152
  • Balu0
    #32
    Az agyadban nincs ember, bocsi...
  • Balu0
    #31
    Húúhhaaa!!

    Súlyos űrtörténeti elmaradásban szenved az eddig itt hozzászólók 99% -a. Ennek következtében már megint ott tartunk, hogy "nem is voltak a Holdon", a cikk se segített ezen változtatni.. :D

    Nah, próbálok egy kis észt osztani szép sorban, a teljesség igénye nélkül... okuljatok:

    1.) A Shuttle volt a visszalépés az Apollóhoz képest. Apolló = biztonságos holdutazás, Shuttle = nem biztonságos alacsony föld körüli pály.

    2.) A Shuttle egyetlen előnye az újra felhasználhatóság volt, de ez is sántít, mert kb annyit kell rákölteni évente mintha összeraknának egy újat. Meg jobban nézett ki. Ti is valószínüleg ezért hurrogtok itt az orionra..

    3.) Az Orion előrelépés, nagyobb terhet tud felvinni mint a shuttle, olcsóbb, biztonságosabb, tovább tud fent maradni önerőből, képes holdutazásra.. stb

    4.) Márpedig voltak a holdon. Nem vita kérdése, puszta tény. A moonhoax egy faszság mindenki számára akinek egy csöpp józan esze is van. (A holdprogramon 600.000 ember dolgozott!!)

    5.) Apolló program után amit ugye Nixon volt szives lelőni, volt a NASA-nak egy nagyszabású terve. Űrállomás + "szárazdokk" Úrhajó és bázis építésre a holdon stb. Ez 450 Milliárd USD-be került volna 40 év alatt, a program csúcspontja a marsraszállás lett volna. A kongresszus leszavazta. túl drága volt.

    6.) Az Apolló technológia nem veszett el. Nagyon is jól van az dokumentálva. csak már az a dokumentáció nem használható, mert elavult. Pl.: "Végy egy NX-Z3-as elektroncsövet és...." című bejegyzésekkel a mai mérnökök nem tudnak mit kezdeni és nem azért mert hülyék, hanem azért mert mára valószínüleg egyetlen működő ilyen sincs. Hiába van meg minden doksi, elavult a cucc! A régi mérnök arra kell, hogy elmodja mik voltak a megfontolások és célok egy adott dolognál, így az új mérnökök meg tudják tervezni ugyanazt új technológiával.

    7.) Alien-ek nem jártak a földön, ha jártak volna már tudnánk róla, az ameriaki és orosz radarok a madárszarra is rakétát irányítanak még manapság is. Soha nem volt ennyi jó minőségű képrögzítő a vilgágon emberek kezében. Ha bármi lenne már tele lenne minden weblap 1600x1200-as tökéletesen éles képekkel Alienekről. Engem nem győz meg semmiről egy 300x200-as remegő homályos 10mp-es youtube videó. ha téged igen, sajnállak.
    Sőt amennyi bulvár manapság van, az egyik ufóhölgy már a PlayBoy ehavi címlaplánya lenne.
    Gyerekek, ha egy kib...szott csavart tudnak követni föld körüli pályán, és kerülgetik az űrállomással, akkor szerintetek mi tud ott észrevétlen maradni ??

    Ha egy kosárlabda méretű tárgyat fel tudnak fedezni a csillagászok... gondolkodjatok már...

    /Rant off

    Egészséges szkepticizmus FTW...
    Bocs a helyesírásért indulatból gépeltem xD
  • xizor
    #30
    A holdos képeken miért nem gondol senki arra, nagy világszenzáció és hopsz, beszart a kamera.Ajjaj, paravan így gyorsan leforgatnak egy kamut, mert a fél világ rajtuk röhögne.És ez is csak 1 hírtelen kitalált indok.

    #28 Sok mindenhol tarthatnánk már, visszább is.Egyébként az ionhajtómű szép és jó, ha 1x felgyorsult...
  • attes
    #29
    Nem az a gond a képekkel, hogy retusálva vannak, hanem az, hogy műteremben készültek msterséges fényforrással.

    A holdra már szállt le űrhajó holdjáróval, de valószűnleg eddig egyiken sem volt még ember.
  • nyikolaj
    #28
    kétségtelen, hogy a kapszula mellett felhozott érvek (kisebb sebezhetőség, olcsóbb) hangzatosak, de könyörgöm sztem, ha ma ott kéne tartanunk,hogy:

    föld körül köröz egy hatalmas űrhajóépítő dokk, ahol építik az űrsiklókat, s kapásból ion hajtóművel szerelik fel (ami hosszútávon nagyobb sebességet biztosít, mint bármely kémiai hajtómű - nem vagyok fizikus, de legjobb tudásom szerint pont ezért az ion hajtómű elvileg sosem tudná legyőzni a gravitációt, pont ezért kell az űrben felépíteni, ott nincs ilyen gond) + energiát egy mini reaktor biztosítja az űrhajóban, stb.

