40
  • And01
    #40
    Az Amd a chipek fogyasztását máshogy számolja mint az Intel:
    a processzor maximális fogyasztását adja meg.
    Ez 90nm-nél 89w-os tdp Windsor mag /két mag/
    65nm-nél 65w-os tdp Brisbane mag /két mag/
    A Phenomnál ez 95w-től 125w-ig /négy mag/
    Ebben bent van az integrált mem vezérlő fogyasztása is.

    Míg az Intel lényegében átlagfogyasztást számol.
    Valamint a memóriavezérlő az alaplapon van, ez nem jelentkezik a processzornál.
    65nm-nél 65w-os tdp Conroe mag /két mag/
    65nm-nél 130w-os tdp Kentsfield /négy mag/
    Tehát ha az Amd processzorok fogyasztását az Intel módszertana szerint
    számoljuk, valamint levonjuk a memóriavezérlő fogyasztását
    körülbelül megeggyező értékeket kapunk.
    /Brisbane mag esetén a tényleges fogyasztás alacsonyabb mint a hasonló core2-esetében/

    Az viszont tény hogy az Intel procik jobban tuningolhatóak.
    Viszont a jobb tuninglehetőségeket csak egy jobb alaplapban tudod kihasználni ami többe kerül.

    Olcsóbb lap, nagyobb gyári órajelü proci + 20% os tuning /olcsóbb lapok engednek ennyit kb/
    =ugyanakkora költség, alacsonyabb fogyasztás, alacsonyabb hőtermelés.
    Merthogy tuning esetén nő a fogyasztás is.
  • bandee1
    #39
    Elképzelhető, hogy 3ghz helyett sokszor "csak" 2800 mhz-en megy a 4300-as.:) Igy is még 1000 mhz-el beljebb vagyunk, ugyi? Akkor nem egy 70 ezres, hanem "csak" egy 60 ezres proci árát hozzuk ki 24-25 ezerből. TOvábbra is megéri.
  • dez
    #38
    Én meg egy csomó olyan esetről hallottam, amikor jóval alacsonyabban állt meg a dolog. Érdekes, nem?
  • bandee1
    #37
    Definiáljuk a jobbat? Jó.:)
    1. Alacsonyabb fogyasztás (jelenleg 65w. vs. 95 w)
    2. Nagyobb teljesítményt (Intel) hozok ki egy ugyanolyan olcsó processzorból, ha felhúzom, ha nem húzom fel, akkor is.
    3. Alacsony hőmérsékleten üzemel (28-30C). Ami manapság a 40 fokos nyarak miatt (többek között) sem mindegy.
    4. Könnyű tunningolni.
    5. 50% feletti tunningolhatóság a Core 2-nél.

    Szerintem ez a jobb definiciója. :)
  • bandee1
    #36
    Egy talán "picivel" több mint 1%. Mondjuk elolvasnak néhány fórumot, prohardvert, sg-hu-t meg egyéb címeken található cikkeket, pár bios gombnyomogatás, és léghűtéssel 3Ghz-en megy máris a 1.8 ghz-es 4300-asom, minden teszt az x6800 kétmagos proci eredményeit hozza, hajszál pontosan, melynek az ára jelenleg kb. 60-70 ezer forint. Jelenleg 23 ezerért beszerezhető egy 4300-as vagy 4400-as. Ilyet AMD-vel nem tudok produkálni, és nem mindenki gazdag, hogy 3ghz-es kétmagos processzort vegyen.
  • Sanyix
    #35
    pff nc
  • who am I 7
    #34
    elég barom hasonlat.Nem négy év van egy ferrari és egy szekér között pl.
  • Sanyix
    #33
    Annyira sugárzik belőled a hozzá nem értés. core2 az nem p4, tökmás. A p4 pont megahertzkergetésre volt(tehát parasztvakításra), jól lehetett húzni, viszont alig növekedett az amúgyis siralmas teljesítménye.

    A 2.4-es p4-ed 3-ra húzva már talán megközelítette egy 1,8-as athlon xp teljesítményét :)
  • Failure
    #32
    feature, sorry.
  • Failure
    #31
    szóval igen, a húzás, az nem egy garantált feauture.

    Ha az proc bírná magasabb órajelen stabilan, a gyártó miért skálázná máshová? Magát szivatja? Bevételtől akar elesni?
    Gondolom nem. Gondolom a legmagasabb órajellel fogja eladni, amit vállalhatónak tart.

