40
  • Sionnach
    #40
    Elszegényedő közintézményben dolgozok, nem piacorientált-jellegűben. Amúgy egyetértek az írásoddal BlackRose.
  • kecskeszeme
    #39
    Gondolom az ebédidődet meg a Dalai Lámával töltöd...
    A legrosszabb, amit tehetsz, hogy magadban tartod a dühöt. Szerinem inkább az egér/bill. menjen tropára, mint a gyomor az idegtől...
    Mellesleg meg jó kalviatúrát kell választani > én az enyémet régebben többször elég intenzíven ütlegeltem és még mindig hibátlanul működik. És még csak "a könyvet" sem kellett hozzá elolvasni. ;)P
    Egyébént nem egyértelmű, milyen "könyvről" beszélsz... Lehet, hogy a "Hogyan legyen önmaga pszichológusa" kategóriába sorolható...? :P
  • bakagaijin
    #38
    Office Space, alapmű :).
  • HappyBoy
    #37
    Én csak káromkodok. De azt is finoman szolidan és halkan. :)
  • Saphran3k
    #36
    Soundmaker! Mintha csak én írtam volna
    Néha rám is furcsán néznek a cégnél is, meg civilben is, amikor a gépekkel szöszmötölök. És nem értik, nekem miért megy az, ami nekik nem:D
    Mert tényleg lelke van annak a szerencsétlen gépnek.
    Persze csak becéző szavaktól nem fog megjavulni, ami elromlott.
    Idéznék egy informatikai közmondást, érdemes komolyan venni: A számítógép nem a gondolatainkat, hanem az utasításainkat hajtja végre
  • BlackRose
    #35
    Nem gondolod, hogy egyrészt azért nincs pénz mert azon a szeméten lehetetlen produktív lenni, lehetetlen pénzt keresni. Van egy amcsi mondás... "it's takas money to make money..." tök igaz, tőke nélkül nem lehet dolgozni, bár nem produktívan és ha sajnos ez az eset akkor keresni kell olyan munkahelyet ahol létezik tőke léteznek normális munkaeszközök, ha ez nincs akkor nincs is helyed a "munkahelyre", inkább magad dobj össze olyan ingyen szemetet és legyél saját gazdád. Nekem az életben mindenem megvan a munkára csak tőkém nincs elég (még mindég), kölcsönt nem szeretek venni ezért ott dolgozok ahol tőkét (munkaeszközöket) adnak nekem produktív munkáért (értékteremtésért) cserébe, ha meglesz a saját tőkém akkor saját céget alapítok mert akkor már minden tényező meglesz a sikeres munkához. Szóval azt nem tudom megérteni, hogy miért dolgozik valaki szemét gépen ha nem a saját gépe, keresni kell olyan munkahelyet ahol nem kihasználnak ocskavason hanem ahol produktív munkával értékteremtés a cél, ott a fizetés is sokkal jobb és az idegek sem mennek tönkre. Sok szerencsét.
  • BlackRose
    #34
    +1 :)
  • Emmegki
    #33
    "Gépeket zúznak a stresszes irodai dolgozók" - és most ki nem sz@rja le őket? Menjenek ki havat lapátolni...
  • Sionnach
    #32
    Jó a cikk tényleg :)
    A munkahelyi gépem fontos munka közben elhal (meg random módon). Ok, előfordul. A 20. alkalom körül, sok sikertelen bios állítgatás után kezdtem öklözni fagyáskor. Biost frissítettem, rosszabb lett, régebbi nem megy vissza/nincs. Kiderül hogy minden alkatrásze a gépnek az olcsó szemét legaljából van válogatva. Pénz nincs új cuccokra. Kapott pár fejrúgás-szerűt mikor nem volt ott senki (magasan vannak a gépek).

    Azóta boldog és stresszmentes vagyok az új, működő géppel :)
  • BlackRose
    #31
    yeah you have to turn it on... with a button... do you know how to use a button, don't you? ... no, not on clothes :)

