102
  • assdf
    #22
    A te eljárásod ugyanolyan mint abban a másik topicban lévő.
    ott is a srác azt magyarázta hogy rekurzivan lefuttatja a tömöritő algoritmusát aztán a kimenet egyre kisebb lesz és mindig kisebb lesz...
    ahogy te sem ő sem tudott 3 egyszerü kérdésre válaszolni:

    1, mi akadályozza meg hogy mindent 1 bitbe tömöritsek? Hisz ha bármekkora adatot lehet kétbájtba (20 megába stb) tömöriteni akkor a ciklusok számának növelésével a 2 bájtból is lehet 1 bitet csinálni...
    2,mutassa be a tömöritő programját
    3, mutassa be a kicsomagoló programját... (ez a fontosabb, mindent 1 bájtba tömöritőt én is tudok irni...)
  • Frayer
    #21
    Tudom, már láttam azt a topikot, szerintem ez valami beugratás féle.
    Az sosem fog elkészülni. Ez meg hamarosan, és akkor majd kiderül,hogy mivan.
    Addig meg ráérek én csinálgatni, max senki nem hiszi el hogy lehetséges lenne ez a dolog. Végülis ha az lenne, már rég megcsinálta volna valaki más, legalábbis ezt hallom ha megemlítem valahól.
    Azt tudom, hogy ilyet még nem láttam máshól, amit láttam és a legjobb volt eddig az a KGB-archiver prgram volt.
    KGB encoder
    Ami létezik tömörítő program ma azok mind a redundanciát veszik ki az adatokból, azaz az ismétlődéseket, de cserébe megnő az adatok entrópiája, másszóval egyre nagyobb lesz a káosz a bitek között és már nem lesz mit kivenni az adatokból. Itt érvényesül a shannom limit:
    Noisy channel coding theorem
    Ellenben amin én dolgozok az olyan mintákat szed ki az adatfolyamból ami minden körülmények között fellelhető, legyen akármilyen a mért entrópiája, és miután kiveszi a mintát kevesebb biten lehet tárolni az információt, egyértelmű, ezután megint átfuttatod az algoritmust rajta, újra ki tudod venni a mintákat, és megint kisebb lesz, és ezt annyiszor játszod el ahányszor csak akarod és mindig kisebb lesz az eredmény, de ezt mind úgy hogy egyértelműen vissza is lehet állítani minden egyes bitet a kiindulási értékekre.