    Igen kevesebbet kéne háborúzgatni, s több pénz jutna másra máris...
    S az egész terror elleni csatározásban a legszebb, hogy pénz ki az ablakon, mert úgy sem lehet legyőzni a terrorizmust ( különösen a vallásit, ideológiait), az űrutazásra költött pénz nem vesz kárba, mert abból profitálunk, de hát amíg elmebetegek ülnek az amerikai elnöki székben itt nem lesz komoly dolog, sebaj, majd Kína megmutatja :D
  • assdf
    #27
    Azért nem kellene elmenni túlzásokba sem. Ugye itt is sokan azt is megkérdejelezik hogy az ürben jártunk (#20).
    Erre szoktam én meg azt válaszolni hogy:
    és akkor mit gondoltok a plazmatévére az "écsbéo" honna kerül, tán egy magasröptü turulmadár hátára kötöztek egy parabolaantennát? wtf...
  • JTBM
    #26
    A felszerelést ki lehetne lőni egy megfelelően nagy ágyúval is.

    A fapados túristák saját felelősségre mehetnének azzal a "járattal". ;-)))
  • HUmanEmber41st
    #25
    Szerintem voltak a Holdon, csak olyan dolgokat retusáltak ki a fényképekről, amiket nem szabad látni.. aztán vannak olyan fényképek is, amiken nincs semmi "oda nem illő" dolog, azokat nem retusálták.
    Viszont elgondolkodtató, miért kezdődik úgy az Armstrongék által a Holdon hagyott üzenet: "...békével jöttünk..."itt a cikk
  • HUmanEmber41st
    #24
    Egy megfelelő hegyoldalba lehetne építeni egy lineáris motort, amivel legalább az első fokozatot meg lehetne spórolni a teherűrhajókon... valami erőmű közelébe..csak vigyázni kel rá, mert sok réz, meg alumínium kell bele .. :D :D :D
  • attes
    #23
    "az a hihetetlen ebben az egészben, hogy mikor jártak már a holdon? "

    Hehe valószínűleg még soha.

    Moonhoax

    A fényképek szinte 100% kamuk. Ha tényleg lettek volna a holdon, miért hamisítottak volna képeket?
  • HUmanEmber41st
    #22
    Azért annak örülök, h az legalább az eszükbe jutott, h 2 rakétával viszik fel a leendő Holdutazáshoz a cuccokat.
    Azt sem értem, h lejárt a műszakija az űrsiklóknak, akkor miért nem lehet szétszedni, és valami okosabb rendszer szerint újból összerakni???? Mert egy öreg autót, amihez nincs, v nagyon drága az alkatrész, OK, bezúzatják inkább. De egy űrsiklót????
    Miért nem lehet pl katapultálható utasfülkét rá tervezni, kicsit átalakítani?
    Kiváló lenne akár a (szerintem soha meg nem valósuló) Mars utazáshoz is szépen "apránként" felvinni az űrhajót, és az ISS mellett meg "összecsavarozni".
  • Sanyix
    #21
    "rakétákat is kihalászhatják az óceánból, majd egy felújítást követően újra repülhetnek, akárcsak az űrsikló gyorsítói."

    jééé és meglepő módon nem csak mint hanem ugyanúgy, mivel ez az pont űrsikló gyorsítórakétáit fogja használni :)
    Viszont a középső fokozat az megint égni fog a légkörben el :)
  • qwas
    #20
    Mint mar valaki itt irta en is kezdek ketelkedni hogy jart-e emer a holdon valaha? Az azota elmult elmeleti 40 evben ez a kapszula amit fel tud mutatni a NASA? Ugy ertem ide jutottak? Meg hogy meg 12 ev es a holdra szalnak megint? Csak nekem nem stimmel itt valami? Kivancsi lennek mikor jart egyaltalan ember ELOSZOR a vilagurben? Marmint valojaban.
  • JTBM
    #19
    Nagyon hosszú évekig hanyagolták az űrkutatást. A fejlesztési pénzek nem oda mentek. Ennek a velejárója a fokozatos leépülés. Egy technológiai szint megtartása is pénzbe kerül. Csak ezt normál esetben nem érezzük, mert inkább fejlesztjük a technológiáinkat, mint szinten tartjuk.

    Egyébként a 60-as években még a project management és költségtervezés is jobban ment, mint ma. Mert akkor időre és költségterven belül készültek el az űrutazások, ma már ez sem megy, hiába vannak sokkal jobb költségtervező eszközök...

