9306

...a trilógia 2. része



[Off és Warez témákkal fáradj ide!]
  • FlyHigh
    #1248
    Tök mindegy, meddig él a ps3. Akinek idáig nem volt, annak csak az idáig kiadott exkluzívok miatt érdemes vennie egyet. Sokkal színvonalasabb az exkluzív címei mint akármelyik multiplatform játék, ENNYI.
  • readswift
    #1247
    Nem kell magyarázni a bizonyítványt, a ps3ról a főnök is megmondta! És ő aztán tudja, ő a főnökök közt is főnök! ...és épp olyan joviális mint a backstreet bojs menedzsere volt! Lehet hogy a valve is így működik házon belül? minden stábnak be kell mutatnia az áldozatot nagyfőnöknek? Hát igen, megcsinálni a szerencsét egyszer nem biztos hogy elég, a valvnek is eleddig pont 1x jött be a half life, pont úgy, ahogy pearlman bácsinak a backsztrit bojsz... - Milyen érdekes , egyikük a tinilányokat hülyítette be, másikuk a tinifiúkat. Ebben csak lehet valami.....
  • MerlinW
    #1246
    OpenGL jó, csak nem fizetnek érte:) Amíg független volt pl az id software, az ID Tech 5 motorig bezárólag az összes id játék OGL-es volt. Rage is csak DX9-es lesz - gondolom a pluszt GL-el pótolja Carmack. Az összes Unreal is ment OGL-el az UE3-ig, stb.

    Lassan - Steam-nek hála - beindul a Mac-es játékpiac, és ismét szükség lesz rá. OpenGL jó. Nyitott a kódja ami által bárki fejlesztheti, és nem utolsó sorban ingyenes. A tudása sem marad el a DX-től, a DX11-es Unigine Heaven 2 bench OGL módban szinte mindent hoz, kivéve a DX11-es effekteket.
  • DarkSector
    #1245
    amúgy a régi generációváltásokkal ellentétben 1 ultranagy problematika van.

    míg anno ps1 ps 2 meg xboxnál 5 éves korukban többet romlottak a pc-s fejlődéshez képest, itt sokkal gyengébb, és lassúbb folyamat az amortizálódás.
    ezért nagyonis is ki fogják tólni az életciklusukat a gépeknek.
  • DarkSector
    #1244
    mindketten jól látjátok. :)
  • DarkSector
    #1243
    megmondta a faszi akit irtam a grafikus, hogy a ps3 annyival több játékok terén, hogy van hely a BR meghajtón, és a régi ex fejlesztőcsapatok még nem mentek át multiba, ha elpártolna ez a 3 fejlesztőgárda, akkor a ps3 elveszne. és beleolvadna teljessen a háttérbe.
  • MerlinW
    #1242
    Ez egy olyan dolog aminek utána kellene néznem, de ha volt egy kis eszük anno, akkor a GPU is osztott erőforrással dolgozik PS3-ban. 8 mag mégiscsak 8 mag. De ezt nem tudom. Csak annyit tudok amit látok, és E3-on is igen durva dolgokat mutattak PS3 téren:)
  • KILLER2
    #1241
    Az a gond, hogy a DX az MSé és anélkül bizony manapság nem szívesen csinálnak játékot. A másik meg hogy még mindig szaroznak a többszálú folyamatvégzéssel, persze, hogy nem tudják rendesen kihasználni a PS3 amúgy is nehezen programozható processzorának mind a 8 magját.
    Szerintem a PS3 inkább lett egy techdemo, mint egy jó konzol. Összehoztak egy brutál hardvert, csak nincs, aki kihasználná. Ellenben az X360 nem nagy szám, de olcsó és könnyen programozható.
  • DarkSector
    #1240
    sony bébinek 1 nagy előnye van ameddig még tud kicsit hype-olni, az a pár NAGYON régi tapasztalt fejlesztő, akik az xbox előtt 1 generációval kezdték, és jöttek a GT-vel, a Killzone, jó az nem PS-ről gyütt, God of War.
    Nézzétek meg azokat amik átvándoroltak ps3-ról, ugyanúgy x360-on pöccre garfikailag egy szintet mutatnak...Final Fantasy...Metal Gear Solid....Resident Evil, stb.:)
  • MerlinW
    #1239
    Na ja. Mondjuk nem is lehetne drágább az X, mint a PS3, hiszen az utóbbi annyival tud többet mint amennyivel drágább:) Emellett PS3-mal kapsz egy Blu-ray lejátszót is:) (ami 2008-ban ezért a pénzért nevetségesen olcsó volt - sokan ezért vettek anno PS3-at)