    Jah, és ezt nem most találtam ki, itt az sg-én már írtam erről egy tömörítő topikba csak elsőlyedt és én voltam ott is az utolsó hozzászólás.
    Itt magyarországon szinte senki nem foglalkozik tömörítő eljárásokkal, de még hobby szinten, magyarul normális leírás sincs a most jelen lévő eljárásokról.
  • Frayer
    #20
    :)
    Inkább szerezz rá komoly vásárlót, én az MS-re és google-re gondoltam jól jönne a youtube-ra is. Szerintem okosabb ha nem a programot adom el, mivel úgy egyszer lesz belőlle bevételem és többé nem lesz hozzá közöm, ehelyett inkább a használati jogokat kéne eladni, időtartamokra, egy olyan licensz alatt ami a kis embereknek ingyenes használatot biztosít, "torrent-emule rulez" de üzleti tevékenységet csak licensz megvásárlásával lehetne folytatni vele, mint mondjuk ezzel a formátummal médiákat értékesíteni, műholdas kommuniáció, űr eszközök közt a nagy sávszél biztosítása, nagy gyári- orvosi adatok arhiválása, stb, biztos lesz rá kereslet, legalábbis remélem.
    Attól félek,hogy ha kis ember csinál ilyet azt nem akarják megvenni.
    Hallani olyan olyan dolgokról a hírekben hogy olyan projectekért fizetnek dollár milliókat amiket akár mi a suliban is egy maréknyi kezdő programozó pár hét alatt elkészítene.
    Mintha nem az számítani mi a végeredmény hanem hogy kitől veszik meg. :S
    Ez kibaszás ha tényleg ez lesz.
  • assdf
    #19
    Nem akarok beszólni de még elég kezdő vagy ebben a témában.
    Egy másik fórumon: tömörités bármekkor fájlt két bájtba már évek óta ezen dolgoznak :)
    Lassacskán ők is készen lesznek (a szó minden értelmében) :D
  • Addict
    #18
    Sztem felejtsd el a vizsgaidoszakot es koncentralj erre, en pl megveszem a keszulo siteomhoz ha mukodik. Biztos + tudunk 1ezni. :)
  • Frayer
    #17
    Amint vége van a vizsga időszaknak, erőteljesen belehúzok és megcsinálok egy winen futtatható programot, és megmutathatom nektek ha nem hiszitek.
  • Frayer
    #16
    Nagyon remélem így is lesz.
    Én nem egy profi programozó csapat vagyok.
    Hobby szinten kezdtem el fejleszteni, programozást is még csak tanulom, igaz már évek óta, de még nem vagyok benne olyan jó.
    Mások segítségére is szükségem van hozzá.
    Miért csak a vérprofi csapatoknak lehetnek 5leteik???
    De ehez igazából nem programozni kell tudni, nem az szükséges, hanem hogy ki tudj találni egy olyan eljárást ami minden körülmények között, minden féle bemenetből kisebb kimenetet tud csinálni.
    Agyalj rajta egy kicsit és rájössz, szinte egyenlő a lehetetlennel.
    Én sem egyedül találtam ki, hanem egy már meglévő felismerést használtam fel.
    Nézz utánna a cantor ködnek, vagy kantor halmaznak, ez egy fraktál és többé kevésbé pontosan illik egy rézvezetéken áthaladó bitek meghibásodási mintájára. Ergó: Egy matematikai fraktál leíró képletet alkalmazva nagy pontossággal előre fel lehet ismerni a keletkező hibákat, ma már persze ezeket fel is használják hibajavító algorítmusokban, és amint látjátok jól működik, mikor leszedtek egy dvd rippet, annak minden bitje másolata az eredetinek, annak ellenére hogy zajos, hibás a vezetéken át jövő adat.
    Érdekesség képpen: A kantor köd egy olyan fraktál aminek a kiterjedése 0, azaz nulla, és mégis hogy bele tud szólni az adatfolyamokba.
  • virs lee
    #15
    Ja, és minden film 1 bitbe lenne betömöritve... ~~
  • virs lee
    #14
    Ha nem lenne hddvd, pont hogy soha nem esnének a br árak. De lehet inkább a br-t kéne kidobni, hiába 25 gb, ha könnyen megsérül, oszt baszhatod az egészet a kukába.
  • Su0my
    #13
    Márcsak ezért is minimum egy hadsereggel mernék kimenni a helyükben az úton:)


    Hmm optimista vagyok, de előbb-utóbb (sajnos a mi életünkön bőven belül) úgyis minden fenekestül fel fog fordulni ;) :(
  • virs lee
    #12
    Egyébként is, jövőre, vagy egy kicsit később várható lesz egy olyan video formátum ami 20-30 megába be tud nyomni egy 180 perces HD video tartalmat 1920 x 1080 as felbontásban 32 bites színnel.
    Semmi furier transzformáció, semmi huffman kódolás, egy még nem létező eljárást fog használni, a képek artifakt mentesek lesznek és szinte lossless minőségűek.


    Wow, ezt te mind egyedül találtad ki? Hasraütéssel vagy beanyagozva? Birom az ilyen "szerintem" prófétákat...
  • Addict
    #11
    Ez a technologia feleslegesse tenne a bittorentet, a videomegoszto siteok letarolnak a dvd-ipart, egy DVD lemez eleg lenne az osszes film letarolasara, visszaesne a merevlemezipar, vele az egesz pc piac, nem lenne szukseg nagy savszelessegu internetre sem tobbe. Ha ez kijon es igaz, a kovetkezmenyek belathatatlanok sztem.
  • HöfEE
    #10
    Szerintem te csak okoskodsz, ezt az egészet most találtad ki, mert ha így lenne valószínüleg nem az sg fórumaiba irogatnátok le , hogy milyen király dolgon is ügyködtök. PLusz ez nem akármilyen lépés lenne a videotechnika terén hogy egy ilyen tömörítési eljárást létrehoz valaki. Ha esetleg mégis igazad mondasz akkor meg végképp nem értem, hogy mit keresel itt. Az meg, hogy kinek lehet ilyesmit eladni? Te hol élsz a holdon? Egy komoly programozó/programozó csapat ilyesmikkel azért tisztában van ha olyan nagy terveik vannak.
  • Su0my
    #9
    Hát Barátom, ha ez tényleg így van (márpedig miért ne lenne?), én szurkolok nektek, hajrá!

