18
  • PíszLávJuniti
    #18
    Inkább erre szavaznék, ez ráadásul subnoti

    154.900,- Ft

    Készülék neve: Qwerty iQ 720S Notebook
    Fontosabb jellemzõk
    Monitor mérete: Glare Type 12" Wide
    Monitor felbontása: 1280x800
    Processzor tipusa: Intel Celeron M 440 1,86 GHz
    Memória mérete: 512 MB DDR2
    Háttértároló mérete: 60 GB S-ATA
    Optikai meghajtó: DVD+/-RW DL
    Lapkakészlet: SiS M671
    Monitorvezérlõ adatai: SiS M671 max. 256MB
    vezetéknélküli hálózat adatai: 54MB/s W-LAN
  • PíszLávJuniti
    #17

    Egy PDA-t előkaphatod mint navigáció, mint számológép, mint zseb böngésző, vagy doksik közt keresel leírást. Át FTPzheted a fényképező kártyájáról a képeket, az igazi kockák pedig torrentezhetnek rajta. Egy hordozható, használható billentyűzettel pedig már a Pocket Word és Excel sem gáz. Esetleg űtközben még egy Powerpointos prezentációt végignézel..
  • PíszLávJuniti
    #16
    Szerintem komoly félreértések vannak a cikkben.
    A szerzőnek érdemes lennie legalább az umpc.hu-ra ellátogatni, és megnézni, az umpc operációs rendszereit. Éppen az a lényege az UMPCnek, hogy teljes értékű PC, azaz proci, memória stb, csak éppen kisebb felbontásban. Tehát szinte bármi felrakható rá, ami egy laptopra, pc re.
    Az illusztráló képen is Microsoftos dolog fut ( utolsó kép )
    kezelő felület szimu ) ennyit arról hogy a "windowshoz szokott felhasználók".

    És azt kijelelenteni 2007 ben: "Eközben a PDA-k senkinek sem kellenek" igen nagy csúsztatás! Én pont azt látom, hogy egyre jobban jön be az, hogy a PDA-k egészülnek ki telefon funkciókkal. Bár lényegtelen, mert a funkcionalitásban összemosódik a két dolog.
    Az umpcnek is megvan a létjogosultsága. Nagyon könnyen hordozható, általában a subnotiknak nincs érintőképernyőjük, és kétszer akkora súlyúak.
  • Epikurosz
    #15
    Epikurosz ajándéka nektek:

    A notebookok dacia loganjai

    A román Maguay cég 2007. november 28-án hivatalosan a piacra dobta saját gyártású eXpertBook notebookjait.

    Így a Maguay, az Altex mellett, amely a Myria márkanevű termékeket gyártja, a második román laptopgyártóvá vált.

    A Maguay abban bízik, hogy a jövő évben 3-5000 gépet fog eladni a hazai piacon.

    Az eXpertBook termékcsaládban négy modell található:
    4G: 750 euró;
    3G: 960 euró;
    3NV: 990 euró és
    5NV: 1090 euró.

    A laptopokban van kétrétegű DVD-író, LAN, WiFi és Bluetooth csatoló, webkamera, memóriakártyaolvasó, periféria csatolók (videó, audió, tárolók stb.).
    A termékekre a cég 2 év szavatosságot nyújt, a bővítés lehetséges.

    „A Maguay eXpertBook gépek a legmagasabb minőségi követelményeknek felelnek meg, bármely nemzetközi márkával felveszik a versenyt, úgy a teljesítmény, mint az érték szempontjából” - nyilatkozta Eduard Pughin, a Maguay ügyvezető igazgatója.

    Romániában a hordozható számítógépek piacát a Fujitsu&Siemens Computers vezeti 24%-os részesedéssel.

    Példa egy konfigurációra:

    eXpertBook 5NV notebook

    Processzor: Intel® Merom T7700 (2.4GHz, 4 MB Cache, 800 MHz FSB),, Power4 Gear+ támogatás
    Képernyő: 15,4” WXGA TFT (1680x1050)
    Videókártya: NVIDIA GeForce 8600M GS 256MB VRAM
    Merevlemez: 200 GB SATA
    RAM: 2 GB DDR2
    Memóriakártya olvasó (8 az 1-ben), IEEE-1394 fire-wire, 2 Mp-es webkamera
    Akkumulátor: 6 cellás, 5200 mAh, 57,72 W
    Méretek: 362 x 268 x 28.5 ~ 39 mm, Súly: >2,8 kg
    Operációs rendszer: Windows Vista Business vagy Windos XP Professional

    A gyártó honlapja: http://www.maguay.ro
  • Tetsuo
    #14
    es?
  • bvalek2
    #13
    Azt olvastam, hogy folytatódik a számítógépek összevéresedése
  • Epikurosz
    #12
    Jut eszembe: nem veszek karácsonyra LCD tévét. Megvárom a wifist.
  • Epikurosz
    #11
    sebben = zsebben
    maha = maga
    -------

    Ha pedig hazaértél, kiküldöd a képet az LCD tévére.
  • Epikurosz
    #10
    Fijug!

