94
  • sylvanor
    #94
    Valaki észre vette, hogy Piccolo nem halt meg a végén?
    Aki nem hiszi, járjon utána.
    A film végén elkezdik fentről lefelé vetíteni a neveket, de egy kis fél perces jelenete még be vágnak, szóval Piccolo nem hal meg. (2. rész talán?)
  • topcy666
    #93
    Dragonball: Evolúció hun
    Nézd meg nálunk a full filmet online

    http://cspkft.weboldala.net
  • Super Vegito
    #92
    Már rág megjelent a film:D le kell tölteni na szevasztok
  • pcboy01
    #91
    HD, DVD, Divx, Pc, Ps3, Xbox..... tölteni akarsz akkor jó helyen jársz!!!

    Íme egy oldal amely hibátlan.... 36.000GIGA tartalom, 100%-os crc fájlok, legolcsóbb sms díj, Napi frissités,

    itt jelennek meg elősször a legújabb filmek-játékok
    HANCOCK SZINKRONOSAN!!! már töltöhető és még rengetek finomság gyere és nézd meg!

    http://polar.smsforce.eu
    http://polar.smsforce.eu
  • Sands
    #90
    jaja nagyon érdekelhet mindennap ide járok fel és csak mostanra találtamki h mit írjak:O Liberális pedózni meg akkor kezdjetek nagyfiúk ha tudjátok h mennyi idős vagyok (segítek:16)
    csak így tovább
  • year
    #89
    Sands, érdekel téged ez a Dragon Ball, hiszen már kb 3 hónapja visszajársz erre fórumra, csak teszed az agyadat. Sztem ha vki majd jegyet fog venni a filmre nem azt fogja mondani hogy Songoku, hanem esetleg két jegyet a Dragon ball-ra, nem!? OMG! Én fogom mire gondolt a liberális pedoval :P lehet benne vmi... xD
  • Sands
    #88
    o és 1 év van b.nőm és köztem és ezt a liberális pedó-t nemvágom ^^
  • Sands
    #87
    pfff
    léci a sw-t nem emlegesd 1 szinten a songokuval mert 1 picike különbség van egy 30 éves kultfilm és egy M.o-n nem is vetített mese között(am nem vagyok sw- fan !!)
    vasembert még nem láttam
    és a legtöbb ember nem fog a kasszához menni és azt mondani h x jegyet a songokura(XD)azt még megértem h gyerekek elmennek szülőkkel megnézni a filmet, az okés de ha már egy 14 v idősebb neagyisten felnőtt az már qrva gáz
    (SZERINTEM) V
  • yosha
    #86
    igy is ugyis kislány...:)

    "jah és a filmre pár rajongón kívűl senki sem lesz kiváncsi"
    Ugyanezt jópár filmről elmondhatnánk, pl. a Star Warsra is többnyire a Star Wars rajongók kiváncsiak és MÉGIS mekkorát kaszáltak az uj trilogiával.
    A Vasember is pl. egy igen régi dolog amerikában, mégis sok olyan országban is hozott ahol alig volt kiadva képregényformában, és még le is van nézve a műfaj (nem nevezek Countryt, nem nehéz kitalálni), MÉGIS jópáran elmentek megnézni, nem csak a rajongók.
    Jó szórakozást a barátaiddal, csak nehogy sóbányában végezd mint valami liberális pedo.
  • ssj4leon
    #85
    sziasztok nézzétek meg a honlapomat www.ssj4leon.mlap.hu
  • Sands
    #84
    de laza vagy:$
    a ragyás pofám már rég kitisztult^^ és nem nézem le a fanokat csak sajnálom...
    sztem tizenévesen nem songokut kéne nézni (nem csak az én vélemény).ennyi. jah és csak 2 évet tévedtél b.nőm mel kapcsolatban (grat)
  • N3ro
    #83
    Most találtam meg ezt a hirt véletlenül és csak a te hsz-dat olvastam. Örülsz mi h a ragyás arcod kezd kitisztulni és igy tudtál szerezni magadnak egy 13 éves kislányt barátnőnek. Én nem csippantom a Dragon Ball-t, de attól a fanokat nem kell lenézni, TE nagyarc.
  • Sands
    #82
    nah sztem paulynak v kinek igaza lehet ...
    songokut főleg már csak a menő 16 évesek néznek akik annyira nem tudtak mit csinálni szombat este h elkezdtek mesét nézni és most a gépelől menősködnek és filágfaszának képzelik magukat h mennyit tudnak songokuról meg ilyenekről.
    gondolom csak neten vagytok ilyen menők és itt beszélgettek a meséitekről de pl suliban kussoltok és csak songokuról álmodoztok de nem mertek beszélni erről mert még jobban nevetségesebbeknek tartanának
    és itt most nem a manga meg hasonló fanoknak mondom hanem az elhízott, magányos, pattanásos kockáknak írom nehogy mindenki
    ám 1-ben én is szerettem songokut és amikor betiltották persze h szomorú voltam de eltelt 10 év és asszem vmennyit fejlődtem és már nem érdekel h mekkora kámeháme-t tud lőni songoku akik meg itt leragadtak azokatsajnálom 1 kicsit ^^
    én nem fogok annyit baszakodni veletek pauly én már "nagy fiú" lettem és inkább barátnőmmel és a barátaimmal töltöm a hétvégét nem songoku nézéssel
    jah és a filmre pár rajongón kívűl senki sem lesz kiváncsi
    kb mert sokan csicskaságnak és gyerekesnek tartják a dragon ball-t + nemtom elképzelni h mennek emberek moziba és pl 4 jegyet kérnék a songokura XDXD már belegondolni is GÁÁÁZZZ (N)
    nah jó szórakozást kívánok
  • Phate
    #81
    http://www.imdb.com/title/tt1098327/

