27
  • AljasGetto
    #27
    Az pont 4GB-ot kezel, csak épp ebben benne van számolva a videokártya meóriája is (meg az összes ms hardver eszközé, de ezek a 4GB-hoz képest vehetők elenyészőnek)...
  • Xcentric
    #26
    Persze, csak közben a felhasználók fizetik meg a magas árakat, és az államok kaszálják a befizetett büntetést, nem pedig a felhasználókat kártalanítják belőle! Ugyanezen ba**tam fel az agyam akkor is amikor frankón megbüntették a ram gyártókat. Ezzel kb anyi történik, hogy amit te befizetsz magas árat, annak egy része a ram gyártóhoz kerül, más része a bíróságokhoz. De attól te (vagyis mi) még ugyanúgy jól beszopjuk.
  • chuky123
    #25
    Annó akkor emelkedtek a memo árak mikor a Taijvanba földrengések voltak és hiány volt belöle és a gépsorok sérültek. Talán 2000 be.
    Ahogy gerygery is irta nem nagyon csökkentek az árak csak 2007 ben kezdtek esni.
    Szerintem ez csak blöff. Ha minnél többet gyártanak 1 termékböl annak az előllitási költsége is kevesebb.
  • twollah
    #24
    Vettem + 2 gigat a gepembe 8ezert hasznaltan, most 3 giga van benne.
    Egy ideig csak eleg lesz.
    A 32bites Kindozeok amugy sem tudnak tobbet kezelni ~3.5 giganal szoval boven eleg lesz nekem.
  • formatuq
    #23
    "Nem tetszik a memóriagyártóknak, hogy a kínálat és a kereslet növekedésével egy időben az árak is tovább esnek, így csökkentik a termelést, hogy megállítsák a további árcsökkenést. Jövőre több lépéssel készülnek. "


    1., paran majd nem tartanak veluk, es azok majd lekaszaljak a piacot ergo feszelyes jatek
    2., majd jol megkurjak megint oket, mint par evvel ezelotti troszt perben, aztan amit megsporoltak itt, kifizetik ott.
  • raingun
    #22
    Az olajkartel még is legális (vagy csak nem lehet tenni ellene)
  • raingun
    #21
    Én is vettem 1 GB, most 2 van, annyira nem kellett, de ilyen olcsón :-)
    Azért a Crysis-nek tetszeni fog :-)
  • Frayer
    #20
    A kartelesedés, egyértelműen bűncselekmény.
    Ezen nem lehet szépíteni, ha a konkurens gyártók egymással szövetkezve mesterségeesn befagyasztják az árakat, azzal hátrányt, kárt okoznak a felhasználókkal, ez tömegzsarolás, mert a felhasználó rá van kényszerítve hogy az ő általuk megszabott árakon vásároljon.
    Az ilyet nem bűnteti a törvény nemzetközileg hogy ennyire nyílvánosan csinálják?
  • kecskeszeme
    #19
    Ugyebár egyszer már jól seggberúgdosták a memóriagyártókat az árak rögzítése miatt...
    Remélem, most is kapnak a pofájukra, ha hasonlóval próbálkoznak.
  • Zotya84
    #18
    Én ma reggel lepődtem meg az árakon: Transcend 2*1G/800 duálkit ára már belefér egy négyjagyű számba, míg a hét elején bőven ötjegyű volt... persze kiskerárakat mondok.
  • Akuma
    #17
    A világ egyik legnagyobb biznice a memória gyártás.
    Közgazdaságtani elemzések kimutatták, hogy jóval nagyobb a profitjuk a gyártóknak, ha olcsóbban adják, mert aránytalanul több fogyott azon az áron, főképp ha a konkurenciát is kenterbe verte az ár. Semmit nem érnének el azon, ha növelnék az árakat... max az eladott darabszámot tudnák csökkenteni és eljönne az SDRAM-okra jellemző ármeghatározás... semmire se jó, de drága.

