33
  • Inquisitor
    #33
    Ez elég Lol, pláne annak fényében, hogy itthonról hivatalosan még mindíg nincs Live!, de legalább letiltanak ha kiderül, hogy nem vagy Osztrák vagy Angol, mint ahogy a kamu reg.címedben írtad. :D
  • partizan182
    #32
    "ami talán még fontosabb, még annyi hangja sincs, mint a 60-asnak. "
    Mivel már a 60-as is tök kussban volt (pláne a porszívó 360-hoz képest), ez nem különösebben fontos fegyvertény. A 400 dolláros ár inkább.
  • partizan182
    #31
    Mint ahogy a Gears of wart sem XNA-ban fejlesztették. Mindegyiknek megvannak a fejlesztési tool-jai, csak a 360 könyebben kommunikál a Pc-vel, így kényelmesebb a fejlesztés, mint mondjuk egy Studio max-os modellt rángatni ide-oda a Max és a Ps3 devkit között.

    De mindegy is, nem ezen ment a vita.
  • Rena11
    #30
    látom itt keményen megy a melyik ajobb miből ment el több vita :)
    én csak annyit mondok van mind a 2 konzolom 360 ps3 és mindegik jó és magasról leszarom mennyit adnak el belőle a halo 3 meg 2 éve is szar lett volna ha a grafikát tekintjük
    peace
  • dez
    #29
    PS3-ra nem épp úgy fejlesztenek, hogy PC-n is futtatják fejlesztés közben legtöbbször kényelmességből, aztán egy gombnyomásra kiesik a konzolos kód (ami olyan is). Hanem normális esetben PS3 devkiten, ami egy felhízlalt PS3.
  • dez
    #28
    Hülye az te vagy, és még alulinformált is. A 40 gigás szinte fele annyit fogyaszt (már a 65nm-es Cell van benne), és ami talán még fontosabb, még annyi hangja sincs, mint a 60-asnak. Egy csendes szobában nem mindegy. A vinyónál nem azon a 20 gigán múlik, hogy kicseréled-e pl. egy 160-asra. A PS2 komp. hiánya érvágás, monjduk csak annak, akit érdekelnek; mellesleg a 60 gigás is félig szoftveresen vitte, így nem mindent. Plusz tudtommal csak gyári lemezeket......
  • dez
    #27
    Nem olyan biztos, hogy csak azért nyert a PS2. Egy csomó hangulatos játék volt rá, nem csak ilyen PC-s FPS-ek, mint pl. a Halo 3.

    A számokról annyit, hogy világszinen nagyjából egyformák az eladások (PS3 vs. Xbox360), azaz párhuzamosan emelkedik a szám, így ami most 13,3 vs. 5,9 millió, az később pl. 50 millió vs. 45 millió lesz. Hacsak meg nem fordul az arány időközben.

    A PS2 110 milliónál járt, amikor a MS lehúzta a vécén az XBoxot, ami akkor 24,2 millión áll. Szóval nem egészen ugyanaz a helyzet, ami az arányokat illeti.

    "A Microsoftról meg csak annyit", hogy nem azért használja "mindenki", mert annyira szereti, vagy annyira jó, hanem kénytelen.
  • partizan182
    #26
    Akinek kell a Blu-ray és nem akar 576i-t bámulni a vadiúj HDTV-jén annak szerintem simán megéri a 40 gig verzió. Az USB a wireless kontroller miatt nem létkérdés, a +20 giga sem fog senkinek hiányozni. Esküszöm a 2006-os E3 óta az első okos lépése a Sony-nak a 40 gigás verzió bevezetése.
  • partizan182
    #25
    "Ez hülyeség, nálunk is elérhető Live."
    Ja, fake címmel. Amivel egyébként licenszszerződést szegsz (nem beszólni akarok, én is azt szegek, de akkor sem szép dolog).

    A 360 max amerikában nyomhatja le a Ps3-mat (bár ott sem valószínű). Többi helyen 2-3 éven belül beelőzi (bár nem fog több tízmillióval elhúzni mint azt tette a Ps2-vel). Persze ez mind spekuláció.
  • partizan182
    #24
    "ne a neve adja el a játékot, hanem amit tud... "
    Jujj, nagyon nem vagy képben... Segítek: igen, a neve adja el a játékot. Különsen ha egy folytatás. Nem szép, de ez van.
  • partizan182
    #23
    Tehát ha jól értem a Lost Planet, a Gears of War és mondjuk az NFS ProStreet nálad túl nagy Fps-el megy (nyilván ez 60+ -t jelent) mindenmaxon 720p 4xAA, és ezért el tudnál viselni kicsivel nagyobb vizuális orgiát.
    Szerencsés vagy.

