30
  • Requiem88
    #30
    szerintem ezek ufo-k és most még csak megfigyelik a Földet aztán majd támadnak
  • who am I 7
    #29
    Ki nevetett?
  • who am I 7
    #28
    én szoktam :) a kor nővekedésével jó esetben nem a buli szám csökken, hanem az igény nő, na nem a minéltöbb bulira, hanem a minőségre :) Kár, h magyarhonban minőség 0.01% :D
  • Macci
    #27
    Azért Grönland te maki, mert a partja mentén zöld növényzet van nyaranta, de ez a sziget 2-3%-át teszi ki, a többit jég borítja.

    A suliban meg nem ártott volna néha figyelned, akkor nem nevettetnéd ki magad.
  • KLT
    #26
    "...a sarki jégsapkák sokkal drasztikusabban olvadnak, mint korábban gondolták és ugyan ez igaz Grönlandra is..."

    Grönland neve mit jelent?
    Nincs több kérdésem
  • Tetsuo
    #25
    Mar 1re ritkabban latok ilyen szines izeket (s kikerem h nem csak narancsszinut!)
    Igaz, 1re ritkabban is meggyek bulizni..
  • lee56
    #24
    De rendesek ezek a NASA-sok
  • 505thZajcev[PT]
    #23
    Hol vannak a wallpaperek?
  • NEXUS6
    #22
    Amúgy ez jó is lehet, hiszen az utóbbi időben nem csak a hőmérséklet emelkedett, hanem a felhözet is növekszik, ami jelentősen csökkenti a beérkező sugárzás mennyiségét. Gyak kompenzálja a sarki jégsapkák elolvadását.

    Másrészt sajna a sarki jégsapkák sokkal drasztikusabban olvadnak, mint korábban gondolták és ugyan ez igaz Grönlandra is, ami a nagyobb gáz, hiszen az ott levő jég cseppfolyóssá válása tengerszint emelkedést is okoz, az arktiszi jéggel ellentétben.
  • brueni
    #21
    új szó van születőben:

    szivárványvihar
  • brueni
    #20
    15-16
    megsütötte a lemenő nap
  • GABOR16
    #19
    Slőnk ránkszakad az ég... :D
    Viszont ha ez a jelenség terjed akkor csak a mértéke kérdéses, mert ha túl erős akkor tényleg lehet egyfajta globális lehülésünk a felmelegedés helyett...
    Ha nem jelentős annyira az elterjedése lehet, hogy csak egy állandó fényforrás lesz, vagy valamilyenszinten ellensúlyozza a globális felmelegedés problémáit (a meleget)... mivel kevesebb fényt enged át és így nem lesz annyi napsugár ami a földetéri (még mindig jobb ez mint az USA béliek kénes terve... az gyakorlatilag minden élettel végezne a környezet savassáválása miatt), csak attól tartok, hogy ez egy bolygóméretű szárazságot fog majd okozni.. :\
    Lesz ami lesz, lehet, hogy csak szép... De egyre furcsább dolgok történnek, amiket nehéz megmagyarázni...
  • maestro85
    #18
    Narancssárgát igen, de most nem erről van szó. Elkellene olvasni a cikket. Ne legyünk már a tényeknél okosabbak. Várjuk! Vagy lehet hogy az előző globális átalakulásról vannak képeid, azokat láttad. Tudsz hasznos infóval is szolgálni a tudós társadalom felé? Nekem a Deep Impact jut eszembe. Hehe
  • who am I 7
    #17
    a páros vagy a páratlan hétvégéken?A bkv-nál se mind1....
  • Tetsuo
    #16
    regebben ilyet minden hetvegen lattam..
  • Dany007
    #15
    Hmm egyszer mintha láttam volna ilyesmit...lehetséges az ? Szürkület volt, és út közben egyszercsak azt vettem észre, hogy a felhőknek mintha éles / fényes kontúrja lett volna...de csak egy kis sávban láccott, mert előtte /alatta is voltak felhők amik egy részben eltakarták... hmm érdekes.
  • Nabukonodozor
    #14
    És ha az a pár tonna kb -100C-os jég olyan gyorsan jön le a nyakadban, hogy nincs ideje elolvadni? :D
  • Sanyix
    #13
    Hát nem hittem volna, hogy 80km magasan felhők lehetnek, mert ott annyira ritka a levegő, hogy húha :) mondjuk nem is voltak ott felhők... eddig.
  • DompR
    #12
    Jégtornádó? WTF? Ha 80 km-rel a fejem felett, akkor nem zavar különösebben. Ha lejön, elolvad a jég, szimpla tornádó lesz belőle, ha lesz belőle bármi is. Szóval akkor most mire gondolsz pontosan?
  • kvp
    #11
    Ha jol ertem akkor ezeket a felhoket eddig csak kisebb magassagban lehetett megfigyelni, ahol nem ilyen a fenyuk. Viszont a homersekletvaltozas miatti aramlasok kovetkezteben a jegszemcsek nagy magassagban rekednek meg. Ez a viselkedes inkabb a tornadokat hajto aramlatokra jellemzo, viszont ez hideg jegkristaly felhokbol van. Ha ez a folyamat megmarad akkor jo esellyel kapunk par jegtornadot a hagyomanyosak melle... (miert ismeros ez valahonnan?)
  • djukel
    #10
    Ez csak egy makett.
  • bertino
    #9
    jön a világvége :(
  • erb
    #8
    En ezt nem sorolnam az "erdekes" es "szep hatterkep lesz belole" kategoriaba. Valami drasztikusan megvaltozott es ez csak a jeghegy csucsa.
  • wander01
    #7
    igykellezt, ennyi
  • sanner011
    #6
    Jóhogy, hát ők azért vannak... x))
  • Darth Sith
    #5
    fellőtt a NASA 600km magasra egy 195kg-os űrszondát, több millió dollárból, hogy szép háttérképeket készíthessenek.. :)
  • szvini
    #4
    igen :D
    a háttérért már megéri :D
  • sanner011
    #3
    Szép, és érdekes. Ha lesz több kép, jó háttér lehet belőle. :)
  • roliika
    #2
    Szép. :)
  • immovable
    #1
    Érdekes.