90
  • mclevi
    #46
    esszem fasszom megall
  • Rena11
    #44
    ne röhögtess ha az iron man jó akkor én sem szar
  • Dynamic
    #43
    Mármint nem a cikkben, hanem Hitmanes cikkek kommentjeiben.
  • Dynamic
    #42
    Hihetetlen, hogy a kétszázötvenhatodik Hitmanes cikkben sem bírtok túllépni a "Statham vagy Diesel jobb választás lett volna" című világégető problémán!
  • frankye
    #41
    Kövezzetek meg, de szerintem Jason Statham sokkal jobb választás lett volna erre a szerepre, nézzétek meg a Szállító első részét (a második már a közelébe se ér), szerintem valami ilyesmi stílusú Hitman filmmel meg lehetett volna fogni a játékosokat. Ennek ellenére bízom benne hogy Timothy Olyphant is jó lesz (csak azt a gyerekes fejét tudnám elfelejteni :) ), de a filmet tuti hogy csak angolul fogom megnézni, a trailerben a szinkronhangja nekem túl lágy volt egy kegyetlen bérgyilkoshoz. Eddig a "játékok alapján" készült filmek közül szinte mindet meg lehetett nézni egyszer, egyedül az Alone in the dark-ot nem tudtam végignézni, annyira gagyi volt. Itt még látok esélyt egy kellemes szombat esti kikapcsolódásra, főleg hogy Uwe barátunk neve nem kapcsolóik a filmhez számomra külön öröm.
  • dronkZero
    #40
    Nem azt mondom, hogy feltétlen jobbak, hanem hogy több bennük a tartalom. Nem csak körítés a játék az engine köré, mint ID-nél.

    A felsorolásnál mindenhez csak egy példát akartam írni. Quake 2 engine-t használták a legtöbb játékhoz eddig. SiN, Soldier of Fortune, Anachronox, Daikatana... A Half-Life engine a Q2-es alapjaira épül...

    "legkirályabb fps volt ever"

    Ezt így most hogy? Volt, vagy ever?
  • RaveAir
    #39
    Nem volt olyan rossz film, és szerintem a főhős megválasztása is jól sikerült. Statham túl szőrös lett volna, Diesel meg túl medve... Mindekettő túl karatkeres ahhoz, hogy egy jellegtelen arcot formázzon meg.
  • narumon
    #38
    "ami licenszelt ID motort használ, tartalmasabb, mint az ID játéka. (Doom - Strife, Quake - Hexen 2, Quake 2 - Kingpin, Quake 3 - Heavy Metal: Fakk 2, Doom 3 - Prey)
    Ez nem baj, nem gáz az, ha csak engine-t tudnak írni, azt jól csinálják. De azért ne legyünk szemellenzősek."

    Hát ez azért inkább nézőppont kérdése. Szemellenzést a te oldaladról is lehet akkor emliteni. Szerintem meg kinek a pap kinek a papné. Nálam a te listád igy néz ki: Doom 1 - legkirályabb fps volt ever, Quake - Hexen (innen nálam is a Hexen) Quake 2 - Kingpin (jajj a Kingpin is egy akkora fostalicska volt mint a ház) Quake 3 - HMF (egyértelmű Quake3 multi) Doom3 - Prey (egyértelmű Doom3 még ha nem is volt igazi, de a preynél azért jobban lekötött; preyt szerintem max 1 óráig nyomtam)
  • narumon
    #37
    "de kivancsi lennek, hogy a pokember sorozatot mennyien szedik elo unalmukban, hogy na nezzunk mar meg vmi frankot."

    De az nem is játékadaptáció, és bár én utálom a képregény adaptációkat is, azt el kell mondani, hogy legalább normálisan van megcsinálva (szemben az eddigi játék adaptációkkal)
  • narumon
    #36
    "LANpartyn nem kerül elő a Doom3, ellenben félrészegen házibulin kifejezetten jó megnézni a filmet. Úgyhogy ezek szerint a film jobb lett, mint a játék. :)"

