9306

...a trilógia 2. része



[Off és Warez témákkal fáradj ide!]
  • RYO21
    #1008
    Nem lesz szükség gépcserére, mert a Crysis 2 grafikáján sokat butítottak!
  • High end PC #1007
    Nekem már a Crysis Warhead is 2560x1600-ban ment 16xQAA-val és minden Ultra High-on, igaz, a mostani gépem vajmi kevés lesz a Crysis 2-höz, hogy minden maxon menjen majd, de szerencsére épp nyáron jön el a két éves csereperiódus, így megint lesz új hardver mind proci, mind RAM, mind videókari ügyileg, mák, hogy a Crysis 2-höz tudom majd időzíteni a gépcserét.

    A konzol kényelemhez meg ennyit: ha akarok, tudok fotelből én is PC-én játszani, HD projektorral, igaz, akkor le kell mondanom az 1600p felbontásról, marad az 1080p, de inkább ülök a párnázott bőr irodai székben az íróasztal előtt a szobában a nagyobb felbontásért, ráadásul semmivel se kényelmetlenebb, mint az átlag konzolos kanapéja, gyakorlatilag egy forgatható bőrfotel, a billem meg az egerem úgy is vezeték nélküli, és sokkal pontosabb precizióval dolgozik, mint egy kontroller. Van PS3 és X360 is itthon, kíváncsiságképp megveszem majd azokra is, de van egy olyan érzésem, hogy köszönő viszonyban se lesznek, a legtöbb multiplatform cím, ami nem különálló fejlesztés, hanem pl konzolport, még azok is szebbek PC-én, effektekben, felbontásban, élsimításban, ráadásul idővel moddolhatóak, és a látvány idővel még feljebb tornászható, vagy idegesítő szar effektek kiszedhetőek, amik szarul sikerültek.
    Persze tagadhatatlan, hogy mindennek van előnye és hátránya, a konzolok előnye, hogy sokkal jobb ár/játékélmény arányuk.
    De látvány, hangrendszer (studió minőségű hangkarik, csúcsminőségű HD-és hangkarik), és irányítás terén (Fanatech PC-re fejlesztett hardcore sim kormányok, hardcore rep.szim botkormányok, precíziós egerek) a PC az úr. Kár evvel vitatkozni.
  • DarkSector
    #1006
  • SZilaJMaGGoT
    #1005
    Most vettem észre h tékem volt... :D
  • DarkSector
    #1004
    mert a wow egy rakás szar!?
  • kifli
    #1003
    mert láttuk hogy a konzolos változat mit hozott egy bemutató pályán a cryengine3-al, és mit hoztt a cryengine 2 ugyanazon a bemutató pályán pc-n.
    youtube-> cryengine 2 vs cryengine 3
  • DarkSector
    #1002
    ez igy is van...
  • kifli
    #1001
    azért van akkora blur konzol játékokban, mert így elég a kisebb látótáv, nem kell annyit renderelni, gta4-nél ki/be kapcsolható ez a blur, és csak gyorsul tőle a játék, ha bekapcsolom. Ahol tudom kikapcsolom a gusztustalan blur effektet, motion blur az más, de azt sem kell túlzásba vinni, bár crysisban az is állítható, hogy mennyire legyen intenzív.

    A gépfejlesztést már mondtam, ha meg vagy elégedve egy grafikai színvonallal nem kell fejlesztened a pc-d, azt a színvonalat hozni fogja mindig, nem fog az idő teltével csökkeni a számítási kapacitása. Van beállítás lehetőség, max lejebb veszed, nem maxra teszed, az efekteknél meg konzolokat ne akard jobbnak beállítani az elavult technikáikkal, pc-n dx11, opencl (kb= nvidia physx), 8xaa stb.
  • SZilaJMaGGoT
    #1000
    Miért olyan biztos mindenki abban, hogy pécén ezerszer szebb lesz? :O Mi van ha egy rakás ganéj lesz? :O
  • Kopiati
    #999
    Attól függetlenül mozgás közben nagyon tetszetős.... főleg az hogy van fedezékrendszer, és a kocsikba bele lehet rúgni stb...8meg pc-n ezerszer szebb lesz egy-két embernek...a megfelelő konfigon)