    IMDB-n is fennt!
  • vortel
    #80
    A dragon ball egy kultusz! évek óta vártam, mikor készítnek filmet. Ha csak nagyjából el tudják érni azt a hangulatot, élményt, amit maga az eredeti anime ért el, dollár százmilliókat fognak keresni rajta, mivel világszerte hatalmas a tábora a DB fanoknak. köztük vagyok én is
  • _Vegeta_
    #79
    Teljes mertekben egyetertek. :)
  • DarkEvilPiccolo
    #78
    Elfen Lied...miért tartják azt olyan jónak...
    Hadd pontosítsak egy csöppet.
    Maximum a magyar anime fanok által, népszerűsített anime az E.L.
    Amúgy én nem tok róla hogy olyan nagy lenne.
    Meg szerintem ez a "mostani animék közül" kifejezés nem igazán helytálló, ugyanis, az E.L. 2004-es, szóval nem igazán illik rá a "mostani anime" jelző...
  • _Vegeta_
    #77
    Nem mondanek olyat hogy az elfen lied remekmu. ^_^
  • NiGhTM4R3
    #76
    pauly: Akkor nem voltam pontos. Számomra, a legjobb rajzfilm.
    Sajnos sokan, csak az erőszakot látták benne, pedig ez nem igazán erről szólt. Volt benne humor, szerelem, soksok érzelem - ezek azért nem magas szinten, hanem egyszerűbb módon jelentek meg - s elsősorban soksoksok harc.
    A hangsúly ezen volt.

    Ja, mostani animék közül az Elfen Lied az egyik legnépszerűbb. Mondanom sem kell, többszörösen brutálisabb mint a DB.(Ettül még valóban remekmű)
  • tpeterr
    #75
    Pár évig intenzíven kondizok és növesztem a hajam, aztán majd én leszek Son Goku. :-D
  • Wittgen
    #74
    Nem Neked címeztem ezt a részt, hanem konkrétan azoknak, akik annak idején elérték, hogy a DB sorozatot levegyék a műsorról. Nem hiszem, hogy az SG fórumozói kokettáltak ahhoz a tevékenységhez...
  • szvini
    #73
    loool
  • DarkEvilPiccolo
    #72
    Igen, ez az, a Barbapapa. :D
    Nem tom miért de olyan hasonló a két cím és összekevertem őket. :D
  • Seth
    #71
    A Babar nem, viszont a Barbapapa igen ^^
  • pauly
    #70
    "Pedig, de. Es aki vmit nem lat at tisztan arrol ne is beszeljen, bocs. :)"

    Pedig,nem,bocs...

    És ha esetleg jobban odafigyelnétek arra amit olvastok,akkor rájöhettetek volna arra hogy én itt a DB-ról beszéltem,nem pedig az összes anime-ról...
    Attól hogy valaki más úgy állítja be hogy én most az összes anime-ról beszéltem,az még nem jelenti azt,kicsit jobban odakéne figyelni...