    Úristen ezt nem mondod komolyan a Doom film az annyira szánalmas volt, hogy az már fájt. Pedig ha valamiből, no akkor abból egy nagyon komoly filmet lehetett volna csinálni. Én legalábbis egy új Bolygó neve halál szerűséget vártam volna.... :(
  • Balumann
    #35
    Nekem a Hitman játék nagyon is tetszett. Mindegyik résszel játszottam, de sajnos első 2-vel még magyar végigjátszással se tudtam végigvinni a játékot... Szerintem rossz játék. Bár a utóbbi verziók kicsit mintha kiesnének a Hitman világából :s
    Filmre kiváncsi leszek.
  • Tinman #34
    Hát ez az elefánt egy vitcz... a csaj is vitcz, a film is jó eséllyel az lesz.
    Úgy kellett volna ide Vin Diesel vagy Jason Statham, mint szomjazónak az Evian.
  • sz4bolcs
    #33
    óójee :-)
  • skinnyman
    #32
    lesz.
  • sz4bolcs
    #31
    Max Payne film miért nincs???
  • Rage47
    #30
    pécsi mozi úgyis jobb :D
  • opeca
    #29
    A Doomnál szerintem pontosan azt a nívót hozta a film, amit a játék is:)
  • opeca
    #28
    Az, hogy az egy Lewis regény volt, tehát nem játékadaptáció.
  • dronkZero
    #27
    Ja, még ez:

    "multi részük magasan veri a versenytársakét."

    Hát, nekem a deathmatch, teamdeathmatch nem a legmerészebb multis álmom...
  • Wittgen
    #26
    Töketelenek nem játszák Kaposváron a moziban (sem a Kingdom-ot), úgyhogy ebből megint warez lesz.

    Pedig moziban akartam megnézni.
  • dronkZero
    #25
    "ilyeneket? a q3 például hol techdemo?"

    Most viccelsz? Anno azon ment a fasznyálazás, hogy görbe felületek, bumpmapping, mozgó textúrák. Sztori nincs, singleplayer nincs. Multis gyaszat, az agyatlanabb fajtából. Ha ez nem techdemo, akkor semmi.

    Doom 1-2? Otthon megvan egy ~'92 Guru vagy 576, amiben azon szopják magukat a Doom előzetesben, hogy mennyi poligont rajzol másodpercenként, meg hogy kell neki a 4 mega RAM. Techdemo.

    "ha ugye kicsit utánajárnál, rájönnél, hogy bizony tőlük származik az fps fogalma."

    Ja, mert addig volt célja is a first person nézetű játékoknak, nem csak az agyatlan gyaszat. Volt pl Catacomb Abyss néven egy Wolf3D enginet (illetve fordítva, mert a Catacomb Abyss volt hamarabb) RPG szerencsétlenségük, ami RPGnek gagyi volt, akciónak meg szar. De előtte jellemzően az RPG-k mentek FPS nézetben. (Lásd Ultima Underworld, Shadowcaster, Albion - ezekben már simán ment a folyamatos mozgás, nem a kockánként ugrálás folyt, mint pl az Eye of the beholder sorozatnál. Tehát technikailag FPSek voltak)

    Igen, volt egy időszak, amikor mentek ezek a Doom klónok, de már a Duke3D is ötször volt tartalmasabb a Doomnál. Persze akkor jött már a Quake, ami full3D volt. Nahát, megint csak a technológia volt jobb, a játék meg ismét agyatlan gyaszat.

    Nem mondom, jók az engine-ek,(bár ez a D3 a zsebkendőnyi zárt helyeivel elég béna), de _játékot_ írni bármelyik másik cég jobban tud. Nagyjából az összes játék, ami licenszelt ID motort használ, tartalmasabb, mint az ID játéka. (Doom - Strife, Quake - Hexen 2, Quake 2 - Kingpin, Quake 3 - Heavy Metal: Fakk 2, Doom 3 - Prey)

    Ez nem baj, nem gáz az, ha csak engine-t tudnak írni, azt jól csinálják. De azért ne legyünk szemellenzősek.
    És egyébként szeretem az FPS-t, mint "műfajt", ha van értelme a dolognak. Na meg láttam már annyi játékot, hogy kezd eléggé magasra kerülni a mérce, az ID-ék agyatlan gyaszatolása már nem üti meg.
  • Freeman42
    #24
    SZerintem.
  • Freeman42
    #23
    Ez a köcsög Timothy Olyphant !! Unszimpatikus színész .
  • feamatar
    #22
    hehe, engem a Doompt anno nem tudtam végigtolni, és vagy 2 éve álltam neki újra.
    Egy játék nem csak a sztoriról szólhat hanem a jó pályákról is: a Doomban vannak ilyenek. Az új Doomnak is meg volt a maga hangulatja( a Quake4nek már kevésbé :s), nekem bejött, bár még azt sem toltam végig, mert akkori konfigon nem tudtam egy idő után egyáltalán játszani rajta.
    Az hogy neked nem jönnek be az ilyen megyekosztgyakok játékok az nem a játék hibája. Én örülök hogy a mélyebb játékok közt vannak ilyen lazítósak is, amikor rágó tűzgombra, meg reflex kell csak.(Diablok megintcsak faszák, mert ott egy jó karaktert tervezni nagyon izgalmas lehet, meg izgulsz akkor is amikor elfelejtesz townportalt venni és potion nélkül megpróbálsz kijutni a körülötted levő szörnyek gyűrűjéből)
  • m4G1c
    #21
    "Az is egy techdemo volt. Az ID ilyeneket tud."
    ilyeneket? a q3 például hol techdemo? vagy az 1-2, vagy a wolfeinstein? azért, mert nem jött be a stílus, nem kéne lefikázni egyből az id összes alkotását, amik jóval értékesebbek, multi részük magasan veri a versenytársakét.
    btw ha ennyire nem értenének hozzá, akkor nem született volna annyi klón, mert hát ha ugye kicsit utánajárnál, rájönnél, hogy bizony tőlük származik az fps fogalma.
    ha bonyolított sztorit akarsz, akkor keress kalandjátékokat.
  • dronkZero
    #20
    "Meghogy a Doom agyatlan es unalmas?"

