9306

...a trilógia 2. része



[Off és Warez témákkal fáradj ide!]
  • kifli
    #9266
    az a belassulás. Nem ugyanaz mint a késés. Késénél megnyomsz egy gombot, és késve reagáll.

    microstuttering pl mikor apró pici pillanatokra belassulnak a játékok, de ugyanúgy érzékeli a kattintást és egyebeket.
  • DarkSector
    #9265
    Én tudom ne nekem írd. :D
  • Harbinger
    #9264
    A lag a netes késés, ha mag a játék akad azt angolban általában a 'stuttering' szóval illetik, vagy a 'slugish' kifejezéssel.
  • kifli
    #9263
    A lag mint fogalom a késést takarja, és teljesen mindegy mi miatt van a késés, és hogy mit okoz.
    Monitoroknál tv-knél is azért használják az inputlagot, mert azzal mérik, mennyit késik a bemenő jelhez képest a megjelenítés.Illetve használják még autóknál is turbolag pl, ami a turbó késést jelzi, mennyi idő telik el a pedál lenyomása és a turbó felpörgése közt.

  • DarkSector
    #9262
    Lag-ot nézzétek meg neten mint fogalmat...

    Sokan azért találják ki hogy a szaggatás lassúság lagg, mert hasonlít a neten lévő csúszás-késésre, de mint lag,, az online fogalom...
    Offline max magatok nevezhetitek annak. :)
  • DarkSector
    #9261
    Tudom másfelé is, csak tévesen.
  • kifli
    #9260
    nem feltétlen van a lag multihoz csatolva. Lagol a játék akkor is, ha késik a játék ahhoz képest, hogy mikor nyomod le a gombot pl , multi közben 2 féle képpen is lehet lag vagy ha internetkapcsolati gondok vannak, vagy ha a szervergép nem bírja a terhelést.


    Tulajdonképpen akkor használják ezt a szót, ha valami nem bírja a terhelést, és akadni kezd miatta a játék. Ez lehet a te számítógéped is, de lehet az internetkapcsolatod, vagy egy szervergép. Monitoroknél tévéknél is használják, inputlag néven.
  • Scany01
    #9259
    nem a kártyámmal van baj hanem a dual core 1,9GHz-es procimmal
  • Scany01
    #9258
    nem vagyok kezdő számítástechnikában de felénk így is mondják minda2őre
  • DarkSector
    #9257
    Lagg az netes multizáskor van nincs hozzá köze a gépednek.
    A lassulás, akadás, szaggatás, a a gép teljesítménye miatt van. :D

    De értem mire mondtad. :D
  • Scany01
    #9256
    nem vártam tőle hogy futkározon a crysis 2 rajta
    örűlök hogy megy rajta 2011-2012-es játékok (jó közepes laggal)
  • DarkSector
    #9255
    Mind2-höz , nagyon gyenge...
    Az én karim sokkal erősebb mint a tied, de nekem is szarul fut a Crysis...:D
  • Harbinger
    #9254
    A játékhoz is, kicsit, de a 3D-hez tuti. Ahhoz kell kakaó.
  • Scany01
    #9253
    a játékhoz gyenge? vagy a 3d-hez?

    arty
    hát nekem írhatod nem értek a lovakhoz
  • arty
    #9252
    nincs mit keresgélnem, tudom, hogy ez nem eszik meg 120hz-es jelet :)
  • Harbinger
    #9251
    Ez nem kispályás kijelző, nem vagyok pro, de ezt a a leírás alapján látni. Szerintem a VGA-d gyenge.
  • Scany01
    #9250
    a kijelzőm
    nézé utána és keresgéj adatokat
  • DarkSector
    #9249
    pofon egyszerű 3d monitor kell...:D
  • arty
    #9248
    amellett, hogy a vga-d nagyon gyenge a 3D-hez, kell a 120hz kijelző - ilyened pedig tudtomal továbbra sincs...

    azért persze várom, mi sül ki a dologból :)
  • DarkSector
    #9247
    Dobozán nagy betűkkel azért látom rá van írva. :D

    Akkor már csak 1 kérdés van elég erős-e a 3d-hez, mert mondjuk játékban ez a kari elég sovány azért....lehet csak ilmben lesz majd elég 3d-hez.
  • Scany01
    #9246
    van csak nem láttam
  • DarkSector
    #9245
    Én nem értek semmit már...:D

