14374
Foci VB 2010
  • Jacek
    #14294
    inkabb koszonetet kene mondani a bironak hogy nem 8-an fejeztek be a meccset:D foleg a jadegyurulepese mandarinkacsarugas utan:D
  • IMYke2.0.0.0
    #14293
    Nem bonyolítja - egyenes kieséses szakaszban [legjobb 16] kezdenek az emberek igazán VB-t nézni.
    Az élményfaktor [és relatíve a büntetés, hogy több meccset kell játszani, ha téblábol egy csapat a pályán] komolyabban érvényesülne.
    A VB 1 héttel lenne hosszabb, maximum.
  • Gabe18
    #14292
    Most is azon sírnak hogy el vannak fáradva,majd gondolod bevezetnek ilyen meccs duplázást.
    Ráadásul nem értem,a futball ilyen,van hosszabbítás meg 11-es,mér kéne ezen változtatni?
    Most mitől lenne jobb ha megismételt meccs van?
  • Unreal1942
    #14291
    Szerinted nem bonyolítja? Mind1. Ezen nem fogunk összeveszni...
  • G_ArchAngel #14290
    valljuk be, 10-bol 11 csaj valasztana Casillas-t, ha egymas melle tennenk a fotoinkat:)
  • Unreal1942
    #14289
    A döntő pont olyan volt mint az egész VB. Láttunk már jobbat is.
    Az embernek azért van hiányérzete mert csak 4 évente van ilyen világ esemény. (persze pont ettől értékes a kupa)

    Szívem szerint nem adtam volna egyik csapatnak se a győzelmet. A Spanyol csapat kétségtelen, hogy az egyik legjobb a világon. Ilyen szempontból jogos és várható volt a győzelmük. Viszont az egész VB-n semmit nem mutattak amiért az ember szívesen adta volna nekik.

    A Hollandok döntőbe jutása sem meglepetés ,de a döntőben amit csináltak...szintén nem lett volna szép az ő győzelmük.

    Ami viszont szívderítő volt, hogy a 3. helyér komoly csata volt.

    4 kiváló csapat jutott a 4 közé. Gratulálok a győztesnek!

    Legközelebb remélem Magyarországot vagy esetleg Argentínát ünnepelhetjük :D
  • IMYke2.0.0.0
    #14288
    Miért, a kedvesed nem ilyen szép? [Azt sejtem, hogy nem riporternő :)]
  • Takezó
    #14287
    hát ez butaság, a spanyoloknak fújt többször... apró dolgokban akár, de egyértelműen segítette őket
  • IMYke2.0.0.0
    #14286
    Francokat - már megbocsáss. Az ötvenes évek végéig így játszották a VB-t.
  • Gabe18
    #14285
    Szerintem meg a Hollandoknál alap taktika volt hogy az elején lépjünk oda nekik ,had tudják hol a helyük,meg menjen el egy kicsit a kedvük.Nem is lett volna ezzel baj,csak De Jong ezzel a repülő rúgással átesett a ló túloldalára,mert ez bizony piros lapos eset.
    Persze aztán a 2. félidőben már többet tévedett a spanyolok javára kisebb esetekben,és Robben 2. kiugrása után Puyolnak is menni kellett volna lefelé.Aztán a végén Robben labdaelrúgás piros ,elmaradt.Utána jött a sorsdöntő hiba Elia ellen szabálytalanság,semmi,ellentámadásból gól...
    Ha elmegy a meccs a 11-esekig,legalább azt lehetett volna mondani nagyjából egyformán hülye volt mindkét oldalra.
  • G_ArchAngel #14284
    Kibaszott irigy vagyok Iker-re:)))
  • Unreal1942
    #14283
    Talán megoldás lenne. Egy próbát megérne. Csak nehezíti a megszervezést egy-egy ilyen nagy tornán.
  • G_ArchAngel #14282
    En Holland-drukker vagyok, de tovabbra is a jatekvezetot okolom. Nagyon sok hibaja volt, folyamatosan ette meg a spanyolok szinjatekait, ettol elborult a hollandok agya es szetrugtak a spanyolokat.
    Ez utobbi mindenkepp elitelendo es nem is szerettem volna, hogy ilyen jatekkal nyerjenek a hollandok, de ehhez a magatartashoz egy olyan ut vezetett, ami nyilvanvalo szineszkedesekkel volt kikovezve.
    A spanyolokat nem hibaztatom ezert, hiszen regota a latin foci resze az indokoltnal nagyobb uvoltes es fetrenges, a gond, hogy ezt egy angol biro megette.
    Mondjuk a PL-ben nem is igen lathat sok ilyet egy-ket kiveteltol eltekintve - erdekes, hogy az angol bajnoksagban jatszo latin focistaktol sem lehet latni bajnoki meccseken ennyiszer a hattyu halalat, mint a VB-n...
  • mflex #14281
  • Gabe18
    #14280
    Nagyszerű gondolat.Aki azt megnyeri,annak onnantól végképp csak a védekezésre kell koncentrálni.Arról nem beszélve a 11-es rúgás izgalma is odalenne.Látszik hogy aki ezeket kitalálja sok köze nem lehet se a szurkolókhoz,se a játékhoz magához...

