14
  • Epikurosz
    #14
    persze. kategorizálni kellene az elítélteket is, nem mindenkit összeömleszteni egy nagy hodályba.

    teljesen külön börtönök kelleenének az erőszakos bűncselekményeket elkövetett, agresszív elítéltek és a társaikra nem veszélyesek részére.

    Ez pld. annyira nyilvánvaló, hogy nem is érti az ember, hogy miért nincs így.
    Rémlik, hogy most is van börtön, és van fegyház, de szerintem nem az igaziak. Kettőnél több kategóriára van szükség.

    A másik: nem igazán van átnevelés, visszavezetés a társadalomba (amely maga sem leányálom, amúgy), ehelyett egymást képzik ki még nagyobb disznóságokra.
  • toto66
    #13
    "Úgy van, Szombi, miért nem lövik őket szimplán fejbe, megtakarítás az államnak, nem kell a nyugdíja miatt sem aggódni, nincs rehabilitációs gond, elég nagy az elrettentő erő is."

    A halálbüntetés eltörlése hiba volt, de az idézett szöveggel nem értek egyet!
    Kerülhet börtönbe az ember gondatlanságból is, aki gépkocsit vezet, gyermeket nevel, vagy csak dolgozik, tehát szinte bár ki aki nem bűnöző...
  • Epikurosz
    #12
    1. Támogatom a halálbüntetést.
    2. Soha nem értettem meg, hogy a rabok egymást tudják megölni is, akár. Egyszemélyes zárkák kellenének, zuhanyzóval, pottyantós vécével, és csak üveglapok mögött láthatnák egymást. Legalább megtanulnák a jelbeszédet.
    Az unalom ellen kapna mindenki tévét, központi programmal, átnevelő műsorral, igazából csak egy képernyő a falon, és nem leehtne kapcsolgatni, amúgy golyóálló üveg.

    Ezenkívül lennének 2 személyes cellák, mert ha 2 rab szimpatikus egymásnak, akkor miért is ne lehetnének együtt.
    Minden más együttlét kizárva, sétálni is mindenki csak egyedül tudna, zárt folyosókon. Kivéve a párokat. :-)
  • sanner011
    #11
    Szerinem is ezek lennének a kézenfekvő módszerek. Bár én még tudnék párat...
  • KarmaXXL
    #10
    Nagyon is jó a kérdés!
  • Neakardtudni
    #9
    "(verés, sötétzárka, stb...)"

    Úgy van, Szombi, miért nem lövik őket szimplán fejbe, megtakarítás az államnak, nem kell a nyugdíja miatt sem aggódni, nincs rehabilitációs gond, elég nagy az elrettentő erő is.
  • eto demerzel
    #8
    szinhazban, mozi terembe nm tamogatom. a multkor a batajam volt 1 rendeznevenyen ahol volt zavaras. tudni kell hogy o hemofilias, telefonalni nm tudot. ha baj van akkor mit csinal?
  • teddybear
    #7
    "Ha egyszer tilos, akkor miért van mégis?"

    Talán úgy fogalmazhatom meg Neked a legegyszerűbben, hogy a börtönökben nem a törvénytisztelő polgárok élnek. Ha a Te logikádat követnék, akkor felesleges lenne a börtön is, elég lenne egy sziget, vagy egy tanya is, mert nem hagynák el az elítéltek a körletüket. Őrök sem kellenének. A valóság azonban más.
  • Magnetic
    #6
    A magyar mozikba, szinházakba(sajnos, már oda is bekerült 1-2..) vajon mikor szerelnek ? Én 100%-ban támogatom.
  • szombi
    #5
    Ha egyszer tilos, akkor miért van mégis?
    Kést is tilos bevinni, és egy-két kivétellel tényleg nincs kés a raboknál.
    Pedig azt nem lehet golmi rádiós uccal megzavarni...

    Szerintem a tiltás és a használatának büntetése(verés, sötétzárka, stb...) elég lenne,
    és nem az adófizetők pénzén megvenni a drága, zavaró eszközöket!
  • teddybear
    #4
    Arról nem is szólva, hogy volt olyan eset is, ahol a börtönőr adta oda az erre a célra beszerzett mobilt a rabnak, persze nem ingyért.
    Ha zavaróadó van a börtönben, akkor lőttek a kis dugibótnak is.
  • fawcet
    #3
    Miért ha te börtönőr lennél, mindennap átmotoznád őket, hogy van e dugimobil? Ha fegyvert tudnak becsempészni, akkor mobil az nem kihívás nekik. Így drágán de biztosan be lesznek zárva ezen a területen is.
  • bakagaijin
    #2
    Hogyan gondoltad? :). Az a South Park epizód jut eszembe, amikor Cartmen becsempészi komplett DisneyLandet a kiskorúak börtönébe.
  • Lang
    #1
    Nem lenne egyszerűbb - és némileg költségkímélőbb - ha szimplán jobban odafigyelnének? Akkor talán be sem jutna egy telefon sem a börtönbe...