9306

...a trilógia 2. része



[Off és Warez témákkal fáradj ide!]
  • Cris99
    #8506
    Egy kis Crysis 2 Dx11 features képösszefoglaló :D
  • grebber
    #8505
    Coop mod készülőben!
  • grebber
    #8504
    Látom páran fejtegetik mi lesz a Crytek válasza a "vádakra".Semmi megsem fognak szólani, ők ezért pénzt kaptak nv-től hogy ilyen legyen.Magyarázkodni nem állnak le.
  • Skynet
    #8503
    100 fölött fogsz megállni ha 4 magot és jobb vga-t akarsz...
    EZ például 90k... Alázza a 775ösöket,jóval erősebb vga,nagyobb vinyó...Használt de garis cuccokkal. És ezt még tudod hova fejleszteni pár év múlva ha kevés lenne...
  • arty
    #8502
    najah, csak egy négymagos phenom2 meg már most a fele (se) ... sztem is hiba volt 775 felé építkezni
  • Skynet
    #8501
    Nem szívesen keserítelek el,de 775-öst butaság volt venni, nem fejlesztenek már bele procit és értelmes 4magos procit horror áron mérik..
    60k volt a gép ami szerepel nálad...
    kb 80k-ból keményebb 4magos am3-as amd-t rakhattál volna össze jelentősen jobb vga-val... És még fejlesztenek rá,van lehetőség bővítgetni, akár 6magosra..:)
  • arty
    #8500
    még csak most esett le, pedig a nikkedből kitalálhattam volna (Sir Cryalot), te endzsinprogramozo vagy a krájtekéknél és itt csak álruhában osztod az észt!

    Megérinthetlek mester?

    "konzolos fix talajmagasság"
  • Cris99
    #8499
    Mondom használtan max, ha nincs sok lé, de kérdezz meg bárkit s775 már a múlté! Újonnan nem éri meg!
  • ntex
    #8498
    Mondtam én használt CPU-t nem félnék venni :D Na jó azért olyat nem vennék amiből a sz*rt is kituningolták... De ha CPU-t húzol akkor is előbb fog az alaplap meghalni mint a CPU :P
  • Cris99
    #8497
    "újonnan venni kész baromság!"
  • ntex
    #8496
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Q9550 ami az egyik legkomolyabb (csak q9650 van ami jobb arra a foglalatra de az ritka mint a piros hó) 40K körül van PH-n :) Rengeteg van... És lehet hogy még olcsóbb is lesz mire oda jutok hogy veszek. :)
  • Cris99
    #8495
    Miértnem? Az viszont durva hogy kegyetlen drágák a s775ösök még mindíg újonnan venni kész baromság! Én is filóztam aztán elvetettem mert tényleg idióta 5let 50-60ért quadot venni egy kifutóban lévő socethez:S
  • ntex
    #8494
    Bocsi a sok offért :) Ezt még belinkelem :): Az én lapom szerencsére pont megbírkózik valamennyivel :D
  • Inquisitor
    #8493
    A felsorolt procik az s775 lapok nagyrészébe nem megy.
  • asysoft
    #8492
    OFF:
    VGA-t leszámítva (amely egy Radeon "9550" volt 9600PRO feletti órajeleken) nekem is olyan gépem volt 2 évvel ezelőttig (most öcsém használja) illetve azt megelőző gépem (Cyrix 200MHz + Voodoo1) sem ért már sokat lecserélésének idején, úgyhogy tudom milyen "fázist késve" végigtolni valamit:) Van is benne ráció, játékélmény nem változik, és így legalább olcsón megúszhatod. Mindenesetre mikor volt lehetőségem, inkább megragadtam...
  • ntex
    #8491
    És amúgy 775-ös foglalatba is vannak igen brutális CPU-k (PH tele van használt E8xxx Q8xxx Q9xxx S775-ös CPUval), még ha újan nem is nagyon lehet kapni, a CPU szerintem az egyik legritkábban (magától) meghibásodó alkatrész szóval nem félek használtan venni ha nincs más :)
  • broman191
    #8490
    Jó lesz ez még sokáig, esetleg egy Core 2 Quad-ot megérdemel később, ha lehetőség adódik! :)
  • ntex
    #8489
    Új alkatrészekből szerintem nem tudtam volna összerakni hasonló kaliberű teljes configot, max úgy hogy VGA-m nem lett volna. Úgy meg semmit nem ér az egész. Ez egy PH!-ról vásárolt kész config volt.
  • Cris99
    #8488
    Ha most vetted akkor nem lett volna szabad még csak gondolkoznod sem s775-ben :/
  • ntex
    #8487
    Ebben a gépben kb a CPU az ami gyengébb mint a mai átlag. a RAM bőven elég lesz még sokáig, a VGA meg még többet is tudna mutatni magából erősebb procival :) És mivel nem elvárásom a FullHD, én csak 1024x768-ban játszok mindennel a monitorom miatt, TV-n csak házimozi van. Így ezen a configon is megy még a Crysis is High-Very High beállításokkal vegyítve stabil 30+ FPS-el (nem tudom mennyi pontosan de nem érzem hogy szaggatna) :) Ha pedig a Crysis vígan szalad akkor nincs nagyon okom az aggodalomra egy ideig :D
  • Cris99
    #8486
    LOL, de miért nem a legfrissebb technológiából válogattál olcsóbbakat? vannak jó kis kártyák-procik amik megérik árukat :)
  • ntex
    #8485
    OFF:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nekem az aláírásomban lévő config kb 3 hete van meg. Előtte egy Sempron 3100+ S754 + 1GB RAM + 6600GT configom volt. És most adtam ki 60K-t erre a gépre amit az aláírásomban látsz :D Ezzel most én kánaánban vagyok úgymond, 2007 vége óta nem láttam semmilyen újdonságot a játékfelhozatalból. Ebbe max egy izmosabb CPU-t teszek majd valami erős C2D-t meg majd 1-2 év múlva egy VGA csere mikor a 6xxx-es széria vagy a mostani 500-as nvidia combosabb darabjai filléres kategóriába csúsznak majd feljebb lépek :) Addig vígan megleszek ezzel is szerintem :)
  • broman191
    #8484
    3. verzió: kimagyarázzák hogy minden amit hibának véltek szükséges mert... (a legesélytelenebb lehetőség) :D
  • asysoft
    #8483
    Nem tudom, Crysis1-et is otthagyták (asszem) 1.4 után, pedig még volt hiba benne bőven, elsőre konkrétan végig sem tudtam tolni, mert nem jött a pálya végén a VTOL, hiába kaszaboltam le a 4 nanosuite-os koreait kismilliószor. Én nem bízom benne, így csak kellemesen csalódhatok:)
  • asysoft
    #8482
    OFF: Ott voltam novemberben VGA nélkül, alap, hogy középkategóriásat veszek (akkor ~GTX460), s mivel előd hírhedt az étvágyáról, inkább odaraktam még ~15e-t, nehogy pár hónappal rá fogjam a fejem, hogy még eddig sem húzta
  • broman191
    #8481
    Kíváncsi leszek mi lesz a CryTek válasza, marad az nVidia engedelmes kiskutyája és hagyja a hibákat, vagy elismerik hogy FAIL volt a próbálkozás a sok-sok mesterséges hibával aztán kijavítják... :)
  • ntex
    #8480
    Az oké hogy más proginak is hasznára válik de az az alapérv hogy egyetlen játék miatt tízezreket költeni a gépre... XD Elég bizarr :D
  • asysoft
    #8479
    Átérzem a helyzeted, nekem Alan Wake volt a legnyomósabb érv, hogy 4 magos proci került a gépembe. Mondjuk legalább még ma is tart, pedig van már 2 éves!
    Nomeg Crysis2 miatt is vettem a 6870-et, bár ott eleve kellett VGA-t venni, és fullHD monitorom van, gondoltam másnál is jól jön...
  • asysoft
    #8478
    ...ha optimalizálnak, és nem hagyják az egészet az enyészetnek (gondolom DX11 nV miatt még kellett bele + nekik külön jó is a jelenlegi állapot), mondjuk a warezra fogva - pont ahogy Crysis1-el is tették. Nem tudom, ezek a lépések engem nem arra sarkallnak, hogy rohanjak a boltba egy csoda Geforce-ért, hanem hogy hagyjam az egészet a fenébe.
  • Fpocok
    #8477
    Én egyszer vettem gépet egy játék miatt... két magos, 8600.
    Sajnos a játék végül nem jött ki. Capcomot azóta is utálom :D
  • The Protector
    #8476
    mi az introban hallható zene.Carib melyik remixe?Linket légyszi.
  • zotya10002
    #8475
    ""Mesterségesen kreált a Crysis 2 óriási gépigénye""