    Integrálni kell, ez nem vitás.
    Olyan eszközre van szükség, amely kb akkora, mint a subnotebook képernyője (12").Ehhez kell egy wireless bilentyűzet külön.

    bill. nélkül lehessen vele netezni, telefonálni, e-könyvet olvasni.
    A wifi alap követelmény. + a GPS és a Bluetooth.

    Na, szóval, úgy kell integrálni, hogy külön kell választani a funkciókat, amelyeket a wifi+kékfog szervez egységbe.
    Ha csak telózni akarok, a képernyő akármaadhat a sebben, mert a kis LCD kihelzős Bluetooth fülhallgatóval ezt lehet intézni. De maha a teló a képernyőben lenne, akár a telefonkönyv is.
  • god25
    #9
    niccccccceeeee! :) ("Southpark")
    Igen találkoznunk kell vele és át kell adnunk a legszerencsésebb amerikainak járó díjat! :D
    X'al nekem is bejön. Remélem az akksija nem lesz "olyan" xar, mint a laptopoké...
  • LowEnd
    #8
    Nem értünk egyet. (vállvonogatás)

    Én tudnék rajta dolgozni... (általában adnak hozzá összecsukható külső billentyűt, de ha nem, nekem úgyis van már)

    Szeretem a PDA-t, de vannak korlátai. Netezni nem az igazi, nem fut rajta pl jogtár, delphi, stb. Egy hangyányit lehetne nagyobb a kijelzője, hogy igazán kényelmesen nézhessek filmet, navigálhassak. Ezt pedig simán hozza az UMPC.

    Amúgy meg mi a drága? Egy ASUS UMPC 200e körül megkapható olyan felszereltséggel, hogy mind a 20 ujjad megnyalod utána. Mennyiért is kapsz meg egy korszerű (új) PDA-t?

    Egyébként nálam nem váltaná ki a PDA-t, hanem párhuzamosan használnám. Pl. tömegközlekedési eszközön könyvet olvasni, zenét hallgatni, sakkozni egyet naná hogy PDA maradna.

    (De ez csak az én véleményem. Jó hogy nem vagyunk egyformák.)
  • Mentrid
    #7
    Azért nem halot... Van pdam de az nem pc ez már az..:) Szerintem pont hogy a pdanak van megsámlálva az idelye mert ezen mondhatóan komolyabb oprendszer fut ami tényleg mindenre jó... Pont azt képviseli amit szertenék hogy minden átérjen egy platformra. Mert a windos Mobile jó dolog de akor se volt igazi windows. Amugy amikel én játszom elvileg elkelenek hogy fusanak rajta.. Ha picit leesik az ára én venni fogok egyett. nem azért mert menőzni akarok. Hanem mert tőkéletes utazásra. És amugy már lassan jó árba lesz.:) Elég valoszinü hogy jővöre már veszek egy ilyett..
  • Gabesz84
    #6
    dolgozni nem lehet rajta, mert kiesik a szemed olyan kicsi a kijelző, és felbontása se nevezhető nagynak, nameg billentyűzet nélkul nem is lehet dolgozni. Ahhz hogy filmet nézz rajta csak, ahhoz túlságosan drága, egyvalamire jó: arra ha esetleg fontos embernek érzed magad és utazás közben is online akarsz lenni, viszont arra meg legtöbb esetben elég egy PDA.
    Halott az egész szvsz.
  • LowEnd
    #5
    nekem bejonne.
    (Sokat pda-zok)

    Aki nem tudna pl egy pda-t sem mire használni, annak pénzkidobás. De aki mobil, sokat utazik, vagy szimplán csak szereti magával vinni az irodáját annak jó.

    Nem játékgépek, az vitathatalan. De lehet rajtuk filmet nézni, olvasni, netezni, DOLGOZNI! (na nem a CAD kategóriában, ámbár lehet rájuk monitort is kötni, úgy meg miért ne?), és akár játszani is. (ha nem az aktuálisan legújabb FPS a mániánk)
  • Tetsuo
    #4
    mAR VARTAM EZT A FORMATUMOT AMI VEGRE TELLEG HORDOZHATO MEG VAN KIJELZOJE IS.. EZA KB OPTIMALIS MERET.. DE AZ ELSO FECSKEK MEG OCSKA SZAROK, UGYE.
  • gabeei
    #3
    Ugyn már, az Asus EEE pc-jét kéne normálisra megcsinálni, és azt tolni a jónép szájába...
  • Dark Angel 666
    #2
    Alacson teljestitmény drágán , semmi más
  • Pocok256
    #1
    "Ha bejön nekik, akkor számíthatnak az elefántok feltűnésére az új legelőkön."
    Ez olyan szép mondat :).

    Amugy kíváncsi lennék mit tud egy ilyen UMPC.