    Szóval nem öngól :P
  • Sance231
    #69
    Ha tippelnem kellene, azt mondanám, hogy kb. semennyire sem fog kapcsolódni a mangához, rgyszerűen csak összeollóznak vmi "son gokusat". A szereplőválasztás tényleg kész förtelem, ide tényleg harcművézek kellettek volna (bár már maga a film5let felmerőlése is nevetséges szerintem, a Dragonballt nem lehet hitelesen megfilmesíteni).
  • DarkEvilPiccolo
    #68
    #65: Szerintem korrekt dolog hogy Piccolo lesz az ellen, mivel ha a sima DB végétől lesz csinálva akkor oké.
    Persze ez is mekkora hülyeség hogy onnan kezdenek filmesíteni.
    De igazából kitudja hogy honnan csinálják... :S

    #67: Meg a 80 nap alatt a föld körül Willi fog-al is anime, amin speciel én meglepődtem, és amin mégjobban, asszem a Babar című rajzfilm is anime, de lehet hogy most kivételesen hülyeséget beszélek, de mintha valahol olvastam volna. :D
  • Lokids
    #67
    Jah igen: A Nils Holgersson is ANIME!!!!
    http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=2654
    Ahogy pl a Malya a méhecske, vagy a Csip Csup Csodák
  • Darth Sith
    #66
    javítás (dbGT és nemx, az más..:D)

    PS. a DB, DBZ, DBGT megvan + moviek, mindegyiket láttam, nem egyszer, és ezek után mondom, h szerintem a film nem lesz annyira jó.. Bár lehet h a film maga nagyon jó lesz a saját műfajában, csak az anime túl magasra tette a lécet :)
  • Darth Sith
    #65
    már nem azért de Songoku így néz ki a sorozatban:
    http://www.graveerror.net/wp-content/uploads/2006/10/Son%20Goku.JPG
    Mondjuk legalább ennyire izmos, ha még eleinte kevésbé is, de azért elég kemény, a Z végéről és a X ről nem is beszélve...
    Ez a Justin Chatwin pedig:
    http://z.about.com/d/movies/1/0/u/W/O/theinvisiblepic15.jpg
    Sok mindent eltudna játszani, de nem egy ilyen tökéletesen kidolgozott testű, harcművészt, mint Songoku. Sztem a legrosszabb választás... Még az alkata sincs meg hozzá, nem hogy a hasonlóságok.

    Piccolo megformálója nem rossz választás szerintem.

    Amúgy az alaptörténet annyira nem tetszik, legalább is arról amit most lehet tudni róla. Ha lesz több rész, és feldolgozná a sorozat főbb momentumjait, egy trilógia formájában, az jó lenne. De ha csak így simán kiemelik a sorozat legeleji szituációt és írnak köré egy történetet.. hát nem jön be igazán.

    Pl ha Freezer-el harcolna, Cell-el, Broly-val vagy akárki, de miért Piccolo? Nagyon ellesz cseszve ez a film.. :/
  • debut12
    #64
    Pauly! Nagyon okos vagy. Még régebben a T&J-t pont az erőszak miatt tiltották be.
    Na de mind1. Szerettem a T&J-t is, meg az általad felsorolt összes mesét, de el tudom különíteni, mi a gyerek mese, és mi a felnőtt mese. És a szülő feladata beszabályozni a gyerek TV nézését. Nem volt jó 5let főműsorídőben adni, de fel kéne fogni, hogy a felnőttek is néznek "rajzfilmeket".
  • tpeterr
    #63
    Nekem személyszerint nagyon tetszenek a Dragon Ball szériák (a GT-t sajnos még nem láttam), de a filmmel szemben azért vannak kétségeim, Nem baj, kívácsian várom. :-)
  • grebber
    #62
    Lehet rossz ötlet lenne de szeritnem egy nagytorna jó lenne filmbe amolyan mortal comat szerűen!
  • very12
    #61
    Ha már egyszer szólásszabadság van akor milyen jogon cenzuráz az ORTT és ki dönti el hogy mi a szabálysértés
    másfelöl meg még 1-szer sem végezte jól a dolgát ez a szervezet
  • _Vegeta_
    #60
    #58: Ebben nem teljesen ertek egyet, szukseg van egy olyan szervezetre ami eldonti hogy mit szabad es mit nem. Sott aki szabalysertes eseten akar a musorszolgaltatast is beszuntetheti. Azert mindent nemszabad. A gond akkor keletkezik ha ez a szervezet nem vegzi a dolgat megfeleloen. :)
  • _Vegeta_
    #59
    #49: És? Attol jo vmi mert neked tetszik? Kinek kepzeled magad? :)
    "Semmit nem változtatna a véleményemen ha utánnanéznék,itt nem erről van szó..."
    Pedig, de. Es aki vmit nem lat at tisztan arrol ne is beszeljen, bocs. :)

    #53: Ha pontositani akarok akkor a Toei sorozata a db, de honnan veszed ezt az eszement butasagot hogy reklamsorozat? Ekkora atgondolatlan baromsagot ritkan hall az ember. Nezd csak meg mely mangakat animalta a Toei. Es egyebkent is a manga volt elobb nem az anime tehat eleve nem lehet reklamsorozat. Ezzel pont. :) Es csak megsugom nagyon keves az olyan anime ami nem mangabol keszul. Pont ez a lenyege az anime szonak h valamit le"anim"alnak.

