293
oldalnézetes, mászkálós, 2D-s, ugrálós, platform játékok, side-scrolling, akció kalandjáték
  • Sheltem
    #13
    Egyébként nagyon melegszívvel tudom ajánlani a Granny in Paradise-t a maga 170 pályájával pont elég nehézségével és változatos helyszíneivel, ellenfeleivel, egy gyöngyszem a stílusában:






  • csupaA
    #12
    Sztem meg a vektoros flash nagyonis jó :)
  • csupaA
    #11
    Szerintem meg kuzsé... itt CSAK 2D-s scrollozós platform van, miért ne lehetne külön topikja? Ha sok embert ez érdekel, akkor nem fognak ezért egy bővebb topikba járni.
  • Desiderata #10
    én is szerettem nagyon, első részhez készült pálya editor is
    nagy divat remake-elni, talán valaki fejleszteni kezdi szebbre egyszer
  • Sheltem
    #9
    Legszívesebben pcn egy új prince of persia-t tudnék elképzelni 2d ben, ez persze csak álom marad a 3d vonalon nyomulnak. Pedig mekkora lenne gyönyörűen megrajzolt 2dben...
  • Desiderata #8
    flash megöli ezeket a játékokat, mindenhol vektorgrafika, nem ad kellemes hangulatot
  • Sheltem
    #7
    Szerintem ez elfér különálló topicként egész nyugodtan. Eléggé kihalóban van a dolog ne zárassuk be.

    Nekem a kedvencem most a stílusban(picit offtopicként)DSen van a Contra4 személyében:




  • Desiderata #6
    azt ismerem
  • akyyy
    #5
    jah, ezekhez van old game topik . . .
  • akyyy
    #4
    portal 2 d,
  • Desiderata #3
    a napokban jelent meg a The Tuttles Madcap Misadventures
    demó nincs, de kiváncsi lennék rá, mert van víz, indán ugrálás,repülés
  • Desiderata #2
    pár régi játék:

    Superfrog


    Commander Keen sorozat


    Prince of Persia


    Prehistorik 2


    Jazz Jackrabbit
  • Desiderata #1
    Sziasztok!

    Régi idők legkedveltebb játék típusa volt. Mára eléggé elsorvadt ez a műfaj, de nem halt ki teljesen!
    Jelennek meg új játékok, sokszor nagy casual game sitokon, ahol a minőségük nem mindig a legjobb.
    Mára a legnagyobb célpont a kisgyerekek, pedig régen bárki eljátszott egy Prehistorik 2-vel vagy Commander Keen 4-el.
    Azért nem kell szomorkodni mert az igényesebb kategória is fentmaradt, például Gish személyében, ami fizikájának és kedves főszereplőjének köszönheti leginkább sikerét.
    Illetve a Mario töretlenül népszerű minden platformon :)

    lehet nosztalgiázni és az új játékokat minősíteni