    Persze, ettől még lehet húzni.
    Anno én is meghúztam a Cyrix 233-as procimat 300-ra, gyári hűtéssel.. :p
    óóó, yeah! :D Kiváló Tomato alaplapon volt, harmadannyiba került, mint egy Intel, és érdekes, sosem volt vele semmi baj. :D Persze, nyilván teljesítményben volt különbség, de én már akkor sem atomfizikus voltam, meg nem tektonikai modellezéseket számoltattam a gépemmel. :))
  • degh
    #30
    teljesen egyet értek veled, az a lényeg hogy fejlesszen mindkét gyártó. volt gye olyan időszak is amikor az intel volt gyengébb, de most ő az erősebb. megtehettem volna szeptember elején, hogy intelt veszel, mindenki azt mondta, hogy az sokkal erőssebb. amire én használom a gépem arra tökéletesem elég egy x2es amd, még sok is. csak azért nem veszek viszább a sebességéből, mert 2800as órajelen jön ki a számomra tökéletes memória kezelés. meg még annyit, ha húzni szeretném, gyári hütővel 3200 MHzig tudnám húzni, ha vennék egy erősebb hűtőt még tovább. az ára most a 4500 és 4600 között van, amikor vettem a 4300-al volt egyárban ha jól emlékszem, viszont a videkártyámat ez a proci tudja legjobban kihajtani...
  • kacsi01
    #29
    ja. azért ment annó a 2.4es p4-em 3-on, a 3.0ghz-es 3.7-en fesz emelés nélkül.. egyszer sem találkoztam "kékhalállal" semmi gond nem volt. És az alaplapok amiket használtam nem high-end deszkák voltak, hanem középkat. giga és asus lapok. de vegyetek amd-t. tényleg. úgyis jön a karácsony.
  • Sanyix
    #28
    Igen és akkor vicces, amikor jönnek ilyenek mint te, hogy fú de lehet húzni, mert nekik mákjuk volt, azt pistike is vesz egyet, és hogy 200 mhz emelés után kékhalál, fagyás, és ő meg "így járt".
  • Sanyix
    #27
    Ügyes 1magos procit 2magoshoz hasonlítani :D nameg 90 nm vs 65 nm.

    És mi ebben az újabb széria? Még mindig k8-as, nem k10-es.

    Majd a phenom alapúakat hasonlítgassad, és ne egy 4 évvel ezelőtti tecnológia foltozgatását.

    jóhogy nem versenyeztetsz egy ferrarit egy szekérrel. Hiszen ugyanarra valók, csak van köztük pár év különbség :D
  • Failure
    #26
    shabba: na, látod, ez lehet.
    Akkor viszont oda lyukadunk ki, hogy tök mindegy mit veszek, egy adott összegért kábé egy adott teljesítményt kapok.
    Ezzel én ki tudok békülni.

    Mert továbbra is fenntartható mellette a véleményem, hogy marhára irritál, amikor valaki érvek nélkül csak úgy odabasz valamit egy fórumba, hogy "hehh, AMD, szar"... nem, a hozzászólás szar. Meg értelmetlen. De biztos jól esik.
  • Failure
    #25
    látom "öreg", hogy te meg nem gondolkodsz.

    Szerinted a PC userek hány százaléka húzza a processzorát?
    0,1%?
    1%?

    Nehogy már kitaláljuk, hogy amiről te beszélsz, az az átlaguser magatartása.

    Egyébként meg, 30-40%-ot felteszem, ha nem is vízhűtéssel, de nem is a gyári hűtővel fogsz húzni a procin, ugye? Felteszem akkor az is többletköltség. Felteszem, hogy általában egy olyan alaplap, ami nem fapados, és lehet benne jól húzni, megeshet, hogy éppúgy drágább, mint egy nem ennyire szélesen skálázható társa.

    Vagy rosszul mondom?

    De ha teszem azt nincs is további költség, akkor azért továbbra se akarjunk oda kilyukadni, hogy az átlag PC user húzza a procit.

    De... legyen ez egy ideális világ... húzza.

    A válaszod mennyiben válasz arra a kérdésre, hogy mi a búbánatos fenének is az a hejjre nagy prociteljesítmény? Minek? Mire? Hova? Mihez kezdesz vele?

    Kezdem én ezt úgy érezni, hogy ahhoz válik hasonlatossá, mint az a kérdés, hogy hány colos egy krómozott alufelni...
    presztizskérdés, semmi más.

    Akinek a (kihasználatlan erőforrásból származó) presztizs megéri...
    hát hajrá, költsön többet, mint amennyit muszáj. :)

    Semmi mást nem akartam mondani, minthogy fura dolognak találom hogy mindenki bőszen basztat egy gyártót, ami kb fele annyiért teljesítményben versenyképes alternatívát nyújt.