    Nem komajom, hanem majom kiraly, megin honnan veszed ezt a butasagot? A masik anime/manga amire gondolsz az szerintem a saiyuki. Az mar egy modernebb atdolgozas.

    #54: Nyilvan vannak bizonyos kategoriak hogy mien korosztalynak szanjak, de ez japanban nem ilyen konnyen elhatarolhato. Csak nyugaton meno az hogy en csak "komolyabb animeket" nezek, nem ilyen db meg satobbit. Japanban a db es mas meno mangakbol animeje atalaban fomusoridoben mennek a tvben, de rengeteg anime megy ejfel utan is. Es aki most itt arra gondol hogy Hentai megy nagyon teved, olyanok is akkor mennek amikre egy nyugati aztmondja hogy "ez a fiatalabb korosztalynak szol". A Db azert ment fomusoridoben, mert volt ra igeny, rengetegen neztek es olvastak, mint ahogy nalunk a baratokkoztot. Csakhogy amig a baratokkozt uj bor lehuzasa ugyanarrol es ezt evi 2000epizoddal, addig a dragonball egy zsenialisan kidolgozott tortenet. :P

    #56: Vegre egy ertelmes valaki, ezt mar sztem. :)

    #57: Bizony bizony. :DD
  • very12
    #58
    már hozzászoltam a témához de végigolvasva az írásokat muszálynak érzem hogy helyre tegyek néhát emberkét mert nem látja a fától az erdőt.
    Itt szó sincs kulturákról meg izlésekről ez csak szőveg meg felvágás aki ilyeneket írt
    1. Az ORTT nem más mint gennyes cenzura amit fel kéne oszlatni mivel nemér semmit csak pénz hajt az államnak
    2. A Dragon bal nem felnőteknek készült hanem minden korosztálynak
    3. Én azon akadtam ki mikor botrány lett a Dragon Ball-ból mivel nem a sorozat miadt történtek balesetek hanem szülői nevelés hiánya miatt akik nem magyarázták el a gyerekeiknek hogy ami a tv-ben van az nem valóság
    4. Enyiből az összes Filmet(mindig ugyan azok a témák és mindig a "JÓ" győz), Rajzfilmet(agyoncsapják egymást és mindig tulélik), Sorozatot-Szapanoperát(csak szexis nők, Jóképű kigyurt faszik), be kéne tiltatni mert mindegyikben meseszerű, hihetetlen dolgok vannak amiket senki sem hisz el akinek 10-nél több iq-ja van.
    5. A rajzfilmet tűzék vissza müsorra korhatár nélkül, A filmet meg minél elöbb tegyék be a mozikba
  • kukecc
    #57
    "nils holgerson" öngól ugyanis az is anime.Az eredeti cím :Nils no Fushigi na Tabi. Amúgy én is szerettem a bd-t de tovább fejlődtem. Rengeteg jó anime van csak meg kell találni pl : Grave of the Fireflies, Mononoke Hime stb stb.
  • Lalee1
    #56
    Hello mindenkinek!
    Végigolvastam az összes hozzászólást! pauly hosszászólásait olvasva csak annyit akarok mondani, hogy nem értem az emberek mért nem tudják felfogni te te vagy én meg én. hogy ki mit szeret teljesen szubjektív, azért mert te nem szereted még nem lesz egy okádék fos, mint aminek beállítod. Személy szerint én például nem kedvelem a mézga családot meg a frakkot meg ezeket, mert SZÁMOMRA rideg a világa. Az ilyen "minden idők legjobb, legszebb... stb." mondatokat meg amugyis át kell ugrani, le kell szarni, újságírói fogás, egyszerűen a cikk monumentalitását próbálja sugallni.

    A Dragon Ball- al kapcsolatban kiváncsian várom mit hoznak ki belőle.
  • torcipepe
    #55
    pont fordítva, a dragon ballhoz csak utólag jelent meg a sok baromság. a yugiohnak és a pokemonnak viszont tényleg az a célja kezdettől, hogy a gyerek megvetessék a szüleikkel a sokszor túlságosan is drága kártyákat és egyebeket, de ugyanez megvan a barbi babával is.