    Egyébként multiplatform fejlesztésben arra fejlesztenek elsődlegesen, amitől a legnagyobb profitot várják (értelemszerűen). Sajnos ez nagyon ritkán a Pc.
  • partizan182
    #22
    És nyilván ps3-ra sem mikrohullámű sütőn fejlesztenek. A kernelre meg rá sem ismernél. Mindenesetre igazad van, pl az XNA-ban gyakorlatilag egy gombnyomással lehet pc-re vagy 360-ra fordítani ugyanazt a kódot. Programozástechnikában közel áll a pc-hez. Végfelhasználásban, működésben köze sincs hozzá. És neked mint fogyasztónak ez kell(ene) hogy számítson.
  • Cortex
    #21
    Amúgy, meg ki az a hulye, aki 40 gigas PS3at vesz, amikor annyibol 360 elitet is vehetne.
    A 40 gigas nem visz egy PS2es játékot sem, ami nagy hátrány.
    Kevesebb port van rajta.
    Ha mar PS3 inkabb a 60 gigás, annyival nem drágább a 40 gigástól.
  • Cortex
    #20
    Ez hülyeség, nálunk is elérhető Live.
    Az XBOX 360rol és a PS3rol meg csak annyit mondanék, hogy nézzuk meg az előző generációs konzolokat, hiába volt erősebb az XBOX, mégis a PS2 nyert, mert egy csomó olyan játék volt, ami csak arra jött ki (mint most az XBOX 360), meg mert több,mint 1 évvel hamarabb a piacra dobtak (mint most az XBOX 360).
    Eladási listákon amúgy az XBOX 360 vezet 13.4 millió darabbal, a második a Wii 13.17 millióval (de ez grafikailag nem hasonlitható a PS3hoz, meg az XBOX 360hoz), s csak a 3. a PS3 mindössze 5.6 millióval.
    Lehet, hogy a PS3 egy picit jobb, de az XBOX 360 fog nyerni.
    A Microsoftról meg csak annyit, hogy mindenki lemondja a Windowst, de megis szinte mindenki azt használja.
  • adam062
    #19
    ha még egyik sem jelent meg, akkor meg miről beszélsz?! ne a neve adja el a játékot, hanem amit tud...
  • axaard
    #18
    Ja. Meg jönnek a szarabbnál szarabb teljesítményű játékok, mert (mint mindig) a piac leggyengébbjéhez teszik a mércét (a wii-t hagyjuk ki, nemigazán nextgen konzol). Ba****tom a pc-m, úgyis ha 1.5-szer annyit bírna, mint az x360, ha egyszer x360-hoz teszik a mércét. A grafika az egyetlen dolog, ami húzható felfele, de a NPC-k számát nem tudom...
  • dez
    #17
    Hardverben eléggé más, de az Xbox360-on is Windows kernel van + (spéci) DirectX. A Xbox360 fejlesztői környezete PC-n leledzik.
  • dez
    #16
    "az egyébként is rossz passzban lévő PS3 eladásoknak"

    Nincs az olyan rossz passzban, hé! :) Az árcsökkentés és a még olcsóbb 40 gigás megjelenése óta Európában 3-4x-esére emelkedett, és majd' 2 hónapja igencsak megelőzi az Xbox360-as eladásokat; Japánban drasztikusan emelkedett, messze megelőzve az Xbox360-at, ami inkább visszaesett; és Amerikában is a 2x-esére emelkedett a korábbinak, igaz itt továbbra is az Xbox360 vezet.
  • Wittgen
    #15
    Én ős-pc-s vagyok, nem is nagyon fogok mostanában konzolt venni (legalábbis az elkövetkező 1 évben), viszont a kontrollert sem vetem meg (elvégre a ps emu és más emu progik játékait, meg jópár konzolos átiratot), mivel elég jól lehet vele nyomulni némely játékban. Kivéve rts és fps.
  • DagadtNinja
    #14
    Hat nemtudom mire ez a nagy civakodas allandoan PS3 vs. X360 fronton. Az, hogy mi lesz az majd kiderul. En MOST szeretek jokat jatszani, nem pedig MAJD. Es ezen igenyeimet az X tokeletesen kielegiti. MAJD lehet veszek PS3at, de csak akkor, ha tenyleg kezzelfoghato dolgok lesznek, mint peldaul jo jatekfelhozatal. Mert amig ugyanazt megkapom arra a gepre amivel rendelkezem, addig nem erdekel a masik gep.
    Az iranyitesrol pedig csak annyit, hogy vilageletemben PCn jatszottam, es nem volt tragedia megszokni a kontrollert, miutan vettem egy 360at.
  • partizan182
    #13
    "Pedig mennyivel jobban járnánk..."
    Ja, még mindig 169.999 lenne a ps3 nem olyan 95-100k körül. A versenyben egy nyertes van: te. Konkrétan most járunk a legjobban. Mind a Sony mind az Ms kinyalja a s*ggedet hogy az ő gépét válaszd. Árcsökkentés, akciók, bundle-ök, jobbnál-jobb játékok, minden.