    De amennyiben ez logikus... én biztos a Marson élek.
  • shabba
    #24
    Ha ár/érték arányt akarsz vizsgálni, akkor inkább azonos teljesítményű chipeket vess össze, vagy inkább azonos áruakat, mert az nagy valószínűséggel teljesítményben is pariban lesz. A 2.2 Ghz-es kóró teljesítmény inkább az 5200+szal van párban, árban pedig míly meglepő azonosok. Nem véletlenül áraz így az AMD, ők is tisztában vannak teljesítmény alapján mi, minek a párja. A 4200+ párja ár alapján inkább egy 1.8Ghz-es kóró, teljesítményben sem hiszem hogy túlzottan szignifikáns különbség lenne.
  • Caro
    #23
    Az X2-esek is elég jól húzhatók, ha nem is 40%-ban, de azért 25-30% lehet ott is. De átlag felhasználók, akikről szó volt, nem nagyon szokták húzni a procit.
  • kacsi01
    #22
    az a 2.2-es core2duo bőven futni fog 3ghz-en. így viszont pont a 6000+-os amd-vel kerül legalábbis frekvencia szempontjából egy szintre. Ami pont 35.000- bruttó környékén mozog mostanában...
  • kacsi01
    #21
    látom öreg te sem vágod milyen az mikor egy intel procin jó 30-40%-ot lehet rántani (nem vízhűtéssel!) így viszont az ár/érték arányos fejtegetésed pont nem ér semmit. Szerinted hány olyan user van aki maga rakja össze a gépét, és azért választ intel procit mert tudja hogy sokkal többet tud?
  • Failure
    #20
    Azért szerintem pár embernek baj van a fejével, vagy egész egyszerűen, nem a saját pénzéből vásárol... Vagy, csak elméletben ennyire konzekvens.

    Hahh, lehet, hogy jobb az Intel... Lehet.

    És?

    (egyébként, mi az, hogy jobb? Definiálná valaki? A teljesítmény önmagában már eléggé feladatspecifikus kérdés.)

    És ha jobb, akkor mi van?
    Jobb, de drágább is.

    Számomra érdekes, hogy miért nem az ár/érték arány az érdekes kérdés?

    Nézzünk egy példát.
    Kisker áron:
    AMD X2 4200+ 2200 MHz 16 ezer Ft körül
    Intel Core 2 Duo 2,2 GHz 27 ezer Ft körül

    Ez a két proci azért nagyjából egy kategóriának tekinthető, bár persze tudom, az összes Intel fan ezért engem kardélre hányna.
    De ki ne találja nekem valaki, hogy a fenti Intel proci teljesítményben annyivan hoz többet az AMD-nél, amennyivel drágább.

    Fenét.

    De ha valakinek megéri kétszer annyit költeni valamire, ami 5-10-15%-al jobb teljesítményt nyújt, feladattól függően, akkor gratulálok.

    Különösen gratulálok, mivel gondolom többségünk otthoni felhasználásra vesz processzort, márpedig, nem hiszem, hogy a procit a többségünk állandóan 100% körül brűgetné... fenét, valljuk be, egy asztali PC procijának életében a leggyakoribb tényező az üresjárati idő.

    Namármost, minthogy amúgy sem használjuk ki a vasainkat, marha érdekes kérdés, hogy van-e 10% teljesítménytöbbletem dupla áron, mikor úgysem használom ki.

    Elnézést azoktól, akik 0-24-ben renderelnek például, de azt hiszem, az ilyen rétegfelhasználáson, és szerverüzemen kívül, kevéssé valószínű, hogy szétgyilkolná mindenki a processzorát.

    Na mindegy. Én csak nem értem, hogy miért kell bántalmazni valamit, ami jó.
    Persze, aki sznobizmusból szívesen költ többet, mert utána jobban alszik, hát felőlem aztán rendben van. De ne akarja megmegyarázni, hogy ez ésszerű.
  • kacsi01
    #19
    amd? ugyan..
  • AgentKis
    #18
    Szerintem meg az Intelnek sikerült túl jól! (Moore törvényét is felrúgták)... De jön még kutyára szalonsör...
  • Caro
    #17
    Nem is 3.4-en, hanem 3.6-on.
  • Caro
    #16
    Ebben a tesztben azt írja, hogy ő már látott 3.4 GHz-re húzott phenomot, léghűtéssel. Majd ha az AMD is 45 nm-en gyárt, ott is sokkal jobbak lesznek a mutatók. A phenom felépítésével szerintem nincs nagy probléma, elég sok hasznos újítást tartalmaz a K8-hoz képest.
  • arty
    #15
    tomshardware :D
    miért nem már az 576 kbyte-al jössz? :) korrupt, hozzánemértő banda.