    Most van HDMI kimenet a vga-n vagy nincs? :D
  • Scany01
    #9244
    ati radeon hd4350
  • Harbinger
    #9243
    Milyen videókártyád van? Doboza, manualja nincs meg? Abba ott lenne. Az enyém az.
  • Scany01
    #9242
    nagyon hülye vagyok! mikor megkaptam a tv-t és rá kötöttem a gépre csak 2 kimenetet láttam, most elvittem a gépet haverhoz ő meg mondja hogy van a vidikártyán hdmi kimenet ménem azal kötöm össze, szóval megveszem a kábelt és majd kiderül hogy 3d-s a vidikari
  • DarkSector
    #9241
    Értelek. Ezért is kérdeztem, hogy tudja-e a videókarid a 3d-t. ;)
  • Scany01
    #9240
    figyi nem megyek bele olyan beszélgetésbe amiből rosszul jövök ki(azaz nem értek ilyenhez)
  • Scany01
    #9239
    csak nem egy kb 6 éves vidikártyánál
  • arty
    #9238
    fogadnia kell 120hz jelet, nem felkonvertálni a hdmin fogadott 60hz-est - márpedig ez a 200-400-600hz őrölet csak a kimenetre "érvényes", hdmin általában továbbra is csak 60hz-en hajthatóak
  • DarkSector
    #9237
    Tudom erre mondtam hogy eleve nem fog menni.
    Ezért kérdeztem hogy támogatja-e a vga-d, a HDMI csatlakozás alapvető dolog. :)
  • Scany01
    #9236
    DarkSecdtor
    kösy a kábelról a linket csak egy baj van még pedig az hogy direckt olyan kábelel van össze dugva mert nem fogad be más kábelt(magyarul nincs a vidikártyán hdmi kimenetem)


    Arty
    a másik a tv-m 200Hz szerinted ezen el megy a 3d?
  • mester1987
    #9235
    Feltettem, az elején egész jól megy minden maxon kivéve a DX11/HiRes-t, kis felbntáson.A programba van egy kapcsoló, amivel lehet változtatni a VRAM kihasználtságát.
  • DarkSector
    #9234
    Ebben egyetértek, én sme ölök a crysis 2 meg 3 miatt gépbe...de ha ölnék letölteném ez a pakkot is. :)

    Ha törik akkor ne úgy mint most.
  • Harbinger
    #9233
    Én. Igaz, csak Dx9 és Very High beállítás mellett, de sokat zavart a szé peffekt és a nagy város grafikája mellett az esetenkénti low-res textúra. Vagy a hanyag város távlat.
    Persze nem vette ele akedvem a játéktól, mert hangulata van. Csak meglepő egy ilyen AAA címnél, egy AAA+ engine-nel. Plusz a terület sem olyan átrendezhető, mint az 1-ben volt. De ezeket ahibákat nálam egyensúlyozta a sztori, az ütős zene és a darkosabb sci-fi feeling.
  • grebber
    #9232
    Amugy nem csak ezek a nem látható cuccok miatt nem érdekel.

    Crysis 2 már bent van a "majd egyszer valamikor ha lesz hozzá erős gépem" mappába az egyre csak növekvő számú játékokkal együtt.
    Ez van ha szépet akar az ember akkor meg kell fizetni.Majd 2 év múlva talán lesz hozzá gépem és akkor lehet majd ezzel a sok game-el tolni amik nem mennek maxon. Van pár ilyen sajnos.

    (Pár játék ebből a mappából: Crysis, Crysis Warhead,Crysis 2, GTA 4, Metro 2033,NFS The RUN, BF3, Witcher 2,GR:FS,Far Cry 3 ....)

    Ezért is nagyon drukkolok a konzolfeltörö brigádoknak minél előbb törjék majd meg az új konzolokat és akkor nem kell a pc-s pénznyelőbe ölnöm.
  • DarkSector
    #9231
    "Konzol vs pc graf meg más téma arra ránéz az ember és egyből látja"

    erre nem rosszból de nem tudok mást mondani, ezekben a képekben 5x több eltérés van mint a konzol-pc változat közt.

    Előtte:


    Utána


    Kár hogy mondjuk egy falon lévő kapcsoló, egy nagy szellőző vagy automata vagy mármilyen tereptárgy nem észrevehető.

    Én észrevenném, ....

    Mindegy, de ez milliószor több változás van. :)
    De te tudod.
  • grebber
    #9230
    Most őszintén szerinted a Crysis 2 végigjátszás alatt ki nézegetett a bemutatott képekből bármit is?

    Konzol vs pc graf meg más téma arra ránéz az ember és egyből látja (aztán már nem mert a recék kivájják a szemét konzolon) a vak is a különbséget.
    Aki mást mond az szimplán a foskonzolt védő fanatikus ember!
  • DarkSector
    #9229
    Fura hogy ez nem számít s enkinek, de mikor 1 pixellel szebb a ps-s egy konzolos játéktól azt mindenki észreveszi. :D
  • DarkSector
    #9228
    Ja de a többi szirszart ami nem létezik észreveszed. :D
  • grebber
    #9227
    Hát ha ilyen fosokkal "istenítik" a modot akkor rég rossz.
    Mert ezek azok a dolgok amiket kb nem is vesz észre az ember.
    Remélem az új konzolok miatt lesz valami grafikai ugrás,mert uncsi ez az 1helyben totyorgás se jó graf se atom fizika.