39
www.barabaslorinc.hu
  • vmvr
    #39
    rád nem emlékszem
  • Kaplan
    #38
    én!? :DDD
  • vmvr
    #37
    tegnapi a38-as búcsúkoncerten volt valaki?
  • Kaplan
    #36
    ó dehogy én csak kívűlről szemlélem az eseményeket. :D

    bár nem tagadom ,hogy elég sok zenészt ismerek a családom által.
  • hunbasser
    #35
    te is az együttes tagja vagy,bratyó? :D
  • Kaplan
    #34
    az aláírásaink miatt áll hozzád közelebb bratyó. :DD
  • PJack
    #33
    hozzám meg inkább az első.
    dehát ízlések és pofonok :)
  • vmvr
    #32
    én nem tudok dönteni, hogy melyik a jobb. nálam mindkettő 10-es.:) najó, talán ez az új kicsit közelebb áll hozzám.
  • PJack
    #31
    óó :)

    hát sztem nem lett jobb mint az első lemez.
    van rajta 2-3 szám ami egész jó, és kb egyszintű az előző lemezen hallhatókkal, de nemlett jobb így egészébe.
    előző jobban tetszett nekem
  • vmvr
    #30
    itt mosolyog rám egy az egész zenekar által dedikált példány:PP
  • PJack
    #29
    új album!
  • PJack
    #28
    május 16 müpa
  • PJack
    #27
    én még olvasom, mivel én nyitottam, de sajnos tegnap nem volt időm elmenni oda. de talán legközelebb...
  • Kaplan
    #26
    Na, gondoltam beírom, hogy kibekúrt jó bulit nyomtak a srácok, élvezet volt minden szám! Bár már nem sokan olvassák valszeg ezt a tápikot.
  • Kaplan
    #25
    Srácok valaki jön a holnapi A38 koncertre innen?
  • magus
    #24
    kösz az infot, meglátogatjuk
  • hunbasser
    #23
    koncert
  • magus
    #22
    nincs kedved esetleg feltölteni sütikére vagy micsodára? : D
  • PJack
    #21
    jeee, mekkaptam Karácsonyra az albumukat! ^^
    nagyon, nagyon jó

    egyébként boldog Karácsonyt mindenkinek :D
  • hunbasser
    #20
    és ott leszel? :)

    amúgy ha szereted a hasonló stílusú zenéket,akkor hallgasd meg az Urbanator vmelyik lemezét.az együttes megalakítója Mihael Urbaniak,a híres lengyel trombitás.
  • PJack
    #19
    jaja, télleg.., ezt el is felejtettem mondani :)

    Ma este kilenckor Barabás Lőrinc az A38-on.
  • Csabesz6
    #18
    hu ez elég bejövős,meghallgattam az oldalon egyet eddig:D
    (Y)
  • Kmarha
    #17
    érdekes lett :) ha nem lennének benne ezek a hip-hopos lemeztegergetések, nagyon is tetszene. A rapelősebb részekkel egész gyorsan megbarátkoztam, de valahogy még az is idegen.
    Hiába no, szokni kell egy kicsikét.
  • cenobite
    #16
    Imádom az ilyen neoprimitív arcokat, akik ha meglátnak egy honlap címet az első kommentek között már rohannának sírva a modikhoz, hogy "klóóóóóz!!!".
  • Daza500
    #15
    Ha reklámozná, biztos nem így fogalmazta volna meg az #1 hsz-t.

    Amúgy jó muzzik.
  • Kaszi46
    #14
    a logikád szerint akkor minden együttes totyikját be kellene zárni? vagy minden topikot amiben valami link van az adott témáról?

    bannold inkább magadat htx, bb
  • magus
    #13
    ennyire ne legyél segg

    amúgy őket szeressük, jó kis zenét játszanak
  • NeoMaN
    #12
    Teljesen mindegy miez, honlapot reklámoz tehát klóz.
    ennyi
  • vmvr
    #11
    most nézem holnap az A38-on lesz koncertjük is
  • vmvr
    #10
    hmm.. ez jó kis muzsika:)
  • PJack
    #9
    lolhát igen, elég érdekes neve van.
    pláne azért is, mert neten sehonnan nemlehet leszedni, ezért boltba kell megvenni :D
  • hunbasser
    #8
    azt sem tudod mi ez :DDDDDDdddd

    elég száni vagy :) talán először meg kéne nézni,hogy mi is ez.