    Hát, kérlek, én a Doom3 harmadáig(?) sem jutottam, uninstall, del. Szar. Techdemo.

    Első két rész más téma, akkor még nem volt mihez viszonyítani. Újdonság volt, így akkoriban nem vált unalmassá. Szerettük. Sőt, el voltunk ájulva tőle. De próbáltál már mostanában játszani vele? Megyek, lövök, kék kulcs, lövök, kék ajtó, megyek, piros ajtó, lövök megyek, piros kulcs...
    Nem akarom csökkenteni a történelmi érdemeit, de a ticsungoláson kívül sokat nem nyújt, sztorija nincs. Legalábbis az _összes_ sztorielem a kézikönyvből derül ki, a játékban, ha nem lenne a pályák közt a térkép, lövésem nem lenne, hogy hol vagyok, vagy mi van. Az is egy techdemo volt. Az ID ilyeneket tud.

    Sztem a film bekészülve megnézésre jó(mint bármelyik buta horror), több nem is kell.

    "Jatszottal te mar a Seriou Sam sorozattal"
    Igen, az első kettő jó (kizárólag serious fokozaton, 4-5en kooperatíve), a harmadik (ami a 2.) már rettentő szar.

    "vagy barmelyik tomegtermelesben erkezo Diablo,"
    Világéletemben rühelltem. Az elsővel soha nem játszottam, a másodikat meg 2 haverral koop _sem_ tudtam végigjátszani, annyira untam. Meg lezsibbadt a klikkelőujjam.

    Tomb Raider klonnal?
    Tomb Raider 1-et játszottam végig. Folytatásai közül talán a 3-at néztem meg (felénél abbahagytam). Klónjai? Indiana Jonesnak nem jutottam a végére... Mi volt még? Soul Reaver sorozat? Nem egyértelműen TR klón, de azok _nagyon_ bejöttek a harcrendszer, a világ és a sztori miatt.

    Filmekről nem vitatkoznék, amiket felsoroltál, azok nagy része képregényadaptáció, nem szgépes játék. Uwe Boll meg egy fasz, ellövi a jó címeket, és szar filmet csinál, aminek ráadásul _köze nincs_ a játékhoz. Valószínűleg a játéknak csak a borítójáig jut, aztán már írja is a forgatókönyvet.

    Hitmant majd meglátjuk. Máshol még ennél a cikknél is jobban lehúzták.
  • F1re
    #19
    regen arro lvolt szo hogy vin diesel fogja a hitman szerepet jatszani most meg ez a fasz lett belole ?!?!:Dmonnyuk nem ismerem a tagot
  • Risu Führer
    #18
    nemtudom mért de ezzel a olyphant gyerekkel nem vagyok kibékülve.nekem nem "hitmanes"...
  • sKie
    #17
    dronkZero te vhol nagyon el vagy tevedve asszem. Meghogy a Doom agyatlan es unalmas? Jatszottal te mar a Seriou Sam sorozattal, vagy barmelyik tomegtermelesben erkezo Diablo, Tomb Raider klonnal? Lehet, hogy te igy latod a Doom 3-at, de volt azelott meg anno 2 masik Doom is, amikrol plane nem lehet elmondani az altalad felhozott jelzoket. Sot, sztem Doom 2 tobbszor elokerul lanpartykon mint a 3, reszegen meg plane fun lanozni. Film se lett rossz annyira, mint azt vartam, egy a The Rock kategoriaju szinesszel a foszerepben tetszelgo filmtol (lasd Skorpiokiraly, amiben max a varazslono az egyetlen halovany szinfolt). Volt venne par jo megmozdulas, meg a belso nezet is tetszett, de masodszorra mar eleg szajhuzosan veszi elo az ember. Szal a Doom is sajnos arra a sorsra jutott, mint a Pokember, Hulk, Fantastic Four, Tomb Raider es meg sorolhatnam adaptaciok. Az Uwe Boll fele borzalmakat meg talan emliteni se kene. (Postal, Far Cry, Dungeon Siege, Bloodrayne, mar elore fogom a fejem!) Gyakorlatilag kis sikeren kivul nem ernek el semmit, max annyit, hogy "Jajj anyam, mar megint egy adaptacio!". Igen egyszer megnezni OK, de kivancsi lennek, hogy a pokember sorozatot mennyien szedik elo unalmukban, hogy na nezzunk mar meg vmi frankot. Ezekhez kepest a Hitman sztem szinfolt lesz. En nem irom le, hogy milyen feje van mar (szamomra ez az arc a Hannibal Ebredese c. filmben bizonyitott mar), meg, hogy ez meg az jobb lett volna. Elmegyek szepen a moziba, megnezem, aztan ha jo, akkor jo es orulok, ha sz@r, akkor meg akar Vin Diesel is pumpalhatna ott a golyokat, az se vinne el a filmet.
  • dronkZero
    #16
    "Akárhogyan is gondolkodom, nem jut eszembe olyan játékadaptáció, ami egy rossz játékból frankó kis filmet kerekített volna."