    Az megint más történet, hogy nyugaton és nagyon-keleten (lásd Japán) megfizethető mindkét konzol. Kint is a játékok ára miatt nyavajognak - jogosan. És nem is konkrétan a játék ára miatt, hanem az ár/érték miatt, mint mi is. Csak nálunk ez cseppet fontosabb, a csodás gazdasági helyzetünk által:)
  • KILLER2
    #1238
    Ezt aláírom, de ez sajnos PCn is igaz az új címekre, de a konzoloknál még durvábbak az árak. Én csak azon akadok ki, hogy a használt játékokat már egy lapon emlegetik a warezzal, csak mert nekik nem hoz bevételt. Ez a pofátlanság szerintem. Nem értem, hogy ezt mégis milyen alapon akarják korlátozni. Ha veszek egy használt autót, azzal a gyár nem szerez hasznot, de mégsem DNShez kötik az autót, hanem van használt kereskedelme. Nem értem, hogy mire föl lépnek fel a használt játékok ellen. Az oké, hogy a wareznál netről szedem, de ha egyszer valamit megvettem, akkor azt miért ne adhatnám el?
  • DarkSector
    #1237
    naná majd ultimate win7-et a konzolokba hogy 800mb ramot leegyen az alapállapotban...:)
  • DarkSector
    #1236
    jah ebben igazad van, viszont van egy kis probléma ezzel.
    mint közben fény derült a turpisságra, a 2 konzol full Ugyanaz!!!

    ezt most mondom, egy grafikus, magyar grafikus ezt ecsetelte nemrég egy riportban.
    beszélt mindenről, és a probléma ott van a sony oldalán, hogy csak a cpu terén jobb, a vga egy szinten van, és a ps3-nak még tetejében ott van hogy OpenGL és nehezebb programozni.

    szóval adatokban az a probléma mint egy pc-nél, jah erősebb számítás terén, de játékokban nézd meg, van 1-2 ex, viszont van x-nél is ex, ezek valóban szebbek, de nézz meg multi címeket, hányszor fordult elő hogy ps3-nál fps gondok voltak, recésebb lett vagy egyszerüen gyengébb textúrákkal.
    sajnos egy csupasz hardvare még nem minden, a sony jobbat akart, de nagyon meglepődtek, hogy a valóságban szinte mm különbségek vannak csak...és ez volt utána a hátrány is, mivel a gépek ugye drágábbak voltak a gyártási költségek végett. :P
  • KILLER2
    #1235
    Igazad van. De azért szerintem értetted, amit mondani akarok. Itt nincs egy olyan összetett oprendszer, mint egy PCnél. Itt van az általam hibásan használt OS, viszont nincs asztal, MSN, windows update meg egy rakás felesleges dolog, ami lassítaná a dolgot.
    Most jó? :)
  • MerlinW
    #1234
    Mocsok drágák a konzoljátékok. Már csak azért sem:) X-re még csak-csak van mód a warezra, hamárhomár... PS3-ra az sincs. 15k-ból meg inkább teletankolom a kocsit és elhúzok sörözni a csehekhez:)
  • KILLER2
    #1233
    Az MS elkapkodta. Igazából előnybe is kerültek a PS3al szemben és olcsóbb is az X360, de a PS3 valóban technikailag volt jól időzítve. Az MS nem meglepő módon ráment a marketingre. Gondolom féltek, hogy ez is úgy lemarad, mint az első Xbox.
  • MerlinW
    #1232
    "játék közben nem foglalkozik az OSel"