    Ilyenkor sajnálom azt, hogy abbahagytam az eredetileg hobbynak induló programozást jó 2-3 éve -> roszabbnál roszabb indokok miatt, pedig hihetetlenül érdekes szellemi fejtörőkből áll az egész.. Ez is, amit most leírsz, a felét értem kb, kár Húú nézek is valami programozós könyvet gyorsan
  • Frayer
    #8
    Mi bizony.
    A mandelbrot által felfedezett véletlenszerű strukturákban jelentkező mintákat szedi ki a program, mivel nem számít az adatok entrópiája, ennél a transzformációnál nem jelentkezik a shannon limit, semmi akadálya annak,hogy 1 dvd tartalmat benyomjon pár megjegyezhető számba, tudom hogy ez matematikailag paradoxont hoz létre, dehát a világunk így működik, pl: kvantum mechanikában a két réses paradoxon, vagy a híres einstein iker-paradoxon.
    Ami lényeges,hogy nagyon gyorsan fog dolgozni mivel sorosan dolgozza fel az adatokat, nem úgy mint a rar, vagy zip, lzw algoritmusa. Szóval mondhatni a leggyorsabb és leghatékonyabb lesz a világon, amint kész lesz egy bemutató verzió.
    Most nem arról van szó,hogy HA működik, mert működik száraz teszt szimulációval, csak még normálisan implementálni kellene úgy hogy optimális legyen a kód, nincs sok infó a procik kiterjesztett utasítás készleteiről, ehez meg kellene mert elég speciális bitekkel dolgozó kódja van. Amit találtam az régi ASM kódok mmx re meg kibővített pentiumra. De az lófasz az ss4 korában.
  • bvalek2
    #7
    Neked mindenről ugyanaz jut az eszedbe? Freud bácsi erre azt mondaná, hogy kicsi neked, és komplexusod van.
  • Sliders
    #6
    Ezt ti fejlesztitek?
  • C4ine
    #5
    A HDDVD-t ki kéne dobni a p*csába és máris egyszerűbb lenne minden. BD árak esnének, csak egyféle lejátszók lennének így gyorsulna a fejlesztés, árcsökkenés. Vagy lenne bármi értelme megtartani a HDDVD-t? (persze ez mind csak elmélet, és fikció)
  • Frayer
    #4
    Szerintem nem kell erőltetni egyik formátumot sem, személyes véleményem szerint gyenge mind a kettő.
    EGY sztandardizáló szervezet kellene hogy létrehozza a kornak megfelelő szabványos formátumát, és akkor nem xy cég szeszélyei irányítanák ezt, ha valakinek nem tetszik nem követi és akkor ilyen gubancok álnak elő.

    Egyébként is, jövőre, vagy egy kicsit később várható lesz egy olyan video formátum ami 20-30 megába be tud nyomni egy 180 perces HD video tartalmat 1920 x 1080 as felbontásban 32 bites színnel.
    Semmi furier transzformáció, semmi huffman kódolás, egy még nem létező eljárást fog használni, a képek artifakt mentesek lesznek és szinte lossless minőségűek.
    Elsőnek hihetetlenül hangzik, de egy olyan algoritmussal fog dolgozni ami rekurzívan egyre kisebbre nyomja össze a video blokkokat, elég nagy hatékonysággal.
    Sajnos lassan készül a dolog, kevesen készítik, de úton van, kell még pár hónap.
    Szerintetek mennyit érne egy ilyen tömörítő eljárás videókra, vagy egy 1000% os hatásfokkal tömörítő veszteségmentes algoritmus??? És kinek lehetne eladni? Hova kell menni? kivel kell beszélni? Csak a használati jogokat értékesítenénk.
  • Narxis
    #3
    Microsoft már nem először sz.rik a szabványokra, mindig is próbált a saját feje után menni...
  • Sliders
    #2
    Microsoft játszott már tisztességtelenül a saját malmára, simán el tudom képzelni hogy ilyen céljuk lehet, nem kell védeni a Microsoftot. Elég taho egy cég.
  • Theodora
    #1
    Jó tudni, hogy erről is a Microsoft felelős, nem pedig a szabványokat megalkotó cégek.
    Gondolom, már itthon is készül a vádirat:
    - FIDESZ részéről, amelyben a MS-t teszi felelőssé mert Gyurcsány nem mondott le
    - Adófizetők részéről, akik az MS-t teszik felelőssé a vizitdíj bevezetése miatt
    - A tanulók, mert a tandíj biztos az MS licencekre kell
    - A munkanélküliek, akik úgy gondolják, hogy az MS miatt vesztették el állásukat
    - stb.

    Sok sikert!