63
Érdemes befektetni egy ilyenbe? Mennyire használható?
  • skyli991
    #63
    Mobile Google Mapshoz leírás, hogy hogyan kell berakni a térképeket hogy offline menjenek:
  • skyli991
    #62
    Holnap veszek egy gps-es headsetet(SonyEricsson HGE-100).
    Van hozzá programom is(mgmaps) és csak 7500-ba kerül a gps. Ennyiért más mobilhoz nem hiszem hogy lehet venni gps-t, ráadásul egy szuper füles és nem elemmel vagy aksival megy, hanem a teló tölti :)
  • repvez
    #61
    A térképpel nincs baj mert a naviguide a mapsouce-hoz az elég részletes, söt még a turistautakat is meg lehet jeleniteni igy nem csak a szilárd burkolatu utakon lehetne navigálni.A problémám csupán az hogy
    Nem érzékeli a GPS vevöt mivel csak Garmin rendszerüt szeretne keresni,de nem olyanom van.
    Nem tudom hogy az MS AutoRoute europe vagy a route66 és hasonlo térképszoftverek támogatják-e ezeket a külsö adaptereket?
  • Landor
    #60
    "net nélkül részletes magyar vagy europai térkép használata számitogép és külsö gps-el"
    Na most az ilyen térképadatbázisok nem érhetőek el csak csak pl egy igoban, aminek saját rendszere van.. Lehet hogy létezik vmi program ami megeszi az ilyen típusú adatbázist. Érdemes lenne ennek a szálnak is utánajárnod.
  • repvez
    #59
    GPS TrackMaker 13.2 -hez nem találtam használható térképet és nem mindig kapcsolódótt hozzá az adapter.
    Google Maps With GPS Tracker 10 jó lenne ha nem kellene hozzá netkapcsolat a térkép megjelenitéséhez.
    Valami olyan megoldás nincs ami a mapsource-hoz jo a naviguide térképpel?
    A lényeg net nélkül részletes magyar vagy europai térkép használata számitogép és külsö gps-el.
  • Landor
    #58
    download.com-on beírtam hogy "gps", windows oprendszerre szűkitve..
    voala ;>
    gl hf
  • repvez
    #57
    Tudna valaki abban segiteni,hogy a külsö GPS vevö antennát az milyen progival tudnám számitógépen is használni?Mert BT-on össze tudtam kapcsolni a 2 eszközt,de a poziciomat nem jeleniti meg vagy legalábbis nem tudom hogy melyik progival és hogyan kellene.Probáltam a mapsource-val és a google earth-be is lehetne GPS adatot bevinni,de mindenhol garmin GPStöl várja a jelet és nem egy álltalános külsö vevötöl.
    Hogy lehet megoldani hogy mégis tudjam használni számitogéppel is?
  • Saddalim #56
    az angollal úgy vettem észre hogy ékezet nélkül írja ki az utcákat, úgy jó
  • I.C.ram
    #55
    Hát akkor mi értelme? :D
  • Saddalim #54
    gusztustalanul
  • I.C.ram
    #53
    De akkor a magyar utcnaveket hogy írja ki?
  • Saddalim #52
    jah, detto, nekem kockák vannak ékezetes betűk helyett, uh újraraktam angolul
  • Landor
    #51
    akko passz
  • I.C.ram
    #50
    hát úgy raktam fel, hogy le szedtem a mobilomon 3gs nettel a programot, azon a címen, amit írtak a honlpajukon is.

    Aztán első futtatásnál bejött egy angul nyelvű setup, és ott kiválaszottam a nyelvet, a beszéd hangját stb természetesen magyar nyelvűre, és akkor szépen letöltötte a mobilomon a nyelvi fájlokat a netről.
  • Landor
    #49
    lehet, rég használtam
    próbáltad teljesen magyarul feletepíteni?
  • Landor
    #48
    méret, súly, akkumulátor élettertama aktív működés közben
  • I.C.ram
    #47
    nav4all egybjaom van, hogy nem tudja normálisan kezelni az ékezetes betűket. Minden ékezetes betűt egyszerűen kihagy.
  • Saddalim #46
    aha, már csak 1et nem értek. mi a különbség pl a 12e-s és a 38e-s között? a 12es pl még loggolni is tud...
  • I.C.ram
    #45
    Már csak azt kéne kiderítenem, hogy hogy lehet előre letölteni pl egy BP térképet. MErt elég gázos, hogy mindig a netről szedi le, ezzel is fogyasztva a havi x megányi korlátot. Ráadásul az eddig leszedetteket se menti el asszem.
  • I.C.ram
    #44
    Na kirpóbáltam valamit! Felraktam a Google Mobile Maps 2.0-át. Mostt jött ki nemrég. Ez tud cellainfo alapján is helymeghatározni (de szép szó) :D.

    és faszán, pontosan be is rakott rögtön a tartozkodási helyemre a térképen :) Bár gondolom menetközben nem túl pontos, és nem is túl gyakran frissít, de annak, aki eltvéved, annak tökéletes. Google mapet használja értelemszerűen. Képe is nagyon szép.