    http://en.wikipedia.org/wiki/The_IT_Crowd
  • feamatar
    #30
    sry de off and on, mert elég hülyén nézne ki ha bekapcsolja majd ki és várja hogy működjék :D
  • BlackRose
    #29
    Igen ilyen könnyű. Csak egy döntés és elkötelezetség kérdése, és persze egy nagyon pici bátorság és önállóság. Ha erre nem vagy képes, akkor saját magadat kell püfölnöd ha nem megy a meló. :)
  • BlackRose
    #28
    Hallo, IT... did you turned it on and off? ... :) (The IT Crowd) :) Szóval sajnos ez az eset kivétel lehet, de szerintem itt is a megoldás, a munkahely csere. De ha jobban elgondolkozunk akkor azt is láthatjuk, hogy helpdesk-es esetében a munkád nem függ a hülyéktől, vagyis az amivel dolgod van az igazán nem a hülye hanem a gépe, tehát ha a hülye nem képes kérdéseidre válaszólni, saját magát hátráltatja, hiszen neked a munkád, hogy először meghatározd a probléma okát és ezt kérdések által teheted, ha hülyével van dolgod, nevetve kérdezd a következő kérdést... és persze aki jó helpdesk-es az tudja azt is, hogy milyen kérdéseket kell feltenni, valamint azt is, hogy könnyen meghatározza a problémák 90%-át mert ugye tudjuk, hogy legtöbb ilyen esetben mindössze néhány probléma falytáról van szó. Szóval egy kis tapasztalat és egy kis pozitív hozzáállás és minden rendben... de mégis inkább azt javasolom, hogy munkát váltson, mert a helpdesk nem igen igéretes pályával kecsegtet.
  • Lazarus
    #27
    Én csak dühödten ordítok, max a térdemet csapkodom... túl drága a klaviatúrám ahhoz hogy azkon vezessem le a feszültségem :P
  • Soundmaker
    #26
    Informatikusként dolgozom, kb. 10-15 géppel... Egyszer próbáljátok ki hogy ütés helyett becézgetitek.... A gépeknek is van lelke.. mióta becézgetem őket kevésbé problémásak, de néha ha hiányzom nekik valami gixer mindig adódik... Ilyenkor a júzerek hívnak hogy gond van, de általában megoldódnak a problémák mire odaérek.. Amikor meg nem akkor szóbeli fenyegetés jön (szátb******lak te állat ha nem indulsz el, vagy hozom a kalapácsot, és csodák csodája megoldódik a probléma)

    Szóval csak érzéssel bánjatok a gépekkel, tudjátok mintha lovat ba****nátok...
  • mad mind
    #25
    És ha helpdeskes vagy, akkor hogy kerülöd el a hülyéket? Naponta 100 idióta után, már néha a lassan melegedő csapvíz is kiborít.
    A munkahely váltás sok esetben megoldás lenne, de nem mindig lehetséges.
  • Teppik Amon
    #24
    "Miért kell a másik egy légtérben lévő 80 emberrel úgy dolgoznia nap mint nap, mintha marhakarámokban lennének, miért kell bámulnia a szemben lévő fejét egész nap?"
    Ez annyira igaz a környezetemre! Király cikk, nagyon sok igazság van benne! Küldöm is tovább az illetékesnek :)
  • Mice
    #23
    ", ha nem tudom elkerülni akkor munkahelyet kell váltani, nem holnap hanem most, ma, egy perce múlva."

    persze, mert ez mindig olyan könnyen megy
    végy egy céget és egy stabil állást és egy hülye új főnököt tizenX év után. majd pont munkát fog váltani az ember...van amikor a szar körbevesz és ha fejed tetejére állsz sem szabadulsz meg tőle
  • BlackRose
    #22
    Nem tudom szerintem ez a tehetetlenség jele. Ha dolgozok és valami nem megy akkor megtanulom vagy megkérdezek valakit, és ennyi az egész. Ha viszont valami kolegával nem tudok együttműködni mert nem megbízható, akkor előbb vagy utobb teljesen kikerülöm és munkámat 100%-ban tőlle függetlené teszem. Verekedni, mérgelődni, törni, zúzni tehetetlenség és eredményhez nem vezető dolog. Két dolgot fontos szem előtt tartani, hogy produktív legyek és, hogy jól használjam a tőkét (munkaeszközöket) ami a rendelkezésemre áll. Ha nem tudok valamit akkor köteleségem megtanulni, vagy ha erre nem vagyok képes esetleg hajlandó akkor a tőkét átadni annak aki igen. Ha ezt tudom akkor nincs baj. De ha azért járok munkába, hogy semmiért valamit kapjak... szóval akkor nem is az a baj, hogy szétverem a gépet, hanem az, hogy tiszteségtelen ember vagyok.