    Máj frend. Az OS nem egyenlő a desktoppal:D Az OS csinál gyakorlatilag mindent. Ő közvetít mindent a hardvereknek (API). Az OS a legfontosabb láncszem a játék és a szilicium között:)
  • DarkSector
    #1231
    jah nekem van x meg pc, jólenne egy ps3-is, és mindennel küldhetném, engem nem izgat a gép, a hardware amin futnak a játékok.
    irányítás se okoz gondot, elvagyok minden féle beviteli eszközzel, joy, bill+egér.
    crysis is ha fut pc-n megküldöm, mert fps nem éppen az erősségem csak 1x le akarom küldeni hogy mien lett. ezért nem biztos hogy megveszem, fps-t nemnagyon veszek eredeti áron.
    én boxot inkább mászkálósakra tartiom fent, meg a számomra nélkülözhetetlen XBLA szekció végett.:)
  • MerlinW
    #1230
    Sony okosan időzített. Tudta mikor van a nagy generáció váltás, a technikai ugrás. PS2 1999-ben jött egy durva hardverrel, PS3 2006-ban jött és az is eléldegél még 3-4 évig. X360 pedig buta módon kijött 7 évre egy fele olyan erős masinával, ami már 1-2 éve is kevés volt a csodához.
  • KILLER2
    #1229
    Van hasonlóság, de szerintem akkor sem egy kategória. Egy konzol, ha MS, ha nem, játék közben nem foglalkozik az OSel, maximum minimális feladatokat lát el és a játékra koncentrál. Egy PC ereje pedig ennél sokkal inkább megoszlik. De a konzolok ereje szerintem leginkább abban van, amit te hátránynak tartasz, a fix hardver. Nem lehet bővíteni, ezért elavulnak, viszont cserébe nincsenek kompatibilitási és hasonló gondok. Kell áldozatokat hozni a grafikában, de mag vannak a módok ennek a "leplezésére". Egy konkrét hardverre könnyebb programozni, mert előre lehet tudni, hogy ez nem fog változni, van egy jól kiismert rendszer, ismert korlátokkal. Egy PCnél szinte nincs 2 egyforma, van egy rakás gyártó, egy halom hardverrel, egyszerre nem lehet mindenre optimizálni.
  • KILLER2
    #1228
    Nem az MS hülyesége, hogy sokáig viszi a konzolokat, ez így szokás. A Sony miért nem akarja lecserélni a PS3at még? Igaz, a processzora elég durva, de az nem minden. A PS2 is meddig ment. A konzolokat hosszú távra tervezi, bár ez az X360 stabilitásán eleinte nem látszott :) Szerintem még simán kijár az X360nak meg a PS3nak is 1-1,5 év. Aztán utána jön a következő generáció, először mindenkinek leesik az álla, hogy hogy néz ki (leszámítva azokat, akik csak szarozni fogják), aztán a PCk erősödnek tovább, 1 év múlva már csak a középkategóriában lesznek ott. Majd megint jön az új gen., stb, stb.
  • MerlinW
    #1227
    Box esetében, ami PC-s hardver, MS OS fut rajta és lévén jelen esetben PC-n írt játékról van szó, akár össze is lehetne hasonlítani, de valóban felesleges.

    Konzolok hátránya, hogy nem bővíthetők, megvannak a határaik, a játékoknak pedig áldozatokat hozva igazodniuk kell hozzájuk.

    Nekem nincs, nem volt és nem is lesz konzolom, így tulajdonképpen hidegen hagy a téma, csak szeretek képben lenni:)
  • DarkSector
    #1226
    :P
  • DarkSector
    #1225
    jah igazad van szorry. csak kis hardware torna volt...:)
  • MerlinW
    #1224
    Jah valóban, XTX a gyorsabb. A lényeg, hogy a lent említett szokásos butítással a mai napig el lehet érni szép eredményeket. Ettől függetlenül, valóban öreg a GPU, és ismét MS hülyesége, hogy még másfél évig akarja húzni vele.

    Tény, hogy 2005-ben, mikor kijött a 360 még nem igazán fullHD-ben gondolkodtak. PS3-nak volt 1-2 év előnye.
  • KILLER2
    #1223
    Öhömm, ööö. Picit vissza kéne kanyarodni a témához :)
    Amúgy szerintem egy konzol meg egy PC hardvere nem összehasonlítható. A konzolokat játékra tervezték és nem is kell játék közben az OSel foglalkoznia, míg egy PCnek van egy rakás más dolga is, meg aztán nincs is annyira összerakva az egész. A konzoloknál minden passzol egymáshoz és konkrétan arra írják a játékokat a gyengéiket, erősségeiket figyelembe véve. Még szép, hogy papíron fele olyan erős hardver is elég egy játékhoz, mint ugyanahhoz PCn.
  • DarkSector
    #1222
    hallod meg számolj ehhez az effectekhez még egy vga-t, pc-n mert az nvidia a fizikszet, ami itt van röpködő betondarabok, meg füst köd, mind hasznot húzna, amúgyis egy x19xx-es kari, ezeket az effecteket, lehet nem is kezelné le...:)
  • DarkSector
    #1221
    x360 gpu specification:
    500 MHz
    10 MB embedded DRAM
    48-way parallel floating-point dynamically-scheduled shader pipelines
    Unified shader architecture