    először egyébként én is azt hittem,hogy vmi villamosági bolt,vagy hasonló :D
  • NeoMaN
    #7
    reklám
    klóz
    bann
  • PJack
    #6
    nemismerem, demajd talán belehallgatok :)
  • hunbasser
    #5
    ahamm,nem gyengén :)

    amúgy erről az együttesről a Hip Bop & Funk jutott eszembe,ismered? ez egy válogatás cd,van rajta 15(vagy 16?) finom szám,hasonló műfajban
  • PJack
    #4
    jaja :)
    persze Jamiroquai is üt ^^
  • hunbasser
    #3
    nem rossz

    bár én inkább funkysabb,soulosabb témákban utazom,de tényleg nem rossz a nu-jazz.meg az acid jazz,fusion jazz és társai :P
  • PJack
    #2
    nagyon jó, érdemes belehallgatni az oldalon lévő számokba.
    én kifejezetten szeretem ezt a stílust, a nu-jazzt.
  • PJack
    #1
    > Barabás Lőrinc Eklektric
    A "Barabás Lőrinc Eklektric" 2005 novemberében alakult Budapesten - jókor és jó helyen.
    A zenekarvezető trombitás, Barabás Lőrinc az elmúlt évek során több zenekarban és stílusban bizonyította tehetségét (Irie Maffia, Soulwhat, The Uptown Felaz) nemcsak itthon, de szerte Európában és azon túl is. Elég tapasztalattal a háta mögött ezúttal saját útjára lépett, kiváló zenészek társaságában. A fiatal együttes rajtaütésszerű megjelenése a budapesti klubéletben sokat sejtető. Kiemelt érdeklődés és egybehangzó elismerések jellemzik fellépéseiket. Hamar kialakult törzsközönségükben éppúgy jelen vannak a jazztanszak megmondói, mint a bőnadrágos városi ifjúság. E közönség a bizonyíték nemcsak az együttes létjogosultságára, hanem filozófiájának működőképességére is: a változatosság gyönyörködtet. A jazz esszenciája pedig éppen ebben rejlett egykor és rejlik ma is.

    Az eklektric hangzása értelmezhető a Barabás Lőrinc által eddig is képviselt műfajok (jazz, hiphop, dub, reggae, french house, experimental, elektronika stb.) keverékeként. Egyszer mintha Truffaz érzékeny trombitáját hallanánk, máskor Miles Davis cool-ja dereng fel korszerű ütemekbe ágyazva, de Eric Satie motívumokon sem lepődhetünk meg. Mindezekhez olyan természetes módon társul a rap és a spoken word, hogy multikulturális szétesettség helyett végül egy személyes, kiforrott és hiteles hangzású, itthoni terepen pedig kifejezetten újszerű produkció szólal meg.

    Mindebben nélkülözhetetlen szerepe van Delov Jávor dobosnak, aki metronóm pontossággal alapoz a zenekarnak, és képes arra, amire nagyon kevesen a dobosok közül: nem üt, csak amikor valóban szükség van rá - ez pedig maga a funk. Bata István kellő finomsággal lépked a basszusgitár húrjain, Premecz Mátyás izgalmas billentyűjátékával a kísérleti elektronika határáig is elmerészkedik, Dermot pedig az MPC sampler nyújtotta lehetőségeket használja ki valamint szkreccsel és harsonázik. A mikrofonos szekció telitalálat: Fábián Julianna klasszikus jazzéneke valamint MC Sena és a grenadai születésű MC Kemon visszafogott rapje kiválóan működik egymás mellett a színpadon.

    A zenekar "eklektrikus" hangzásában, a jazz kortárs, ám egyúttal közérthető formáit mutatja meg.

    Dj Suhaid