: attika1979, 2015.11.20. 21:59:20
  • Lammer
    #74033
    legegyszerubb:

    megvan a kanai kocka?

    ajanlom ezt a receptet:

    Hope of Cain

    1 Rare item (level 70)
    25 Death's Breath
    50 Reusable Parts (white material)
    50 Arcane Dust (blue material)
    50 Veiled Crystal (yellow material)

    odamesz behajintod a sarga hetvenes glovesot meg az anyagokat amiket felsorolt es kapsz egy legot garantaltan, tadaaaa :)
  • Lammer
    #74032
    en meg veleltlen T1-en maradtam es hasonloan sok leget adott a holgy... amugy random... tokmindegy milyen szinten kadalazol, nincs koze hozza :)
  • TBTPumpa
    #74031
    LVL70-től még nem tudsz T10-re menni. Még a T7-hez is 100-as Paragon kell.
  • mooo
    #74030
    Az a helyzet,hogy mivel lvl 70-en már bármikor fel lehet rakni T10-re ezért nem sok értelme van annak,hogy ott többet adjon. A Rift az már persze más,de ott ölni is kell.
  • TBTPumpa
    #74029
    Blizzard balance
  • attika1979
    #74028
    Köszönöm,próbálkozom tovább :)
  • mooo
    #74027
    Véletlen.
  • TBTPumpa
    #74026
    Nekem T10-en minden harmadik/negyedik cucc vagy leg vagy set. De persze ahhoz ott is kell riftezni. Alacsonyabb fokozatokon, T6-on és 7-en pedig alig-alig dobott valamit.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.11.20. 20:29:44
  • mooo
    #74025
    Kadalának mindegy ám,hogy milyen a nehézségi szint!
  • attika1979
    #74024
    Most torment 2 -n toltam,hol adhat nagyobb százalékban?
  • TBTPumpa
    #74023
    Nagyobb nehézségi szinten dob ő Legendary és Set cuccokat is.
  • attika1979
    #74022
    Köszönöm a gyors választ.Igen,vettem tőle többször is mindig rare volt.Valamit én bénázok?
    Utoljára szerkesztette: attika1979, 2015.11.20. 20:18:21
  • jazzy
    #74021
    Rift -> Kadala?
    Utoljára szerkesztette: jazzy, 2015.11.20. 20:15:09
  • attika1979
    #74020
    Üdv,a season chapter4 befejezéséhez már csak egy 70-es legendary gloves kellene .Hol tudnám gyorsan ezt beszerezni?Receptem sincs amit a kovácsnál craftolhatnék,persze minden másra már dobott a bounty de erre nincs.Ha hülye kérdés bocs ,de mivel én is nemrég kezdtem a játékot nem vagyok még képben teljesen.Mi a tanácsotok? Farmolok,riftezek de ez így nagyon random ,hogy pont azt dobja :)
  • morcosqtya
    #74019
    A monkomnak alig 1 millió a számított damage, de kritikálban ütök 2-3 milliárdokat (rekord 5,6 milliárd) ütök.
    Ehhez kell egy generator shenlong build, focus/restraint gyűrűk és a kockában beállítva egy CoE gyűrű.
  • morcosqtya
    #74018
    Ha egyedül játszól (nem public hanem private game) akkor mindenképpen jön a follower veled (feltéve ha a karakter indítás óta eldöntötted melyiket viszed a három közül..)
    Ha még nem vetted fel egyiket se akkor a táborban odamész mondjuk a templarhoz, beszélsz vele, HIRE és akkor felvetted.
    Ezek után ha bármikor private game-ben mész akkor megy veled, ha átlépsz publicba (vagy valaki csatlakozik hozzád) akkor visszamegy a helyére.
  • morcosqtya
    #74017
    Az IDENTIFY-re való a Book of Cain.
    Nem "használhatóvá tesz" hanem felfedi a tulajdonságait.
    Arra való, hogy ha szerzel egy riftben egyszerre 23 db legendaryt/setet akkor nem kell egyesével huszonháromszor jobb klikkelni az egérrel hanem egy katt a könyvre és a nálad lévő összes kérdőjeles itemet felfedi / azonosítja 2 mp alatt.
  • tutyimutyi2
    #74016
    van a campekben könyv amivel a legendarykat lehet használhatóvá tenni, ha azt használom akkor esetleg jobb statokat kap a tárgy vagy egyáltalán minek van az ott hiszen jobb klikk a tárgyra és ugyan az történik.
  • Conqvistador
    #74015
    Köszönöm!

    Na most egy kicsit értem már amit mondtál és gyakorlati példával is szembesültem az elmúlt fél órában.
    Asszem hétfőn vettem a játékot ma délben sikerült level 70re felmenni és hát vannak még olyan tárgyaim amik level 61es rare vagy legendary Westmarchba bementem Torment 1 szinten Crusaderrel valami bounty féleségre még nem vágom pontosan ezeket.
    Mondjuk úgy eléggé alul voltam öltözve. 80millió hp-s szörnyet majd 2,5-3 percig gyepáltam folyton menekülni kellett igazából az egész pályán érezhető volt, hogy nagyon keveset sebzek a védelem se túl acélos de csodával határos módon nem haltam egyszer se meg.
    De ha nem jönnek jobb cuccok akkor nagy gondba leszek...

