33
  • Blacksheep333
    #33
    A tengerben / óceánokban élő állatok is oxigénnel lélegeznek.
  • Balumann
    #32
    Egyébként a méretre azt a magyarázat van, hogy a légkör oxigénszintje nagyobb volt. De a mély tengerekben, óceánban h lehetett nagyobb az oxigénszint?
  • Balumann
    #31
    Érdekes cikk :) Nem szivesen találkoznék ilyennel. Bár nem sűrűn szoktam tengerben úszkálni :-D
  • rigidus
    #30
    Ez nem inkabb rak?
  • OliApa
    #29
    :)
  • Alec
    #28
    ami ma a kicsit mivel akkoriban minden ilyen nagyra nőtt
  • aDannyBoy
    #27
    az idő? :)
  • Darth Sith
    #26
    Egy ekkora skorpiót mi volt képes leölni?
  • Alfa Of NS
    #25
    Duke Nukem után szabadon:

    Ez letépi a fejed és belédpetézik.
  • hen-tes
    #24
    És a kisfiú mivel csípi meg a lányok fenekét? Az ujjaival, ami mihez áll közelebb, az ollóhoz. A farkával a skorpió szúrni tud és fecskendezni.

    Ha már ennyire okoskodás megy. :C
  • Sidewinder
    #23
    A skorpiókj a farkukon lévő szúrószerszámmal csípnek,nem az ollóval.Amúgy örülök h már nem élnek ekkora dögök,a tengerbe ott a cápa az is szépen elintéz akárkit...
  • gabor0315
    #22
    18%nál frankón be lehet ájulni
  • UnnameD
    #21
    21% lesz az valóban. 18-at nem tudom hol olvastál.
  • Alec
    #20
    21
  • lomha
    #19
    "mai 21% helyett"

    Mai 18% helyett. Érzem hogy zsugorodom.
  • Kagemusha
    #18
    Ahogy mondod... illetve kerdezed.
  • Kagemusha
    #17
    ...vagy inkabb par milliard
  • Ironka
    #16
    a skorpiók a pókszabásúakhoz tartoznak
  • Ironka
    #15
    Az oxigénmennyiség a szűk keresztmetszet a tracheával lélegző állatoknál, mivel nem testfolyadék szállítja az oxigént a sejtekhez, hanem egy levegővel töltött csőrendszer. Mondjuk ehhez képest a pókszabásúaknak van oxigénszállító hemolimfájuk, de sztem náluk is megdobja a testméretet az magas oxigénszint. Akkoriban 30-35% volt a mai 21% helyett.
  • blackgamer
    #14
    kijöttek a partra
  • Vamp17
    #13
    en ugy tudtam hogy az ilyenfajta elolenyek nem nohetnek egy bizonyos meretnel nagyobbra, mert a kulso vaz nem tartja meg oket. legalabbis ezt olvastam egy cikkben ami arrol szolt hogy miert nem lehetnek orias izeltabu szornyek vagy mik :) de ezek szerint megis leteztek. vagy csak a vizben eltek, ahol nagyobb volt a felhajtoero?
  • Jonah
    #12
    jöhetne dolgozni hozzánk :-)
    Kellene egy jó lemezolló :-DDDD

    üdv
  • Librarian
    #11
    "A nagy méret magával vonja, hogy a ragadozók könnyebben észreveszik, és ízletesebb falatnak értékelik a prédát" - magyarázta Braddy. "Az evolúció nem a méret alapján, hanem a túlélési képességeknek megfelelően szelektál, ezért jobb kicsinek lenni, nekik könnyebb elrejtőzni."

    Vagy a nagy méret miatt TE vagy a ragadozó, és nem kell félned senkitől. Szerintem ennek a böhöm állatnak az esetében inkább ez volt a helyzet. :-)
  • blackgamer
    #10
    érdekes cikk, köszi!
  • ffxi
    #9
    Jah bocs, ollóval vágni lehet :D
  • Rykov
    #8
    És mégis mivel csípne meg? Az ollóival? o_O
    Skorpiók a farkukkal csípnek. Ennek nem látom a méregfullánkot a lapos farkán. XD
  • Tripax
    #7
    Megoldódik a lakásprobléma
  • Wilddog
    #6
    Ha a légszennyezés miatt még alacsonyabb lesz az oxigéntartalom, akkor mi is összmegyünk és kövek alatt fogunk élni? :)
  • Nethyrrea
    #5
    az még attól párszáz milla évvel arrébb lesz
  • Loxa
    #4
    390 millió év
    390 millió év múlva meg majd a mi fosszíliánkat ecsetelgetik a "régészek".
    De ha jól sejtem, akkorára megfolyik a föld kérge a naptól
  • NEXUS6
    #3
    "A nagy méret magával vonja, hogy a ragadozók könnyebben észreveszik, és ízletesebb falatnak értékelik a prédát" - magyarázta Braddy. "Az evolúció nem a méret alapján, hanem a túlélési képességeknek megfelelően szelektál, ezért jobb kicsinek lenni, nekik könnyebb elrejtőzni."

    Ja, pont ezt mondta az elefánt is a dinoszaurusznak.
  • Lang
    #2
    Akkora ollókal már lehet, hogy nem is éreznéd...
  • ffxi
    #1
    Ha megcsipna, fájna egy picit :D