    A taktikai mód nekem elsőre használhatatlannak tűnt , de így látva miről is szól eléggé hasznos... csak ez a városi folyosó ez háááát majd meglátjuk mennyire szabad az érzés....
  • SZilaJMaGGoT
    #998
    Közbe utánanéztem, a grafika semmit nem fejlődött 2002 óta, sztem csak simán átírják konzolra is... :D
  • DarkSector
    #997
    jah akkor lehet ez valami más volt...:)
  • SZilaJMaGGoT
    #996
    Hát nem tudom mert amire én gondolok az egy 2002-ben megjelent játék. :D
  • DarkSector
    #995
    :) háde nem most fogják kiadni? vagy az mi akkor e3-on amit mutattak? :D
  • SZilaJMaGGoT
    #994
    A duke nukem manhattan project nem egy mai darab, hova támadjon az fel? :D
  • DarkSector
    #993
    hát franctudja, a Duke Nukem Manhattan is feltámadt, Deus Ex is jól van, Beyond God and Evil is asszem elkészül...az esély megvan rá hogy feltámadjon, bár szerintem mostanra az eredeti koncepció már más lenne.

    most azonban megemlitenék egy olyan játékot amihez hasonló példát még nem láttam.
    ez a TimeShift.

    lol nemtuom mennyire vágod de én ienről nem hallottam...kiadtak egy demo-t!!! és utána változott még egy óriásit a játék, és utána ugyanarról egy vadiúj demó jött ki, eszem megáll az kemény volt, beirtam hogy timeshift demo a googleban és 2 demo volt, a régi parsztos graffal meg az új szebb kivitelben, holott ua a játék volt....:)
  • SZilaJMaGGoT
    #992
    Jah talán crossing volt a játék címe, single-multi összevonva és box és pc játékosok együtt játszhattak volna. Jól sejtettem akkor, hogy befuccsolt a dolog...
  • DarkSector
    #991
    igen a Cross szó volt benne, de annak asszem már egy ideje harangoztak, régen volt egy videó belőle, és ennyi ott ugye a multi meg a single volt kombinálva.
    vagy nem erre gondoltál?
    még volt ha jól emlékszem valami aShadowrun-nál is, de szerintem az sem megy már, meg talán az u2007-nél hogy a pc-ps3 tud egymással, de már fene emlékszik ezekre...
  • SZilaJMaGGoT
    #990
    Hát nem tom, én egy cross-platform cuccról hallottam eddig, az valami source engine-es téma volt, elvileg x-esek és pc-sek multizhattak volna közösen, de asszem végül is semmi hír a játékról jó ideje... :D
  • DarkSector
    #989
    Amugy egy nagyon fontos dolog, és szerintem sokak álma lenne valóraváltva, ésatöbbi.
    LEGYEN VÉGRE MULTI, AMIBEN MINDEN PLATFORM ÖSSZE TUD KAPCSOLÓDNI VÉGRE!!!

    nekem ez lenne a kérésem a Cryteck vag az EA irányába. már a residentbe megörültem és azt hittem hogy a live végett majd sikerül multiznom a pc-s haverokkal, ugy hogy én monnyuk x-en vagyok éppen, de neeem...
    engem nem izgatna itt hogy fps és hogy nekem nem lenne bill+egér, csak pc-s haverokkal tudnám nyomni, ha megvenném konzolra.

    gyűjtsek aláírást vagy mi? :)
  • SZilaJMaGGoT
    #988
    Nem hát, úgyis mindenki azon tolja majd amin akarja. A fos konzolport meg hasonló hülyeségekkel támadó hozzászólók pedig úgyis eltűnnek 1-2 hónappal a játék megjelenése után(mer ugye akkor már lesz off/spam/warez topik, mert általában azok panaszkodnak a legtöbbet akik még csak meg sem veszik :D).
  • DarkSector
    #987
    jah sorry fatom tudja ...már..:)
    legtöbbször csak 1x irom le, mert ez nem utbaigazitás, csak egy felhivás hátha ezután egy másik szemszögből is végiggondolják, de igazad van amúgy nem is fontos a játék szempontjából...
  • SZilaJMaGGoT
    #986
    Inkább objektíven nem? :) A fanok szubjektívek... Nah mind1, ez rögtön kiszúrta a szemem. A lényeg, őszinte leszek: kábé 3 szavanként futottam át a szememmel a hsz-od. Értem a gondodat, de és szerintem nagyobb gond, hogy ha valami multiplatformmá válik rögtön megy a vita, hogy pc-n vagy konzolon lesz jobb. Szerintem nagyon nem itt kéne megvitatni, mert ez a kinek erősebb az apukája szindróma(ami általába 5 éves kor után már nem nagyon fenyeget senkit). Én sokszor, már inkább nem is reagálok mert csak magamat baszom fel. Neked azért reagálok csak mert tudom, hogy te felfogod ésszel és nem kezdesz rögtön anyázni. +Neked akarok jót, mert hiába strapálod itt magad az észérvekkel az idiótákat úgysem fogod meggyőzni.