    ettől függetlenül az AMD-nek valoban nem sikerült jól az utobbi 1 év, óriási a gond minden területen :(
  • 0o
    #14
    Az elég valószínű, a verseny hiánya megöli a fejlesztést. Imádkozzon mindenki, hogy durván jól sikerüljenek ezek az AMD procik! Az erős verseny a végfelhasználóknak jó.
  • yvorl
    #13
    Volt idő mikor a tesztek nagy részét nem az intel nyerte, pedig drága is volt. Sőt, tán ennek köszönhető, hogy most ő a jobb. Szóval kicsit drukkoljunk az amd-enek mert ha nem lenne lehet hogy még a prescott vonalnál szenvednénk...
  • digital
    #12
  • Darth Sith
    #11
    link
    Tesztek nagyrészét az Intel nyeri. Kivéve ott marad alul ahol nagy szükség lenne az integrált memória vezérlőre, de arra sem sokat kell várni, jövőre jön a Nehalem-ben és akkora már ez a probléma is megoldódik.

    #8 Nem kell 1000+ $-t költeni Intel CPU-ra AMD-hez képest, mivel az Intel kb 3 hetente csökkenti az árait elég drasztikusan, és a legújabbak mindig olcsóbbak mint a kifutó szériák. Pl egy E6550 34k HUF, vagy egy 6750 39k HUF, és nagyon jól tuningolhatóak egy jobb hűtővel. A 2,66GHZ-es 6750-est simán fel leeht húzni léghűtővel 3,3-3,4GHZ-ig, úgy hogy teljesen stabil marad a rendszer. Azt ne mond, hogy ilyen árban kapsz hasonló teljesítményű AMD-t. Arról nem is beszélve, hogy kb50k HUF-ért már Quad procit is vágnak hozzád...
  • EroSennin
    #10
    Ha leszakadnak akkor Intel befagyasztja az arait mint ahogy lattuk az nVidia 8800 sorozatanal. Bar a core2 arakat durvan csokkentette az intel, de ha amd vegleg leszakad akkor nem fog par hetente arat csokkenteni.
  • Sanyix
    #9
    Milyen újabbnál újabb szériák? Mondj egyet. A k10-as opteron pl veri az intel szerver procikat, de asztaliban, még mindig a tuningolt x2-eseket nyomják.
  • Caro
    #8
    Ha 1000+ $-od van vegyél Intelt, de azért az AMD-t nem kell temetni, mert a csúcsprocikat nem nyomják le azonnal.
  • Darth Sith
    #7
    hát tény, hogy mostanság nincs a toppon az AMD. Hiába jönnek ki az újabbnál újabb szériák, nem tudják lenyomni az Intel CPU-it. Még a Penryn-t sem, pedig az még semmi a Nehalem-hez képest.. :/ Alapvetően örülök hogy egyre erősebb procikat dob ki az intel, csak sajnos ha az AMD nem tudja tartani, egy oldalú lesz a verseny, amely már nem verseny lesz és lassúlni fog a fejlődés mert nem lesz ellenfél és nőnek az árrak mert nincs miért leszorítanii, úgyis megkell venni, mert csak ez lesz.. :/
  • Szefmester
    #6
    mintha anno a cleron is így kezdte volna, vagy tévedek?
    de az tuti hogy a VGA gyártók már régóta alkalmazzák ezt a taktikát
  • bandee1
    #5
    Az AMD négymagos is szar, ez is az. :)
    Ráadásul visszahívtak egy egész AMD sorozatot, mert elszarták a procit! Szánalmas. Ami szar, az szar.
  • bardocz
    #4
    viszont akkor ezzel nem lehet megszivatni embereket?megveszed a 3 magost és eladod 4magosként? amúgy jó ötlet ha olcsók lesznek a selejtek
  • gabeei
    #3
    Ez mindig is így volt. A kiváló minőségű chippek kapták a drágább nevet, gyengébb társaik pedig a Celeront. Anno az R300 kiváló példányai kerültek a 9700Pro-ra, és a selejtek a 9500-re. Persze, ha szerencséd volt, simán tudtál 9700Pro-t csinálni belőle...
  • waterman
    #2
    egyértelműen a selejtet próbálják meg eladni, természetesn attól függően, hogy milyen jellegű gyártási hiba történt. feltételezem, ha a memória vezérlő működésképtelen, akkor rövid ívben repül a példány a kukába.
    különben mindenki jól jár, ha megfelelő árcédulát kapnak ezek a kis "korcsok".
  • Darth Sith
    #1
    a hárommagosakat külön gyártják vagy ha a 4magosoknál meghibásodott az egyik mag a gyártás során, akkor azt kikapcsolják? Nehogy selejt a nyakukon maradjon, és eladjanak mindent?