    Itt a link:

    http://www.google.com/gmm/index.html
  • Landor
    #43
    lap alja..
    és adtam linket a gyorsboltra is, hogy akármilyen bt-s gps vevővel működik
  • I.C.ram
    #42
    Amúgy mennyiért lehet eladni manapság egy még kb 1.5 év garis szép állapotú k810i-t, ha tmobilos?
  • Saddalim #41
    amit adtál linket a vavőre ott a kompatibilis gépeknél SE-re csak a P-sek vannak. kérdés hogy jók-e (ezek vagy egy akármilyen más GPS vevő) egy k810-en futó nav4all-hoz?
  • Landor
    #40
    passz, azért szivesen
  • I.C.ram
    #39
    Erről a párosításról nincs valami cikk valahol, vagy videó? Tehát Javas térkép + BT GPS.

    Köszi mindenestre, megpróbálok utánanézni.
  • Landor
    #38
    K810-re rakhatsz java térképet, hozzá meg egy olyan 10-15ért rá tudsz csatlakoztatni egy bluetoothos gps vevőt. Egy értelmes programot ismerek a nav4allt. Persze nem egy igo, de ingyenes.
  • I.C.ram
    #37
    PDA-t nem szeretnék semmiképpen. Túl nagyok, túl érzékeny az LCDjük, és drágák. Télen még oké, eltudom rakni a kaábtomba, de nyáron, sehova nem tudom rakni.
  • StephenKing
    #36
    Én most vettem 68ezerért egy mio a701-est ez gsm gps és pda egyben a netről leszedtem az igo-t hozzá, tökéletesen müködik és a kocsiban is jól lehet látni és használni. Csak ajánlani tudom!
  • joebacsi
    #35
    alapértelmezetten háttérbe kerül a progi, majd a hívás végén megint az lesz az aktív, de asszem át lehet állítani, hogy a hívásfogadás ablak ne kerüljön elé...nemtudom, én csak térkép helyett használom gps nélkül, szóval egyszerre huzamosabb ideig nem, és nem volt rá szükségem, hogy jobban utánnanézzek
  • joebacsi
    #34
    hát ha megfelel, hogy az értelmesebb telefonok az első három hónapban elveszítik az értékük felét, akkor egész nyugodtan :)
  • I.C.ram
    #33
    Viszont nekem van egy olyan sznobériám, hogy használtan max autót, és abbólis minél örgebbet :)

    Telefonból meg ilyen luxus telefonokból újakat részesítem előnyben, nem tudom miért, de nem szeretem, ah egy elektronikai kütyű használt.
  • Caby
    #32
    és mivan, ha nagyban navigálsz az ismeretlen kellős közepén és valaki felhív? Valakinek van ezirányú tapasztalata? Ha telefonhívásod van, akkor hogyan viselkednek ezek a programok?
  • joebacsi
    #31
    jó állapotú használt p990i-t már találhatsz 40-50 körül (15-20 ronggyal olcsóbban p910i-t is, ha szerencséd van, bár ezek már ritkák, viszont a te céljaidnak ez is legalább annyira megfelel)
    nekem is ez utóbbi van, tomtom-al (bt gps-t még én is lusta voltam venni hozzá, meg őszintén itthonra tomtom "csak" pest és környékére használható, de igo elveri minden téren...sajna ez utóbbi meg nincs symbianra :( )


    érintőképernyő pedig egy térképszoftvernél nagy előny...
  • I.C.ram
    #30
    Na akkor uccú neki, aztán leírhatnád a tapasztalatodat! :D Az N73 is kb 2 colos kijelzős, ugye?
  • MikX
    #29
    Énis ezen filóztam, de egyik ismerősöm mondta h nemgáz egyátalán...
    És azért pont nem oan embertől kérdezem, tehát lehet hinni neki...
    MIndenesetre én sztem mindenképp veszek egy vevőt, azt meglátom...
  • MikX
    #28
    Hmm, érdekes, pont ezen gondolkodom énis, bár a teló már megvan hozzá, N73-am van, nekem sztem az tökéletesen megfelelne a célra, ergo nagyjából márcsak a vevőt kellene megvennem, a Tomtom megvan, max térképet kell szereznem hozzá...
  • I.C.ram
    #27
    Tizen párezerért már elég jókat lehet kapni, mármint Bluetoothos GPS vevőket. Ez a kisebb gond. A nagyobb a megfelelő Smybianos telefon hozzá.

    E51 nekem nagyon tetszik, és van benne Symbian is, ára sem szökik az egekbe, tökletes lenne nekem. Csak félek, hogy használhatatlan még ez a dolog mobilon.
  • Xing
    #26
    Persze tudom. Nem azért irtam. Egyébként azért olvasgatom a topikot mert nekem is jól jönne egy ilyen kütyü csak még nem találtam :P
  • I.C.ram
    #25
    A lényeg, hogy nekem egy kis készülkben kell, hogy legyen a GPS és a mobil, nem akarok még egy zsebet fölöslegesen használni, meg vigyázni rá.
  • Xing
    #24
    "cipelni"
    Nem Oroszország :D