    Ja és nem volt velem a Templarom (sem). Azt hogy aktiválhatom?
    Utoljára szerkesztette: Conqvistador, 2015.11.19. 23:46:07
  • skinnyman
    #74014
    Nyilvan mindig mindenbol a "minel nagyobb" a celszeru, csak ezt bizonyos buildeknel jobban meg lehet tenni, mint masoknal. :) (de ebbol azert nem szoktak olyan oriasi kulonbsegek adodni a kulonbozo buildek kozott, az alapjan amit eddig lattam, mondjuk max nehanyszoros, pl masfel-2-szeres) Ezeket a build-eket set es legendary targytulajdonsagok, ehhez belott/ezekre raerosito skillek/passzivok, es ezekhez legmegfelelobb gem-ek, paragon stat-ok, elsodleges-masodlagos targytulajdonsagok adjak (nem biztos h mindent felsoroltam). Egy kritikus elemet eltavolitva egy build lenyegeben osszeomlik.
    Ja, es idonkent jon egy patch, ami nagyban fel tudja kavarni a dolgokat, rendszeresen uj vagy megvaltoztatott legendary/set tulajdonsagok, aztan most 2.3-nal a kanai's cube, meg amiket most 2.4-rol hallani lehet...

    Csak egy pelda: ennek a targynak a full set tulajdonsaga ez: "Your Spirit Generators increase the weapon damage of Dashing Strike to 12500% for 6 seconds."
    Jol latod: tizenketto ezer otszaz szazalek. Es a vicc, hogy ezzel egyutt sem erre epul most a legjobb monk build, mert ott van peldaul a generator build :)


    Es de, endgame-en eleg rovid ido alatt osszefut az ember lenyegeben minden neki valo set es legendary targgyal, szoval lazan osszegyujtheti az ember az osszes neki valot - amig befer a ladikoba :) 1-1 targy szokott tenyleg ritka lenni, de a legtobb targynal nem az a kerdes, hogy ledobjak-e, hanem, hogy milyet dobtak, milyen tulajdonsagokkal/rollokkal, ancient-e, stb. Igy mas buildekre atallasnal sem az a nehez altalaban, hogy meglegyenek hozza a targyak, hanem hogy jo tulajdonsagokkal legyenek meg, mert mas buildekhez mas tulajdonsagok vannak prioritasban.

    Nem nagyon nezegettem mostanaban calculatorokat, de ennyi dolgot figyelembevenni szerintem nem nagyon tudnak. Hogy melyik a pillanatnyi legjobb build, azt tobbnyire onnan latni, hogy ranezel a greater rift toplista tetejere :)
    Konkretabb leirasokat buildekkel kapcsolatban pedig peldaul itt talalsz.
    Utoljára szerkesztette: skinnyman, 2015.11.19. 23:28:15
  • Conqvistador
    #74013
    Vagyis mint mindenhol egy ideális arányra kellene törekedni.
    De honnan tudjuk milyen a jó? Szinte nincs 2 olyan video ahol majdnem hasonló cuccok vannak a youtubereken hiszen nem lehet meg mindenkinek minden szett és azon belül is másra esküsznek.
    Létezik egy komolyabb kalkulátor ami figyelembe veszi a cuccokat és mondjuk hozzárendelve a skilleket ad egy konkrét támpontot?
    vagy csak érzésből kell ezeket összeállítani a szerencsétől is függően (épp mit dob ) és idővel majd kialakul?
  • skinnyman
    #74012
    Lenyegeben a konkret build a legfontosabb tenyezo, amit a karakterlapon szereplo ertekek lenyegeben "csak" egyenesen aranyosan skalaznak.

    Rifteken leegyszerusitve lenyegeben annyi kell, hogy adott ido alatt minel tobb sebzest (illetve tenylegesen nem a sebzes szamit, hanem a konkret kill-ek nyilvan) tudj bevinni minel tobb monster-nek. Itt baromi hangsulyos a "tobb" szo, szoval terulet sebzes ezerrel, nem mindegy, hogy 1, vagy 30 szornynek viszel be egy utest. Kiveve rift guardian-nal, ahol pedig ugye pont a single target damage szamit, szoval az sem elhanyagolhato, de azert masodlagos.
    A toughness ennek megfeleloen kozben annyira kell, hogy a meghalasok altal elvesztegetett ido a leheto legkisebb mertekben jaruljon hozza az ezaltal csokkeno ossz killhez (damage output-hoz). Nagy buildeken mocskos nagy sebzes es toughness is kell, hogy darald a szornyeket, es kozben ne is halj meg. Nagyobb rifteken a ketto egyensulyban kell, hogy legyen, nincs ertelme az egyiket felnyomni az egekig, ha kozben a masik keves. (ertsd: sebezhetsz barmennyit ha kozben barmelyik szorny 1-hit-el, es lehetsz barmilyen kemeny, ha kozben 1 szornyet nem tudsz lecsapni :) )
    Utoljára szerkesztette: skinnyman, 2015.11.19. 22:38:48
  • Conqvistador
    #74011
    Egy másik D Hunter 1,9M damage 15M toughness 540k Recovery vel már Torment X es pályán lazázik :D
    Ezek szerint minden kasztnak más más érték kell/célszerű mert a skillek buildek másképp teszik erőssé Őket?
  • Conqvistador
    #74010
    Atya ég. Akkor ezek csak sarokszámok úgymond? Tehát ad egy nagyságrendi támpontot és a többi mind a skillek passzívok kombinációján múlik?