  • USAMEN POWER
    #14279
    Ennyi.
  • Pio
    #14278
    Olyat is javasolnak sokan, hogy előre rúhják le a 11-eseket egyenes kieséses meccseknél így legyen meg az, hogy döntetlen esetén ki jut tovább.
  • IMYke2.0.0.0
    #14277
    Én inkább az újrajátszást vezetném be (állítanám vissza) döntetlen esetén a KIESÉSES szakasztól.
    Egészen más lenne a játékkép.
  • USAMEN POWER
    #14276
    Nem feltétlenül kell gól egy jó meccshez, elég ha mindkét csapat támadó játékot tol, és sűrün vannak a jó helyzetek. Viszont az hogy bunkerben mindkét csapat, a támadások maximum a félpályáig jutnak, az qrwa unalmas.
  • Casillas
    #14275
    és akkor Kuyt még a bíróra fogja a vereséget, vicc :)
    ha esetleg itt is vannak olyan holland-szimpatizánsok (biztos, hogy vannak, vissza se kell olvasnom), aki szerint Webb a spanyoloknak fújt, akkor nézze meg azt az értékelést, amivel múltkor példálóztatok Kassai esetében a WorldReferee.com-on....

    "Neutrality: Poor for both teams, but if he had done his job right Spain would have won in normal time"
  • Gabe18
    #14274
    Már bocsánat de azon kívül hogy ez egy marhaság,még átgondolatlan is.Ugyanúgy mint aki azt mondja hogy bajnokságba a 0-0-ért ne járjon pont.
    Hát azzal kezdene a két csapat hogy te is rúgsz egy kamu gólt meg én is,és el van rendezve.
  • Pio
    #14273
    Mi ez a gólmánia? Miért nem néztek akkor inkább kosarat vagy kézit? A foci ilyen, nincs mindig gól, aki ilyen gólfetisiszta az ne focit nézzen.

  • USAMEN POWER
    #14272
    Valóban jó volt a Bronzmeccs, de az USA vs., meg a Japán vs. meccseket se felejtsük el.
  • Gregorius
    #14271
    Ez olyan volt, mint amikor a görögök megnyerték az európabajnokságot. Az antifoci győzelme. 1:0 végig az egész vébén. Szánalmasan rossz és unalmas meccseket játszott Spanyolország. Eredménytől függetlenül is lehet jó meccset játszani, de ez sem sikerült nekik. Az ilyen csapatoknak köszönhető, hogy egyre kevésbé vagyok kíváncsi a bajnokságokra. Egyszerűen xar meccs volt. Első félidő után ki is kapcsoltam, de az eredmény tudatában jól is tettem. Én bevezetném azt a szabályt, hogyha nem esik gól egy meccsen 20 percig, akkor le kell fújni. Vagy visszafizetni a jegy árának a felét.
  • gercse
    #14270
    nem fail az, csak a díjat nem akarták ennyi felé osztani,
    tehát mind gólkirályok lettek, hivatalosan, de a díjat csak Müller kapta meg
  • IMYke2.0.0.0
    #14269
    Rohadtul nem szeretem a németeket, de valóban az ő meccsei/ük volt(ak) a legjobb(ak), "legfocisabb(ak)" ezen a VB-n. A 3. helyért amúgy Uruguay-nak drukkoltam [ha az a szabadrúgás nem kapufa... de hát mindegy].
  • Prince23
    #14268
    A VB legrosszabb meccse volt, ez egyértelmű! Sőt 98-tól követem a vb-t (94-ben még nem voltam tudatos állapotban, de vmi dereng :D) de ilyen szar döntőt tehát az életben nem láttam még! :P
    Egyik csapat sem érdemelte volna meg a győzelmet. A VB 2010 legszebb, leglátványosabb meccse szintén egyértelmű hogy Németország-Uruguay volt. És az a jó benne hogy nem csak én látom ezt így:)
  • USAMEN POWER
    #14267
    Jimmy Jimmy... Poén lett volna ha sikerül a sapkát felhúznia a trófeára. Na majd 4 év múlva a Facepalmra !