    A Nintendo persze nincs a versenyben, nincs is árcsökkentés, nincsenek akciók, bundle-ök. Megjelent rá az utóbbi évben 2 (kettő!) darab 90%+ játék (Mario és Metroid), azt csók. Jáccá a wiisports-al.
  • partizan182
    #12
    "Próbáltam fps-t konzolon irányítani (konkrétan az orange bokszot), tragikus."
    Nefélj majd felnősz te is.

    "Amúgy meg a ps3 jobb, mint az x360, csak ugye nincsenek "bomba húsónevek" a ps3 pártján"

    Ps3 pártján CSAK bomba húzónevek vannak (GT, MGS, FF stb). Ezekhez képes a Gears sehol sincs. Csak még egyik sem jelent meg.
  • partizan182
    #11
    Hát ha nem is bőven, de a wii szekere robog. Metroid 3 tényleg isteni. Mondjuk senkinek sem kellett (Wiisport meg wiiplay megy csak a toplistákon). Mondom mindezt Wii tulajként.
  • partizan182
    #10
    "Cod4 et nemértettem a felsorolásból ? mejelent ps3 úgyan olyan a grafikája és úgyan akkor jött is."

    Válasz:
    "amíg egy bomba húzónév nem pártol kizárólag a PS3 mellé."

    A lényeg a "kizárólag". Hiába jó a felhozatal, ha a másik oldalon ott vannak a (néha túlhájpolt) 90%+ -os cuccok. De majd az eladásokból ez kiderül.

    Egyébként igazad van, minőségre nincs különbség a 2 között (kivéve a botrányos online-t a Ps3-mon, de ezt is javítgatja az Inf. Ward).
  • partizan182
    #9
    "Xbox360 =PC"
    Grat. Bármilyen, bármilyen érvvel alá tudod ezt támasztani. Komolyan, mindenre nyitott vagyok. Egy közös van bennük, mindkettőbe a 220 megy.

    "PS3- jobb technológia, egyelőre kisebb támogatás, dehát én remélem, hogy hamarosan ez javulni fog."

    Erre várunk már 1 éve. Uncharted, Rachet végre grafban mutatnak valamit. Sajnos másban nem nagyon.
  • partizan182
    #8
    A rohadékok. A Halo2-t mai napig nyomó fanatikusaknak ingyen Halo 3-at adnak ha váltanak neksztdzsenre. Arcpirító (hogyképzelik)!
  • HAF Rigel
    #7
    Vegyél egy FragFxet és nem lesz gond az Fpsjáték .


    Frag Fx
  • axaard
    #6
    PC forever :-D

    Próbáltam fps-t konzolon irányítani (konkrétan az orange bokszot), tragikus.
    Amúgy meg a ps3 jobb, mint az x360, csak ugye nincsenek "bomba húsónevek" a ps3 pártján... :-| Pedig mennyivel jobban járnánk...
  • zola2000
    #5
    Pc nahaggyámá
    Válasz erre: 2
  • zola2000
    #4
    Ja wiin legalább ott a metroid prime 3, igaz ott nem csak agyatlan lövöldözés van, hanem gondolkozni is kell. (meg is előzte az x360at a wii már bőven)
  • HAF Rigel
    #3
    Cod4 et nemértettem a felsorolásból ? mejelent ps3 úgyan olyan a grafikája és úgyan akkor jött is.
  • Gauge
    #2
    Xbox360 =PC
    akkor inkább már egy PC-t.

    PS3- jobb technológia, egyelőre kisebb támogatás, dehát én remélem, hogy hamarosan ez javulni fog.

    MICROSOFT SUXX
  • ension
    #1
    Májkrofostól már nem is meglepő egy ilyen történet... grat