    Szóval még egyszer: Nem konzol vs. PC!(ezt így kollektíve, legyen már eszetek emberek kit akartok meggyőzni és miről?)
  • DarkSector
    #985
    kösz de én pc-n is meg konzolon is ugyanugy játszok és elvagyok, nem vagyok konzol fan, tudom hardware-ben egy komoly pc erősebb stb, de vannak dolgok amik még ha nem is tetszik így vannak, és bocs hogy kicsit unalmasnak tartom mindenhol hallani a szar konzolos port, meg minden a konzolok végett van.

    mikor sok játék pc-re a konzolról jön át.
    ez nem vita, csak én leírtam amásik oldalon mi a helyzet, és látom mindkettőt, hiszen van mindkét platform, és látom mi hogy mikor hogyna megy meik hardware-en.
    vannak mindkét oldalon + meg - dolgok. én egy konzolosnak ugyanígy elmondom a pc előnyeit is, ha arról van szó, de ebből érdekesmód kevesebbszer volt szükség. bár ott meg a 2 konzol li egymást, mert mindig az a jo akinek éppen amije van, és leszarja amásikat, ez amugy az ÉLETBEN MINDENHOL ÍGY VAN sajnos!

    én pár helyen szoktam olvasgatni ezt azt, de érdekesnek tartom hogy miért mindig a többség pc tulaj és a konzolt szarozza?
    a fejlesztőknek semmi köze ugye ahhoz hogy egy kibaszott játék hogy jön pc-re, meg hogy jön-e egyeltalán???
    a fejlesztőket nem korlátoznák a konzolok hogy egy brutál optimalizált játékot vagy többet kiadjanak pc-re, én is örülnék ha a szaros gépemen nem mindig a multi címeket kéne játszanom, de nem vagyok buta, tudom hogy megy a mai piac, és tudom kit kell hibáztatnom, és nem a konzol az....nem egy műanyag élettelen tárgy a hibás.

    mindent SZUBJEKTÍVEN KELL NÉZNI NEM FAN SZEMMEL.

    jah és resident példa nem szakértelem hanem tapasztalat, ezt a játékot eredetiben kimaxoltam mind2 gépen!
  • SZilaJMaGGoT
    #984
    Te nagy szakértő vagy ám. :) Ha nem vetted észre konzolosként ugyanúgy flémelsz mint az elvakult pc-sek, te is ugyanúgy írkálsz irdatlan nagy baromságokat. Muszáj pont ebben a topikban kitárgyalni a pc vs konzol vitát?
  • DarkSector
    #983
    egyrészt hogy pc-re később jönnek a cuccok vazze nem a konzol a hibás, hanem a warez+a kibaszott pénzéhez fejlesztők.
    ezt írtam éppen, megy már most a szar konzolozás....:)

    sebaj engenm nem izgat, csak én mondtam előre hogy ez lelsz...:)

    a másik hogy motion blurossak a játékok?
    miértis, mert pc-n neked nem tudja a vga megjeleníteni az effecteket?
    vagy mert annyira sterilizáltak a pc-s játékok, csak hogy a kis gépeken is fusson a játék rendessen.

    mondok egy példát, nézd meg pc-n a resi5-öt, utána menj haverhoz, és nézd meg konzolon.
    kapásból kezd az 1-2 vel. ezt nem szemétkedésből írom, lehet hogy pc-n 2-vel több zombit kapsz, meg a zombik arca a gamespot oldalán kinagyitva a preentscreen-eken élesebb, de messziről kurvára nem látni, a másik oldalon meg ott van a konzolon lévő effectek, nézzé bele haverral az imént emlitett pályán a napba, nézd meg a háttérben a dolgokat, és majd kitűnik a különbség, és ehhez nem kell neten kinagyított paintel készített fotokat bámulni, hogy észrevegye az meber, nah nekem meg amugy ez a bajom ha már itt tartunk.

