13
  • kricsi
    #13
    javítva: Válasz 'djukel ' üzenetére (#1)
  • kricsi
    #12
    A boldog tudatlanság.
  • Epikurosz
    #11
    Tegnap Németország, ma UK panaszkodik a kínai ipari kémkedésre.
  • AranyKéz
    #10
    Hát nem tudom ki hogy van vele, de nem szeretném ha Európa országai beállnának Tibet, Hong Kong, Makaó és Tajvan mögé a sorba.
  • xizor
    #9
    Emberek ne legyeteg már ilyen hülyék... Gondolkozzatok is néha :)
  • bakagaijin
    #8
    Ezen akkorát röhögtem :). Tiszta Douglas Adams

    Az egyébként nektek honnan jött le, hogy kormányzati adatok, meg hadsereg irányítás megbénításáról van szó? Nekik megvannak a saját elég robosztus hálózataik, plusz külön megállapodások vannak az MS és az amerikai hadsereg között. (Itt most nem a híres-hírhedt NSA kulcs-ra gondolok, hanem mondjuk arra hogy korábban kapnak meg frissítéseket. Nem véletlen hogy más országok hadseregei pl. tiltják vagy erősen megfontolják MS szoftverek használatát.)

    Itt alapvetően infrastruktúrális bénításról és ipari kémkedésről van szó. Baromi "jó" pl. hogy egy banknak a rendszerei biztonságban vannak, ha a webbankját az interneten viszont szét-DOS-olják, hogy senki nem tudja használni. Ugyanezt сégekkel is meg lehet tenni, pl. levelezés nélkül lenni akár egy napot is hatalmas kiesés. És akkor még csak romboló példákat írtam, adatlopósakat nem...
  • Tetsuo
    #7
    na igen. Magyarorszagot sem veszelyezteti titanesovel senki, mint ahogy Albaniat sem.. ennyi pozitivuma van a kevesebb mint 300m autopalyanak.
  • kvp
    #6
    Az internet pont arra lett kitalalva, hogy atomhaboru eseten ne szunjon meg a hadsereg iranyithatosaga. Nem hibaztathatjuk az usa-t azert mert arra hasznalja a internet-et amire eredetileg kitalalta. A biztos megoldas az lenne, ha letiltanak az embereket a halozatrol es csak a hadsereg hasznalhatna, de erre mar nem sok esely van.
  • peterx
    #5
    Mivel egy kormányzati oldal általában a tájékoztatást szolgálja bőven elég lenne CSAK arra használni. Mi a fenének tárolnak a háttérben titkos adatokat? Elég lenne a mindenki számára elérhető részt külön szerveren kezelni és megint más szervereken a titkos adatokat ami nincs netre kötve...
  • peterx
    #4
    Teljesen egyetértek! baromi egyszerűen meglehetne ezt a problémát oldani egy kurva kábel kihúzásával...
  • Simaji
    #3
    Hi!

    Az Amerikaiak ennyire h***** vagy csak teszik magukat?

    Attól félnek, hogy megtámadják egyes fontos dolgaikat az INTERNETEN keresztül.

    Eleve miért kötnek olyan dolgokat a netre mik nem kerülhetnek mások kezébe?? Ezt én a mai napig nem nagyon értem.

    Inkább milliókat költenek újabb és újabb biztonsági megoldások kifejlesztésére és védekezére minthogy kihúznának egy drótot a falból...

    Bye!
  • WinG
    #2
    Hát persze, mert ha összeomlana a világgazdaság vagy kitörne valami világháború, az téged nem érintene.
  • djukel
    #1
    ez nem az én problémám