    És a Doom? Egy szar agyatlan és unalmas FPSből csináltak egy jóféle vérben tocsogós B-kategóriás zombihorrort... :P LANpartyn nem kerül elő a Doom3, ellenben félrészegen házibulin kifejezetten jó megnézni a filmet. Úgyhogy ezek szerint a film jobb lett, mint a játék. :)
  • dronkZero
    #15
    Hm, szerintem játéknak eléggé fasza a Hitman sorozat. Bőven több ötlet van benne, mint egy átlag FPS/TPS-ben. Persze már nem tűnik ki az átlagból, mikor már boldog-boldogtalan sunnyogós, lopakodós játékot csinál... De én nem is emlékszem az első rész előtt olyan játékra, ahol ekkora szerepet kaptak volna a civilek, és a "tiszta munka".

    Az már más kérdés, hogy jó filmet lehet-e belőle csinálni...?
  • eto demerzel
    #14
    miert mi gond a narnia-val?
  • gneoka
    #13
    lehet hogy én vagyok a nem értek hozzá de eleinte úgy gondoltam ha nem a jason statham lesz akkor nem foja visszaadni az olyphant , de ujra ondoltam a véleményem mégpedig azért mert a vin disel és a statham is nagyon karakteres arcok (jóformán csak nézni tudnak de olyan felyük van hogy az ember belelátja az érzelmeket) viszont az agent 47 olyan jellegtelen 12 egytucat fejű ember (hogy ne lehessen jó személyleírást adni stb..) és inkább hasonlít egy barbie babára (kenre vagy mifene) és szerintem ezt a stílust az olyphant jobban hozza mert neki is ilyen semmilyen feje van a másik kettő túl karakteres és markáns lett volna... lehet hogy tévedek de így belegondolva ez jött le
  • Sir Quno Jedi
    #12
    Király!
  • djukel
    #11
    Ez nem is Vin Diesel.
  • Sir Quno Jedi
    #10
    Fejét láttad-e?! :D
  • opeca
    #9
    Akárhogyan is gondolkodom, nem jut eszembe olyan játékadaptáció, ami egy rossz játékból frankó kis filmet kerekített volna.

    Ettől függetlenül megtörténhet, de jóval nagyobb esély van egy már jó játék, normális megfilmesítésére.
    Csak persze végre észre kéne vennie Hollywood-nak, hogy mire figyeljen, milyen játékokat érdemes megcélozni adaptációra.
  • winnie
    #8
    a játékok csak az alapot adják - és a márkanevet. a legsz*rabb játékból is lehet király film, mint ahogy király játékból is gyenge. szerintem nem a játék jóságán múlik a filmé.
  • búgódisznó
    #7
    A képek alapján a teste nem rossz a tyúknak.
  • opeca
    #6
    Jah, a mai felhozatal:D

    Hát én inkább várom ezeket, mint hogy megnézzem ezt a B-és sz@rt:D

    Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
    The Dark Knight
    National Treasure: Book of Secrets
    American Gangster
    Iron Man
    Get Smart
    The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor
    Charlie Wilson's War
    I Am Legend
    Hancock
    Beowulf
    His Dark Materials: The Golden Compass
    Mamma Mia!
    The Incredible Hulk
    The Chronicles of Narnia: Prince Caspian
    Speed Racer

    Méghogy a mai felhozatal:DDD