    És ez így igaz is lenne, ha nem jönne most karácsony. Jön pedig, emberek megőrülnek és rohannak boltba megvenni "még olcsón"... Beetetik a népet, mert megtehetik...
  • gabr
    #16
    első mondat a cikkben : kereskedelmi középsuli, első osztály, számvitel óra... :D
  • Gerygrey
    #15
    2004-2007 közötti időszakban egy forinttal nem csökkentek a memóriaárak, idén kezdtek el újra mozgolódni. Legalábbis én 3 éve vettem 12-ért 512-es ramot, tavaly karácsonykor ugyanennyibe került, úgyhogy jobb ha kussolnak...

    Aki nem képes a trendnek megfelelően csökkenteni az árakat és megoldani hogy nyereséges maradjon, ne gyártson PC alkatrészt. Ez egy ilyen piac, benne van a pakliban, tudhatná előre bárki. Milyen vicces lenne, ha 64 mega ram annyiba kerülne mint 10 évvel ezelőtt, plusz az infláció...
  • JL666
    #14
    A Kingston nem is gyárt memória modulokat, mert az Jamaica fővárosa
  • Darth Sith
    #13
    sajnálom ha csak ez fogott meg abból amit próbáltam mondani. nem baj, valakinek ezzel is kell foglalkozni, pláne egy informatikai fórumon.. Te még sohasem írtál el semmit ugye..
  • 12346
    #12
    a Kingston-nak sese volt "e" a végén...... sry, csak 10 emberből legalább 6 képtelen leírni rendesen... pedig állítólag sokan ezzel is foglalkoznak^^
  • Unreal1942
    #11
    Most akár már emelhetik is akár felőlem :) 4 gigánál több egyenlőre nem fog kelleni :D
  • Darth Sith
    #10
    persze, mert már szinte nem is gyártják. Viszont 1GB KIngmax 1066MHZ DDR2 ~10k HUF. Geil-ből 20, Kingstone-ból a Hyper X kb 15k HUF. Azért annyira nem drága. A 800MHZ-es DDR2 1GBos modul pedig 5-6 ezer forint. Még ha csak 3,5GB-t kezel a 32bites WIN, akkor is érdemes 4gigát belvenni mert kb 3-4ezer forint ráadás, és teljesen kivan használva. 3Gigát meg nehéz belerakni, mert dualba kell.. és a 3,5GB vagy 2GB azért nem ugyanaz, és pár ezer forinton sztem egy teljes konfigurációnál felesleges spórolni, pláne RAM-nál.
  • DjDano
    #9
    Csak az a szemétség, hogy a 1 gigás DDR1-es modul ára még mindig 10000 körül van...
  • drizzt1666
    #8
    gratulálok! Ha nem 64 bites az oprendszered, akkor durván 2 gigát elpocsékoltál a semmire. Ugyanis a 32 bites windows max 3,5 gb memóriát képes kiosztani (ebben benne van a fizikai memória, a vga memória valamint minden eszköz aminek van ram-ja és a lapozófájl, ha van.) Legjobb esetben is 1 giga ramod feleslegesen csücsül a gépedben.
  • szombi
    #7
    Egy frászt fog emelkedni! A világon már sokszázmillió gigányi memóriamodul van forgalomban,
    ami ugyancsak csökkenti a keresletet. Ha lejjebb veszik a kemencét, a piac keresletmegvonással fog válaszolni.

    Ez a marketing-és bulvárcikk csak arra jó, hogy még azok is bevásároljanak memóriából,
    akik még gépet sem láttak soha életükben...

    jah, én is bevásároltam 4 giga Samsung DDR2-667 - est, mert darabja csak 4200Ft az AQUA-ban...
  • Piel
    #6
    Kartel az. Mindenesetre a Samsungnál indult botrány hulláma már látszódik, de jó sok időre volt szükség, mire megindultak lefelé a memóriaárak.
  • turul16
    #5
    karter.

    667 nem vennék, DDR1 is esélyesebb :)
    800 -as ára érdekesebb lehet.
  • metaljesus
    #4
    aztán az egyik gyártó meggondola magát, gyorsan újra befűti a kemencét, a többiek meg majd lesnek hogy elhappolják előlük a vevőket
  • neoG
    #3
    aztat írja, hogy lehet, picit növekednek az árak.szal én most veszek 2 raklappal, jövőre meg eladom aranyárban
  • AzUs
    #2
    ?
  • neoG
    #1
    na, akkor beraktározok vagy 1000párt, aztán várom a drágulást