    Ezeket az értékeket konkrét youtube videokról szedtem le.
    Direkt nehogy marhaságot mondjak, kiírtam melyiknek mennyi.
    De maga az eltérés nagysága lepett meg.

    Pl egy D hunter 1,3M damage mindössze 9M toughness és 550k Recoveryvel van feltéve.
    És nem tűnik olyan gyengének.
    Utoljára szerkesztette: Conqvistador, 2015.11.19. 22:27:52
  • skinnyman
    #74009
    Ezek az ertekek endgame-en onmagaban nem sokat mondanak, csak ha tudod melle a konkret build-et is. A valodi sebzesed a konkret builded adja, ami - buildtol fuggoen - meg 10 vagy inkabb 100-szorozza a karakterlapon lathato sebzest. Es igy siman elofordulhat, hogy az 540k-s monk is ut 1 milliard felett (bar annal azert tenyleg tobb szokott lenni az alapsebzes minden buildben amit ismerek).
  • Conqvistador
    #74008
    És ez hogy lehet?

    Adott egy 650 paragonos Crusader 1,9M damage 16M toughness 1,2M Recovery 60as Riften relatíve simán végig megy.

    Illetve egy Gr 69es Monk 540k damage 86M ! Toughness 5,8M recovery. Ilyen óriási eltérések lehetnek a kasztok és buildjeik között?
    Gondolom a Monk nem sebez milliárdokat viszont levédi a jövő hetet is :D

    Rifteken később mi a jobb? A durva burst sebzés vagy egy brutál nagy toughness recover páros?
    Utoljára szerkesztette: Conqvistador, 2015.11.19. 22:02:42
  • SLICK
    #74007
    a lego gemek csak Greater riftben esnek. Minél nagyobb Greater szintet teljesíteni, annál nagyobb eséllyel tudod továbbfejleszteni a gemet. A rift végén megjelenik egy Urshi nevű szellem, ő tudja fejleszteni a gemjeidet
  • tutyimutyi2
    #74006
    A legendás köveket greater nephalem-ekben és/vagy más helyen lehet beszerezni? Illteve ha megvan akkor mennyi arany és/vagy még több olyan gyémánt kell ahhoz hogy felfejlesztsem rank25-re?
  • morcosqtya
    #74005
    Elsősorban a build határozza meg. Túlélni lehet, de ezek annyira ki vannak találva/számítva matematikailag és játéktechnikailag, hogy greater rift magas tierekben általában meglévő buildekkel lehet magas szintre jutni.
    Szóval játszani lehet saját builddel is, rekordokra törni nem.
    Hacsak nem vagy istenadta zseni és egy olyan buildet találsz fel amit előtted még senki... :)
  • Conqvistador
    #74004
    Mennyire ajánlott a youtube videokon szereplő buildeket beállítani?
    Ha úgymond magunknak tesszük össze nem feltétlen a pro-k által ajánlott buildeket mert mondjuk 1-2 skill /passziv nem tetszik a 6 -10 közül az jelentős hátrányt okozhat vagy elsősorban a Gear határozza meg a játékunkat/túlélésünket?
  • morcosqtya
    #74003
    Azt hiszem egy magyar származású grafikusról kapta a nevét, de ezt most nem 100%-ra tudom, csak hallottam..
    Vagy: ISTVÁN KIRÁLY kardja vazze.. :DD
  • SLICK
    #74002
    Hogy csak olyan játékosokkal játszanak, akit Pistinek hívnak.

    viccet félretéve, itt az alsó két kard az úgynevezett Istvan szet
  • tutyimutyi2
    #74001
    köszi.
    még egy olyan kérdés hogy amikor chat-be hogy Istvan-t keresnek akkor mire gondolnak?
  • morcosqtya
    #74000
    Az egy gyűrű: Nagelring gyűrű, 4 fallen lunatic ördögöcske, max, kb 8-12 másodpercenként spawnol egyet és belefutva az ellenbe nagy sebzést tudnak okozni. A sebzés mértéke a karidtól is függ ha jól emlékszem. Bossoknál jól jöhet..