    Különben a hülyével van dolgom akkor meg általában elnevetem magam és azt mondom (néha hangosan), hogy hála Istenek, hogy én nem lettem ilyen hülye. De soha nem engedélyezem, hogy a hülyéktől függő legyek, sem a munkámban sem az életben, ha nem tudom elkerülni akkor munkahelyet kell váltani, nem holnap hanem most, ma, egy perce múlva.
  • Su0my
    #21
    hmm az ilyen emberekből fog egyszerre kitörni a gőz valamikor és akkor nem egy egeret fognak összetörni, hanem bazeg magukra gyújtanak egy egész irodaházat!
  • Sanyix
    #20
    Főleg amikor semmit nem csinál rosszul. Na akkor aztán nézheti a könyvet.

    Pl játék közben d3derr, critical error, pff ctd, vagy lenyomsz egy játékot tálcára, és összeakad a d3d felület a vindózéval, és semmit sem látsz, csak sorban kifehéredő ablakokat, meg max egy homokórázó egeret. Na arról is a felhasználó tehet?
  • Voltan
    #19
    "Szerintem normális ember nem csapkod semmit. Számol az esetleges hibákkal és annak megfelelően jár el. Pl: bizonytalan gép működéskor gyakran ment. Ha meg nem tudja hogyan kell valamit megcsinálni, arról nem a gép tehet, hanem a szakmai ismeret hiánya. Szóval nem csapkodni kell, hanem kinyitni a könyvet és végigolvasni, hogy mit is csinál rosszul. "

    Ezek szerint Te egyéni felhasználó vagy :D Az otthoni gépemet én sem csapkodom (mondjuk az irodait sem), de ez a "ments gyakran" dolog hülyeség. Persze, én is gyakran mentek, nem vagyok hülye, nem is erről van szó. De amikor az a qrva intranetes hálózat pont akkor kegyeskedik alulról szagolni az ibolyát, mikor nagyon kéne használni és ez nem rajtad múlik, hanem esetleg egy külföldi kreténen valahol Németországban, mert épp akkor lötykölte ki a kávéját a szerverbe bele... Na akkor ölni tudnék!
  • Icehead
    #18
    Dani !
    Ezt a cikket fogadjunk én ihlettem :)
    Mára nekem is kijutott a jóból :)De még nem vertem szét semmit :)
    "Gépeket zúznak a stresszes irodai dolgozók" -ez így nemigaz, egy rendesen idegbeteg magyar irodai "robot" (mint Én) az mindent lehentel amit maga körül talál : D

  • nothes
    #17
    Nekem eddig csak egy komolyabb dükitörésem volt: írtam valamit és egyszer csak lefagyott a cucc. ctrlaltdel nem segített ezért vártam egy órát hátha megjavul, de végül kénytelen voltam újraindítani a gépet. Ez annyira felhúzott, hogy az asztal alatt belerúgtam a gipszkarton falba, amin egy tekintélyes lyuk keletkezett
    Azóta van az asztalomon egy gumilabda, melyet ha elborul az agyam, erősen nyomogatok:)
  • assdf
    #16
    Jó ez a cikk igazából csak azt nem értem hogy mi köze van a számitógéphez?
    Mármint hogy verik... hát azt verik ami éppen okozza a dührohamot vagy ami a legközelebb van. Egyik kollégám az ajtót b@ssza be, a másik a széket vágja nem kis erővel hátra mikor dühösen felkel belőle, a harmadik meg a billentyüzetre csap egyet...
    Szóval nem a cikke lvan bajom hanem a cimével: "Gépeket zúznak a stresszes irodai dolgozók" ez megint ilyen tegyük mindenért felelőssé a számitógépeket tipusu hirhajhász cim
  • GyuriX2572
    #15
    Laptop van a legnagyobb veszélyben, mert a klaviatúra alatt ott a gép lelke
  • FoodLFG
    #14
    A plan – 3%
    Azért azt megnézném amint valaki ráfanyalodik a sarki kaktuszra..
  • Wittgen
    #13
    Én nem szoktam zúzni senkit sem, hanem inkább otthon nyomulok egy jó kis hent progival 1/2 órát és közben szétkáromkodom magam. Én így vezetem le. Sokkal kevesebbe kerül, mintha a saját cuccaimat verném szét (amit sok pénzért szereztem be), vagy az irodai stuffokat (amit meg ki kellene csengetnem, ha megzúzom).