    pc-n leszedik az effecteket, steril lesz, élek látszodnak, hogy legyen szükséged arra a 16x élsimitásra, meg 60ezer forint egy erős vga-ra, és olyan felesleges dolgokat raknak be pc-n amivel lefogják a rendszert és az esetek 75%-ban nem is veszed észre játék közben.

    az meg hogy eredeire mondták többiek hogy 14-16ezer?
    vazze de évekig fix összegű gépet használsz, nem kell fejlesztgeti, akkor a költségeket hadne feszegessük.

    szóval szíved joga, minden ami tetszik csináld úgy, de ne utáld a konzolt azért amiért részben te én meg sokan felelősek vagyunk, a konzolnak ahhoz semmi köze. mármint most kizárólag a késői vagy nem megjelenésekre értem.
  • RYO21
    #982
    Nálunk szerbiában ~15-21E forint között mozog a játékok ára. Szerencsére én PC user vagyok.
  • kifli
    #981
    egy újonan megjelenő játék elég sok helyen ennyi, de az oldalon összehasonlítási alapnak ott vannak a pc-s játékok is, akkor azok is túl vannak árazva nem? szóval így is olcsóbb pc-re.
  • shaddam
    #980
    Elhiheted hogy azért vágok most wtf fejet mert eddig azt hittem "csak" kevésbé húzzák le az embert.Eddig is mindenkinek azt ajánlottam hogy kerüljék a magyar boltokat.
    Ezen egy ideig még nem tudom túltenni magam.
  • Bence94
    #979
    nekem csak az a baj a konzolokkal, hogy mindig később és csak egy portot kapunk általában... dlc-k nem vagy nehezen jönnek(ez ps3-nál is fordítva is igaz hogy a kedves ms ill. sony lefizeti a cégeket..)
    másik:én pl. egy ps3-at fogok majd egyszer beszerezni de csak szigorúan a pc mellé.grafikáról annyit, hogy most megint voltam egyik haveromnál akinek boxa van és nem voltam elájulva.ami nagyon rossz sok játékban ilyen "blúros mosottas a kép" pl. gta 4 nagyon rosszul ment,mw 2 mosottas valami 600p vagy mennyit tud csak és ami a konzolnak egy nagyon jó tulajdonsága volt az elveszett: az osztott képernyő.mindent próbálnak kipréselni a konzolokból, emiatt már szinte alig van egy játék amiben van osztott multi vagy valamilyen többjátékos mód csak online...
  • DarkSector
    #978
    nem szabad magyar üzletekben veni, vagyis szabad de csak 1-2 van ahonnan érdemes rendelni.
    pl hut-on 6000ft kb a lost planet "2
  • shaddam
    #977
    Na nem hittem volna hogy eddig süllyed az 576.A gears of war 2 16 font,durván 5 ezer forint külföldön.576-nál meg 16k...
    Így már megértem hogy egyesek a rendes ár tudatában folyton ezzel jönnek.
  • DarkSector
    #976
    jah nemazért de télleg faja...:D
    amugy nekem küldj azért 20 után medalból képeket meg videókat...:)
  • Prince23
    #975
    Hát igen, kicsit félre ment
  • DarkSector
    #974
    lol nemtudtam mi hiányzott az animációs filmek palettájáról...:D
  • Prince23
    #973
  • kifli
    #972
    1.
    2. (ez a legjobb, ottvan alatta: pc 2699ft)
    3.
    4. pc megin 3600
    5.
    6.

    hasraütésre ennyit volt kedvem beírni, de amúgy a 14e és sok érte, ha pc-re legálisan beszerzed 8-ért.
  • shaddam
    #971
    16-18 ezer forint?Nevetséges!A túlárazott cd glaxisban meg 576-ban is max 14 szokott lenni,pedig az tényleg a teteje.
  • DarkSector
    #970
    látom tök igényes borítót csináltak hozzá...:)
  • strebacom
    #969