    hol van ez az x-es gpu az xtx 1900-astól? :)
    az x1650xt is már 600MHz-en ment, lehet én mondtam rosszul, és nem 1900 hanem 1600 amit hallottam 1x...:) akkor még nevetségessebb a helyzet...:)
  • MerlinW
    #1220
    Az arány kb ugyanez, mert GTS-hez van hasonlítva. GTS és XTX is a lassabb típus.
  • DarkSector
    #1219
    jah ez max az xtx éehet ien, de egy sima 1900, az nem ennyi...:)
    de megkockáztatnám, hogy ha egy xtx-et betennék, még akkor is elgondolkodna a gépem...:)

    meg ez cod2...:)))
  • MerlinW
    #1218
    Megint "öhm..." :D

    Nem a játékokat kell nézni, hanem a két GPU erejét. Gyorsabb a 8800 persze, de 2 évvel modernebb is.



  • DarkSector
    #1217
    igen elfutna, valszeg az én 8800-asomon is, valóban nem tűéles a kép minden szeglete, pc-n se lenne tökély, csak azt akartam mondani ezzel, hogy pc-n nem elég ehhez egy olyan kártya, ami adatokban hasonlit az x360 gpu-hoz.

    vagyis amit irtam nem egyforma a vga felépitése, hiába adatokban ugy tünik, hogy szar.
    még egy ien "mosottas szar"-hoz is erősebb vga kellene, mint az x1900...:)
    csak ennyit akartam, nem azt hogy pc nem birja vgagy ienek.
  • DarkSector
    #1216
    jah tuom nekem 8800gt kellett az első részhez....tudod te mien az a x1900? :P
    amugy összenem lehet hasonlítani a 2. részt az elsőnek a látványával!
    én játszottam mindkettővel.azért fura igy mert a videó nem adja vissza, azt amit élőben látsz. csak kb.

    és nézd meg mit sajtolnak még ki ebből a szar vga-ból, nézd pl a tüskéshátú szörnyet...
  • MerlinW
    #1215
    Öhm.. itt a grafika nem technikailag szép, hanem kivitelezés szinten. Mosott alacsony felbontású textúrák agyoneffektezve. Az összhatás szép valóban, ez a lényeg (UE3 motor minden platformon ugyanaz, X-en mindig butítják a textúrákat és megküldik bloom-mal a GPU miatt). Ennek PC-n kellene hogy fusson egy 3-4 éves GF8800/HD3870-el is.

    A konzol vidómemóriát pedig nem szabad külön nézni, mert shared system van, azaz rendszermemóriával osztozik.
  • Snexi
    #1214
    hát nem tudom,már az első rész is hibátlanul futott,60fps-ről le sem esett
    jó mondjuk akkoriban eléggé csúcsgépnek számítő gépem volt,de ma már az átlagos gépek is jobbak annál
    a 2 meg alig néz ki jobban mint az első rész,szóval nem hiszem hogy nagy gondok lennének pc-n
    (nem vagyok elvakult pc fan,van konzol is itthon,bár én nem használom,igaz a pc-t se nagyon)
  • DarkSector
    #1213
    ien jó nagy szarozások közepette, elő szoktam rántani a tarsolyból ezt a szar gpu kezelte ingame felvételt.
    katt!!!
    próbáld meg mekkora kártya kéne a pc-s változatok közül, ehhez. és utána már lehet szarozni...:)
  • DarkSector
    #1212
    emberem a gpu teljessen eltér a pc-s vga-któl, ahhogy a processzorok is, ezek direct-e konzolokba lettek legyártva.
    de technikailag, egy 512-es x1900-as vga-hoz lehetne hasonlítani a x360-at.
    ps3-at pontossan nem tudom, de az openGL-es ráadásul, míg a x360 az DX-es, mint egy pc.
  • Barny
    #1211
    Xbox 360-ban talalhato GPU
    Jo nagy sz*r
  • Barny
    #1210
    igen,olvastam a grafikuskartyajukrol//xboxban ha jol emlekszem akkor 32mb volt irva
    meg a ram is csak 512...
  • DarkSector
    #1209
    3 és 8, csak a ps3-ban 2 cell proci van egyenként 4 mag, de a max teljesítményt nem tudják kihozni belőle, még nehéz a programozása is...
    x360-nak a 3 magja, eddigis sokmindenre elég volt, mostis elég lesz, inkább a vga ami régi mindkét konzolnál....

    mindegyiknél magonként 3.2Ghz.
    szóval ps3 8x 3.2Ghz iksz meg 3x 3.2Ghz