    A technológia szvsz. jobb, mint az űrsikló. Az űrsikló veszélyes. Űrsiklót szvsz. akkor lehet majd egyszer építeni, amikor nem kémiai energiát sikerül majd alkalmazni a meghajtásban és ezért nem lesz szükség fokozatokra. Pl. nagy energiájú ionhajtómű + antianyag generátor. Sajnos, attól tartok, hogy ez nem holnap lesz.
  • 0Speed0
    #18
    Azok az'összecsukható ülések' csak nekem tűnnek úgy, mintha akármikor lenyisszanthatnák egy ember ujját?!
  • JeD
    #17
    Azért űrhajó és hadsereg kicsit más. Odafönt teljesen más körülmények vannak, mások a prioritások. Egy példa: a fenti processzorok is kb. 1000 évesek, mert ha a 45nm-es intel chipbe becsap egy kósza részecske (kozmikus sugárzás), akkor annak annyi, míg a régi cuccok, méretükből adódóan simán kibírják.
  • immovable
    #16
    ha ez komoly akkor LOL, mert így a nasa ezek szerint egy magyar önkormányzat vagy okmányiroda szintjére süllyedt
  • JeD
    #15
    "mivan az apolló program csak kamu volt, vagy nem dokumentálták, hogy nincs napjainkban olyan mérnökök akik konyítanak vmit az űrutazáshoz??"

    Asszem itt olvastam, hogy pontosan ez a helyzet. A dokumentumok közül alig találtak meg valamit, 40 éve volt, tehát az akkori tudósok / mérnökök már kezdenek halogatni, stb. Szóval elég kellemetlen szituáció, nézegethetik a múzeumban, hogy mi hogy volt...
  • immovable
    #14
    olyan érintőképernyős dolgot tesznek be a zürhajóba ami már egy polgári gépen van, ez ám az innováció, nem fordítva szokott menni a dolog?, hogy először hadsereg vagy űrhajó majd aztán kerül vmi 'polgári' felhasználásra?
  • Pluskast
    #13
    De ezzel meg az a gond, hogy azóta technika csak fejletteb és a felhasználható anyagok olcsóbbak lettek. Ergo a pénzre sem lehetne ilyen szempontból hivatkozni. Tényleg úgy van, hogy vissza fejlesztik az űrutazást.
  • Dany007
    #12
    uhf ez tényleg visszafejlődés :S
    Amúgy azért volt akkoriban olyan nagy pénz az űrkutatásra áldozva, mert volt kivel versenyezni. Sőt...le kellett győzni az oroszokat!
    Akkor nem volt olyan hogy anyagi felsőhatár... Meg, hogy spórolás...Asse tudták miaz!
    Majd ha már a kínaiak már holbázist fognak építeni , majd akkor észbekapnak, hogy lehet, hogy nem mindent a háborúzgatásba kéne ölni...
    De ez így nevetséges...
  • immovable
    #11
    én értem :)
  • brueni
    #10
    20.000.000.000.000 vagyis húszezermilliárd forint. szép..
  • immovable
    #9
    az oké de a technika hova ment?
  • t0ma
    #8
    terrorra? magam sem ertem, mit akartam ezzel :)
    szoval elmegy a haborura.
  • t0ma
    #7
    csak tipp: nincs most annyi zseton, mint volt akkor, mert elmegy a terrorra.
  • immovable
    #6
    az a hihetetlen ebben az egészben, hogy mikor jártak már a holdon? és az akkori tudomány ott tartott, mint most a számológépem, most meg úgy kell visszahívni a régi mérnököket a nyugdíjból, hogy hogy kell "new apollót" építeni??? ezt nem értem... már rég holdbázisnak kéne lennie, meg marsutazásnak, nem az, hogy még cirka 12 év és újra a holdon leszünk....
    mivan az apolló program csak kamu volt, vagy nem dokumentálták, hogy nincs napjainkban olyan mérnökök akik konyítanak vmit az űrutazáshoz??
    lassan visszahozzák a léggömböt
  • immovable
    #5
    mikor ilyen cikkeket olvas az ember megfordul a fejében a sok összeesküvés elmélet a holdutazással és egyébb nyalánkságokkal kapcsolatban...:(
    amúgy télleg úgy érzi az ember, hogy visszafele fejlődik az űrkutatás
    itt szenvednek az ISS-el mikor már mikor volt mir, majd ez mikor már kiöregednek az űrsiklók
    ajajj
  • NEXUS6
    #4
    Na ja, egy szép nagy mechanikus kapcsoló, egy kihermetizálódott -100 fokos hőmérsékletű kabinban is talán még műxik. A folyadék kristály meg már rég nem.
  • immovable
    #3
    hajajj de messze még a babylon5
  • Mister
    #2
    érintőképernyő 10 centi vastag űrkesztyűs ujjaknak
  • NEXUS6
    #1
    Nem azért mondom de ennél még az orosz Kliper makettje is százszor jobban néz ki, arról nem is beszélve, hogy az azért aerodinamikailag, meg mindenhogy előre lépés lenne.

    Ez egy sufnifejlesztés eddig.

    Ilyet még a kínaiak is 2020-ig röhögve csinálnak!