    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1195997994&no=14207]#14207[/URL]: Erre kíváncsi lennék, esetleg feldobná valaki ? :)

    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1195997994&no=14208]#14208[/URL]: Nem nem... Kéremszépen a Hollandok (remélem jól láttam), ugye több mint 100 percig lószart se csináltak a pályán azonkívül hogy a sárgalapokat gyűjtötték be, arról nem is beszélve hogy Robben micsoda ziccereket hagyott ki. Namost lapokkal (azt végül ráhajtottak a pirosra is) nem lehet nyerni, a football -t gólra játszák még mindig (remélem jól tudom), és ezért bukták el a meccset a narancsok. Szerintem qrwa fölösleges a kifogásokat keresni, és a bírót hibáztatni.

    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1195997994&no=14219]#14219[/URL]: Ha ezt a FIFA -nak küldenéd el, szerintem többre mennél.

    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1195997994&no=14239]#14239[/URL]: Kicsit megható is talán, szép.

    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1195997994&no=14258]#14258[/URL]: Szerintem bármelyik 5 gólossal nyertél volna, végülis a tipp félig bejött, most a gólpasszokon nem hiszem hogy szarakodnának.

    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1195997994&no=14262]#14262[/URL]: Harmadik kép nagyon kemény !

    A srác aki meg pár perce (gondolom törölték a hszét) szídta csalás / kungfuzásért a Spanyolokat, az elmehet a jófrancba, másrészt mielött "véleményt" ír egy meccsről (ha ez véleménynek volt nevezhető) nem árt végig is nézni azt, mert különben qrwa nagy hülyeségeket lehet összehordani.
  • Speed092
    #14266
    Csakúgy mint 2008-ban Sergio Ramos, Puerta emlékére
  • G_ArchAngel #14265
    Jobb felsoben Csanyi 'OTP Bank' Sandor posztolja facebookra az eredmenyt?

  • LasDen #14264
  • Belkar
    #14263
    Hát véleményem szerint egyik csapat sem érdemelte meg a VB győzelmet. A Hollandok játéka után egyértelmű hogy miért mondom, de az hogy egy csapat ilyen gyenge játékkal világbajnok lehet még talán nagyobb szégyenfolt a focin mint a kickbox amit a hollandok műveltek futball helyett. Nem mondom hogy anti vagy bunkerfocit játszottak a spanyolok de a a hagyományos értelemben vett focitól elég távolra estek. Én Webb helyében a 90. percben azt mondtam volna hogy: "Na jól van gyerekek ezt így nem lehet mindenki menjen haza hívjuk be a Németeket meg az Urukat és majd ők lejátsszák a döntőt". Persze lehet mondani hogy ha a tegnapelőtti meccs döntő lett volna akkor nem láttunk volna olyan szép játékot de akkor is ez a tegnapi döntő elég lett. A negyeddöntők után örültem hogy kiesett a legtöbb Dél-Amerikai csapat de tegnap este már azt kívántam hogy bárcsak az európaiak estek volna ki...
  • Pio
    #14262
    Esti termés:







  • a.carkey
    #14261
    Miért ért volna kiállítást? Nézd már meg a szitut: hátrakanalazást próbált, és a holland meg fejjel próbálta ugyanazt. Mindkettő a labdát nézte, ebből volt a malőr. Az átlalad említett eset köszönő viszontban sincs a másikkal.
  • rumkola
    #14260
    persze :D
  • Monoton
    #14259
    De azert jobb ha kiutalod mielott visszavonjak :D
  • rumkola
    #14258
    értem én, ezek szerint bwin fail


    nekem csak jó, ugyanis kifizettek :P
  • Breki33
    #14257
    A gólkirályi címért folytatott harcban papíron holtverseny született, hiszen Forlán, Villa, Sneijder és a német Thomas Müller is 5-5 találatot termelt Dél-Afrikában. Hogy azonban ne kelljen megosztva odaítélni a címet, a FIFA már jó előre lefektette, az kapja a díjat, aki legjobbak közül góljai mellé a legtöbb gólpasszt osztotta ki. Így a Nationalelf felfedezettje lett a befutó, aki egyben a világbajnokság legjobb fiataljának is mondhatja magát.
  • rumkola
    #14256
    hehe fifa oldalán tényleg Müller van.
    :DDDDDD
  • rumkola
    #14255
    Nem tudom, én Villával nyertem a BWIN-en 25K-t.