    Kolléganőim simán csak sírnak egyet (egy jó nagyot...). Ilyenkor lehet bevetnbi a vígasztalásos témát.
  • InfectedMann
    #12
    Nálunk az egyik kolléganő szokta úgy lebaszni a telefonkagylót ha ideges, hogy a 2. emelet legkisebb zugában is érezni az utórezgéseket :D
    Amúgy én az egeret szoktam hozzábaxni néha az asztalhoz mikor a rendszer belassul. Néha a bill -zet is kap egy kicsit :D

    Sajna nálunk közpönti szerveren van a rendszer, csak ilyen kis HP munkaállomások vannak és ha a szerver kaput akkor az egész rendszer kaput. Ha a szerver vagy az egész rendszer fagy, úgyhogy elég soxor mennek az anyázások.
  • Darth Sith
    #11
    Billentyűzetet nem török, mert szépen elvan vezetve a kábele, bekötegelve a többivel, és macera lenne az újat bekötni a régi heléyre. Az MX1000-s egér túl drága ahoz hogy csapkodjam, a monitor szintúgy. Gép házat meg nem rugdosom, mert az adataim nem szeretik ha a rázkódás miatt mezőgazdasági szántást csinálnak a mágneskorongokból a író/olvasó fejek. Meg amúgy is, szegény gép tehet arról h hülye a főnök/család/barátnő stb..?
  • Blacksheep333
    #10
    Ezekről könnyen le lehet szokni ha magunk vesszük a pc t. Én ha már nagyon ideges vagyok akkor az asztalra vagy a falba verek egy jó erőset, így a fájdalom elvonja a figyelmemet az idegességről
  • menetrend
    #9
    Bezony Tviknél az igazság. Az ember azért üti meg a hardvert, hogy levezesse a feszültségét. És ugyebár azon akarja levezetni ami felidegesítette. És a szoftver a gépen fut, szal ez a legközelebbi ami tehet róla és így az kapja az ívet.

    Akuma: Az emberekkel előfordul, hogy egy megbízható géppel és jó szakmai tudással beüt valami gebasz és ez annyira felbosszantja hogy ráver egyet a gépre. Nem úgy kell elképzelni hogy nap 3 órát folyamatosan üti a gépet. Engem pl írtózatosan fel tud bosszantani ha szépen nyugodtan jáccok és hirtelen elmegy az áram vagy szimplán behal a progi a gépen pont akkor mikor valami királyság van és mivel megbízható elvileg, ezért még rég is mentettem vagy elfelejtettem.
    Vagy ha 30 perce próbálom megcsinálni a legegyszerűbb dolgot de valamien apróság miatt amiről nem tehetek ez nem megy. Ekkor elszáll az agyam. Ezért van 1000 ft os billem amit nyugodtan szétverhetek. + ez még bírja is nemúgy mint a drága hiperszuper szmötyik. A gép ütlegeléséről és egyéb kínzásáról (voltak hihetetlen mozdulataim, az egyiket egy bill végleg megbánta de akkor olyan szinten elborult az agyam hogy elmeorvos sírvafakadt volna) leszoktam mert már nem olcsó a gép főleg ami most van...
  • Kandurex
    #8
    Tőlem kap néhány erőteljesebb billentyűzet leütést, de semmi különös
  • Stryker
    #7
    Én arra a felmérésre lennék kiványcsi,hogy egy interneten játszó nem éppen nyugot embernek már hány billentyüzete lehetet.
  • tvik
    #6
    -Mi a különbség a szoftver és a hardver között?
    -A szoftvert csak szidni lehet, a hardvert ütni is.
  • Akuma
    #5
    Szerintem normális ember nem csapkod semmit. Számol az esetleges hibákkal és annak megfelelően jár el. Pl: bizonytalan gép működéskor gyakran ment. Ha meg nem tudja hogyan kell valamit megcsinálni, arról nem a gép tehet, hanem a szakmai ismeret hiánya. Szóval nem csapkodni kell, hanem kinyitni a könyvet és végigolvasni, hogy mit is csinál rosszul.
  • Sanyix
    #4
    Én nem ütöm a gépet, mert nem az a hibás, hanem a szoftver ami rajta fut (általában win, vagy egy bugos játék) de mivel a készítőket nem tudom megütni, ezért az székemet, vagy a szekrényt ütöm.
  • Dany007
    #3
    Pfuh :D én nem szoktam zúzni a gépet... Ha felbasznak akkorse.
    Viszont van egy kolleganőm, az rendszeressen üti a billt. meg csapkodja az egeret ha lefagy neki a win. ! Meg ráadásul hangossan kiabál is közben meg szitközódik, hogy mindenki őt sajnállja :D
    De sokszor már idegesítő, mert mintha a csapkodástól várná hogy helyrejöjjön a gép...
  • Csaba42
    #2
    Jaja, egér+bill kombó rulz, ahogy szokták volt mondani. :)
  • 1hengeresVmotor
    #1
    nállam az egér a tuti meg a telefon de már telefonra vigyázok mert drága portéka .. egér fogyó eszköz :)