    Jó hogy nem már természetesen:-))

    Jó volt a játék de jól elb..ák!!Ennyi!
  • ntex
    #8474
    Meg is érdemli az aki egy játék miatt venni fog új VGA kártyát :D
  • Sir Cryalot
    #8473
    ebből is látszik hogy a maga a talaj, a fix talajmagasság az egy konzolos csökevény, a cryteknek komplett óceánja van , csak a konzolok miatt nem tudunk érintkezni vele .
  • broman191
    #8472
    Valószínűleg túl gyors lehetett az említett megoldás az 1.9-es patch kiadásakor, még visszamarasztalhatták hogy "optimalizálnak" rajta, hogy legalább 3x fusson le ugyanazokra az objektumokra (ott is ahol nem látod), a következő patch-ben már benne lesz, de csak ha átment a vállalati top secret-nek számító Crytek's Low FPS Generator 2011 program tesztjén...
  • grebber
    #8471
    DX11-ben lehetne gyorsabb a game,ha kivennék ezeket a felesleges hülyeségeket.

    De nem fogják mivel ezért adta nv a zsetont a Cryteknek.Szarul megy mennyé boltba vegyél csúcs nv kártyát!
  • samsung123
    #8470
    a videó lemaradt
  • samsung123
    #8469
    Sajna sose lesz gyorsabb dx11 ben mint dx9 ben...mert nem az alpoktól van úgy megírva, ráadásul rengeteg extra fícsőr van ami szintén lassítja a dx11-et. DE remélem kijavítják ezt a hibát és tényleg gyorsabb lesz a gém 10-30%-al dx11 ben!

    ui: maugy nemtudom tudtátok e, de régebben a crytech a dx11 a Global Illumination-nal sztárolta ami tényeg egy valós DX11 fejlesztés. És....mi mi maradt ki a dx11 patchből? na mi? hát pont ez..LOL
  • broman191
    #8468
    Ez azt jelenti hogyha optimalizálnak még, és kivesznek pár értelmetlen folyamatot, akkor a jelenlegi minőség romlása nélkül lehet jóval gyorsabb a játék DX11 alatt... :)
  • Fpocok
    #8467
    Ez azt jelenti, hogy direkt ekkora a gépigénye dx9ben? És dx11ben nincs benne... tehát gyorsabb lenne ugyanazon gépen dx11ben?